Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Dec 14, 2022 1:21 pm

Ти да видиш, туикнатите камера, муувмент и комбат правят Witcher 3 next-gen доста приятна за игра, от онази дървения, която си спомням. След 5 години гордно притежание на играта, от която нямам нищо минато :mrgreen: , ще излезе, че чакането си е струвало. :lol:
Last edited by penzata on Wed Dec 14, 2022 5:21 pm, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Dec 14, 2022 4:39 pm

Да те таквовам, тая игра е моят деус екс, ако някой я спомене я инсталиргам.
Барем да тествам и язе некст джена

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Dec 14, 2022 5:26 pm

Еми, с модове сигурно е ставала, но ванилата съм я почвал безброй пъти на пс4 и все стигах до първото село мисията с вещицата при кладенеца. Много ме дънеше управлението и комбата.

Инсталиргай, най-вероятно ще дръпнеш повече от мен, че аз не знам кога ще намеря време за нея. :lol: :lol: :lol: Просто ми беше любопитно ко са барнали и на първо очо е :yay: .
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Jan 03, 2023 11:26 am

Vampire Survivors е от редките случаи, където хайпът е заслужен.

Тва като нищо ще влезе в историята като едно от най-добрите индита, барабар с айзък и хадес. Ма не само това, ами и като една от най-добрите игри, правени някога. Мяза като мийм заглавие, струва стотинки, а даже мобилната версия май е без пари, няма микротранзакции и е гейминг в най-чистия смисъл на думата.

Абсолютно задължителна, безумно пристратяваща и реално обезсмисли доста от игрите, които смятах да цъкам.

Заради нея заебах елден ринг и диабло 2 римастъра (който е великолепен бтва, близърд да мре, но пичовете, които са го правили първо не бяха в близ тогава и ги присламчиха, след като нещото излезе), който е най-добрият римастър, който съм виждал. Докарва диабло 2 до днешното поколение и държи нивото. Все още си остава царят на тоя жанр и с едно, две изключения на морално остарели механики, останалото е бетон. И пак, Vampire Survivors успява да бие дори него в чистия кеф на маризане на мобове.

За жалката цена от 4 евра, щото сега е дори намалена, играта предоставя купища кеф. Без да осъзнавам снощи опатках 5 часова сесия :shock:

Тва е учебник как се прави. Ърли аксеса беше под година, ошлайфано е на пустиняк и риплей валюто е отвъд познанието. И всеки друг щеше да е нагрухти с всевъзможни механики за цицане на пари. Игра на годината без да се замисля.

Като стана дума, разочарованието беше ясно кое ще е. Overwatch 2, недопечена тъпотия, без явна цел и посока, пусната, за да се тества колко народът ще търпи алчност и да блазни инвеститорите. Да гледаш как един от най-добрите мултиплейър шутъри загива бавно боли. Първите 2 години, когато влиянието на стриймърите беше минимално, квиченето по форумите сведено до минимум, балансът беше правен от хора с години опит и любов, а желанието за професионална про сцена беше само някаква тъпа идея, никога няма да бъдат повторени. За съжаление този overwarch е недостъпен.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Играно напоследък

Post by The Dragon » Fri Jan 06, 2023 4:05 pm

трубадур wrote:
Tue Jan 03, 2023 11:26 am
Vampire Survivors е от редките случаи, където хайпът е заслужен.

Тва като нищо ще влезе в историята като едно от най-добрите индита, барабар с айзък и хадес. Ма не само това, ами и като една от най-добрите игри, правени някога. Мяза като мийм заглавие, струва стотинки, а даже мобилната версия май е без пари, няма микротранзакции и е гейминг в най-чистия смисъл на думата.

Абсолютно задължителна, безумно пристратяваща и реално обезсмисли доста от игрите, които смятах да цъкам.

Заради нея заебах елден ринг и диабло 2 римастъра (който е великолепен бтва, близърд да мре, но пичовете, които са го правили първо не бяха в близ тогава и ги присламчиха, след като нещото излезе), който е най-добрият римастър, който съм виждал. Докарва диабло 2 до днешното поколение и държи нивото. Все още си остава царят на тоя жанр и с едно, две изключения на морално остарели механики, останалото е бетон. И пак, Vampire Survivors успява да бие дори него в чистия кеф на маризане на мобове.

За жалката цена от 4 евра, щото сега е дори намалена, играта предоставя купища кеф. Без да осъзнавам снощи опатках 5 часова сесия :shock:

Тва е учебник как се прави. Ърли аксеса беше под година, ошлайфано е на пустиняк и риплей валюто е отвъд познанието. И всеки друг щеше да е нагрухти с всевъзможни механики за цицане на пари. Игра на годината без да се замисля.

Като стана дума, разочарованието беше ясно кое ще е. Overwatch 2, недопечена тъпотия, без явна цел и посока, пусната, за да се тества колко народът ще търпи алчност и да блазни инвеститорите. Да гледаш как един от най-добрите мултиплейър шутъри загива бавно боли. Първите 2 години, когато влиянието на стриймърите беше минимално, квиченето по форумите сведено до минимум, балансът беше правен от хора с години опит и любов, а желанието за професионална про сцена беше само някаква тъпа идея, никога няма да бъдат повторени. За съжаление този overwarch е недостъпен.
Без да се заяждам - това не е ли просто crimsonland рескинната?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Fri Jan 06, 2023 4:24 pm

Не, по-скоро е рескин на, ако си играл warcraft 3 карти - Battleships или не помня как се казваха онези AoS-и при които само ходиш, а героя ти стреля сам.

Номера при Vampire Survivors, който я прави толкова зарибяваща и достъпна е, че геройчето ти е ходещ Turret на който закачаш оръжия и само го движиш, а то автоматично стреля по всички наоколо. Това е точния баланс между tower defense, twin stick шутър, и autoclicker.

Все пак не съм фен, пробвах я преди няколко месеца като стана мейнстрийм, но ми беше супер еднообразна, особено откъм оръжия и билдове. Като повечето ~процедурни игри правени от 1 човек, е готина за малко, но бързо омръзва. Въобще не видях replay велюто, поне в онази стара версия която цъках де, оттогава доста пачове се изтекоха.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Jan 06, 2023 6:31 pm

Квот мартикс вика, макар да не намирам играта за рескин на каквото и да било. Перфектният компот е от други идеи, дето са близо една до друга, без обаче наистина да са били смесвани като хората. За мен риплей валюто е тру дъ рууф, и далеч не ти е в лицето. Просто с играенето и задобряването постоянно ти се предлага нещо ново. И както казах, самата игра е така направена, че натурално да те тласка да искаш още един опит и с това валят и нови герои, локации, старите терени получават нова механика и нов начин да се тестват, въобще, лудница е.

Ако все пак в крайна сметка елден ринг наистина не ме беше задърпало толкова надълбоко само сървайвъра щях да цъкам сега.

Elden Ring е доста добра бтв :lol:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Wed Jan 25, 2023 5:33 pm

Miles Morales беше готина, но имаше прекалено много припокриване с другия спайдър мен и се чувства повече като character dlc, а не самостоятелна игра. Плюс това са правили дребни промени по механиките, само колкото да има и са ги посчупили. Ремастърнатия спайдър мен е по-добрата от двете игри, но пък е прекалено дълга, а Miles е тамън на дължина.
8/10

Реших да се върна към старата ми хипстърска любов Life is Strange и да довърша франчайза, че последните години са се пръкнали доста игри, а и съм здраво изостанал по каталога на dontnod.
Life is Strange Before the Storm - ненужен cash grab prequel, който е направен набързо в опит да се умилостивят феновете със Chloe главна героиня, за да не почнат да канселват продълженията, задето разказват напълно независими истории с нов каст.
Но все пак е доста добра. Формулата на LiS беше толкова добре перфект-ната още първия път, че от Before the Storm се иска само да имитира първата игра, и пак се получава страхотен продукт. Саундтракът и тийн депресия вайбовете пак са нацелени точно. Историята е типичен LiS, т.е прекалено нихилистична, но все пак пази някакво ниво на реализъм и битовизъм, който я извисява над стандартното за видео game писачи. Поредната игра от франчайза, в която героите са основно тийнейджърки, а е писана от стар бял мъж, и на моменти малко си проличава, но като цяло става, липсват явни how do you do fellow kids моменти. А и LiS винаги е била ситуирана в някакъв леко отделен от реалния свят времеви балон, в който хем се намираме в 20XX, хем не се занимаваме с current politics и тикток.
Ако трябва да се оплача от нещо, това е че изборите са доста ограничаващи и често дори липсва избор. Играта е повече walking simulator отколкото choose your own adventure, но все пак е prequel и на края е трябвало да се достигне до събитията от LiS 1, няма как да има много различни ендинги.
7.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Feb 25, 2023 2:01 pm

Тествах Хогуорц легасито и за всичкия талант в актоьрската игра и прилично писане, смазващото количество на детайл и чудесна хари потър атмосфера, разкошна музика и размах, просто не мом с тоя тип игри повече. Елден ринг наистина развали секо рпг след себе си. Дори не знам как ще ми дойде балдурс гейт 3 като излезе.

Само за справка, щото се оспойлих за някои неща, ама съм нейде 50 часа в елдена, дали съм и на 1/5 от историята, в тая една пета дали имам покрити и 20% от нея и на играта не й дреме. Оставили са ме да ходя където ми скимне и подхващам неща, в който ред ми падне и не ги ебе. За всичките си технически спънки и липсва на хвърчащи крайници, Елден-а ще бъде събитието в трите А-та на геймина за следващите кой знае колко години.

Тука са кътсцена връз кътсцена, държи те постоянно за ръката, не можеш 2 метра да мръднеш без да ти е отнет контрола. Затва и не скачам на новите год ъф уорове и квото се пръкне с голям бюджет в днешно време и се тупа в гърдите, че има хубава история. Искам геймплей да го еа. Не сковани 3д модели със стъклени очи, сричащи с тежък британски акцент.

Ся го казвам, ама очаквам Starfield да спаси положението :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sat Feb 25, 2023 6:53 pm

Наваксах най-сетне с Nier: Automata, че уж да проимам някаква идеа какво става в анимето с 2B и 9S зася. Ха ха ха. Ха, ей ся, баси врътките е.
Разкошна игрица, ма я минах с включени чипове за битки 99% от времето. Историята ми докара птсд от книгите на Мураками, умрях от скумрията сефте от 30-те ендинга и музичката не ми излиза от главата. Фън. Не скучах, с две думи, изключая мъката в завода и проблемите с фулл скриин на компа. Ще поровя за тая вселена явно, по-добре късно.....
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sat Feb 25, 2023 7:27 pm

трубадур wrote:
Sat Feb 25, 2023 2:01 pm
Не сковани 3д модели със стъклени очи, сричащи с тежък британски акцент.

Ся го казвам, ама очаквам Starfield да спаси положението :mrgreen:
Тия две изречения са в директно противоречие. Бетесда ще се насерат, защото това им е цялото съществуване (не, никой не мож ме убеди че старите TES ставали повече от Скайрим или Обливиън)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Feb 25, 2023 8:10 pm

Claymore wrote:
Sat Feb 25, 2023 7:27 pm
трубадур wrote:
Sat Feb 25, 2023 2:01 pm
Не сковани 3д модели със стъклени очи, сричащи с тежък британски акцент.

Ся го казвам, ама очаквам Starfield да спаси положението :mrgreen:
Тия две изречения са в директно противоречие. Бетесда ще се насерат, защото това им е цялото съществуване (не, никой не мож ме убеди че старите TES ставали повече от Скайрим или Обливиън)
С тази разлика, че у бетеста сам се буташ да ти рейпват душицата с тия цъклени дзъркели. У всичкото друго игра те навират в кътсцена с диалог и отнемат контрола на легане и ставане. :mrgreen:

Мда, иначе - ниер аутоматата е велико нещо. Тия дни ще я преигравам за кой знае кой път.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sat Feb 25, 2023 8:47 pm

трубадур wrote:
Sat Feb 25, 2023 8:10 pm
С тази разлика, че у бетеста сам се буташ да ти рейпват душицата с тия цъклени дзъркели. У всичкото друго игра те навират в кътсцена с диалог и отнемат контрола на легане и ставане. :mrgreen:
Мня, сам се буташ и в другите игри, също. Все едно пък не знаеш какво очакваш като си пуснеш игри тип Uncharted, God of War, Last of Us, рандъм дженерик воупън-върлд-ръпъгъ и др. И го правиш, защото точно това искаш.

Та не ти разбирам мрънкянето, еле пък сравнението с Elden Ring.

трубадур wrote:
Sat Feb 25, 2023 2:01 pm
Искам геймплей да го еа.
Няма и седмица, 03.03 - Wo Long: Fallen Dynasty
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sat Feb 25, 2023 10:41 pm

penzata wrote:
Sat Feb 25, 2023 8:47 pm
Мня, сам се буташ и в другите игри, също. Все едно пък не знаеш какво очакваш като си пуснеш игри тип Uncharted, God of War, Last of Us, рандъм дженерик воупън-върлд-ръпъгъ и др. И го правиш, защото точно това искаш.

Та не ти разбирам мрънкянето, еле пък сравнението с Elden Ring.
Анджак. Рагнарьока си беше топ ама нейсе :mrgreen: Sifu също, само че дори предвид колко съм зле, пак за 41 часа я платинирах, та ся не мога да реша какво да захапя. Дотогава стриймвам God of War HD през PS+. И 18 години по-късно си е зрелищна, ама това балансиране по греди ми сере в душата.

А Wo Long демото умерено ме надъха, ама май пак няма да я купувам на излизане, просто прекалено много други неща имам, ама след месец-два ще я взема, Ninja Gaiden Sekiro комбата е забавен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Feb 26, 2023 9:10 am

Аз говоря основно ся за Хогуортс. Ма и новия год ъф вор доста краде и чесну не очаквах га излезе да е ноти дог игра в тва отношение. Същото и за Захари потник играта. Тествах я на сляпо и то се не търпи. Положението е толкова плачевно, че ти се кара ако напуснеш зоната където ти е куест гивъра. Преди да почнеш куеста. То ясно, че е игра за дечурлига. Ма много неприятно ме изненада колко не е моето нещо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests