Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

RRSunknown
Elder God

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Fri Jun 12, 2020 10:43 am

Е така е - то затова е римастър за пуристите. Но се надявам с отворения сорс код да направят модове които да модернзират поне до ниво старкрафт и на мод който променя баланса /особено въздуха е тотално безмислен -проблем на всички RTS като цяло с изключение на Total Anihilation като това особено силно се вижда в първите два CnC/.
Абе не е играта която ще седна да играя сериозно , но ми е интересно защито навремето така и ги пропуснах тези игри . Поне гледат да подобрят експириънса за разлика от Warcraft 3 където ти намалят кънтента с бонус технически бъгове.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Fri Jun 12, 2020 6:58 pm

Де да беше само въздуха. Пехотата е тотално безсмислена цялата, наред с малките танкчета, APC-тата, artillery, джиповете (които са анти-пехота, т.е. ненужен юнит за контриране на ненужен юнит. Инженерите са too much hassle. За navy дори не ми се говори. Реално се строят два юнита - harvesters/ore trucks и средни танкове. Останалото е фейл.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Mon Jun 15, 2020 1:32 pm

Аз от тая тема единствено разбрах, че ептем не отбирам от хироуз и неам идея как се играе явно :mrgreen:

С риск да се намеся между шамарите, навъртях некво дебилно количество часове на Resident Evil: Revelations (първата). 3дс порт без FOV слайдер (добре че има добри модъри на тая планета) с най-безобразния рейд мод на планетата, където грам тестване няма и е пълна абоминация, която е доста пристрастяваща.

Самата игра има по-добър диалог, извън репликите на Джесика, нея са я писали други не знам кви, ама не и хора
Spoiler: show
That’s fine, but you’re buying me dinner next time. And I’m ordering lobster.

Me and my sweet ass are on the way.

и тая вербална транзакция между нея и паркър

Паркър: They’re after you because you’re a flirt.
Джесика: Sorry, I don’t date Cannibal Monsters.
и прилична история от кой да е от филмите. От забутани на призрачен кораб, по типичен по-късен резидентски начин, се стига до длибоки конспирации, терористи, дуумсдей оръжия, гигантски чудовища и пр. глупости. Но с изненадващо качествени актьорски изпълнения (дори на английски), много по-скъп саундтрак, отколкото 3дс игра може да предполага, се мъчи да докара по-блокбастър усещане, но просто конзолата, за което е правено не позволява.

Но тая игра няма никакъв баланс. Лесният мод на кампанията е за много малки деца и хора, които пробвта игра за първи път, демек яко. Нормалният забравя тотално какво е сървайвъл хорър и се опитва да докара само атмосфера, но те залива с муниции и папрат за лекуване. Трудният мод е за абсолютни психопати, толкова е зле, че може да е препоръчително да се играе с инфинити базуката, която ти се дава.

Същото важи и за рейд мода. 20 нива повторени 3 пъти, заради 3 различни трудности, плюс бонус ниво. Нивата са различни части от кораба или места, където историята се развива в кампанията (плаж и една сграда), а бонус нивото е почти целия кораб. Т.е. имаш 61 нива, тръгващи от нормална трудност, минаваща към прилично предизвикателство, че да се свърши в ебах го кво е тва бе. Самите нива не се променят. Бройката на враговете и къде се появяват винаги е еднаква. Като идеята е да правиш рънове, за по-добри оръжия и чарколяци за тях, където идва и лудницата.

Тук най-много дпс правят револверите. Така може да се направи, че да си изстрелва всичките патрони с един спусък и демек поваля всичко. Снайперът може да се превърне в картечница, помпите също. Въобще свободата, с която оръжията могат да се преобразуват е страхотна идея, рядко релизирана толкова добре. За съжаление се разчита яко на rng. За радост е по-стара игра и всичко се отключва с игра, без кутии и глупости. Което значи скинове, оръжия, части.

Има некви длс-та, където е и вкл. женска версия на Hunk. Тъй като самият Hunk е невероятно труден за отключване, както и трябва да бъде, взимайки предвид за кой говорим, но нямам идея как стоят нещата с длс оръжията и 2-те героини, отказвам да дам под евро, за да разбера :mrgreen:

Но да, заради рейд модът си и липсата нужда да се купува длс-то, за разлика от resident evil 5 и 6 например, където доста яки неща в мултиту са забутани зад парична стена, това ми е най-любимата игра в поредицата. Просто количеството материал, което е дадено тук скрива шапката на много игри. Освен това играта се поддържа постоянно жива с ивенти. И то на всички видове достъпни платформи.

Shamajotsi
E'lir

Post by Shamajotsi » Tue Jun 16, 2020 12:27 am

Хех, аз играх Heroes 3 още когато на английския ми беше на ниво "ми ноу лайк, но сакрифиси" :P . Също така нямах интернет и ми трябваха месеци, за да открия файла на менюъла. Въпреки всичко играта е незабравима. Баща ми също беше много зарибен - на два пъти му се случи да играе до 6 сутринта :D .

Ще взема да го чекна тези два мода, за които разправяте. Само да питам - версията в GOG ли да взема, или HD римастъра в Стийм? Второто гледам не е с добри ревюта и ми се струва, че заради модовете ще е хубаво да ги няма разните DRM-и и прочие на Стийм, ама аз да си питам за всеки случай.

А между другото, вдъхновен от наскоро изстрелването на Endeavor капсулата и скачането ѝ с МКС, реших да пробвам Surviving Mars на родното гейм студио Haemimont Games и мога да заявя, че играта е страшно зарибяваща. Също така има нещо супер-задоволително, когато човек построи първата си (що-годе) самоиздържаща се база, когато се заселят първите земляни, когато се построи първия марсиянски "небостъргач" и т.н. Последно изпитах откровен дзен докато следях една совалчица да ходи от едната база към другата - направо си представих, че аз съм там и ми се разкриват все още девствените висти на червената планета...

Има само две неща, които бих изтъкнал като по-сериозни недостатъци. Първото е, че всъщност дори при не особено дълбок анализ verisimilitude се губи малко. Например една ракета от Земята до Марс пристига едва за няколко дни, колонистите живеят и те по стотина дни и т.н. Разбирам, че това е целенасочено като дизайн, но отнема малко от преживяването.

Другото, което трябва да споделя, е че петте въвеждащи мисии не дават кой знае колко много информация за това как трябва да се играе играта и за най-важните ѝ елементи. Това не знам доколо реално е минус за мен - макар и да усещам, че съм зверски не-оптимален, в първата си игра сега я има тръпката да откривам нови механики. Но ми се струва, че няма да са много хората, които ще простят така лесно за този пропуск (който не мисля, че е целенасочен - в началото играта е била шипната без tutorial!).

Като цяло обаче Surviving Mars e много забавна. Изиграл съм 11 часа от миналата седмица и определено ще ѝ отделя още много време.

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Tue Jun 16, 2020 1:41 am

Класации, мласации, Fortress forever що се отнася до хероса, трайхарди такива. :lol:

Иначе по темата, атлус са пуснали Persona 4 Golden в стийм (доживяхме братя и сестри да видим персона игра на pc) и вече навъртях 10-тина часа. Много блага игра, ако имате поносимост към японски highschool сеттинг това. За пълни лаици tldr описанието е следното.
Ти си японски ученик със специална съдба TM. През деня участваш в slice of life аниме - ходиш на училище, събираш се с приятели, ходиш на клубове, работиш part time job и други. През нощта влизаш в магическия свят през телевизора и там рейдваш дънджъни и тренираш секси покемони, които се бият в jrpg стил походови битки.

Играта е адска зарибявка работеща на принципа just one more turn. А потенциала за преиграване е огромен, толкова да не е за мен това чудовище, искам за 20 часа да си я врътна и да се свърши, ама няма да стане на моята май. Училищните клубове са вързани с деня от седмицата и климата, ако си във футболния клуб и вали няма занятия, We Have The Technology. Просто играта те прекарва през 1-2 часов туториал, и след това ти се отваря светът със нещата за правене и осъзнаваш в какво си се забъркал.
И порта е доста добър. Поддържа всякакви модерни резолюции, фреймрейта е отключен, зарежда бързо, няма никакви бъгове до момента. И има включено японското аудио за не мазохистите.
Да не забравяме и страхотния jpop/rock саундтрак и аниме кинематиците. Абе, няма хлабаво засега.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 6:47 am

Аз новата Persona я имам от някакви месеци за PS4, но все не стигам до нея. :?

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Fri Jun 19, 2020 4:45 pm

ХАААА Beyоnd: Тwo Souls се появи за PC :heart: . Както и Detroit: Become Human му е време да се изджитка. :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: !!
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Amikae
Ascendent

Post by Amikae » Fri Jun 19, 2020 6:17 pm

Xellos wrote:
Fri Jun 19, 2020 4:45 pm
ХАААА Beyоnd: Тwo Souls се появи за PC :heart: . Както и Detroit: Become Human му е време да се изджитка. :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: :yay: !!
От доста време ги има в Epic Game Store и то на прилични цени. Beyond е 20 евро, а Detroit е 40.

Detroit е много по-добра и много релевантна за случващото се днес в САЩ. Beyond също е готина, но историята е пълно мазало. :?

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sun Jun 28, 2020 1:08 pm

Да добра е цената, опитват се и там по-сериозно да дигнат зарибявката.
Яко депресивно си е Beyond, ама малко игри достигат до това ниво на история, има вариант да се играе и подред, та си я поцъквам лека полека. :heart: :(

За без пари метнах в каталога и Warframe до Destiny-то да поцъкам, ма нещо много несвързан циклеж ми е там, въпреки спейс нинджата и фарменето до безкрай. Но пък има ултимативното парче, което да не може да си избиеш от главата на Fortuna https://www.youtube.com/watch?v=mPTCq3LiZSE ака химнът на Essential employees :heart:
Ще се поцъка, стига да събера нерви да левълвам соло и без пари едни и същи карти. :unsure:
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Jun 28, 2020 1:54 pm

Да, тва си е проблем у варфрейма, нема значение дали марс, венера, земя, произволна космическа станция, квото падне, картите са копи пейст освен няколкото финални в дадена територия, ама и там даже има повторения. Освен това, въпреки масовите вопли, играта не е ААА качество във фрий ту плей дрехи. Особено, ако човек се забие там директно след Дестини. Просто има толкова много бъгове, нефелни анимации, и въпреки старанието са далеч от полировката на мега бюджетно заглавие, че феновете на играта донякъде й вредят. Разбирам че й се кефят и взимайки предвид какво чутовно количество кънтент имаш за без кинти заслужава всички адмирации. Но ако влезе човек в нея с ебем ти очакваният ще го посрещне основно разочарование.

С тва на ум, като достасаш до летенето в космоса и отворените карти другото нема значение :mrgreen:

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Sun Jun 28, 2020 5:36 pm

Да, warframe никога не е приличала на AAA, освен ако не гледаш само редактирани трейлъри. Най-малкото дизайна на геймплей лууповете й е на практища несъществуващ. Тя е един голям куп пране от омешани механики, които изобщо не са мислени да работят заедно, и най-добрия начин да я experience-неш е да си избереш тези, които те кефят, а останалите да ги игнорираш. Това поне не е трудно с повечето fluff в тази игра. Движението обаче е недостижимо AAAA, след малко цъкане на тази игра цялата индустрия започва да ти се струва залепена за пода. Оръжията и костумизацията на билдове са също един път. Дестини с нейните мижави 9 ли са или колко бяха класа и всичко на всичко 20 вида пушки е направо несериозно да се сравнява с Warframe, която по-скоро бих сложил в тегловата категория на borderlands.
Ех, пак ми се доцъка, но трябва да съм твърд, 750 часа съм вече и са й много на тази игра. Наистина е адски несвързън циклеж за едното циклене.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Jun 28, 2020 6:11 pm

Бах маму, много бе, 750 часа. Маневрирането наистина е силата на варфрейма, според мен Titanfall 2 има по-доброто движение, но то това е. Ся и с дуум итърнъл излезе няква нова конкуренция, но warframe винаги е бил за търчането из фентъзи нива първенецът.

С тва на ум дестини заради самото си пуцане... и движение всъщност, си заслужава споменаването винаги. Единствената мизерия е, че скорост не се развива кой знае каква и че самото стреляне няма кой знае какъв визуален фийдбак, хвърчат яко ефекти и пр. ама ако не беше звукът, анимацията на оръжията и колко е риспонсив всичкото щеше да е трагедия, ама тия три неща са толкова добре изпипани, че си заслужават похвалите бънджи. И затва не мога да млъкна за величието на killing floor поредицата например. Там стрелбата е изпипана до съвършенство и задоволителните анимации на враговете, които се разпадат докато ги пълниш с куршуми, единствено, отново, само дуум итърнъл надскача. ма тия в килинг флоор са по-човекоподобни и демек по-задоволителни за разпиляване.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Jun 29, 2020 11:25 am

Абе мен малко ми трябва да съм доволен от безплатна игра :mrgreen: Движението и самурайските трикове са дъ бест. Скокче с хеви атака с меча и сичкото траш гине в аое-то, ама я съм ползвал търчането по стената 2 пъти я не още. Оръжията са оскъдица, са ся се боря с лъка от мазохизъм (който го е програмирал явно е фен на парадоксите на Зенон). Бъгва ме леко как всичко е със ЗОР, ако си без кинти, ся ми крафти некво боклучаво пушкало 24 часа реално време, за петове и летящата консерва да не говорим, ако не искам да цъкам смс-и дет се вика, си цъкам на ниските нива бая време. За пръв път виждам в игра да ти трябва специално мод да виждаш гадовете на минимапа :ninja: . Ся докопах НАЙ-СЕТНЕ материалите и изкрафтих Аркуинга, 2 дена бате, бааси якото е де, добре че играя късно игрите и народа е оревал вече и дават 1 материал за крафтене на пет-а ся аванта да мина куеста с инкубатора, само още 32 часа лол. :roll: Бе ше се цикли, майндлес килинга разтоварва много, особено като е шарен. Да беха зели един читав сценарист, вместо хора дето само се чудят на кое да турят цена, щеше да е добре, некви елементарни принципи на зарибявката с "първата доза безплатно" не са спазили дори.

Понеже ме мързи да чета, още не мога да фана смисъла от скенера за рандъм крап по земята освен +10 скан...

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Mon Jun 29, 2020 6:37 pm

да, в warframe куестите вместо да дават гювеч ти показват как се гринди гювеча, а ти после си ги реплейни 5 пъти за да получиш каквото там искаш. Мод за сканиране не ти трябва, направи си какъвто и да е сентинел (но най-добре хелиос), сложи му vacuum, и ще станеш нов човек.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Mon Jun 29, 2020 6:41 pm

Martix wrote:
Mon Jun 29, 2020 6:37 pm
да, в warframe куестите вместо да дават гювеч ти показват как се гринди гювеча, а ти после си ги реплейни 5 пъти за да получиш каквото там искаш. Мод за сканиране не ти трябва, направи си какъвто и да е сентинел (но най-добре хелиос), сложи му vacuum, и ще станеш нов човек.
не разбрах ни една от тия думи :mrgreen:

и аз си я пялснах отново, влязох, осъзнах, че нищо не помня и си лафих само в основния чат с хората за руски фантастики. С тва на ум, кво каза и може ли по-подробно :ninja: