Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Jul 21, 2020 11:47 am

Голямо фармене се оказа тоя уорфрейм, ма още е фън, дори риболова. Даже си неам работа та си направих собствен клан и гилдхол и ся събирам материали да крафтя стаи за по 2-3 дена буквално. 24 часа крафтене е леееко безумно за 1 предмет, ма си е кукичката де, няма безплатен обяд. :roll:

Епик стора поне пуснаха и Torchlight 2 безплатно, ще я разцъкам пак и да видя и с модове после. :yay:
:ninja:

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Играно напоследък

Post by Dark Cloud » Sun Aug 02, 2020 9:58 pm

Аз приключвам трето преиграване на Dragon Age: Origins с идеята да мина отново през цялата трилогия. Колко много неща им се получиха на BioWare в тая игра, ебаси!

Няма да я сравнявам с Добрите Стари RPGs (TM), там всеки си има любимци, но поне за мен Dragon Age се появи в един много умрял период в RPG жанра и може би затова имам толкова мили спомени. Самите origins бяха интересни и достатъчно разнообразни - имаха малко, но смислено влияние върху общата история.
Главните куестове бяха интересни най-вече заради това, че нямаше стандартния добър-лош избор: повечето конфликти бяха morally gray, а в някои чак от епилога разбираш, че уж благородната ти постъпка е имала по-скоро негативни последствия in the long run (примерно избора за крал на джуджетата). Битките си имаха тактически елемент, особено на по-високите трудности. Е, маговете бяха малко OP клас, но това си е често срещано явление.

Всъщност съм си описал размислите и страстите в една рецензия на първата игра и частичен поглед върху това защо после BioWare се ос@!ха в последствие, та тук е момента безсрамно да си рекламирам личния блог :oops:, където от време на време се сещам да рантвам на някои game-related теми (те са си в отделна категория).
Тъжното е, че като мина и през Awakening експанжъна ще трябва да изтърпя DA2, която беше първата откровено слаба игра на тез канадци и за съжаление не е последната. Искрено се надявам с Dragon Age 4 да измият срама от Anthem и Andromeda, иначе от EA преспокойно ще ги закрият.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Aug 03, 2020 10:38 am

Dark Cloud wrote:
Sun Aug 02, 2020 9:58 pm
личния блог :oops:, където от време на време се сещам да рантвам на някои game-related теми (те са си в отделна категория).
Морков бе чувек, голяма работа е :yay:
Аз наскоро мислех да я прецъквам също, тая игра е велико нещо, ама не знам къв е тоя див мазохизъм да ходиш по следващите две.


Инак аз пак влязох за половин час у ворфрейм, да ин ги таковам таковато с тва чекане по половин година да се направи нещо. Ся виждам някой, ако наистина го хване крастата ще влиза всеки ден и крафти, ама при мен буквално тия неща са подготовка за след шест месеца га пак се сетя за тва нещо или стийм ме бомбардира с реклами, ама дотогава я помня кво правя и за кво се боря, я не. То сяко ново мое влизане ми е като ново, че тряя мина през всички системи да си припомня кой, кво и защо. Толкова съм некъв бот, че още не знам кога да си ползвам уменията... или клавишите, който ги активират :lol: или въобще какви са :ninja:

Ма одя там по нивата да ръгам некви клошарски куестове и ако имам късмет влазат рандъм чиляци, които знаят кво правят и аз само одя и сека да си дигам нивото на меча. Оказа се, че съм си праснал некъв меч да се крафти и вече не съм тояшка просяк и да ги налагам по главите ми ги правя на салата лошите и хвърчи яко карантия.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Mon Aug 03, 2020 5:26 pm

Чукнах аз едно стотина часа на Warframe (според ачивмент), ма нема играене без четене за всеко нещо, дори си направих собствено доджо с 2-3 лаб-а щот си неам друга работа, а и като се крафтят нещата по 2-3 дни изобщо не смяташ че го играеш тва нещо наистина. 1/3 от времето ловя рибки и бегам от танка... Още 1-2 седмици и ще си крафтна Helios и мода да си ползвам акруинга в freeroam картите. Минах "Second dream", интересна идея, ама ми увеличи още фарменето, се едно има накъде. Като си напомпах модовете с едо бива, ама нещата са ок соло до 30 лвл. После не мое без кинти или се джитка с години ако не им извадиш дебитната. Е нема пък, тия хора живота им да зависи от това не могат да напишат читава верига куести да те задържат. От друга страна ква кочина е било това преди сума пачове с подобрения... пак доста са дръпнали. Минавам играта главно със скокче и ground slam и после довършвам с меча или чакрама Xoris квото се надигне, огнестрелните оръжия са смешка не само в началото. Ше го изчерпя тоя месец квото има да предложи и до там, само дето покрай него в Дестини движението ми се струва са баси дървото.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 11:34 am

Бе голяма краста се оказа наистина и я се зарибих да им ги магята. Вярно че наистина на всяка крачка си изисква четене, ама да се па епа у модерния геймър, ще чета и тва си е. Ворфрейм определено ме накара да се замисля за всите пустиняци, които мани, че не са се дърпали, ми си юрят геймки и четат всичката кочина и отбират механиките от веднага, а не мен ми трябват пеесе години да приключа некви елементарни неща. Буквално качих първия си фрейм на макс и още немам представа кво й правят уменията. Освен последното, което е огнен армагедон. И кога да ги ползвам и пр. а играта има вътре в нея куджамити страници детайлно описание. Ма те, прост народ.

И другото е истина. Просто нема как да се върна към дестини. Язък за убавото пуцане и безупречна презентация там. Ворфрейм е бъгава на пустиняк, половината неща в ниво се чупят без откат, дотолкова, че ще се окажат фийчъри някои от гафовете, за да могат такива кюмбета като мен да не се чувстват мега злето, и грам не може да става дума за сравнение между двете колкото по-дълбоко влизаш в която и да е от тях, ама ворката печели зася симпатиите.

И ся тука форомнете бокофе да питам - къ да си държа тенекията жива по-дълго време. Сентинел ли е кво там се води лелинкя му. Турих му няква резърекшън джавка, като пукне да се връща у боя и тва зася. И още по-важното. Как се поддържа винаги да имаш мана и да минаваш нивата като изрод... Шото често помпам там от 1 до 4 и само тъжна пръдня излиза вместо партикъл ефектс на макс от гъзо.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Aug 04, 2020 3:31 pm

Ми аз карам с дефаултната летяща консерва и боли. Кучето е трагедия пета в битка. Аз съм с Ескалибур фрейм от начало, той си е нинджа с меча скилове.
Принудих се да чета да. еле за фарм на конкретен крафт материал.
Най-голям ефект идва от модове, фрейма и оръжието на лвл дига броя дрейн точки и можеш в меню mods да дигаш с ендо мода, (по 1 дрейн на лвл мод) хелта и дмг от 15% до 120% примерно на 30. ся съм с 700 хелт от мод, ма заема 10/30 дрейн. дублиращи се модове продавай за ендо от мод менюто.
Меча дига дмг яко ся. Намалява разнообразието ма има файда. комбинирам frost и ток за магнитен дмг. огън и лед за бласт етц. подреждай модовете хронологично за ефекта кой да доминира.
Праймъри и сек оръжията са крапец, освен лъка, ма той не е за мелета. наблягай на мечове, от 1 куест начален с роботите дава едно кръгло Xoris чакрамче да си крафтиш и мое се мета и по вразите кат фризби и ся е имба с мод. обикаля около теб, сече кат меч и граунд слам-а мачка до 30 лвл ся траша с аое. тва дет е с търкалце на мишка хеви атаката. дифенс мисиите са муцка така, слам бам и квото стане се дозаколва. нема пистолет без пари дето е ок. дори не го екипирам че бъгва меча.


земе отцепим нова тема варфрейм...

след некоя и друга седмица ще имам соло доджо с готови рисърчи ако ти дотрябва якия робот Helios и ъпгрейди за Ордис кораба фаундрито.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 3:58 pm

Баси нищо не зацепих. Много чета явно. Инак да, нова тема, за двама човека звучи правилно. От друга страна си крафтнах некъв меч ама му забравих името. Доста радва, тва виках и по-нагоре, вече не съм тояжка крепостник, ми селяк с ножовка. Див прогрес. Иначе аз съм се намодил за демидж и тва е. Още съм на неква никва кръв, но и нисък основен левел. Едва 3, гледам има животни с по 20+ ранг. Ама поне кат прасна нещо да мре бързо, въпреки че още не съм тествал босове соло да видя, щото очаквам да ме пръснат преди да мога да ги видя на екрана. На 350 кръв съм, дето става лилава и не нам що :mrgreen: с 200 нещо щит и освен ако не ме барне некой с ток или плазма си е год мод играта.

Мен ме вълнува как да си дигна мана регенерацията, не ме ебе как се вика в тая игра, става дума за горивото за уменията :ninja:
С кво да се нагърмя да ходя по нивото и спамя дуумздей уменията без да мисля. :spite:


... направо не ми се мисли как изглеждат писаниците ми за всите тука дето играете и четете :heart:

инак мерсаж, ще идвам у жожото, една от много механики и глупости в тая игра, дето не разбирам. Оня ден сакам да зимам нещо от друг пичага он ми вика, покани ме в доджото си, аз гледам като муле и бегах. После му писах, че съм човек с тежко бреме (ментално явно) и сорка че му губя времето. :neutral:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Aug 04, 2020 5:34 pm

виж ако ти е изпаднал мод за енергия и го дигни него. ненам друг начин без кинти. скиловете ги ползвам га се сетя на високосна, карам на моднат меч аз само.

Якото е като подскочиш и натиснеш хеви атака и се трескаш с аое в земята и правиш наоколо паприкаш. като свикнеш с мишока да насочваш насред скок и хеви атака мое да се правиш на торпедо.

те тва ти требе кат имена на модове си увеличиш маната, ма е слабо.
https://warframe.fandom.com/wiki/Energy_Capacity

доджото е гилдхол и си строиш коридори, стаи, дзен градинки, и декорации, като секи може да донейтва материали. И лаборатории тип фаундрито, ама сичко отнема дни. и сумати крафтене с редки материали. става соло ма буквално по 12-72 часа. ужас е. а на теб кат се джойннеш в гилдията ми трябва ти ги даде наготово докъдет съм стигнал. още поне 6 дена крафтене на 2 неща щото са поред не може паралелно да ги рисърчвам да ги........

тва е играта с най-тегави ендуранс рейс босове. некои искат по час блъскане механиката им. по 1 на планета са и не се минават без четене някои.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 6:09 pm

Енергията ми е болката. Просто ми се ще да се фръцкам като одещ апокалипсис из нивата.

Инак със самата бойна механика и придвижване мисля, че съм доста пиче. Фърча там, комбота ала бала, даже се забих у пвп-то, дека никак не е сериозно, ама там мра само ако ме подпуца някой с пушка, в близко меле омитам пода, а ся с меча от воле ми влезе, далеч по-добре и забавно от пръчката, за нула време го намаксих и у нивата е като braindead финала с косачката. Мен трошенето на глави в геймки рядко ми е проблем. Механиките около тях и ако се изисква мислене тогава става страшно :mrgreen:

Освен това като си набелязах определени фреймове, и като виждам колко далеч съм от грайнда за чарколяците им... тегаво е

Но ми напомни нещо, дето въобще не обръщам внимание. За модовете, карам с квот ми падне, а тва да фюзвам или пипам по тях, тва е за други хора явно, ептем забравих, че това също е в играта.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Aug 04, 2020 6:21 pm

е то модовете са механиката. другото е кеч. дори не бях видял, че има пвп :ninja: :mrgreen: толкоз и аз чета, след сума ти часове открих че има фасттравел до вендорите като си у фортуна или друг град... ма нема босовете искат четене иначе са имортали ако не им фанеш пиксела с уикнес.
е нема, гъзар без пари не стаа тука. имам ся 3 фрейма единия се крафти още 41 часа де. хийлър и меле. ама са лоукост тенекии, тая игра е кат цигане с протегната шепа просто. дай кинчи бате.

много после има и няколко школи за нинджи с още скилове освен тия 4, не иска енергия ама имат дълъг куулдаун аз си избрах една школа "maduro" заради името. 8-).
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 7:38 pm

Xellos wrote:
Tue Aug 04, 2020 6:21 pm
аз си избрах една школа "maduro" заради името. 8-).
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Мен ме фаща срам и ще зема да внимавам повече в менютата и да зобам инфо, де от чат, де от нета, то направо излагация, от друга страна ме радва фактът, че некой втеран кат види как сме подходили към играта и кви ги пишем ще се шахматира още на третото изречение.

Инак кат се отвори време (тоапа тоапа, нема време у пандемия, тупан) и наистина я натисна по цицките играта сигурно ще им мушна некой кинтак, дори за времето дето дося цвръкнах си заслужава, да не говорим, че все пак не е повърня ала близърд игра, та ептем заслужават раменното потупване със средства.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Aug 04, 2020 7:46 pm

мда, нема нужда от отделна тема ма навъртехме 80% от трафика на форума за днес тука :mrgreen:

тука клиповете в тубата са по-зле откъм информация щот са с некви нагрухани на макс и брутфорсват сичко с яко кич, аз гледам фрейм уикито, супер ясно е описано всичко накратко кое къде дропи и ко се прави.

https://warframe.fandom.com/wiki/WARFRAME_Wiki
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Tue Aug 04, 2020 8:19 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 04, 2020 7:38 pm
Мен ме фаща срам и ще зема да внимавам повече в менютата и да зобам инфо, де от чат, де от нета, то направо излагация, от друга страна ме радва фактът, че некой втеран кат види как сме подходили към играта и кви ги пишем ще се шахматира още на третото изречение.
Няма такова нещо. Warframe е игра, която няма правилен начин по който трябва да се играе. Аз самия почнах да чета уикито (най-добрия начин за набавяне на информация) чак като бях опрял в endgame-а и бях вече навъртял няколкостотин часа. Преди тва джитках на случаен принцип. Единствената божа заповед, която ми бяха подшушнали отрано и спазвах беше да се фокусирам върху модовете. Те са 90% от stats-а в тая игра, всичко друго е финтифлюшки и мини игри.

А по проблема ти с малкото мана, ти трябва следното:
Набиваш едно такова в warframe-а
https://warframe.fandom.com/wiki/Orokin_Reactor

Това ще ти удвои мястото за слагане на модове.
После вече е въпрос да си сложиш модове за геймплея, който те кефи.
За спам на огнени магийки може да започнеш с Streamline (намаля цената на магийките в мана), Flow (имаш повече мана) и Energy Siphon (мана регенерация за теб и целия тийм). Има разбира се и доста други модове, които помагат, ама тези са основните. А също така може да аднеш и Intensify (повече dmg на магийките ти).

А, и не забравяй да ъпгрейдваш модовете, че базовите версии не дават много пауар:
https://warframe.fandom.com/wiki/Fusion
В началото, като си беден прошляк е добре да ъпгрейдваш повечко модове, примерно наполовина, вместо да се мъчиш да макснеш един мод. Първите им нива на ъпгрейдване са супер евтини и лесни за постигане, а последните понякога отнемат месеци гринд на Ендо. Доста от основните ми модове например още не съм макснал, а дори не говорим за Primed версиите.

edit: Ъпгрейдването на модовете ги прави да заемат повече място в warframe-а ти, затова е и Orokin Reactor-а, който линкнах по-горе. Ако директно си ъпгрейднеш много модове, няма да се съерат всичките в нисък левел фрейм и ще трябва да избираш кое да оставиш. Орокина важи ако вече си ниво 30 на фрейма (и ще те накара да го вдигнеш пак от 0 до 30, щото DE са пе да ли).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Aug 04, 2020 9:00 pm

Да де, ма до ся 1 единствен орокин реактор ми е капнал, тва не се намира ич лесно блупринта, иначе е най-доброто нещо за дигане на дрейн точките и реално героя. А, ся прочетох че тая от радиостанцията дет ти дудне и дава дейлита и уикли куести продава срещу репутация, та сдобих 2 на tier 11 :D Ама те са главно за warframe, робота и Аркуинга. Гледам че съм похачил моя за 1 меч, ма си го ползвам още. :shock:

Гледай и като слагаш модове някой път ако отговарят на слота им намалява /или увеличава дрейна в зелено или червено съответно. Аз дигам повечкото модове от 4 дрейн до 8 примерно и имам няколко в 30/60 общо. Само тоя дето блъскам дмг на макс до 10. Ендото лесно се изкарва, продаваш дублирани модове, аз ся цела седмица фармих oxium дет пада от 1 вид моб и то рядко, и моба има навка да се самоубива в стената и да не дропи... на младини щех да счупя 2 клавиатури докат изфармя 1200 при дроп от 12-40 на мисия...

Лол ся ми го зачука след дни крафтене, че нямам слот в инвентара за 3-тия уорфрейм и иска платина, сиреч пари да го отключа дет ги неам. факофбе ся трябва си продам на безценица Оберон фрейма, че е сравнително лесен за крафтене пак заради Валкира, че е женско... :cry:

Иначе поне за доджото като си строиш и сбъркаш и разрушаваш стаи и коридори ти връща ресурсите за тях, което е супер, ако не загубените дни де, а те са много. И рисърча не се губи ако изтриеш лабораторията след него... доста гъвкаво... ако имаш месец за чакане си правиш доджо и главните рисърчи, щото така или иначе иска много фармене и Forma.

А, една масивна простотия ако ползваш крафтени cipher да прескачаш тъпите им хакове на терминали, особено полезно като спасяваш затворник и тече време, трябва да са ти екипирани в колелото с айтеми, нищо че има готов бутон докато хакваш да кликнеш направо.
Image

Важно е и да се научиш да бачкаш със скенера, има яки куести баунти хънтърски от един Cephalon Simaris, и разни благини като концепт арт галерия като сканираш едни сини топки на рандъм места из картата по терена, някои растения се берат със скенер... :shock: Репутация с Острон се прави с риболов най-лесно, ма за там иска копие и други такъми. Мое фармиш минерали с туул и днк на критери с неква пушка приспивна дет са полезни времегубки. Аз особено рибите кат се заседя докато не свърши синята боя дет метам да се виждат по-добре във водата за да ги целнеш с копието мое седя докат кълве. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 10:14 pm

Полезни съвети и всичко е ток, ама ме осени прозрение, като си чекнах всите отворени лаунчъри. Буам следното на доста чести интервали, барабар с ворфрейма:

Killing floor 2
Rainbow six siege
Destiny 2
Path of exile
Battlefield 1
Titanfall 2
Dead by Daylight
Assassin's creed odyssey
Red Dead Redemption 2
GTA 5
Resident evil: Revelations
Dead Frontier 2
Vindictus
Steep

сигурно треа турна и третия Вичър
Моднатите Скайрим и Fallout 3, докато си правя планове за New Vegas (за кой знае кой път)
Дееба и лайвсървиса, от всичко тука инсталирано, само gta и the witcher 3 са реални игри по гяволите. И единственият хубав мултиплеър е този на тайтънфол 2. И викам че му е време да му го дръпам и да се свършва

Тая седмица ще си изкопам 3-4-те часа на Carrion и ще ми е по-добре на душата, тва останалото ще се търка.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests