Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Oct 30, 2019 11:00 am

То обсидиън брат, ако не нагнявиш у първия плейтру всичко у интелегенция и диалози, и евентуално тва, дето ти дава да носиш възможно най-много боклуци, ко прайш с живота си един вид. Тия пичове правят приказките ОП на пустиняк, затва по-късно е яко да се играе с никъв мозък, да си некво биче на стероиди и пълна липса на мисъл :spite:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Wed Oct 30, 2019 11:09 am

Не е фатално, стига статса да не е нисък и да не си идиот, всичко останало може да се вдигне с левелинга. Диалозите, които получаваш от висок статс не са много често срещани и са козметични, нямат геймплеен ефект, като диалог скиловете, които можеш да дигаш с левелинг.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Moridin » Wed Oct 30, 2019 2:38 pm

carbon x1 6th gen, бая грее и е с вградена видеокарта. та затва питам :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Wed Oct 30, 2019 3:30 pm

Ами пробвай, с малко късмет може да докараш 20 фпс на low 720p, ако това ти е достатъчно... :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Oct 30, 2019 3:39 pm

Едва ли можеш да намериш в момента по-тънък бизнес пад от това нещо (има, де, ма ме мързи да трия)? Не случайно им викат ултрабук. Че е мощно пустиняче, такова е, ама въобще не е бичено за игри. Но пак е як избор, рядко красив куфар е. Ама баш игра от 2019-та на него, ич ми се не чини, че е възможна. Направо ако не опече машината, директно ще крашне, дори до менюто няма да стигне.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Wed Oct 30, 2019 8:31 pm

Понапродадох разни предмети от Team Fortress 2 в Стийма и си напазарих няколко игрици от беклога.
Отпочнах Dark Souls remastered, и определено е много видимо по-красив от старата версия Prepare to Die. Може би най-накрая ще го мина.
Другото нещо, което си взех, е Rabi-Ribi, което се оказа адски приятна метроидвания. Стилъте е клиширано аниме (главната героиня е класическа bunny girl), и тъй като вече не съм натопорчен тийн ми е мех, но за сметка на това самата игра е много солидна и си струва.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Tue Nov 05, 2019 12:28 am

Изиграх The Outer Worlds. Увлекателна е, диалозите са много яки, но битките са гола вода. Единственото хубаво нещо в тях е, че са кратки. Промъкването с холо-костюма е също трагикомедия - свършва му действието, skill check, прасваш някаква явна лъжа и хоп, по магия се ресетва костюма. Или "промъкването" като SAM е в тима и вдига шум като стадо слонове. :) Липсата на последствия също е понякога досадна. Избих всички гардове в Бизантиум, защото се издъних в промъкването на една от мисиите и като стигнах до кораба ми се обади някаква да вършва мисии за нея, всичко е простено, репутацията ресетната?! Или в самото начало пратих тока към отцепниците и очаквах, че местния лидер на корпоративния клон ще заповяда да ме утрепат, а то какво, само ми тегли една майна, нищо че така градчето ставало обречено. Пърковете също са трагични, чудех се кой да взема не защото ми изглеждаха привлекателни, а колкото да има нещо. Въобще, напук на увлекателността, героите и диалозите, мога спокойно да кажа, че предишните заглавия на Obsidian (New Vegas, Alpha Protocol, Pillars of Eternity) ми допадат доста повече.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Tue Nov 05, 2019 9:21 am

Комбатът на нормал е доста неангажиращ, да, но на мен ми е приятен. На по-горните нива може и да докарва адекватна трудност.

Това с репутацията също е малко недомислено. Единственият плюс, когато е в положителна насока, е че шитните във вендинг машините са по-евтини. Да фук, ху керс. Не знам какво се случва, когато е отрицателна и дали чиляците от конкретната фракция те нападат или поне ти ограничават сайд кустовете.

Снийк-а не знам дали куца или просто ората не ме чуват, защото съм си набуздрил арморите с модове за шум и фуутстепс. Но пикпокетингът е дразнещ - плямпам си с някой чиляк, след това отивам зад него, клякам и го джобя, а не него ич не му прави впечатление, че съм заел це-ес кашон поза зад гърба му. :mrgreen:

До момента използвам пъркове за TDS и сциенс вепънс и са прилични. И тези, които ме правят муле. :lol: Тези, които влияят върху партито са ми безсмислени.


п.п. относно пренасочването на тока в началото - има логика, че така е реагирал пичагата. Аз пуснах тока към града и спрях този на отцепниците и се оказа, че колкото и лош да изглежда отстрани лидера, барабар с корпоративните шитни, дет е надробил в градчето, него го е еня за самото и за жителите му.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Nov 05, 2019 3:13 pm

Ред дед 2 е аут за щайга. 100+ гигабайта брат, се тая. :spite:

ред дед за момента е краш тест, amd извадиха предварителни драйвъри, и пак, нвидия също е с проблеми, даже интел. Рокстар избълваха некви си гъби пач, пачнаха и лаунчъра, от юзърна страна трябва да се намалят сетинги... с други думи, защо го блъскаме тва на пеце, а не на конзола, бе страшна работа. :mrgreen:

Като гледам как The Outer Worlds се слави с никакви проблеми и работи от воле, се сетих, че това е изключение от правилото. Ред Дед първия ден на щайга си е типична ААА кочина.

Поне в редит е весело ся (и красиво)

https://www.reddit.com/r/reddeadredempt ... sterpiece/

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Nov 06, 2019 11:23 am

@трубадур , не мога да разбера фустенското ти държане спрямо приордърите, но пък на Ред Дед-а (за щайга) се хвърли дей уан. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Nov 06, 2019 11:45 am

Прост народ брат, на конзоли това нещо имаше проблеми бая време, гта 5 беше забавена 2 години и в началните си дни се бъгваше, ама не колкото ред дед, където имаха само 1 година забавяне и ся е пълен сеир. Не прегледах видеата и стриймове, но специално тая игра има множество народ, който познавам да е работил по нея, плюс че все пак са технически ядовете, които ще оправят, влизам с ясната идея, че това нещо е топ тиър, та ше зачакам тия няколко дни и ще мине. Но, да, можеше да си изчакам месеца. Рокастар не са Лариан или Сиди проджект, които са си бетонирали дей уан поръчките от мен.

пп. нидей да приордвъш бе :spite:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Nov 06, 2019 2:41 pm

трубадур wrote:
Wed Nov 06, 2019 11:45 am
пп. нидей да приордвъш бе :spite:
Свърши тая отдавна. :spite:

Дет Страндинг-а го чакам точно от две години (без месец) и ми се играе веднага. Сега имам и възможността да си позволява подобна прищявка (все пак избивам детски комплекси), та не виждам разлика дали ще е дей уан, или приордър. Разлика има, де - тъй като е физическо копие и изобщо не искам да чакам, трябва да е приордър.

Играта може и да не е (най-вероятно и няма да е) топ тиър, да е с калпав геймплей и пробита история, но това ич ни ма еве. Адски ми е любопитно какво ще представлява геймплейно, при положение че на клиповете и ревютата до момента изглежда много никакво. :hihi: До колкото разбрах е бъкана със синематици, особено в първите няколко часа геймплей, което за мен винаги е било позитив.

Не съм играл игри на Коджима досега, но чесно казано ревютата на неговите "прищявки" винаги са били или крайно възторжени, или крайно негативни. Подобни крайности не са ми изобщо определящи. Както и ревютата от седмица насам, след като падна ембаргото - или възхваляват играта или са средняшки някакви (като цяло ревютата на гейминг пресата и те са през просото винаги, защото, в повечето случаи, е в техен интерес да вдигнат приордър поръчките) (със сигурност като плъзнат юзърските в тубата, пак ще забият в крайности, само защото става въпрос за Коджима).

Казано по-просто - каквото и да представлява тази игра, няма как да ме разочарова. :bigtongue:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sat Nov 09, 2019 12:09 am

Някой разцъквал ли е Greedfall, поне рекламата и е... прилична?
http://greedfall.com/
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sat Nov 09, 2019 12:32 am

Преди да излезе, ми изглеждаше зарибена, обаче множеството бъгове и глитчове ме отказаха да я пробвам. Може и да са ги оправили вече. :dunno: Може и да ѝ дойде някога времето. :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Sat Nov 09, 2019 1:05 am

Xellos wrote:
Sat Nov 09, 2019 12:09 am
Някой разцъквал ли е Greedfall, поне рекламата и е... прилична?
http://greedfall.com/
Пробвах я, хич не е лоша като за по-бюджетно RPG. Но я зарязах временно по средата, може към края да затъпява.

Сега цъкам Disco Elysium, много ретро стил и графика има, но иначе е голяма зарибявка - безкрайни, но много добре написани диалози, избори и последствия на всяка крачка, мрачна психеделична атмосфера, виждам защо така са я нахвалили в ревютата - "Disco Elysium is best described as a cross between the seminal role-playing game Planescape: Torment and a LucasArts point-n-click adventure like, say, Monkey Island. " Аз по принцип не обичам много куестовете, но вече няколко дни я играя с голям кеф.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests