Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Fri Jan 10, 2020 10:57 am

Nioh е до такава степен до умение, че има разни весели чиляци, които нарочно минават играта с първо ниво персонаж по долни гащи :lol: (знам, че това и на Souls го правят, но там е доста по-бъгава история).

https://www.youtube.com/watch?v=2mKMgWTR5Xc


Code Vein може да я пробвам някой ден, но имам много други неща, докато стигна дотам...

В Sekiro не е лошо, че героят вече е оформен като умения, но от друга страна безбройните опции в Nioh май печелят. Има невероятни на вид армъри, адски много видове оръжия, предлагащи коренно различен стил на игра, магия и нинджа умения... Мащабът на луут-а е нечовешки.

Иначе за мен Souls са яки игри, но 1. по никакъв начин не изобретиха този жанр, въпреки целия хайп (първата такава игра беше Blade of Darkness още 2001-ва) и 2. Nioh ги school-ва жестоко.
Spoiler: show
nioh.jpg
nioh.jpg (408.69 KiB) Viewed 3271 times

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Fri Jan 10, 2020 12:01 pm

AlDim wrote:
Fri Jan 10, 2020 10:57 am
В Sekiro не е лошо, че героят вече е оформен като умения, но от друга страна безбройните опции в Nioh май печелят.
Ами, зависи какво търси човек като геймплей. Солувете не съм играл (освен малко първия, но на щайга с адски счупения порт, и не се брои :hihi: ) и малко съм прецъквал Блъдборна, която беше зарибителна, но ми изтече пс плюса и не съм я подновявал, но явно бая ме е зарибила, че си я купих и на дискче. Просто ми харесва тайминга на Секирото и е някак глътка въздух от другите игри с емнайсе хиляди умения, брони, оръжия и всякакви подобни чекии. Има умения за отключване, но като цяло идеята на играта е, че всички играчи са равни през цялото време и гейминга зависи от бързите им умения или хитростта им. Така, де, ревюто на @Brimstone много по-добре описва самата игра.

От друга страна, ако желаеш сам да определяш какво ще представлява чиляка ти, Ниото е най-точния избор.

п.п. @трубадур , това Коде Вайне ми изглеждаше адски тъпо, особено коридорните нива, но може да го пробвам някой ден.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Fri Jan 10, 2020 12:04 pm

А аз от една седмица се мъча да пречукам шибаната Elana the Squalid Queen от Sunken Kings DLC-то на Dark Souls 2 SOTFS. Няма толкова малоумен бос просто, НЯМА! Случайни телепортации, summon-и, шибаните ground blast-ове, които пуска точно когато те налази някой summon. Баси няколко други боса от ги пречуках от първия път като им влязох, за Еланата чак в интернет търсих стратегии и още не мога да се оправя. Стигнах до там да ходя да грайндя human effigies в the lost bastille, баси :<
Elves dig rocket launchers.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Jan 10, 2020 12:12 pm

@penzata И аз мислех, че код вейн ще е шитня, то ако не беше резидент ивъл 2 римейка, щеше да ми е готи... от трите нови игри, които цъках тая година. Освен това един от най-изкъртващите чаръктър криейтъри (в аниме граници), които може да намери човек. 2 часа си цъклех уайфуто, като стой та гледай. :mrgreen:

@termit Елана пачата въобще не го мисли, викай съмъни и ти да помагат, тая е толкова скапана, калпава като замисъл и реализация боска, че срам да те хване. И ако пичът дето викнеш е специализирам да е танк, тогава наистина нещата се получават. А и ако имаш късмет в тоя бой скапаните хитбоксове да са на твоя страна още по-добре.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Fri Jan 10, 2020 1:26 pm

Я па зацъках Iconoclasts, инди 2D уж-метроидвания която доста беше нахвалена за сравнително зрелият си сюжет, което още не съм видял ама съм едва на час и нещо в играта, защото я използвам и като упражнение по игра с геймпад, един приятел ми даде неговия стар 360, който си работи само трябва кабела да се държи натиснат отзад, та е залепен с лейкопласт :mrgreen: Та тепърва се вработвам с контролер какъвто не съм ползвал преди, но е забавна, доста приятен арт и музика има за сега поне.

После мисля да пробвам Celeste и да бия и псувам по масата, с цел да се тренирам за платформинг и рефлекси и да се завърна да изрина Hollow Knight преди да излезе Hollow Knight: Silksong, защото тия boss rush-ове в Пантеона чисто и просто не ми се получават с мишка и клавиатура и това е. А и като гледах клипчета на Белият палат и Пътят на болката, и съдейки от личния си опит с по-късните босове (Grimm...), които искат постоянно да подскачаш върху нещо чрез удари надолу с меча, май си трябва. Даже не мисля че е само заради калпавост от моя страна, просто буквално забелязвам някакъв лек инпут лаг или объркване на сигналите като натисна надолу + ляв бутон на мишката, което не е идеално за такъв тип игра.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Fri Jan 10, 2020 2:43 pm

Claymore wrote:
Fri Jan 10, 2020 1:26 pm
После мисля да пробвам Celeste и да бия и псувам по масата, с цел да се тренирам за платформинг и рефлекси и да се завърна да изрина Hollow Knight преди да излезе Hollow Knight: Silksong...
Ето това е класен пост. :yay:

Повтарям се за (не толкинови :hihi: ) енти път, но Nex Machina е най-добрата тренировка за всякакви рефлекси. :heart:

п.п. лично мнение, но по-скоро тренирай на Халоу Найт-а, за да може да се хвърлиш на Селест. :mrgreen:


п.п.п. ваго толкоз ноу фалене на Резидент двойката - ще взема да я разцъкам накрая, и без това постоянно я намаляват на читириси марке.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Jan 10, 2020 3:01 pm

Бе не се осраха с римейка на резидента 2 и за разлика от Девил мей край петицата не турнаха денуво на пеце версията. Та капком отсрамват като решат японския маркет, щом опре до неща за компутър... а и като цяло. Ся може да доведе до нов крах с тия римейци, щото първите заглавия имаха нужда. Ама кво ще правят по-натам? Пет и шест ако ги римейкнат, какво точно ще е, запазят духа или променят игрите напълно, щото тия двете са играеми без проблем, контролите са пушка. Особено шест е баси безобразният екшън шлок, и ако не си фен на поредицата може да се оцени. Ако си обаче... е трудна за преглъщане.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Fri Jan 10, 2020 8:01 pm

трубадур wrote:
Fri Jan 10, 2020 12:12 pm
@termit Елана пачата въобще не го мисли, викай съмъни и ти да помагат, тая е толкова скапана, калпава като замисъл и реализация боска, че срам да те хване. И ако пичът дето викнеш е специализирам да е танк, тогава наистина нещата се получават. А и ако имаш късмет в тоя бой скапаните хитбоксове да са на твоя страна още по-добре.
Мня, аз съм твърда класика - никакви summon-и и чист physical damage - никакви магии, пиромантики и чудеса. Само добрата твърда стара стомана :metal: Сега смених рапирата с учигатана и взе да ми се получава повече, успях да я сваля на към 20% последния път. Сигурно ще я приключа тия дни, след което най-вероятно останалата част от играта ще ми е като песен...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Jan 15, 2020 3:08 pm

За разтоварване от няколкочасовите битки, водени с който и да е бос, на Секирото, най-накрая започнах Odin Sphere "езикът ми е на фльонга" Leifthrasir. Най-накрая, защото от години си търся читава сайдскролинг игра, тип Dust: An Elysian Tale, a за сферата на Один знам отдавна и въпреки това я пренебрегвах.

Поразцъках малко и взех, че превъртях играта; някак неусетно, бяха минали само 14 часа. :mrgreen: Това, което се оказа бе, че съм бил в огромна грешка и съм врътнал играта само с един от петте игрови персонажи, чиито наративи са преплетени и сформират цялостната история на играта за настъпващ Армагедон (малко тип гейм ъф троунс като разказвачество и мащабност на континента, митологията и враждуващите кралства). Реално, самата фабула се разгръща от перспективата на Алиса (найззз! :mrgreen: ), малко момиче, което подхваща всяка една от петте книги в библиотеката. Историята (до момента) е чудесна; разказана с шекспиров размах. Затова много допринася и 2D визията (която, впрочем, е великолепна), и най-вече ингейм клиповете, които са подредени като мизансцен.

Първият том на петологията играеш с една от дъщерите на Один, която е валкирия. Дървовидната структура (която е по-скоро сферична, както са и повечето карти на даден район) на уменията ѝ е достатъчно разнообразна, за да позволява различни стратегии за игра, и същевременно е опростено и минималистично направена, за да не дотяга и да не изисква от играчите часове прекарано време в менюто със скиловете. Самите умения са разделени в две категории: едните (болшинството, от които са пасивни) се вдигат посредством точки, които получаваш при всяко вдигане на ниво, а другите се получават, когато намериш конкретната им сфера и се ъпгрейдват от сферички, които събираш след убийството на всеки враг. Освен стандартните "пасивни и активни", тези във втората категория са разделени на бойни и магични, като всяка от тях изисква и харчи различен ресурс (първите дърпат от пауър бар-а, а вторите - от други магически сферички; мдааа, доста сфери станаха в тази игра :lol: ). И с тази торба умения се получава един великолепен хак енд слаш - нахълтваш в отделен сегмент от картата и изнасяш въможно най-бързо и с най-много комбота (защото в зависимост от оценката, която ти дават за битката, благинките, които получаваш, адски варират) всичкото паплач, и всичко това потопено в море от хвърчащи цифри демидж върху екрана. Разбирам защо, на много хора играта би им се сторила репетитивна, но за тези 14 часа, в които играх, изобщо не усетих скука и повторяемост. Всеки чаптър си има по един бос и няколко мини боса, и се случваше в различни секции от картата (всеки чаптър е отделна голяма карта със собствени врази, но все пак ограничени откъм вид), освен две бойни умения, които използвах докрая, да сменям тактиката си, дори и по време на битка. Подобно пауза спейс бара в днд игрите, тук отваряйки менюто, паузираш играта, когато пожелаеш (най-вече, докато се маризиш с някой гардероб) и се отдаваш на алхимия (за да сътвориш всякакви лечебни и атакуващи колбички), на зобане на HP компот или преподреждане на оборудването, защото можеш да използваш едновременно само три предмета.

Та, така, де, играта е полирана (поне в моите очи) до съвършенство.
Английският ѝ войс оувър е на отлично ниво, но след като си разцъквал малко с оригиналното японско аудио, първото ти блъска на едночиляков дублаж да деведесетарски виейчес екшън. Просто, японският се е убил за драматургия.


п.п. сега, във втори том, разцъквам с един (още не знам дали омагьосан, прокълнат или нещо друго си) принц, който е едно адски сладичко зайче, което обаче с големия меч кълца яко зелки. :lol:

п.п.п. баси разтоварването правя, чесну; ако взема най-накрая да играя третия вичър като хората, сигурно от него ще разтоварвам с персона 5 :facepalm: ; та чакай да свърша някоя подобна игра близките 2-3 десетилетия. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Jan 15, 2020 3:22 pm

Доста класичеки артстил има туй нящо :mrgreen:
Spoiler: show
Image

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Jan 15, 2020 4:39 pm

А и скрийншотът ти е от пс2 оригинала; Leifthrasir римейкът е още по-класически барнат. :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Jan 15, 2020 4:49 pm

Аз от време на време разцъквам подобен род простотия, само че е мобилен порт, демек много по-зле, но на куфар са му набарали правилно контролите и са махнали всичките макротранзакции, освен купуване на различни класове (девойките с големи цици) Dragon Spear се зове и е приятен сайд скрол тупалник. И определено не мисля, че е толкова дълго колкото Leifthrasir (как се чете тва, лейфтразир?)

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Jan 15, 2020 5:05 pm

Валиго, казах, че езикът ми се връзва на фльонга, ако се опитам да го произнеса - самата дума (до колкото си спомням) била съчетание от имената на двамата смъртни, които оцелели след Рагнарок, или нещо подобно беше.

Иначе, и аз не очаквах, че играта е с подобна дължина, но като се замисля, имаше индикации за подобна предпоставка - японски разработчик и Atlus като разпространител (които стоят зад персона игрите). Изобщо не се оплаквам, де, играта е адски зарибяваща (можеш да убиеш тонове часове, само за едно бързо сядане :lol: ) и съм доволен, че вместо да свърши, тепърва започна. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Wed Jan 15, 2020 5:23 pm

Бидейки конзолна ще ми е доста недостъпна. Иначе ми липсват кратки игри. Сядаш, цъкаш и отхвърляш. Ама сега се забърках по нова мода, да катеря ачийвмънти, а в резидент ивъл 2 и code vein са си бали капаците някои от тях. Все са игри, които изксват минавата им поне няколко пъти, същото беше и с Ниер Аутомата или квото викаш - японска работа. Тия поне като ти искат парите дават материал за цъклеж. Направо не ми се почват Якудза игрите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Jan 15, 2020 5:49 pm

трубадур wrote:
Wed Jan 15, 2020 5:23 pm
Тия поне като ти искат парите дават материал за цъклеж.
Направо да се почувстваш, че и малко пари си им да за целия кънтент, който предоставят.

Кофти е, че Один-а е конзолен ексклузив, защото бая повече ми се пишеше за играта, от така или иначе дългия ферман, който бе предния пост, но е безсмислено, защото надали точно за тази игра човек би си взел 4-ката; но за мен, напълно би си заслужавала покупката. :mrgreen:

Адски се радвам, че навремето не знаех колко бъкана със съдържание е Якудзата, защото и нея сигурно бих я бавил бая (не че я врътнах, де, но това е друг въпрос :roll: ; дейбиш и пустите мини-игрици, които преспокойно биха били отделна свръхдлъжка игра, сама по себе си).


п.п. кратка и линейна-сторителинг-качествена игра е изключително трудно да намериш днешно време. :( Айде почвай го пустия Hellblade, най-накрая.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests