Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Mon Aug 17, 2020 8:16 pm

coldie wrote:
Mon Aug 17, 2020 7:50 pm
Не знам що си чеша езика със стари легенди...
Щото сме дърти и ни удря носталгията ;)
Аз в момента при целия си огромен беклог прецъквам наново Dark Messiah of Might and Magic (позната още като приключенията на Sir Kicksalot). Много ми е странно как почти 20 години по-късно не могат да измислят 3д пуцалка с толкова много системи за тормозене на лошковци и заиграване с околната среда. Дори и сега все още ме изумява колко много възможни подходи има за справяне с някои ситуации, и всичките са органични/системни, а не скриптирани.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Играно напоследък

Post by coldie » Tue Aug 18, 2020 12:06 pm

coldie wrote:
Mon Aug 17, 2020 7:50 pm
Не знам що си чеша езика със стари легенди, но поиграх пак малко Асасина. За годините си има уникален геймплей.
Много комерс и брандиране, измести се центъра от печелене от продажби към печелене от маркетинг. Не знам поредица, на която успяха да задържат нивото. Може би само Асасина, но там като цяло Юбисофт просто въртят историята на играта, която история е една от най-добрите за мен, без да променят нещо. Но те са си насочени към сингъл игрите Юбисофт. От всичките им хероеси само шестицата беше наистина яко направена но пък без истинско мулти, което е идиотизъм, тъй като дори тройката можеше да се играе онлайн. Тъй или иначе походовите стратегии са ъндърграунд жанр. Да го продават бранда на някой по-добре, който има желание. Аркела също извадиха много добър Дисципъл но отново без мулти и всичко беше дотам.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Tue Aug 18, 2020 12:33 pm

Уф успях да придумам някак Horizon да върви на щайгата след някви часове сканиране и моткане с драйвери и се надявам да удържи без да крашва ся с мижавите видео настройки. :shock: :neutral: Пак е нещо. :ninja:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Aug 19, 2020 1:42 pm

Xellos wrote:
Tue Aug 18, 2020 12:33 pm
Уф успях да придумам някак Horizon да върви на щайгата след някви часове сканиране и моткане с драйвери и се надявам да удържи без да крашва ся с мижавите видео настройки. :shock: :neutral: Пак е нещо. :ninja:
как е геймплейно на щайгата

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Wed Aug 19, 2020 2:07 pm

Ми като асасина Одисеята ми е, ако не ми сечеше толкова де. Скатаваш в храсти, асасинейтваш и т.н. красиви неща на красив терен и дори явно има история. Тюториала половината време очаквах Батката да и каже "read it, girl" :mrgreen: Доколкото видях де, бе трябва да сменя видеокартата то се видяло, гфорса 1050ti отдавна си е навъртяла гейм тайма.
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Wed Aug 19, 2020 2:13 pm

Xellos wrote:
Tue Aug 18, 2020 12:33 pm
Уф успях да придумам някак Horizon да върви на щайгата след някви часове сканиране и моткане с драйвери и се надявам да удържи без да крашва ся с мижавите видео настройки. :shock: :neutral: Пак е нещо. :ninja:
Сорка, ама играта е горещ гарбидж. Всичко в страни от главния куест е феч куестове/кил куестове. Събери сърца от 3 вида роботи, събери кожи от животни, убий лошите, repeat. Мапа е залят от маркери, лагери, които да изчистваш от лошковци, където после се заселват добрите, като в Witcher 3, хънтинг зони, чалендж зони, къръпт зони за чистене от гадини.

Убиването на роботите е интересно, но аз съм пълен идиот в прицелването с контролер и страдах много, а мишка/клавиатура не са реализирани добре и не се играе приятно изобщо.

За сметка на това сторито е много яко и играта има едни 10 часа много качествен мейн стори контент, който не изисква да се гриндят странични неща. Алой е чудесен протагонист, озвучена от Ашли Бърч(Life is Strange) и е анимирана много задоволяващо, което ми дава надежди за следващата игра. Но от тази очаквах много повече, а се оказа един Assassin's Creed: Origins, ама с много по-скучен страничен контент.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Fri Aug 28, 2020 7:45 pm

Мдааа, Horizon на почти всяка кът сцена дет се плямпа ме изхвърля от играта... Дрoпвам я за ся ако не се появи някой пач, тва не се трае. Фърла едно око на клиповете в тубата за историята. :<
crash.jpg
crash.jpg (38.75 KiB) Viewed 3726 times
Трейлъра и на двойката е бая сгоден иначе, за който иска още от същото.
https://www.youtube.com/watch?v=3WFoEHKJeq4
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Fri Aug 28, 2020 10:35 pm

Ето защо не я играя на PC :)

Не че я издържах за повече от 3 часа де - абсолютен гриндеж е както колегата правилно отбеляза.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Aug 30, 2020 7:27 pm

тва с портовете си остава ебаси болката, направо не ми се мисли, ако плановете на сони да прехвърлят фърст парти нещата си за пеце се окажат истина. Дано портовете са вътрешни и не се скипва кадърен материал и хора. Но само като си помисля за last of us 2 на пеце и ми става драго на душата.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Играно напоследък

Post by Delegat » Mon Aug 31, 2020 10:03 am

Няма да ги прехвърлят естествено, просто повече от екслузивите на Сони ще се портват за PC (2-3 години след излизането им).

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Aug 31, 2020 1:22 pm

Не е кат да не казах същото, ама карай. Ся ако някой чете кви ги мелям и сметне, че имам предвид, че има шанс игри на сони да излизат едновременно на щайга с конзолата или въобще, че пецето ще я замести следващите 2 до 20 години например, си е тяхна работа. Мисля, че беше ясно какво имам предвид, ама те, да не е останал някой с грешно впечатление.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Tue Sep 01, 2020 11:41 am

Освен, че са вкарали доста допълнителни чекпойни и нови Контролни Точки, по-близки до босовете и по-трудните битки, във второто dlc на Control, AWE, пичагите от Ремеди са сложили и доста готин асист моуд, който да позволи на повече хора да играят играта (тъй като доста се оплакваха от трудността ѝ) - има и invincibility чек :hihi: (добрият стар год моуд, когато игрите все още позволяваха да пишеш кодове в конзолата).

Има мулти лаунч ъпгрейд, който позволява едновременното мятане на до три предмета и (съвсем случайно го открих вчера :panic: ) ново оръжие surge - стики гренейд лаунчър. Нямам спомен да съм изпитвал такъв кеф до сега пуцайки с гренейд лаунчър - :heart: ; а в комбинация с мулти лаунча мазалякът е пълен. Има и някакви Аркейд Плейн моудс, до които все още не съм стигнал. И, естествено, Алан Уейк. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sat Sep 05, 2020 11:03 pm

Ghost of Tshushima е абсолютен пример за великолепна видео игра (подоно Marvel's Spider-Man) - дори и в бъговете, и глитчовете си (които разработчиците адски бързо поправят с постоянни пачове) е перфектна и забавна, и тези "недодяланости" не пречат по никакъв начин, ами обратното.
Проста и силно разказана история за нашествието на монголците в Япония, с чудесни персонажи. Графиката не е от най-зашеметяващите, но за сметка на това Гоустът е най-красивата игра, която съм виждал - арт дирекшъна ѝ е превъзходен. Геймплейно е адски изискваща (на моменти, и в зависимост от избраната трудност, дори и по-изискваща от Секиро), но доволно отплащаща се - Джин Сакай има четири различни бойни стойки, чиято постоянна комбинация прави битките зашеметяващи.
Оупън уърлд-а е божествен - светът и неговите "маркери" така са проектирани, че играчът може да не отвори нито веднъж картата и пак да се ориентира. Сакър Пънч са разработили удивително находчив отворен свят, който да достави огромно удоволствие на играча, когато интуитивно започне да се ориентира в него, спрямо обкръжението си. А язденето на коня е божествено.

Великолепна игра! :yay: :heart: :metal:


п.п. един от последните пачове добави lethal трудност, в която вразите са изключително агресивни, постоянно нащрек, и смъртоносни и могат да те повалят с един удар (ако не си се "назобал" с чармове, които да свалят малко от приемания демидж), но същото важи и за теб и Джин се превръща в смъртоносен самурай, който с един прецизен удар може да срази монголско "добиче". :yay: С тази трудност от Сакър Пънч искат напълно да те потопят в света им и този на самураите, и го правят с ряз. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sun Sep 06, 2020 2:32 pm

penzata wrote:
Tue Sep 01, 2020 11:41 am
Освен, че са вкарали доста допълнителни чекпойни и нови Контролни Точки, по-близки до босовете и по-трудните битки, във второто dlc на Control, AWE, пичагите от Ремеди са сложили и доста готин асист моуд, който да позволи на повече хора да играят играта (тъй като доста се оплакваха от трудността ѝ) - има и invincibility чек :hihi: (добрият стар год моуд, когато игрите все още позволяваха да пишеш кодове в конзолата).

Има мулти лаунч ъпгрейд, който позволява едновременното мятане на до три предмета и (съвсем случайно го открих вчера :panic: ) ново оръжие surge - стики гренейд лаунчър. Нямам спомен да съм изпитвал такъв кеф до сега пуцайки с гренейд лаунчър - :heart: ; а в комбинация с мулти лаунча мазалякът е пълен. Има и някакви Аркейд Плейн моудс, до които все още не съм стигнал. И, естествено, Алан Уейк. :metal:
Не съм играл играта, но четох разни ревюта и гледах геймплеи щото имам интерес, ама това с повечето контролни точки ми звучи като тъпо решение, което да се вкара в базовата тъкан на играта. Естествено, че е по-добре да има опции за трудност, но именно опции. Щеше да е добре да намерят начин да го вкарат като toggleable вариант, вместо да е за всички. Както направих сравнение вчера в разговор по темата със Stun Damage, това ми звучи като в Alien: Isolation да вкараш още телефонни станции. Които тъй или иначе бяха сравнително щедри, но задават вид темпо и съспенс от по-трудните геймплейни части.

Иначе скоро ще се сдобия с PS4 втора ръка и нямам търпение да стигна до Control ... ама като неоткърмен с геймпад, най-вероятно ще зацъкам нещо по-лесно и базово на първо време, докато се вработя с контролера
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Sep 06, 2020 2:59 pm

Неща а ти давам тон в живота, ама що не изчекаш за песе 5? Ако е песе 4 поне про ли е? Щото ванилата е баси вентилатора. С тва на ум, ако е просто да спадне от некой без кинтаж, тогава налазвай смело :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests