Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Fri Jun 12, 2020 10:43 am

Е така е - то затова е римастър за пуристите. Но се надявам с отворения сорс код да направят модове които да модернзират поне до ниво старкрафт и на мод който променя баланса /особено въздуха е тотално безмислен -проблем на всички RTS като цяло с изключение на Total Anihilation като това особено силно се вижда в първите два CnC/.
Абе не е играта която ще седна да играя сериозно , но ми е интересно защито навремето така и ги пропуснах тези игри . Поне гледат да подобрят експириънса за разлика от Warcraft 3 където ти намалят кънтента с бонус технически бъгове.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Fri Jun 12, 2020 6:58 pm

Де да беше само въздуха. Пехотата е тотално безсмислена цялата, наред с малките танкчета, APC-тата, artillery, джиповете (които са анти-пехота, т.е. ненужен юнит за контриране на ненужен юнит. Инженерите са too much hassle. За navy дори не ми се говори. Реално се строят два юнита - harvesters/ore trucks и средни танкове. Останалото е фейл.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Jun 15, 2020 1:32 pm

Аз от тая тема единствено разбрах, че ептем не отбирам от хироуз и неам идея как се играе явно :mrgreen:

С риск да се намеся между шамарите, навъртях некво дебилно количество часове на Resident Evil: Revelations (първата). 3дс порт без FOV слайдер (добре че има добри модъри на тая планета) с най-безобразния рейд мод на планетата, където грам тестване няма и е пълна абоминация, която е доста пристрастяваща.

Самата игра има по-добър диалог, извън репликите на Джесика, нея са я писали други не знам кви, ама не и хора
Spoiler: show
That’s fine, but you’re buying me dinner next time. And I’m ordering lobster.

Me and my sweet ass are on the way.

и тая вербална транзакция между нея и паркър

Паркър: They’re after you because you’re a flirt.
Джесика: Sorry, I don’t date Cannibal Monsters.
и прилична история от кой да е от филмите. От забутани на призрачен кораб, по типичен по-късен резидентски начин, се стига до длибоки конспирации, терористи, дуумсдей оръжия, гигантски чудовища и пр. глупости. Но с изненадващо качествени актьорски изпълнения (дори на английски), много по-скъп саундтрак, отколкото 3дс игра може да предполага, се мъчи да докара по-блокбастър усещане, но просто конзолата, за което е правено не позволява.

Но тая игра няма никакъв баланс. Лесният мод на кампанията е за много малки деца и хора, които пробвта игра за първи път, демек яко. Нормалният забравя тотално какво е сървайвъл хорър и се опитва да докара само атмосфера, но те залива с муниции и папрат за лекуване. Трудният мод е за абсолютни психопати, толкова е зле, че може да е препоръчително да се играе с инфинити базуката, която ти се дава.

Същото важи и за рейд мода. 20 нива повторени 3 пъти, заради 3 различни трудности, плюс бонус ниво. Нивата са различни части от кораба или места, където историята се развива в кампанията (плаж и една сграда), а бонус нивото е почти целия кораб. Т.е. имаш 61 нива, тръгващи от нормална трудност, минаваща към прилично предизвикателство, че да се свърши в ебах го кво е тва бе. Самите нива не се променят. Бройката на враговете и къде се появяват винаги е еднаква. Като идеята е да правиш рънове, за по-добри оръжия и чарколяци за тях, където идва и лудницата.

Тук най-много дпс правят револверите. Така може да се направи, че да си изстрелва всичките патрони с един спусък и демек поваля всичко. Снайперът може да се превърне в картечница, помпите също. Въобще свободата, с която оръжията могат да се преобразуват е страхотна идея, рядко релизирана толкова добре. За съжаление се разчита яко на rng. За радост е по-стара игра и всичко се отключва с игра, без кутии и глупости. Което значи скинове, оръжия, части.

Има некви длс-та, където е и вкл. женска версия на Hunk. Тъй като самият Hunk е невероятно труден за отключване, както и трябва да бъде, взимайки предвид за кой говорим, но нямам идея как стоят нещата с длс оръжията и 2-те героини, отказвам да дам под евро, за да разбера :mrgreen:

Но да, заради рейд модът си и липсата нужда да се купува длс-то, за разлика от resident evil 5 и 6 например, където доста яки неща в мултиту са забутани зад парична стена, това ми е най-любимата игра в поредицата. Просто количеството материал, което е дадено тук скрива шапката на много игри. Освен това играта се поддържа постоянно жива с ивенти. И то на всички видове достъпни платформи.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Играно напоследък

Post by Shamajotsi » Tue Jun 16, 2020 12:27 am

Хех, аз играх Heroes 3 още когато на английския ми беше на ниво "ми ноу лайк, но сакрифиси" :P . Също така нямах интернет и ми трябваха месеци, за да открия файла на менюъла. Въпреки всичко играта е незабравима. Баща ми също беше много зарибен - на два пъти му се случи да играе до 6 сутринта :D .

Ще взема да го чекна тези два мода, за които разправяте. Само да питам - версията в GOG ли да взема, или HD римастъра в Стийм? Второто гледам не е с добри ревюта и ми се струва, че заради модовете ще е хубаво да ги няма разните DRM-и и прочие на Стийм, ама аз да си питам за всеки случай.

А между другото, вдъхновен от наскоро изстрелването на Endeavor капсулата и скачането ѝ с МКС, реших да пробвам Surviving Mars на родното гейм студио Haemimont Games и мога да заявя, че играта е страшно зарибяваща. Също така има нещо супер-задоволително, когато човек построи първата си (що-годе) самоиздържаща се база, когато се заселят първите земляни, когато се построи първия марсиянски "небостъргач" и т.н. Последно изпитах откровен дзен докато следях една совалчица да ходи от едната база към другата - направо си представих, че аз съм там и ми се разкриват все още девствените висти на червената планета...

Има само две неща, които бих изтъкнал като по-сериозни недостатъци. Първото е, че всъщност дори при не особено дълбок анализ verisimilitude се губи малко. Например една ракета от Земята до Марс пристига едва за няколко дни, колонистите живеят и те по стотина дни и т.н. Разбирам, че това е целенасочено като дизайн, но отнема малко от преживяването.

Другото, което трябва да споделя, е че петте въвеждащи мисии не дават кой знае колко много информация за това как трябва да се играе играта и за най-важните ѝ елементи. Това не знам доколо реално е минус за мен - макар и да усещам, че съм зверски не-оптимален, в първата си игра сега я има тръпката да откривам нови механики. Но ми се струва, че няма да са много хората, които ще простят така лесно за този пропуск (който не мисля, че е целенасочен - в началото играта е била шипната без tutorial!).

Като цяло обаче Surviving Mars e много забавна. Изиграл съм 11 часа от миналата седмица и определено ще ѝ отделя още много време.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Tue Jun 16, 2020 1:41 am

Класации, мласации, Fortress forever що се отнася до хероса, трайхарди такива. :lol:

Иначе по темата, атлус са пуснали Persona 4 Golden в стийм (доживяхме братя и сестри да видим персона игра на pc) и вече навъртях 10-тина часа. Много блага игра, ако имате поносимост към японски highschool сеттинг това. За пълни лаици tldr описанието е следното.
Ти си японски ученик със специална съдба TM. През деня участваш в slice of life аниме - ходиш на училище, събираш се с приятели, ходиш на клубове, работиш part time job и други. През нощта влизаш в магическия свят през телевизора и там рейдваш дънджъни и тренираш секси покемони, които се бият в jrpg стил походови битки.

Играта е адска зарибявка работеща на принципа just one more turn. А потенциала за преиграване е огромен, толкова да не е за мен това чудовище, искам за 20 часа да си я врътна и да се свърши, ама няма да стане на моята май. Училищните клубове са вързани с деня от седмицата и климата, ако си във футболния клуб и вали няма занятия, We Have The Technology. Просто играта те прекарва през 1-2 часов туториал, и след това ти се отваря светът със нещата за правене и осъзнаваш в какво си се забъркал.
И порта е доста добър. Поддържа всякакви модерни резолюции, фреймрейта е отключен, зарежда бързо, няма никакви бъгове до момента. И има включено японското аудио за не мазохистите.
Да не забравяме и страхотния jpop/rock саундтрак и аниме кинематиците. Абе, няма хлабаво засега.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 6:47 am

Аз новата Persona я имам от някакви месеци за PS4, но все не стигам до нея. :?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Fri Jun 19, 2020 4:45 pm

ХАААА Beyоnd: Тwo Souls се появи за PC :heart: . Както и Detroit: Become Human му е време да се изджитка. :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: !!
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Fri Jun 19, 2020 6:17 pm

Xellos wrote:
Fri Jun 19, 2020 4:45 pm
ХАААА Beyоnd: Тwo Souls се появи за PC :heart: . Както и Detroit: Become Human му е време да се изджитка. :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: !!
От доста време ги има в Epic Game Store и то на прилични цени. Beyond е 20 евро, а Detroit е 40.

Detroit е много по-добра и много релевантна за случващото се днес в САЩ. Beyond също е готина, но историята е пълно мазало. :?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sun Jun 28, 2020 1:08 pm

Да добра е цената, опитват се и там по-сериозно да дигнат зарибявката.
Яко депресивно си е Beyond, ама малко игри достигат до това ниво на история, има вариант да се играе и подред, та си я поцъквам лека полека. :heart: :(

За без пари метнах в каталога и Warframe до Destiny-то да поцъкам, ма нещо много несвързан циклеж ми е там, въпреки спейс нинджата и фарменето до безкрай. Но пък има ултимативното парче, което да не може да си избиеш от главата на Fortuna https://www.youtube.com/watch?v=mPTCq3LiZSE ака химнът на Essential employees :heart:
Ще се поцъка, стига да събера нерви да левълвам соло и без пари едни и същи карти. :unsure:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Jun 28, 2020 1:54 pm

Да, тва си е проблем у варфрейма, нема значение дали марс, венера, земя, произволна космическа станция, квото падне, картите са копи пейст освен няколкото финални в дадена територия, ама и там даже има повторения. Освен това, въпреки масовите вопли, играта не е ААА качество във фрий ту плей дрехи. Особено, ако човек се забие там директно след Дестини. Просто има толкова много бъгове, нефелни анимации, и въпреки старанието са далеч от полировката на мега бюджетно заглавие, че феновете на играта донякъде й вредят. Разбирам че й се кефят и взимайки предвид какво чутовно количество кънтент имаш за без кинти заслужава всички адмирации. Но ако влезе човек в нея с ебем ти очакваният ще го посрещне основно разочарование.

С тва на ум, като достасаш до летенето в космоса и отворените карти другото нема значение :mrgreen:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sun Jun 28, 2020 5:36 pm

Да, warframe никога не е приличала на AAA, освен ако не гледаш само редактирани трейлъри. Най-малкото дизайна на геймплей лууповете й е на практища несъществуващ. Тя е един голям куп пране от омешани механики, които изобщо не са мислени да работят заедно, и най-добрия начин да я experience-неш е да си избереш тези, които те кефят, а останалите да ги игнорираш. Това поне не е трудно с повечето fluff в тази игра. Движението обаче е недостижимо AAAA, след малко цъкане на тази игра цялата индустрия започва да ти се струва залепена за пода. Оръжията и костумизацията на билдове са също един път. Дестини с нейните мижави 9 ли са или колко бяха класа и всичко на всичко 20 вида пушки е направо несериозно да се сравнява с Warframe, която по-скоро бих сложил в тегловата категория на borderlands.
Ех, пак ми се доцъка, но трябва да съм твърд, 750 часа съм вече и са й много на тази игра. Наистина е адски несвързън циклеж за едното циклене.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Jun 28, 2020 6:11 pm

Бах маму, много бе, 750 часа. Маневрирането наистина е силата на варфрейма, според мен Titanfall 2 има по-доброто движение, но то това е. Ся и с дуум итърнъл излезе няква нова конкуренция, но warframe винаги е бил за търчането из фентъзи нива първенецът.

С тва на ум дестини заради самото си пуцане... и движение всъщност, си заслужава споменаването винаги. Единствената мизерия е, че скорост не се развива кой знае каква и че самото стреляне няма кой знае какъв визуален фийдбак, хвърчат яко ефекти и пр. ама ако не беше звукът, анимацията на оръжията и колко е риспонсив всичкото щеше да е трагедия, ама тия три неща са толкова добре изпипани, че си заслужават похвалите бънджи. И затва не мога да млъкна за величието на killing floor поредицата например. Там стрелбата е изпипана до съвършенство и задоволителните анимации на враговете, които се разпадат докато ги пълниш с куршуми, единствено, отново, само дуум итърнъл надскача. ма тия в килинг флоор са по-човекоподобни и демек по-задоволителни за разпиляване.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Mon Jun 29, 2020 11:25 am

Абе мен малко ми трябва да съм доволен от безплатна игра :mrgreen: Движението и самурайските трикове са дъ бест. Скокче с хеви атака с меча и сичкото траш гине в аое-то, ама я съм ползвал търчането по стената 2 пъти я не още. Оръжията са оскъдица, са ся се боря с лъка от мазохизъм (който го е програмирал явно е фен на парадоксите на Зенон). Бъгва ме леко как всичко е със ЗОР, ако си без кинти, ся ми крафти некво боклучаво пушкало 24 часа реално време, за петове и летящата консерва да не говорим, ако не искам да цъкам смс-и дет се вика, си цъкам на ниските нива бая време. За пръв път виждам в игра да ти трябва специално мод да виждаш гадовете на минимапа :ninja: . Ся докопах НАЙ-СЕТНЕ материалите и изкрафтих Аркуинга, 2 дена бате, бааси якото е де, добре че играя късно игрите и народа е оревал вече и дават 1 материал за крафтене на пет-а ся аванта да мина куеста с инкубатора, само още 32 часа лол. :roll: Бе ше се цикли, майндлес килинга разтоварва много, особено като е шарен. Да беха зели един читав сценарист, вместо хора дето само се чудят на кое да турят цена, щеше да е добре, некви елементарни принципи на зарибявката с "първата доза безплатно" не са спазили дори.

Понеже ме мързи да чета, още не мога да фана смисъла от скенера за рандъм крап по земята освен +10 скан...
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Mon Jun 29, 2020 6:37 pm

да, в warframe куестите вместо да дават гювеч ти показват как се гринди гювеча, а ти после си ги реплейни 5 пъти за да получиш каквото там искаш. Мод за сканиране не ти трябва, направи си какъвто и да е сентинел (но най-добре хелиос), сложи му vacuum, и ще станеш нов човек.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Jun 29, 2020 6:41 pm

Martix wrote:
Mon Jun 29, 2020 6:37 pm
да, в warframe куестите вместо да дават гювеч ти показват как се гринди гювеча, а ти после си ги реплейни 5 пъти за да получиш каквото там искаш. Мод за сканиране не ти трябва, направи си какъвто и да е сентинел (но най-добре хелиос), сложи му vacuum, и ще станеш нов човек.
не разбрах ни една от тия думи :mrgreen:

и аз си я пялснах отново, влязох, осъзнах, че нищо не помня и си лафих само в основния чат с хората за руски фантастики. С тва на ум, кво каза и може ли по-подробно :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests