Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 12, 2015 5:13 am

Човече, този цитат е най-големият псевдо-разбирачески булшит, който съм чел тази година. Не ме разбирай погрешно, годината е само на 11 дена, но все пак... :shock: :lol:

Тия тотални глупости за великата "висок клас" бизнес машина (те всичките висок клас бизнес машини са с орязани Core 2-та, ей сега ще сложа един на главния сървър в магазина!) и за това как японско-германският й произход я прави някакво чудо на техниката... Леле! Откъде идва това? Дъното, което не е долен ASUS? Мега качественият 800 MHz RAM? Огромният bandwidth на PCI-E порта на таз 8-годишна машина? Или може би от оригиналната Fujitsu лепенка? Не, не мога...

СТИЛНА И КРАСИВА?!? OMG! :lol: А годеж няма ли да й предложи?

Сериозно, дори видеото с тестът на тази магическа машина показва как Crysis върви "невероятно" с ниска разделителна и всички настройки на минимум.

За 280 лева човек просто трябва да си вземе един Xbox 360, така поне ще може да цъка на средни детайли ебати.

Пък ако погледнеш и как рекламират другите си продукти тия хора...
http://rmania.net/kompyutri-hp--elite-8 ... -1946.html
Цитат:
"Най-достъпният и качествен компютър за ултра-тежки, съвременни игри. Висок клас компютър с отлични параметри, сред които мощен процесор с 6MB кеш и съвременна DDR3 памет и много производителна съвременна видеокарта. Качествен компютър за нови игри с мощна видеокарта и ефектен дизайн."

Отдолу е приложено видео, в което Crysis едвам влачи с 15-25 кадъра на средни настройки. Явно за тия хора всичко е "висок клас", без значение дали е 280 или 610 лева. Примерната (и чисто нова, а не на по 4-5-6 години) машина за 730 кинта, която пейстнах по-горе е далеч по-адекватна за игри честно казано. Още по-смешно е, че тук този тип боклуци ги продаваме по 100-150 канадски без видеото, за което така или иначе не са направени при положение че са off-lease системи, идващи от големите корпорации.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 12, 2015 11:15 am

Синдрома на "мега мощния комп" си е типичен за нашите географски ширини. Има и далеч по-awkward сайтове от този. В смисъл това, което правят е унизително, но човек трябва да заработва някак. А и повечето БГ-та нямат възможност да си вземат i5/i7, нито познават някой, който може да им направи добре балансирана конфигурация, затова поне, като си купят нещо такова може да са хайпнати, че е "много мощен". Неразбирането, че машината е с възможно най-евтините и долнопробни чаркове, поне ще им спести малко стрес. Особено това Fermi gpu на 320W захранване... :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 12, 2015 7:00 pm

Човека питаше за евтин компютър на който да играе игри - намерих му - това е :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 13, 2015 1:32 am

Е, той вече си има комп на 8 години, не му трябва втори ебати :lol:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Jan 13, 2015 2:15 am

Спомняте ли си навремето, 2012-та мисля, че беше, когато оспамих форума, за да сглобя някаква евтина машина за игри? Сглобих почти същото като това, което е от линка по-горе, но захранването е CM 550 GX, картата е оувърдрайв на Palit GTX 460 1 gb., харда - WD 640 gb. И всичко ми излезе 630 лева. През 2012-та.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Jan 13, 2015 9:28 am

Нека обобщя - за без пари геймърска машина нема!

П.С.

Искам такова

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 13, 2015 2:20 pm

Супер ама 2012 E8500 с 6 мб кеш все още беше адски скъп и не виждам как си го съвместил с евтината машина за Диабло 3 която търсеше :)

плюс това точно тази карта държи с лекота Ултра детайли на Crysis 3 с 60 кадъра което по пътя на логиката доказва, че могат да се играят съвременни игри.

между другото тези от сайта търсят хора и предлагат 5000 лева заплата - ако някой смята, че разбира повече от тях може да се пробва . Има теоретичен и практически тест .

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Jan 13, 2015 7:32 pm

RRSunknown wrote: плюс това точно тази карта държи с лекота Ултра детайли на Crysis 3 с 60 кадъра което по пътя на логиката доказва, че могат да се играят съвременни игри.

между другото тези от сайта търсят хора и предлагат 5000 лева заплата - ако някой смята, че разбира повече от тях може да се пробва . Има теоретичен и практически тест .
Това на каква резолюция? Защото например за 1080p ще играеш слаидшоу :), както си лiчи от тестовете на тези руснаци:
http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/cr ... chast.html
Според notebookcheck.net пък, ~60fps имаш с Медиум на 768p: http://www.notebookcheck.net/Crysis-3-B ... 410.0.html
Имал съм GTX470, която е с 30% отгоре на 460 и съм склонен да им вярвам на тестовете.
Сега ако говориш за DX9 Crysis 2 - да там нещата са доста леки, но това не е ултра, такава е, ако сложиш DX11 патча и Ultra texture pack-a.

Колкото до RetroPCMania(http://www.retropcmania.com/) - шефът им абсолютен комплексар, който не трърпи чуждо мнение, и за когото техниката е като виното, колкото по остарява, толкова по-добра става. Въобще професионалните му качества са меко казано спорни, кето съчетано снадеменното и комплексарско отношение определно отблъскват.
Само две статии за да се разбере за какво става въпрос:
Според него Q6600>>>3770: http://www.retropcmania.com/2014/04/max ... ld-pc.html
Отношението му към клиентите: http://www.retropcmania.com/2014/12/cli ... umers.html
Но хора всякакви, на който му се рискува с втора ръка "елитна техника" да заповяда. Лично за залагам на "сбирщайн", както се изрзява господина. :)

И колкото до търсенето на alshu- за мен втората конфигурацияв предложена от AlDim е много добро решение. Не препоръчвам първата, защото за мен комбинацията слаб процесор+силна видеокарта е по-добре от силем процесор+слаба видеокарта.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 13, 2015 8:10 pm

Сега научавам, че хората масово сменяли компютри заради "огромен разход на енергия". Това сериозно ли? Все си мисля, че тенденцията по-скоро народът да се бута за ни-нам колко хипер-ватово захранване. Това, ко ти трябва производителност, а не само да прехвърляш офис документи, разбира се.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 13, 2015 8:13 pm

Е, факт си е намалянето на консумацията.

Картата аз съм я пробвал приятелю - не някакви бенчмаркове а лично аз съм я виждал с очите си :wink: на 1680x 1080 беше резолюцията. Много рядко падаше на 50-тина кадъра.

Дано не се поднови вечния спор (ако трябва да се помайтапя)- гейм ли гейминга и играеш ли истинската игра ако не си максималната възможна за нея резолюция надупена с модове и пакети за текстури на 60 инчовия си Ultra HD монитор със 240 кадъра или си просто селянче с медум графика на 22 инчов монитор и 30-тина кадъра (стандарт при конзолите) и нямам дори минимален смисъл да усетиш играта така :).

Мисля че може да приемем high настройки с 30 кадъра на 720p като минимален стандарт да усетиш играта без да си тровиш нервите с неигруемост и грознота.


Ако приемем такъв стандарт ще видим, че има много разумни решения дори за съвременни игри като Far Cry 3.
Last edited by RRSunknown on Tue Jan 13, 2015 8:24 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 13, 2015 8:18 pm

Но има ли много народ, който поради тази причина прави ъпгрейд, това се чудя аз?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 13, 2015 8:25 pm

RRSunknown wrote:плюс това точно тази карта държи с лекота Ултра детайли на Crysis 3 с 60 кадъра което по пътя на логиката доказва, че могат да се играят съвременни игри.
Хахахах, да бе. Аз преди имах първа генерация i5 точно с вече много дъртия GTX 460. Добра карта е, но имаше адски малко заглавия, които вървяха на 1080 с 60 кадъра на ултра и Crysis 1-3 със сигурност не бяха от тях. После ъпгрейднах на трета генерация i5, дъно с далеч по-бърз PCI Express и т.н. - картата беше брутален ботълнек за системата. Бързо я смених с GTX 660 и вече към две години всичко се цъка както трябва, нищо че видеото пак е застаряващ среден клас. Бих предпочел да имах една 970 с тази конфигурация, но сега си пестя повече за модване на колата, така че ще остане за някой друг ден...
между другото тези от сайта търсят хора и предлагат 5000 лева заплата - ако някой смята, че разбира повече от тях може да се пробва
О, аз съм сигурен, че разбират много. Също така съм сигурен, че маркетингът им е безумен и че са среден клас лъжци. Само гледат да залъжат някой-друг балама, който иска да цъка "Кризата" и мисли, че ще мине евтинко с PC на 8 години и видео карта на 5.
Mindcrime wrote:Нека обобщя - за без пари геймърска машина нема!

П.С.

Искам такова
За съжаление тези машини са тотален боклук. Тук няма една, която да не е върната заради постоянно крашване. Дори демото ни се прецака, а единственото нещо, което е вършило някога е да върти промоционално видео на ASUS екран (който също умря оня ден бтв :lol: ). Не ми се мисли какво се случва с това нещо, докато подкарва игри, защото на idle температурите можем да се топлим през зимата и това даже не е с видео картата в линка ти.
Last edited by AlDim on Tue Jan 13, 2015 8:28 pm, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 13, 2015 8:27 pm

Matrim wrote:Но има ли много народ, който поради тази причина прави ъпгрейд, това се чудя аз?
Съдейки по статистиките едва ли.

Прочее 800 W захранване далеч не означава 800 W консумация - 99% ползваш минимална част от мощноста, просто такова захранване покрива мощни пикове при натоварване.


Саше тоя се изложи като асемблатор защото пред мен вървеше за разлика от твоя вариант :).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 13, 2015 8:36 pm

RRSunknown wrote:Саше тоя се изложи като асемблатор защото пред мен вървеше за разлика от твоя вариант :).
A? Кой асемблатор, кой вариант? И нищо не каза за руския тест, в който Crysis 3 върви на макс с 15 кадъра на 460 без каквито и да е други ботълнекове в системата... И не знам как е вървял пред теб, но ти по-горе беше отбелязал как оная система за 280 лева подкарвала играта на високи настройки, а после във видеото супер явно беше всичко на low. Just saying.

п.п. И бтв fuck Crysis. Това са просто безумно постни шуутъри, чиято единствена цел е PC геймърите да си мерят конфигурациите, изграждайки около тях митове и легенди.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 13, 2015 8:44 pm

бай да уей малко лъжлив маркетинг и от мен :)

Работния ни лаптоп (не е бронирания панасоник)

Стои по 20 минути под проливен дъжд на таблата
Минус 20 градуса посипан със сняг
пада от стълбата 2 пъти от първото крило , единия път на бетон
батерията му държи по 2 часа нон стоп
екрана се вижда перфектно в един часа на обяд лятото срещу слънцето
зарежда ОС от слийп режим (вече година не е изключван от бутона) за 6 секунди
Постоянно се друса в пикапа и го удрят макари, разни железа и куфари
Аутокад отваря картата на града с пълната ни схема с 24 слоя за 5 секунди и после се зумва на макс мигновено
Никога не е е забивал и не е давал син и черен екран
няма нито един бутон който да е различим от нов
Лана му държи 80 мегабита на 3 жила
Жироскопа блокира харда при минимално разместване, изтърване или носене.
Харда се вади с шейна по желание и може да работиш само с оперативната памет с ОС-а и после да го върнеш когато слезеш от стълбата.
Тъчпада работи перфектно при минус 20 градуса и при пек.
Всички драйвери се инсталират автоматично от един линк на производителя - само мрежовия се инсталира ръчно.
Wi Fi антената работи на 2.4 и 5 Ghz 12 децибела
Може да се носи с една ръка и да се работи с нея на стълба.
Пантите са стоманени и са като нови

Лаптопа е на 7 години.......

излипшно е да казвам че предишния лаптоп с който работехме не издържа и втория си дъжд :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests