Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Mar 23, 2020 12:12 pm

Макар и изключително кратко, демото на Resident Evil 3 Remake се играе адски мазно. Добавен е и ръш, с който можеш в последния момент да се отървеш от лапите на зомбетата. Немезис са го барнали пичовската и все още всява респект. :mrgreen:


Продължавам да разцъквам на зомби вълна :lol: - Dead Nation Apocalypse Edition. Поредната страхотно изпипана откъм геймплей игра на Housemarque. Вижда се колко много са надградили финландците над нея, във всеки един аспект, като са правили Alienation след това. Ако някой си търси couch co-op twin stick top-down shooter няма по-добри игри от Dead Nation и Alienation.


п.п. абен съм на брус на състезателни игри, но WipEout Omega Collection е чудесна футуристична рейсинг геймка, със страхотна визия и къртещ саундтрак. Така от нищото, изгубих набързо няколко часа с нея.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Mar 23, 2020 12:21 pm

Щайгата умре, нема дуум итърнъл и резидент ивъл 3 за мен :panic:

Кайте некоя смислена конзола - плейстешън 4 отпада, щото иде петичката скоро, суич или ексбокс новото е истината :neutral:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Mar 23, 2020 12:49 pm

трубадур wrote:
Mon Mar 23, 2020 12:21 pm
Кайте некоя смислена конзола - плейстешън 4 отпада, щото иде петичката скоро, суич или ексбокс новото е истината :neutral:
Не виждам защо 4-та да отпада. Изключително солидна конзола, с маса ексклузиви, която ще си бачка още дълго време. А и в момента е пълно с промоции.

Новият ексбокс само, когато излезне Хелблейд 2. Същото важи и за плейстейшъна - когато се пръкне Годеца 2, но подозирам, че ще го има и за 4-ка.

Суич лайт-а е тотална зарибявка. Разцъквах Зелда и Халоу Найта на него и е феноменално яка портабъл конзола. За базовата нищо не мога да ти кажа.


п.п. съболезнования за шайгата. ит съкззз! :(
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Mar 23, 2020 1:44 pm

фенкс мен

иначе оти съм келеш пауър юзър и кат видех каква ще е разликата между 5 и 4 (дори про версията) и ме заболе, ама от трета искам да минавам тънканата и не ми се тресват буквално една кола пари за пеце чаркове.

Инак кат не отмаам нищо от конзоли... верно ли мое се сменят чаркове? Например да сменям харда на плейстейшъна със ssd например, щото ся докато търся кви са лоудинг времената на блъдборн точно такова инфо ми попада и това е бая имба.

пп. яко е като идея, като реализация кой знае - а и едва ли наистина ще се прежаля за конзола, да не мога да модвам е се едно да не играя направо, така или иначе реалното е модването, играта е само тестване дали всичко работи :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Mar 23, 2020 1:57 pm

трубадур wrote:
Mon Mar 23, 2020 1:44 pm
Инак кат не отмаам нищо от конзоли... верно ли мое се сменят чаркове? Например да сменям харда на плейстейшъна със ssd например, щото ся докато търся кви са лоудинг времената на блъдборн точно такова инфо ми попада и това е бая имба.
Може, но е безсмислено. Скъпо е и не зарежда чак толкова по-бързо от вътрешния хард.
Аз имам външно hdd-е и лоудингът му е милимуняц по-бърз от вътрешния даже. Като цяло, от всичко, което съм бъцал досега, ме издразни единствено лоудинга на Jedi Fallen Order след като пукнеш. Всичко останало, относно мрънкянето за лоудингите, е глезотийка.


п.п. хардуерно разликата между 4 и 5 е огромна, но докато не ми покажат тех демота все тая. това, което ми хареса е, че ще подобрят саунда на конзолата, базиран на този от 3-та.

п.п.п. манията ти по модване е досущ като тази с фото моуда - хората прекарват повече време в дивотии, отколкото в гейминг.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Mar 23, 2020 2:17 pm

Гледам блъдборн ванила има 30 секунди зареждане, това не е глезотия, особено в игра, където се очаква да мреш доста.

А модването - без него не бих цъкал да сме честни, освен некви мулту простотии, макар в миналото да бе възможно, все пак дота и це ес не е като да дойдоха от креативната мисъл на заспали дивелопъри. А и дори сега, след като отвориха вратите на криейшън кита в овървач, не е истина какви неща се раждат там. Та дори за мулти не важи, какво остава за сингъл нещата.

Например никога няма да пипна немоднат дарк соулс или игра на бетесда. И това много ме бъгва в конзолите. Твърде малко игри са наистина изпипани и заслужаващи си парите. Махни бъгавата страна на пеце, много малко неща в ред дед 2 хвърлят прах в очите. Това е голяма рядкост. Като потребител просто много криво ми влиза и без вазелин да не мога да си ръчкам по покупката, за да я направя да ми пасва на вкусовете (с тва на ум, рокстар може да ходи да мре некъде). А като се вземе предвид колко игри са тотална деградирала щета изсрана колко да мине, па после ще я спасяваме ептем не искам да им играя по свирката.

За плейстейшън 5 си прав, де, но конзолите все по-близо се приближават до наистина мощен хай енд комп, очаквам сериозни неща да покажат.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Mar 23, 2020 2:24 pm

трубадур wrote:
Mon Mar 23, 2020 2:17 pm
Гледам блъдборн ванила има 30 секунди зареждане, това не е глезотия, особено в игра, където се очаква да мреш доста.
Нямам спомен за Блъдборно, но щом не ми е направило впечатление, нещата са си били ок. На Секирото се счупвах да мра като куче, но лоудингът не се е "опитвал" да ме откаже да продължа, за разлика от Джедито. Така че всичко си е в кръга на нормалното - мреш, докато изпукаш врат и пръсти, затвориш очи и се препсуваш колко си фрост, и си отново в играта. :mrgreen:


п.п.
трубадур wrote:
Mon Mar 23, 2020 2:17 pm
За плейстейшън 5 си прав, де, но конзолите все по-близо се приближават до наистина мощен хай енд комп, очаквам сериозни неща да покажат.
мда, и заради това сега се чудят каква цена да обявят на пластмасите, че да не са ептен вътрешно, но и да не чупят зъбите на геймърите.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Mar 23, 2020 4:45 pm

баси, напълно изключих, ама не осъзнавах, че ще скипвам и новата халф лайф простотия на валв, Alyx. деа.
Обратно на старата щайга, поне там скайрим връви моднат до безобразие.

с други думи gg гейминг, май е време да съм семеен човек :ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Mar 23, 2020 5:04 pm

Е, как да не скипнеш Alyx-а като трябва да налееш една торба пари преди това.

трубадур wrote:
Mon Mar 23, 2020 4:45 pm
с други думи gg гейминг, май е време да съм семеен човек :ninja:
Голям чуек си, знаеш че едното не пречи на другото. :spite:

Като говорим за шайги, доста ми се разцъкваше Quern - Undying Thoughts (класичесчки фърст пърсън куест), но се оказа че на лаптопската ми фурня може да върви с приличен фреймрейт само ако е на пиксели. :( Как да не заобичаш конзолите в такъв случай.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Wed Mar 25, 2020 12:02 pm

Borderlands 2-ката с нагрухана Сирена е как да си докараме епилепсията за кефа. Баси генийте са я писали тая игра, ся боричкам едно по едно сезонните ивенти. Свети Валентин трябва да се прекарва с отстрелване на реднеци иначе няма смисъл от него.
А бабето на Торк от риалити предаването е отвъд гения :heart: :mrgreen: :yay:
torque.jpg
torque.jpg (181.02 KiB) Viewed 2795 times
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Mar 25, 2020 1:30 pm

Не мога да повярвам, че го хареса тоя куест. За мен това е дъното на бордърлендс 2 и отказвах да го купя, докато накрая цялата колекция за мен дойде към 2 евра (основно маски, на присикуъла диелситата и тая клоака), щот лоялен клиент и т.н. И още отказвам да го изиграя. :lol:

Но, да, и аз пуцам със сирена, това с щита без щит дет се вика и брейкнек баншиту е най-бързокраката в цялата игра и просто лети из нивата. Има кво да се иска от демиджа обаче, но за маризене на мобовете, дори на ОП8 и ся новите нива, става. За босове си е по-лемава, там се взима гънзъркъра и забравяш, че трепеш нещо. Джуджето гази на валяк. Мекромансъра и Психопата също доставят, а и психото ми в вторият любим герой за игра след сирената.

От друга страна аз съм от много ранните играчи, га бъгове и експлойти имаше колко щеш и сирената заради лечението си можеше да се бъгне и за всяка точка възстановена кръв качва бедес токенче и накрая имах нещо от порядъка на къмто 2 милиона. Тва тва оправи и демидж и всичкото :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Wed Mar 25, 2020 3:48 pm

Нема слабо в тая игра за куести. ИН ДЪ ФЕЙС БЕ! Ми като за новак ся скила й е мега cc дето се мета от моб на моб и ги придърпва на група. Ся постфактум виждам колко са гребали с шепи за Outer worlds от тука. Като се откъсна някой ден, ще видя и на taletale кво са сътворили. :heart: what a beautifull days.,,

Скиновете за каски се едно аз съм ги правил в час по трудово. :ninja:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Mar 25, 2020 4:24 pm

Е тя играта е грозна на пустиняк, да беха само скиновете, изненадващо е обаче колко са добри светлината и анимациите. Треа а го пробвам тва дали ще върви на старата щайга, ся кат те чета ми се допуца отново. А и новото де-ел-це, което пуснаха преди бордърлендс 3 требе се довърши.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Fri Mar 27, 2020 2:10 pm

Няма толкова безумна игра като Goat Simulator. :shock: :panic:
Не знам каква е била идеята за разработването ѝ, но играта адски блъска на тех демо за тестване на физика на игра тип Тони Хоук. Адски бъгава (което е целенасочено), абсурдна до безобразие и същевременно психедилично обсебваща те. Общо взето, ти си коза и сееш хаос и разруха. :lol: Отключих си devil goat и безпроблемно пропилях няколко часа.

Играта има и няколко dlc-та, а за щайга може да се модва на макс. Баси ненормалната, отпускаща идиотщина е тази игра. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Fri Mar 27, 2020 2:52 pm

Мда, много материал има в тази безумна игра. Като гледам и колко истър егове има... https://www.youtube.com/watch?v=b_3KuMGAlPk :yay:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests