Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sun Sep 06, 2020 3:51 pm

трубадур wrote:
Sun Sep 06, 2020 2:59 pm
Неща а ти давам тон в живота, ама що не изчекаш за песе 5? Ако е песе 4 поне про ли е? Щото ванилата е баси вентилатора. С тва на ум, ако е просто да спадне от некой без кинтаж, тогава налазвай смело :mrgreen:
Ми не знам и аз, изведнъж просто ми щукна. Иначе чесно, не ми се купува конзола за която тепърва ше излизат игри и то unknown quantity. Особено за цената за която ще ги продават. Така просто взимам конзолата с трийсе игри, сред които ексклузиви кат Блъдборн за 200 лв. Щото настолен комп мисля че ще сглабям чак догодина някое време, а тоя ROG G55 VS вече пуска с добри настройки само AAA игри до около 2015-2016, даже не съм пробвал с Вещера 3 щот знам че ще е зле, пък на конзолата дори ясно че не е на комп, пак по-добре да я играя щом мога, вместо да не я и да чакам нова машина. Та както викаш, без пари кажи-речи и да маам. Освен ако нямаш предвид съвсем без кинтаж, уви нямам такива щедри познати :D А и факта че физическия беклог ме ограничава и задължава да играя, и конзолата не е компа, да отворя алт-таб по време на игра и да се заплесна, също ми е плюс някак. Че в момента освен ХотС, не съм играл от май месец, нещо пак изгбих тръпката за игри. А тия двестака подарък за РД от роднини дали ще отидат за книги, все едно не съм затрупан с такива вече или настолни игри или за конзола, все там :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Sep 06, 2020 6:30 pm

Аз затва викам, следващото песе ще идва с голяма част от високопрофилните игри нагрухтяни за новия хардуер на конзолата. Но иначе ако я взимаш за тия кинчи е добре. Инак пеце разбира се се чака да се види наистина гтх 30 серията дали толкова ще кърти колкото изглежда, че ще е и най-вече за лолза да видим дали амд ще успеят да се противопоставят.

ПП а и ся като нвидия стовариха бомбата, че ще са толкова достъпни като цени (видеокартите им) и са достъпни като се замислиш за видео карта, щото квото и да си говорим 500 евра не е без пари (най-достъпната от класа), но при положение, че до оня ден 2080ти вървеше за 1200 си беше изненадата, която може да срине цените на конзолите още мъничко.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Sep 06, 2020 6:36 pm

Claymore wrote:
Sun Sep 06, 2020 2:32 pm
Не съм играл играта, но четох разни ревюта и гледах геймплеи щото имам интерес, ама това с повечето контролни точки ми звучи като тъпо решение, което да се вкара в базовата тъкан на играта. Естествено, че е по-добре да има опции за трудност, но именно опции. Щеше да е добре да намерят начин да го вкарат като toggleable вариант, вместо да е за всички. Както направих сравнение вчера в разговор по темата със Stun Damage, това ми звучи като в Alien: Isolation да вкараш още телефонни станции. Които тъй или иначе бяха сравнително щедри, но задават вид темпо и съспенс от по-трудните геймплейни части.
В интерес на истината, трябва да изиграя отново базовата игра, за да видя реално колко са сгъстили чекпойнтите.

Не мога да направя сравнение с Изолейшъна (тъй като още събира прах на харда :oops: ), но едни от големите оплаквания към Контрол бяха, че отново трябва да се преиграват цели коридори (поняга празни, защото вразите риспаунват рандъмли), докато стигнеш до мястото, където си се гътнал. Истината е, че на мен не ми бяха проблем, но и не задаваха нито темпо, нито съспенс, а по-скоро време за равносметка как да подходиш по друг начин към битката. До момента (тъй като AWE го цъкам адски бавно, иначе ще свърши :( ), местата на чекпойнтите са добре избрани.

Опция за трудност реално вече има с добавения асист моуд, а и на места можеш да викаш чиляци да ти помагат в пуцането. :wink:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Sep 06, 2020 6:48 pm

Claymore wrote:
Sun Sep 06, 2020 3:51 pm
трубадур wrote:
Sun Sep 06, 2020 2:59 pm
Неща а ти давам тон в живота, ама що не изчекаш за песе 5? Ако е песе 4 поне про ли е? Щото ванилата е баси вентилатора. С тва на ум, ако е просто да спадне от некой без кинтаж, тогава налазвай смело :mrgreen:
Ми не знам и аз, изведнъж просто ми щукна. Иначе чесно, не ми се купува конзола за която тепърва ше излизат игри и то unknown quantity.
Първо Силм-а изобщо не е баси вентилатора - цъкам игри от диск, свалени на външен хард, и всичко е топ; да не споменавам, че вентилаторът е по-безшумен от доста про-та. Как да е.

Ремеди бая оптимизират Контролеца и в момента на Слим почти няма лаг и драстичен фреймдроп.

ПС5 ще е бекуърдс къмпатибъл с четворката, фреймрейта няма да е локнат и почти всички разработчици (освен Ремеди :mrgreen: ) ще пуснат безплатни пачове за петицата.

Но за парите, за които взимаш конзолата, барабар с игрите, няма какво да се двоумиш.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Mon Sep 07, 2020 11:12 am

Да, не е про, забравих да кажа, ама четох за слима и не изглежда да е толкова зле както го описва трубадура. Иначе аз съм го решил, не се двоумя, само чакам собственика да си доиграе някаква неща и да го взема :D Сигурно ще загрея с God of War или Detroit: Become Human докато свикна с контролера, преди да пробвам втория Волфенщайн или Контрол. Bloodborne определено ще е по-нататък :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Sep 07, 2020 12:50 pm

Claymore wrote:
Mon Sep 07, 2020 11:12 am
Сигурно ще загрея с God of War или Detroit: Become Human докато свикна с контролера, преди да пробвам втория Волфенщайн или Контрол. Bloodborne определено ще е по-нататък :mrgreen:
Готафора не знам колко е за загрявка при положение, че не е он рейлс като предходните части, камерата е доста приближена към гърба и постоянно се играе с мятането на брадвата - демек рейндж уепън. По-скоро пробвай спайдърмена - и при него има насочване (рейндж), но не толкова много като при годеца. Но пък Детройта си е чудесен избор за първоначално разцъкване.


п.п. приятелката е адски боса в играенето с двата стика едновременно, барабар с L2 и R2 (ходене, въртене на камера и натискане на бутони за насочване и стрелба), но пък разцъка Ratchet & Clank, така че може и нея да пробваш.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Mon Sep 07, 2020 1:20 pm

Аз имам PS4 от най-първите и досега не съм чувал да излита макар, че често играя без звук. А от големите игри нямам само Lаст of Us 2, Sekiro, Doom Ethernal и Dead Stranding. Всичко останало съм го тествал и си работи перфектно. Държа си конзолата хоризонтално на дървено шкафче така, че конзолата да се обдухва без проблем.

Иначе за прицелването - прави като мен - аз играя на ийзи и ми е все тая дали се прицелвам . Има игри в които прицелването е пословично дървено и не се занимавам да се адаптирам. За елементарното адаптиране навремето когато пробвах за пръв път ми отне точно 2 часа с Gears of War и вече бях свикнал.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Wed Sep 09, 2020 2:41 pm

Старата либоф ръжда не фаща, особено ако е Remastered. :yay: :heart: Амалур форевааа! 8-)

https://store.steampowered.com/app/1041 ... Reckoning/
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Yan » Wed Sep 09, 2020 3:21 pm

Xellos wrote:
Wed Sep 09, 2020 2:41 pm
Старата либоф ръжда не фаща, особено ако е Remastered. :yay: :heart: Амалур форевааа! 8-)

https://store.steampowered.com/app/1041 ... Reckoning/
Таман днес ми пристигна диска за PS4-ката :heart: :heart: :heart:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Sep 09, 2020 5:31 pm

Xellos wrote:
Wed Sep 09, 2020 2:41 pm
Старата либоф ръжда не фаща, особено ако е Remastered. :yay: :heart: Амалур форевааа! 8-)

https://store.steampowered.com/app/1041 ... Reckoning/
малко курец че не я дадоха на ърли адоптерите и се наакаха с ала-дарк соулс фиаското (имаш там неква отстъпка и даже няма да е постоянна като гледам за разлика от дарк соулс), а като се вземе предвид, че дарксайдърс просто ми попнаха новите версии без дори да питам, изложиха се thq и тва си е.

ма сигурно ще я взимам по-натам, ще е супер, ако продажбите са ок да получим втора част, ама с тия планове първо за ново длс не ми вдъхват много доверие... бе ще видим. Дет се вика, буквално имаме почти целия дарксайдърс въпреки спънките с тоя франчайз, ако не друго, опитват се да държат тия ИП-та живи.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Wed Sep 09, 2020 8:16 pm

Е то догодина чак нов контент, ма дет се вика ше излезем на по кафенце и с тая версия :D. Не съм вложил пари аз :oops: .

Не знам дали по некво чудо, или заради новите драйвери на нвидия, ама успях да стигна на инат до некви яки неща в Horizon, ест на стори мод и всичко на средно качество да им го... Освен звука де, там нема икономия слава богу, няма такова разнообразие от гласове :heart: . Ненам що Гая изглежда повече като Джина Торес, а се озвучава от друг, щот я бива да озвучава игри. :roll:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Sep 09, 2020 10:23 pm

penzata wrote:
Sat Jan 06, 2018 10:14 pm
Толкова много да ми се говори за The Witness, но да осъзнавам колко е неправилно да го правя, за да не лиша хората от страхотното чувство на сблъсъка с това преживяване. Психологията на играта ме почупва. :metal:

Оказа се, че я "превъртях" (така де, стигнах до кредитите). Лоуд-а ми изписва "211 panels solved, +15", а толкова много неща още не съм направил. :oops:
Както всичко, около самата игра и финалното ѝ филмче е великолепно и потвърди нещата, които си мислех за самия сюжет.

Това е възможно един от няй-яките "завършеци" на каквото и да е произведение. :yay:
Да взема да си се куоутна и резъректна малко мрътвите - този ми пост е над 2 и половина години и от тогава не съм цъкал Витнеса, а знам колко още неща не съм минал и колко видеа не съм гледал. Съвсем случайно попаднах на една класация и се оказа, че финалът, до който съм стигнал, е бил сикрет ендинг. Даже не съм видял "истинския финал", а сикрет-ът беше толкова awe inspiring.

Въртя Контрола и подхващам Витнеса. :metal:


едит: ласт ъф ас двойката и гоуст ъф цушима до такава степен ме разглезиха, че в момента ми е изключително трудно да изтърпявам лоудингите, на която и да е друга игра. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Fri Sep 11, 2020 4:02 am

Не знам какво ме прихвана, но докато си почивах от вече 60-часовата ми игра на Персона 4, врътнах една бърза кампания на Total War Troy с братчеда Парис, която също отиде към 20-30 часа. Къде отидоха късите игри...
Та, троята е ок, но й трябват 5-6 DLC-та за да започне да си заслужава пари. Играта просто се усеща все едно съдържа към 5 бойни единици и всички останали са рескин на тия 5. И в резултат битките са страшно скучни, ако не си от маниаците, дето обичат симулацията, да пресмятат височина на ъгли за стрелците и други такива.
Историята е доста интересна иначе, и е супер как са имплементирали митологичните единици и божествените намеси като superstition-и и плацебо ефект сред популацията.
Стабилно 6.5/10 има от мен, а с повечко content dlc-та оценката само ще се вдига, но имам 0 желание да я преигравам с други командири засега. Ако пуснат траки като playable фракция може да се навия.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Sep 11, 2020 4:14 pm

Баси якото, кво ми изпратиха у гога днеска

https://www.gog.com/game/control_ultimate_edition

добре че се стисках... бтв как около тая игра хем супер яки неща, хем супер кенефски прояви, направо да им се ненавидиш, но предполагам девовете държат на по-приятелското отношение с потребителите, дивотиите да идват от разпространителите е доста по-вероятно

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Fri Sep 11, 2020 5:51 pm

Тия дни се зарибявам с Crusader Kings III. Както обикновено с игрите на Paradox, като почне човек кампания и няма спирка, отива ти (почти) цялото свободно време. За разлика от повечето стратегии, тук играете персонажи от благороден род и главното предизвикателство не са само другите държави, а другите благородници в държавата на вашия герой - или правиш интриги, за да узурпираш някой престол, или спираш бунтовете и интригите на васалите си. Често и двете едновременно ако още не си независим владетел.
В моята сегашна кампания бързо направих Аквитания от херцогство на кралство, но после завистливите ми роднини ми спретнаха бунт и ме свалиха от престола. Бавно и полека събирах сили с десетилетия и върнах услугата на потомците на тия гадни бунтовници. След това пак ми спретнаха бунт, за да върнат свалената от мен кралица на трона и то в разгара на опитите ми да завладея Лангедок. Някак си събрах прилична армия с малко заеми, криво-ляво спечелих битката и най-хубавото беше, че в нея убиха конкурентката за престола и войната веднага свърши с моя победа.
Години по-късно пък наследница на престола ми се оказа внучката ми, която беше отгледана в друга държава и майка й я беше оженила за някакъв рандъмляк, като бъдещите им потомци щяха да бъдат от неговата династия, сиреч гейм овър за мен. Поканих ги в столицата ми, дойдоха и скоропостижно някой прати наемни убийци и внучката ми стана вдовица. Колко тъжно, а? :) Омъжих я за някакъв византийски гений и се роди правнук гений с високи оценки...но между временно тя му изневери с придворния лекар, от който пипна сифилис (който не би трябвало да е в играта, но карай). Но лекарят след това приложи някакво рисково лечение и я излекува. Въобще голяма сапунка става. :lol:

Има трески за дялане играта и липсват доста функции от двойката (защото тя имаше куп DLC-та), но интерфейсът е далеч по-добър, вече може буквално да качвате нива и да взимате пъркове като в RPG, графиката хваща окото, пък и можете да създавате каквито и искате религии - като адамизъм, където всички ходят голи, или религия, в която канибализмът е поощряван.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests