Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Mar 21, 2014 11:52 pm

"расистката и анти-интелектуална кучка Ашли" 8-) 8-) 8-)

Aliens aren't humans, you know. 8-)
А това за анти-интелектуалността пък откъде дойде, ако мога да попитам?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Mar 21, 2014 11:54 pm

Кат казах, силно не ме интересува спането с който и да е, въпреки че ако двойката има интересни герои, може. Прочие, свърших я, сега ще чакам няква примоция за двойката.
Demandred wrote:"расистката и анти-интелектуална кучка Ашли" 8-) 8-) 8-)

Aliens aren't humans, you know. 8-)
А това за анти-интелектуалността пък откъде дойде, ако мога да попитам?
Това всъщност го четох в няква дискусия относно избора кой да оставиш на Вирмире и един каза като контра на друг, че Ашли не се променя много до тройката и че освен расизма, който е явен в първата прави някакви забележки тип ""screw the science", та може и да не е вярно, въпреки че ми звучи точно като нея. :lol:
А как исках да ги оставя да умрат тия манафи от Съвета, ма като прочетох какъв клъстърфък става цялата "гео"политика след това решение и колко проблеми ще си създам, си казах айде не. Поне се надявам че тройката ще мога да им изврещя едно сочно I TOLD YOU SO.

Като странична бележка, чудя се и се мая колко са ограничени една част от геймърите. На който съм казал тая седмица че съм зацъкал с жена Шепърд - шок и ужас, все едно съм се изсрал върху Библията, Тората и Корана и съм се изтрил със знамето на България. :roll:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Mar 22, 2014 8:15 am

И аз съм на мнение, че Ашли е най-гнусният персонаж в цялата Mass Effect поредица. Има и други неприятни елементи със сигурност, но таз женица е ярък представител на аудиторията на Fox News и до самия край остава непоклатимо задръстена и дразнеща. Като си полафих с нея малко повече, бързо почнах да налитам на извънземни цици.
Разбира се, има разлика между посредствено написан/озвучен персонаж (Джейкъб) и Ашли, която все пак създава някакви (негативни) емоции у играча, така че не е зле направена, просто е умишлено неприятна.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 25, 2014 9:36 am

Изиграх Far Cry 3. Прилична беше играта, но имаше потенциал да е много повече. Като цяло централните мисии бяха направени добре с няколко наистина забавни друсани момента. Приятелите на нашия бяха безинтересни до един и с изключение на Ваас и Сам също не бяха нещо особено. Уви, Ваас имаше прекалено кратка роля и главният лошковец определено бледнееше пред него. Сам пък се появи чак накрая, а по средата на играта половината мисии бяха с един много малоумен британски психопат. Страничните мисии на свой ред бяха просто торба с долнопробни фетч куестове. Другите занимания като лова на животни и т.н. бяха леко куцащи също. При лова проблемът е основно с абсурдната издрържливост на някои от зверчетата.

Иначе механиката и геймплеят са изключително кадърно направени. Всичко от карането на превозни средства до престрелките е реализирано на наистина високо ниво. ИИ-то също е доста по-добре от повечето блокбъстъри последно време.

Визията на места е страхотна (особено като става дума за огън и експлозии) и основните мисии са пипнати доста добре в това отношение. Иначе пейзажите са много еднообразни в сравнение с Far Cry 1, да речем.

Музиката е трепач, даже може би е най-добрия елемент в играта. Перфектно пасва на тона на играта и всъщност доста напомня за първия Far Cry.

Завършекът, в който избираш Ситра е много тъп между другото (ако не броим boobies). Поне другият беше долу-горе добре като за Far Cry (игрите в поредицата имат неприятния навик да завършват доста тъпо).

Като цяло давам на играта 7.5/10

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Mar 25, 2014 9:42 am

Не изглежда като че ще има скоро намаление, но все пак имам една питанка за Мас Ефект 2. Тъй като, както във толкова други случаи, четях нещо друго но се наспойлих за финала, исках да питам - има ли предвид финалния избор какъв го играеш през самата игра? Тоест можеш ли да го караш примерно Ренегейд, но понеже не смяташ ренегейд избора накрая за добре обоснован, да избереш парагон опцията? Щото там където се наспойлих точно четях че в двойката, за разлика от единицата, не можеш да бъдеш и двете през самата игра, но за финалния избор не стана ясно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 25, 2014 9:59 am

В края на трилогията всичките тия избори са без значение и без това...
Иначе ренегейд или парагон не променя особено основните избори (както и крайния), просто ти дава различни начини да минеш отделните мисии. Стига да си макс едното или другото, си ОК в почти всяка ситуация. Ако караш по средата обаче ще загубиш доста готини моменти.
Във ME2 основните разлики в завършека се получават според това доколко си си развил екипажа като им минаваш страничните мисии, както и кои персонажи избираш за различните задачи в последното ниво. От това зависи кой ще оцелее и кой - не.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 25, 2014 11:47 am

Claymore47_Fen wrote:Не изглежда като че ще има скоро намаление, но все пак имам една питанка за Мас Ефект 2. Тъй като, както във толкова други случаи, четях нещо друго но се наспойлих за финала, исках да питам - има ли предвид финалния избор какъв го играеш през самата игра? Тоест можеш ли да го караш примерно Ренегейд, но понеже не смяташ ренегейд избора накрая за добре обоснован, да избереш парагон опцията?
Да, аз точно така направих при първото си изиграване.

Не че това прави някаква разлика след това anyway...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Mar 25, 2014 2:21 pm

Благодаря.
E, чакаме Мас Ефект 4, с главен герой - Конрад Вернер. :lol: Твърде е досаден за да е мъртъв.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu May 01, 2014 2:54 pm

Child of Light засега е почти толкова яка, колкото очаквах.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 01, 2014 3:38 pm

На мен вчера ми се отключи, но още не съм я подпукал. Издразни ме че се оказа че през UPlay трябва да я играя, ма ко да се прави.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu May 01, 2014 5:01 pm

Да, супер е досадно това, не стига, че ме накараха да се регистрирам там, а сега на всяко пускане трябва да мина последователно през steam и uplay преди да стартира играта.

Красотата иска жертви, явно.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu May 01, 2014 5:26 pm

Цъкам Kingdoms of Amalur (да, знам, старо вече и т.н.). Игрицата ме кефи доволно, и голям бонус че меле маг е всъщност съвсем работещ build, поне до към 12-то ниво. Язък че фалираха 38 studios :(
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri May 02, 2014 3:55 pm

Ето едно ревю на Child of Light, с което съм абсолютно съгласен на всяка точка, особено за writing-а.

http://www.joystiq.com/2014/04/28/child ... -this-gam/

Накратко - страхотна е, но не колкото можеше.

моята оценка за първите няколко часа игра - 8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri May 02, 2014 4:53 pm

има ли я за PC?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri May 02, 2014 4:54 pm

Дам, както и за PS3 и PS4. За Xbox не съм сигурен. Не знам дали би била твой тип, понеже ми се струва че ти си играл повече и по - геймплейно сложни конзолни RPG-та, ако я купуваш чакай примоция.
Аз ще гледам днес да отхвърля 2-3 часа и ще пиша, но отсега казвам че аз и преди очаквах просто много приятна игра, а не нещо светоизместващо, а досега каквото ревю съм прочел казват точно че е много яка, но може и повече.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests