Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Fri Aug 24, 2018 10:37 pm

Най-накрая (толкова години я бавя, при положение, че единицата ми е най-любимата игра евър) изцъках Bioshock Infinite. Адски разочарован съм. Почти нищо от първоначалните геймплей клипчета не е останало в играта. :(

Да, става за цъкане, зарибителна е да убиеш някой и друг час и толкоз. Да не спомевам колко е лесна: с геймпад, на хард и без ауто-ейм булшитц, беше почти като год моуд. :shock:
фак дис шит, ми енгри бърд

И като споменах бърд - хендимен-а е тотално насран в играта, но в сравнение със Songbird-а си е направо на нивото на литъл систъра. Вахти, тая фтица е най-прецаканото нещо от всички шитни в играта. :< Имайки предвид колко (ама хич) не е използван страхотния сетинг на арт бижуто Колумбия (който в 2018 е брутално актуален) и вигърите (за да си разнообразя играта, постоянно ги сменях, защото са готини, но все тая какво използвах, като всичкото паплач мреше от всичко) ((последният вигор, който почти нямаш игрово време да използваш, бе смехотворен)), и Елизабет (пълна липса на силите ѝ, които обещаваха началните филмчета), и безсмислената скай-кука (да, фън е, но без каквато и да е цел), пак фтицата е най-големия флоп. :vomit:

Ще разцъкам и деелцетата, пък може и 1999 моуда, току виж предложи някаква адекватна трудност на игра, но съм адски разочарован. Не че играта не става, става, но като видиш какъв потенциал е захвърлен в кофите и са предпочели да ръшнат нещата и направо ми се плаче.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Fri Aug 24, 2018 11:29 pm

Реално 1999 mode и DLC-тата на Hard предлагат приятно предизвикателство наистина, аз с Clash in the Clouds DLCто и 1999 превъртането реално научих и почнах да ползвам различните комбота, че иначе не се трае. Встрани че съм олигофрен и като минавах играта за 100% в Стийм не бях разбрал условието на 1999 ачийвмънта за вендинг машините и до към последната третина на играта карах без никакви ъпгрейди за никакви оръжия или плазмиди, щото не исках да си разваля ачйивмънта... тогава разбрах че важало само за закупени неща от вендинг машини, не от ъпгрейд такива :mrgreen: Как да е, на мен си ми остава една от най-любимите игри, не че не й виждам кахърите... ама ме и мързи да пиша тук това което съм писал бог знае колко пъти из нетя. Кажи мнение като минеш Burial at Sea :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sat Aug 25, 2018 12:54 am

Не знам дали ще го мина - до момента Burial at Sea ми е доста скучен; изобщо не ми е притрябвала Рапчър лук-ъ-лайк среда тип Колумбия, демек населена с чиляци; Рапчър си е пост шит и трябва да си остане такъв, иначе все едно 1984 да се сетне във Фермата на дживотните :mrgreen: . Отделно цъках и Clash in the Clouds и ми омръзна, защото с тия "изкуствени" комбота си разнообразявах геймплея на Инфинититу.

Ще я заеба малко играта - или ще трия, или ще подновявам, но предпочитам сега да разнообразя с нещо друго като Секси Бруталето 8-) например, за да ми мине леко агресията към Инфинититу. Ливайн яко се изфака със себе си и Ирационалните Геймки. :devil: Чакам да видя новото им студио какво ще сътвори. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Aug 27, 2018 8:54 am

The Sexy Brutale се оказа едно великолепно бижу. :heart: Адвенчър пъзел със сюжет отлична смесица между Groundhog Day и "10 малки негърчета", и с атмосфера и музикално оформление наподобяващи Grim Fandango.

Механиките на пъзелите са превъзходни. Без да спойля, направени са изключително интуитивно и хитро, което прави time-loop сюжета разнообразен и интересен. Изобщо, адски приятно е да се учиш как работят и най-важното е, че постоянно (до самия край на играта) търпят развитие. Благодарение на тях, фабулата на прекрасната история, която има Брюталето, се разгръща по страшно интригуващ начин.

Въпреки че няма войс актинг (което все още не мога да преценя, дали за тази игра е плюс или минус), The Sexy Brutale е още една превъзходна игра, излязла миналата година. 2017-та наистина се оказва, че е била великолепна година за гейминга. :mrgreen:


Spoiler: show
Брюталето има два финала: "обикновения" и един алтернативен, който лично ми бе по-емоционално силен, не само заради самото финално филмче, но и заради начина, по който достигаш до него. Допълнително се засилва мощта му, ако се отвори непосредствено преди другия, когато ти се даде възможност да избираш.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Играно напоследък

Post by TheGrimReaper » Mon Sep 17, 2018 5:30 pm

В момента жонглирам с Mass Effect Andromeda, Mafia 3, Dragon Quest Builders, FF X, Uncharted 1 и ми харесва разнообразието - кеф ми планетарни експедиции мятам се на Андромедата, не съм играл предишни игри от поредицата, лицевите анимации не ме дразнят изобщо, сбирам си минерали от планетите, развивам ги, облагородявам им повърхността, трепя извънземни, събирам разни чаркове, флиртувам с единия ми съекипник (избрах си да играя като мацка азиатка) и те така.

Ако искам да трепя бандити, да им обирам парите и да изчиствам квартали от всякаква сган в търсене на лично отмъщение избирам си Мафия-та, търча из грамадната карта, събирам сведения за дейностите на всички по-големи играчи на територията, чупя им главите, стпка по стъпка вървя към заветната цел - да обеся на собствените му черва някой си Сал и синчето му, които се имат все още за недосегаеми, но като чуха че героя ми е възкръснал, малко взеха да поглеждат към кафевите гащи.

FF X я играя с огромно удоволствие, някои неща ги помня от предишните ми изигравания на PS2, други не, но си действам по задачите, като сега съм преди Bevelle Cloister of Trials, знаейки, че ми предстои сблъсък с оня педал Сиймур.

Първият Uncharted го играя на час по лъжичка, приятна история с познати герои и ми и е доволно, катеря се по разни порутени места, стрелям лошите и гледам Елена да е близо до мен :)

Dragon Quest Builders е наглед простичка, но крие в себе си доста дребни неща, които я правят адската зарибявка, събирам чертежи, правя нови неща, строя, събарям старото, бия разни врагове, обирам каквото има по терена, изпълнявам мисии и ми е супер лежерно, нямам нещо да ме притиска, понякога просто безцелно се шляя из картата и събирам материали. Имам и куп недовършени дигитални игри, но тях ще го играя като им дойде времето :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Играно напоследък

Post by Amelia » Tue Sep 25, 2018 12:05 pm

Току що приключихме абсолютно феноменалната Hellblade: Senua's sacrifice и на мен сега ще ми трябва поне седмица да се съвзема. Абсолютно отвяващо преживяване на толкова много нива. Докоснато от гения заглавие с някои дребни геймплейни проблеми, за които не ми пука изобщо, защото нямам никакъв емоционален капацитет за хейт в момента. Сенуа е великолепие - тази девойка ме анихилира с играта си, а дори не е актриса. Озвучаването на това нещо няма конкуренция в нито една човешка медия. Играта е и безбожно красива и прави една от най-въздействащите репрезентации на психично заболяване, които съм виждала някога. Невероятен стори телинг на иначе простичката й история. Просто не ми стигат суперлативите. Вървете я играйте, щото тоя шедьовър трябва да се види от повече хора
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Mon Oct 01, 2018 6:26 pm

Ако на някой му се играе на част 1-ва тип Subnautica в космоса и с чувство за хумор да пробва това :). Може да се утрепят няколко часа без проблем докато писне. :spite:



това отзад е Space "Zaporozhets" car :lol:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Oct 28, 2018 1:10 am

трубадур wrote:
Mon Nov 13, 2017 5:07 pm
penzata wrote:
Mon Nov 13, 2017 1:53 pm
Yakuza 0
cries in pc master race tiers
Spoiler: show
Image
Рилийснали са Якузата за пеце и портът (уж) бил бая полиран. Дирзай (у стиймо е намауена). :mrgreen:


Dead Cells е егати психеделичната игра. Никога не съм изпитвал по-голям кеф като умра. :ninja: :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sun Oct 28, 2018 5:05 am

Боднах вчера, асасина длц-то към ориджинса с проклятието на фараона. Още от същото, ама като ме кефи и предишното и мина време от последното джиткане си се радвам да зяпам слънчеви ландскейпчета и да трепя неумело едни и същи неща. :oops:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Oct 28, 2018 1:30 pm

penzata wrote:
Sun Oct 28, 2018 1:10 am
трубадур wrote:
Mon Nov 13, 2017 5:07 pm
penzata wrote:
Mon Nov 13, 2017 1:53 pm
Yakuza 0
cries in pc master race tiers
Spoiler: show
Image
Рилийснали са Якузата за пеце и портът (уж) бил бая полиран. Дирзай (у стиймо е намауена). :mrgreen:


Dead Cells е егати психеделичната игра. Никога не съм изпитвал по-голям кеф като умра. :ninja: :hihi:
видех, тя освен това е перманентли по-евтинджос у фанатикал, та бая възможности имах да я гепя, идеята е, че след преиграване на вичъра се виде, че у мене няма вече желание за дълги игри, от друга страна новото кол ъф дюти мяза най-после да е направило кадърен батъл роял, но знам, че у мене също няма време и желание да ставам добър у мултиплейър игра, та сигурно ще бода ванкуиша, ако ше зимам нещо.

от друга страна (да се игнорира горното) killing floor 2 е ебаси кадърната лютеница, особено сравнено с лайно като оувъруач не че имат нещо общо, просто мултиплейър направен добре, с минимум токсичност

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Oct 28, 2018 3:57 pm

трубадур wrote:
Sun Oct 28, 2018 1:30 pm
... идеята е, че след преиграване на вичъра се виде, че у мене няма вече желание за дълги игри...
Напълно те разбирам. Аз Зирото си го цъкам периодично от една година и съм на около средата от историята. :ninja: Всеки път, когато уж си наложа да играя само по главният сюжет, установявам, че (примерно) последните 5-6 часа съм джиткал всякакви странични дивотии. :mrgreen:

Опън вурлд игрите и тези като Yakuza и Persona, в които са натикани тонове със странични зарибявки, ноууу бавно ми вървят. Заради това уважавам аркадни игрици кат Dead Cells, сите на Housemarque, Helldivers и подобни прашници. :hihi:


п.п. и въпреки това, много ми се иска да скоча на ред дед двойката.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Oct 28, 2018 5:57 pm

сейм, ред дед двойката и мен ми се ще да доде на пици, ти поне можеш да я жулиш ся га е топло излязла. От друга страна оня ден гледах 20 секунди стрийм и са копирали кво ли не от вичъра, чак до анимацията му на излизане от ваната :lol: но поне пуцането и комбой реализъмъ са доста благи

същото важи и за новите асасини да сме точни, кво ли не се опитва да капчърне фийла на третия вичър, което е странно оти геймплейно цялата вичър поредица е кайнд ъф зле ма се тая

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Nov 02, 2018 11:15 am

Agony Unrated е доста сносна. Вярно че пичовете тръгнаха доста зле и буквално това, което предоставиха беше незаконно, от гледна точка на обещания и какво дадоха в крайна сметка. Но от как стийм им дойде акълът в главата и отвориха вратите за адълтс онли игри ме върнаха в пределите си. Гог си остават водещата ми любима платформа, но не може да се отрече, че след толкова години на безхаберие и правене на интересни в крайна сметка стийм се съвзеха, особено след като конкуренцията почна да им диша във врата.

С това на ум най-после играта, която беше обещана е на лице, яко кръв, цици, путки, мъде, зверщини, сексуални извращения, идиотска стелт система, всичко е къ си требе. Играе се много по-добре, бъгове поне засега няма, доста по-полирана и оптимизирана е от първата си версия, атмосферата е чук, въобще не е страшна, ама то кой хорър наистина е, визуално и звуково впечетляваща е, локациите са наистина дребни, но богати на детайл, далеч не е толкова тромава каквато беше. Ако бяха забавили излизането с половин година, това щеше да е събитието, ама отде да знаят, че стийм ще действат като пичове и ще задоволят ниша, която игнорираха над десетилетие.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Fri Nov 02, 2018 12:59 pm

Охо нямах представа, а аз си мислех, че това нещо няма да го бъде. Ще налазвам!

Иначе аз започнах нов proper playthrough на The Witcher 3, тоя път с експанжъните. И изглежда, че ще са нужни месеци за да го мина. :shock: Понякога просто се разхождам в тая игра и се кефя, че просто съществува! :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Nov 02, 2018 1:31 pm

Чей за намаление, тя и без това е на половин цена, но ся беше още по-намалена и безплатна за тия, дето се бяха прецакали да купят оригиналната. Но просто да си джъткаш и ада, докато куцо и сакато врещи на умряло е прилично забавление. А и не очаквах сносен войс актинг.

Иначе и аз правя с вичъра като тебе мотам се там основно, наебах йенифър след тва й бих шута, щото фак тая пача, и повече лющя гуент отколкото да ми дреме за сирита, данделиони и сходните плебеи. От време на време отивам да килна некъв простак, инсталнах си и мод да трепя всичко, щото фак тия стражи и подобна сган, а ако взимам контракт винаги муфтя за максимум кинти, ебал съм ги и у тъпите селяци и без тва 3 лицеви модела та техните болки въобще не ме енят. Тва между другото на ню гейм плюс на най-висока трудност и пак съм ебаси жиуотното. Тъпото е, че на няколко момента Гери е твърде емо и не пасва на мега юбер алфа мейълъ дето го раздавам и малко ми сере на имършъна. И като почнат некви да ми се правят и балканеца у мене вижда червено, а поляка не е сакъл да пише код, където да ми даде възможност да изрина населението ме нерви.

Допълнително си цъкам Обливиън, моднат до безумие разбира се, тая играя е вечна.

Killing Floor 2 е лекарството след оувъруач.

И оувъруач... защо играя тоя боклук и аз не знам, ама те

Плюс соул калибур 6 - явно това и в другите части го е имало, но можеш да цъкаш със собствен персонаж и разбира се си направих русо пиче с гъзерете навънка, зарибявка е

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests