Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Dec 27, 2012 1:03 pm

One Unit Whole Blood. Как може ТОЛКОВА да кърти?! Играл съм и други олдскул шутъри, като Painkiller и Serious Sam, ма не са ме кефели чак толкова. Направо е парадоксално. А саундтрака е от най - добрите, които съм чувал в игра, нарежда се до Фолаут, Алиса и Деус Екс.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 27, 2012 1:49 pm

Май ги бъркаш нещо - имат седем години разлика Painkiller и Blood, не са в една категория изобщо :wink:

Старата си е най, най :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Dec 27, 2012 1:56 pm

Бе щото много хора ги водят че са с олдскул дух. Иначе аз грам общо не усещам, не че Пенкилера не е як, ама Блъд...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 27, 2012 9:06 pm

Пусни си и Duke Nukem 3D, Dark Forces, Jedi Knight, Quake 1 & 2 - има много яки стари шуутъри от 96-97-ма. И те съветвам да пропуснеш Blood 2 - тази игра е много голям боклук като цяло и с времето става все по-голям. Но пробвай Shogo - това е втората шуутър класика на Monolith след Blood, макар че не е чак толкова известна.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Dec 27, 2012 10:43 pm

Blood е просто най-доброто създадено с Build енджина на Кен Силвърман. Предишното - достатъчно добро, но не толкова беше DN3D.
Blood беше първата оригинална игра, която си купих 1998 година.
Първо видях shareware версията - и си казах - това е играта.
Имам още черната картонена кутия с отпечатък от кървава ръка.
Даже и само това да бяха направили Монолит - щяха да останат в историята на игрите.
А музиката е връх - в оригиналната игра има второ CD със саундтрак и един видеоклип на Type O Negative - много тематично - кръвна група 0 отрицателен резус фактор - с други думи универсален донор :D, която се казваше I will love you to death :D
Не че всичко това и много повече го има във версията на GOG - имам предвид експанжъните, сега им казват DLC-та :D
В тази игра беше намерен идеалния баланс за времето си между визия, звук, черен хумор и отпратки към хорор фикшъна - с други думи истински шедьовър :mrgreen:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Dec 27, 2012 11:34 pm

Като се замисля, май не съм играл или чувал за игра в последно време, в която протагониста да е откровено психясал, без това да е представено като някакъв gimmick. Иначе много ме кефи кампи Лъвкрафт усещането, особено репликите на култистите дегенерати, които звучат леко славянски. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Dec 27, 2012 11:51 pm

Не мисля, че е славянско
The Cultist Language or Cabal Language is the offical language of the Cabal, known to them as the Dark Wisdom (Domus Durbentia). It is a derivative of Latin, French and Sanskrit and has two forms - formal and colloquial
Ето и връзка към речника :D http://blood.wiki-site.com/index.php/Cultist_Language
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Dec 28, 2012 12:20 pm

Колкото и да харесвам първия Blood, определено предпочитам Duke, особено откъм левъл дизайн. Мисля, че доста преувеличавате и за качествата на музиката. Има два-три яки трака, но останалото са си някакви рандъм хорърски мидита.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Jan 01, 2013 10:01 pm

Започнах да играя XCOM
Засега съм с положителни впечатления. Зарибявка е, и е добре направена. Но също така е и може би най-overrate-натата игра на годината със всички тези GOTY награди, които взе. Content-а не е толкова много, оригиналните идеи също. Да не споменавам, че е еднообразна, но това е ясно.
Абе страхотна е. Заслужава поне едно превъртане.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 05, 2013 7:43 am

Харесвам RPG-та от всякакъв вид, били те с повече екшън или тактика. Харесвам и фентъзи със средновековен сетинг. Голям фен съм на Baldur's Gate, Icewind Dale, Dragon's Age, Skyrim и Fable. Дори ужасната Neverwinter Nights я преджапах някак навремето. Обаче не мога да си обясня защо първия Witcher ме отегчава жестоко всеки път като го погледна. Уж е добра игра, уж има дълбочина, добра история и т.н., но диалозите са ми супер скучни, моткането не ми е интересно, битките са ми безразлични в най-добрия случай, също както и миксването на поушъни... Същевременно доста ми се иска да пробвам The Witcher 2, но ми се струва грешно да почвам игра със силно застъпена история от втората част.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jan 05, 2013 9:37 am

и аз съм така. Колкото и да е странно обаче съм решил да power-на през 3 и 4 четвърти акт с трейнър тоя викенд и да почна двойката.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Jan 05, 2013 12:23 pm

АлДим, значи 2 съвсем няма да ти хареса - сменили са боевата система, диалозите са още по-дълги и скучни и май нямаше много сайд неща за правене. Абе като цяло бяха заложили доста повече на самото стори и красивите графики, отколкото на геймплея. 1 си я изиграх с кеф и минах всичко де що имаше да се минава, а 2-ката направо се самоизнасилих да я мина, за да видя края, който апропо се оказа мега тъп.
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 05, 2013 4:41 pm

Почвай от двойката - сюжета е независим, няма почти нищо общо с единицата освен някои персонажи. Играта е коренно различна като геймплей (виж книгите ако не си ги чел и в единицата и в двойката ще си е небрано лозе на някои места).

На противоположното мнение съм от предния пост - двойката при все всичките си кусури всъщност ми беше безкрайно по-увлекателна от единицата като пейсинг, диалози, сюжет и бойна система в която реално се биеш в търд пърсън стайл вместо прозявайки се да цъкаш чат-пат с мишката.

Единицата я зарязах на трети акт където ММО стайл обикалянето за боклуци и съставки и избиването на безкрайни противници ми дойде в повече.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Jan 05, 2013 7:38 pm

Странното е, че всичко, което казвате за единицата е вярно, но докато я играех въобще не го усещах в тежест. Само се влачих 2 месеца на ш*баното блато с безкрайните гнусилища, но аз си мразя блатни нива открай време. Иначе играта ме изкефи много на всички нива.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 05, 2013 8:27 pm

Всякакви промени по бойната система НЕ МОЖЕ да са към по-зле. В смисъл единицата се ограничава до лежерно цъкане на три вида атаки, като "дълбочината" идва от някакъв крафтинг на поушъни, а аз честно казано този елемент го намирам за поносим само в Skyrim.

Иначе сега реших да почна Sleeping Dogs, вместо Witcher 2. Играта е учудващо качествен GTA клонинг (всъщност с нищо не отстъпва на оригинала) с елементи на Arkham Asylum/Assassin's Creed битки. Но най-хубавото е, че не ни занимава със стандартния американски сетинг, който много ми е писнал за подобни заглавия. Изключително радва и че веднага работи перфектно с Xbox 360 контролер на PC и няма каквито и да е ядове с настройките на визията и т.н., т.е. дава конзолните предимства, без да ограничава тези, характерни за PC.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests