Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 6:21 am

Расисти няма как да има, щото расизмът е проява на закостенялост и липса на култура и информация, които няма как да ги имаш в общество, което не само се е обединило с цел изследване на космоса, ами и е станало част от галактическа цивилизация. От която бтв една от най-могъщите раси е на hot бисексуални жени. По същата логика колонизаторите са подбирани според квалификации, съответно е нормално при десетки хиляди да имаш всякакви разновидности, особено в култура, в която тия хора не са израснали в репресия и криене.

Изобщо за пореден път не ми е ясен проблемът ти. Точно инклузивността му е най-големият проблем на тоя полуфабрикат щото...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Apr 01, 2017 9:20 am

Роланд опитай веднъж четене с разбиране.

Amikae и Ambartanen казаха какви са им проблемите с играта, с които се съгласявам. Аз от своя страна добавих и кофти интерфейс, но за сметка на това не трябва да се игнорира все пак солидния диалог и качествения геймплей. Нещо, за което и ти питаше в другата тема. За екшън от 3-то лице с джетпак играта е доста приятна. Сега остава въпросът дали не е по-добре да си купиш среден клас стартов пакет в Warframe, за да избегнеш грайнда и да прекараш следващата седмица с перманентна ерекция от куулнеса.

Последно обаче казах, че предпочитам дори Nier пред Андромеда като рпг, което означава, че дори където играта трябва да блести тя се проваля. Та, не, далеч инклузивността (която не е много инклузивна бтв) не е най-голямата пръчка в спиците.

Просто Амелия пита къде се проявяват sjw глупостите и ѝ отговорих, като изрично отбелязах едното (жените фтв, мъжете мех) не е кой знае какво и само се набива на очи заради разработчиците си и повече мяза на бутане на аджентата им вместо на готино решение, което ще направи историята по-интересна (спойлер - не го прави).

От останалата част от мнението ти поне става ясно кой е играл поредицата с гъзните бузи или през ютуб плейтру. Андромеда не се случва ебем ти кога преди или след оригиналната трилогия. А по нейно време. ТОВА Е ДОСТА ВАЖНО. Да сме точни - 2 години след първата игра. Тогава тръгват корабите от млечния път към андромеда. Т.е. в най-турболентните времена за всички раси в нашата галактика. Полетът им отнема 600 години, т.е. в зависимост от финала ти на миналата поредица спокойно можеш да ги разглеждаш като последните оцелели от млечния път.

Т.е. следното са простотии:
няма как да ги имаш в общество, което не само се е обединило с цел изследване на космоса, ами и е станало част от галактическа цивилизация
Явно някой забравя основните терзания в първата и втората игра. В първата човечеството дори няма представител в съвета в цитаделата и единственият шанс да има такъв е, ако накрая им спасиш задниците. И на хората не се гледа с много добро око, както и много раси имат дялкания помежду си, не е като да не ти се дава във всяка игра избор за геноцид. Особено ако ролплейваш като безхаберник. Във втората съживяват Шепърд именно защото е последната надежда за човечеството. Цялата идея на Цербер е да отстоява позициите на хората както и да е сигурно, че то ще оцелее без значение какво се случва. Мартин Шийн постоянно го казва, същото се отнася и за Миранда. Освен това имаш и крайно дясна партия, която дори расистка като Ашли се чувства обидена като сравниш вижданията ѝ с тези на партията, а тази мацка би се изсрала върху всеки извънземен труп, дето види. Нещата в оригиналната трилогия са доста сиви в това отношение и представя доста интересна картинка от ксенофобия, расизъм и заебаването на всичко това, когато подпали под гъза, само за да се почне отначало. Затова и в третата имаш поредния чудовищен избор между механична и органична раса. И ако не си играл като пълен путьо просто няма шанс да спасиш и двете.

Супер секси мацките са уважавани, да, щото всички ги е страх от тях, заради мощта им, което не пречи на простолюдието дори да не ги зачита като отделен вид, а като някакво извращение. Да не говорим, че става дума за заболяване и като се открие веднага ги отцепват от стадото и ги пращат в манастири.

Въобще... какво си играл?

А ако имаш само 20 000 индивида за колонизация... ми, ще вземеш взаимно привличащи се чукащи се хора, които е по-вероятно да се грижат за поколението си с оглед на десетките хиляди години еволюция, които са показали, че това е най-успешният начин. Вместо да опреш пищак в челото на гей пич и да му кажеш "знам, че не това те привлича, ама еби!". Или пък да се занимаваш с бебета в епруветка. Това са неща за вече установили се популации, които могат да си позволят експерименти.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Sat Apr 01, 2017 10:21 am

Много задълбахте за "научната" стойност в игра в която няма нищо научно.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sat Apr 01, 2017 11:58 am

Дали е било SJW или не, не знам. Просто в Андромеда отсъства търкането, което съществуваше между расите. Ксенофобията в МЕ 1-3 беше стабилна. Тук изведнъж всички се събуждат и стават другарчета. И с този процес са убили идентичността на расите. Всичко е вече една хомогенна маса, която бързо успява да асимилира и новата извънземна раса. Като цяло не са хабили много от бюджета за writing и си личи.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Sat Apr 01, 2017 1:30 pm

Расисти няма как да има, щото расизмът е проява на закостенялост и липса на култура и информация, които няма как да ги имаш в общество, което не само се е обединило с цел изследване на космоса, ами и е станало част от галактическа цивилизация.
Това е сарказъм, нали? Нали?!?
Цялата идея на Цербер е да отстоява позициите на хората както и да е сигурно, че то ще оцелее без значение какво се случва.
Цялата идея на Cerberus е, че Mack the Hack си няма идея какво точно пише. Cerberus уж трябваше да са сиви, ама всъщност са отявлено злодеи, че и малоумни, ама ги ръга навсякъде, cause reasons.
А ако имаш само 20 000 индивида за колонизация... ми, ще вземеш взаимно привличащи се чукащи се хора, които е по-вероятно да се грижат за поколението си с оглед на десетките хиляди години еволюция, които са показали, че това е най-успешният начин. Вместо да опреш пищак в челото на гей пич и да му кажеш "знам, че не това те привлича, ама еби!". Или пък да се занимаваш с бебета в епруветка. Това са неща за вече установили се популации, които могат да си позволят експерименти.
От всички глупости свързани с изсмуканата от пръстите колонизация на друга галактика точно това ли намери да критикуваш? Какви експерименти са бебетата в епруветка - и в наши дни вече са нещо съвсем прозаично, да не говорим за бъдеще, в което може да пътуваш между галактиките. Като стана дума, ако толкоз ги вълнуваше бързото размножаване на всяка цена, нямаше да вземат и никакви крогани.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Играно напоследък

Post by The Dragon » Sat Apr 01, 2017 2:15 pm

Още от МЕ2 стана ясно че кроганите оздравяват от само себе си. И че вируса трябва да се тунингова постоянно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Apr 01, 2017 2:24 pm

Matrim wrote:
Sat Apr 01, 2017 1:30 pm

Цялата идея на Цербер е да отстоява позициите на хората както и да е сигурно, че то ще оцелее без значение какво се случва.
Цялата идея на Cerberus е, че Mack the Hack си няма идея какво точно пише. Cerberus уж трябваше да са сиви, ама всъщност са отявлено злодеи, че и малоумни, ама ги ръга навсякъде, cause reasons.
Това става ясно като поиграеш. Идеята беше, че в първата трилогия си има яко разединение между расите, което явно Роланд не помни, а колонизацията пак беше отговор към неговото, че точно на такава, колкото и малоумна да е като идея, експедиция няма да има куиър народ, па квото ще да става. А не отделна критика.
Въобще, много четене през редовете се получава.

А още по-тъпото е, че говорим специално за тая игра при положение, че Nier Automata* се случи. Плюс супер здравото длц на дарк соулс 3. А пък който има плейстейшън може да цъка Персона 5. Въобще с такава конкуренция да ръсим толкова много за среден калибър рпг-игрица, дето трябваше да е шедьовър, ама беше ясно, че е цифка, не е сериозна тая работа просто.

и сега се носят слухове евентуално за Байонета на пеце, най-вероятно заради продажбите на Ниер

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 6:58 pm

Да бе, факт е, че търкания между расите имаше (макар че в Андромеда явно няма...). Но между отделни хора? Извън Цербер, не помня да е имало особена демонстрация на различни човешки позиции. И другото, което казах, си стои в сила - на практика всеякакви опити за прогностика за такова бъдеще включват обединяването на отделните държави в единно правителство. И ако си спомням правилно, ситуацията беше точно такава още в МЕ1.

И не, Мат, не се ебавам. И по-конкретно в света на МЕ, извън анти-извънземни сентименти никви други бигътрита не съм виждал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Sat Apr 01, 2017 7:11 pm

И не, Мат, не се ебавам. И по-конкретно в света на МЕ, извън анти-извънземни сентименти никви други бигътрита не съм виждал.
Аз помислих, че точно анти-извънземни сентименти имаш предвид под расизъм, колкото и това да misnomer в случая. Междучовешки расизъм не помня да е имало, асаритата (поне на теория) дискриминират pureblood асари, ако искаш пример за вътрешновидова дискриминация. Въпросът е, че колкото и да е извисено политически и социално дадено общество, все ще се намерят поне някаква малка част идиоти, които да мразят всички, които са различни от тях, не мисля, че нещата във ME вселената стоят по различен начин, просто тия неща са показани през призмата на междувидовата неприязън в общия случай.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 7:22 pm

О, определено би имало идиоти. Но все пак повечето такива гора не биха имали знанието и уменията, нужни за експедиция до друга галактика.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sun Apr 02, 2017 12:13 am

https://www.youtube.com/watch?v=v-0nCsE2zMA

Tinfoil hat on... or is it? :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Vw28BVm3Cfs&t

This one is even more comprehensive on the SJW shit.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Roland » Sun Apr 02, 2017 2:09 am

Oh look, an angry white dude who has thoughts on SJW. I may die of shock...

"Dragon Age is about fighting dragons! I am a straight white dude, I don't get why people would want to see anyone else fighting dragons, beside other straight white dudes!"
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Sun Apr 02, 2017 10:31 am

Пак се отнесохте в наука в игра която не претендира за наука :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Играно напоследък

Post by The Dragon » Sun Apr 02, 2017 11:27 am

В Dragon Age можеше да си лилаво огре ...

Едит: Грешка, можеше да си елф или джудже само. Оргрето беше спътник.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Играно напоследък

Post by The Dragon » Tue Apr 04, 2017 9:21 pm

Излезна пиратска МЕ3 ... да видим дали е поне поносима.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests