Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 09, 2012 11:27 am

Точно за тези заключени неща говоря и едно уточнение - НЕ може да ги ползваш ако си купил играта втора ръка.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Jan 09, 2012 12:29 pm

Тоест така написаното
RRSunknown wrote:А най-важния минус - че половината умения и единици се теглят като DLC за да станеш конкурентен.
е напълно невярно. Всичко си е там ако си си купил играта.

А това че втора ръка не можеш да ползваш някакви бонуси - ако не си доволен се обръщаш се към продавача, който не е Ubisoft, и си искаш бонусите от него.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 09, 2012 12:47 pm

Това че променя факта че е DLC.
Ако не беше DLC можеш да си я купиш като всяка друга игра от ebay и да си я ползваш нормално.

Това са цигански номера и заслужено са тръгнали към фалита - дори Dragon Age която имаше същата концепция предлагаше само опционално съдържание но иначе си беше напълно игруема и с непокътната история.

Black Ops обаче са вълча порода издател - хем те преебават с игра която да не ти върви норнално нищо че Скайрим на същата машина върви на високи детайли, хем не може да я продадеш защото вече си изразходил кода а без нещата за теглене си обречен тъй като са важни геймплейно.


На всичкото отгоре никъде не пише изискване интернет в описанието на играта- за Близард да речем които честно и откровенно изискват да имаш онлайн връзка като основно изискване.

Плащаш 70 лева като поп и накрая нито може да играеш , нито да я продадеш - кеф.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 09, 2012 1:01 pm

На всичкото отгоре на практика замъци няма, а просто някакъв placeholder. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 09, 2012 1:11 pm

Е то това даже няма нужда да се коментира :?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 09, 2012 1:29 pm

Знаеш ли защо ми е толкова смешно, защото лично за мен, провалите на предишните игри бяха точно коренящи се във visual departmenta и това как трябва да изглеждат замъците/фоновете. Замъците/фоновете за битките в Heroes 3 са с класи над тези на всички следващи, дори на 5-цата, която като цяло харесвах. Просто никой явно не успя да разбере(което е странно за мен), че вместо да въртят и сучат с графиката, трябваше, като цяло, да запазят визията на Heroes 3 и само да надграждат над нея и вместо да отделят толкова много време да се занимават с графични двигатели, можеха да помислят как да подобрят брилянтния вече геймплей на 3-ката. Heroes 6 направо са скипнали 'невъзможната' задача да направят замъци, които няма изглеждат нааканани поставени до култовите замъци в 3-ката. Фонове обаче не са успяли да си спестят и те са пълен ташачец. Изобщо всичкото това 3D/zoom in/turn around и прочее говна НЯМА МЯСТО в Heroes игра. Това беше основното, което не ми хареса в 5-цата. Графично пак беше по-грозна от 3-ката, защото в 3 се използваха изключително красиви рисунки за background+3D ефекти и визията е страхотна. В 5, а и 6, през цялото време се дразнех на кофти камера(твърде малки единици, ако гледам цялото бойно поле/ако пък приближа - не виждам цялото бойно поле), пък и отново самите единици пак са по-грозни и незабележими от тези в H3.

Може би H3 е била много напредничава за годините си, лично за мен тя е най-красивата игра в серията, с най-красивите и култови единици, за геймплей изобщо няма какво да си говорим. След това по визия е Heroes 4, а от там нататък виждаме само провали, в които очевидно е заделен огромен ресурс за визията и той просто е отишал за нищо.

Говоря за визията толкова много, защото без значение колко добра игра могат да направят, геймплейно, ако няма атмосферата на H3 или поне някакви наченки на собствена атмосфера, просто няма да я играя. И докато 5-цата имаше накякви проблясъци, 6 е тотално generic.

User avatar
Damnation
Farmer
Posts: 50
Joined: Tue Jan 03, 2012 4:45 pm
Location: Sofia

Post by Damnation » Mon Jan 09, 2012 1:30 pm

За пореден път в последните 12 години си преигравам Pharaoh. Не съм попаднал на друг градоустройствен симулатор/стратегия който да ми допадне толкова, вкючително и другите игри от поредицата (Caesar, Zeus, Kingdom, etc ).
Ego te provoco

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Jan 09, 2012 1:30 pm

RRSunknown wrote:Плащаш 70 лева като поп и накрая нито може да играеш , нито да я продадеш - кеф.
Е те не случайно се казват Black Hole Entertainment :) За замъците наистина не е нужен коментар, толкова ли беше трудно да нарисуват по 1 сграда.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 09, 2012 1:32 pm

За мен най-грозна е Хироус 4 - оотвратителен арт на единиците - и чак ме е гнус да гледам как вървя като насрани героите в битка, и колко са зле портретите.
В Хироус 5 арта на единиците ми хареса , но да - 3д е много зле - една камара неща изпусках защото бяха невидими със стандартната камера - добре че има опция да гледаш отгоре подобно на Хироус 3. Ама пак не е същото.

Хириус 3 е почти същата графично като Хироус 2 - по-малко пикслелизирана е , двойката беше с особено древна резолюция. Иначе геймплея няма смисъл да го коментираме - ясно е къде е истината макар че мултиплеър между майстори трябваше да се коригира със забрани на половината неща :).

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Jan 09, 2012 3:53 pm

Херос 4 наистина е най-грозната от поредицата (walk анимацията на squire-а е абсолютният fail на анимирането, ненадминат и до днес), но е обвинявана в далеч повече злини, отколкото заслужава.

А да се твърди, че heroes 3 била някаква неземна красота е просто несериозно. Интериорът на замъците е красив, да, но единиците като арт са максимум адекватни(disciples 2 отвява всичко дето е херос например). Мен ме дразни точно това, че са неправилно скейлнати и един дракон е голям, колкото човек и т.н. Може да се спомене и тъпата и рециклажна кампания(обаче с яки анимацийки между мисиите) и разбира се балансът дето присъства, ама ако не играем с това и онова(напр. замъкът Necropolis :shock: ). RRSunknown го каза. А и магическата книга, пълна със всякакви магии, от които използваш 10%(и до днес си спомням как се чудехме за какво са тези Protection from Water и т.н. а те били за кънтент :) ).

От херос 5 нямам оплаквания или поне не си спомням да съм имал като я играх. По-добре балансирана от тройката, с по-добра графика и арт, кампанията пак беше зле, но не съм и очаквал друго.

Тва дръвце 6-цата го пробвах, след разочарованието disciples 3, но след като беше неиграема на един доста стабилен лаптопец я зарязах и не мисля, че пропускам много. След като изобщо се е стигнало до номер 6 е от ясно по ясно, че тази поредица няма какво повече да предложи, и е редно да я оставят докато все още има останала някаква слава в нея, а не да я закопават още повече.

пп. Наскоро след хиляда години чакане излезе модът за херос 3 "Horn of the Abyss", добавящ(добавящ, не заместващ) освен другото и нов замък - Cove.
Засега само на руски, но ако някой още цъка WoG може да го пробва
Spoiler: show
Image
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Damnation
Farmer
Posts: 50
Joined: Tue Jan 03, 2012 4:45 pm
Location: Sofia

Post by Damnation » Mon Jan 09, 2012 5:03 pm

Всъщност не е толкова зле Heroes 6 - по някаква причина не обича лаптопи никакви, но на адекватна настолна машина върви добре и доста по-бързо от 5-цата.
Като графика и звук става - поне мен не ме дразни с нищо, по нищо не мога и да се прехласна.
Има интересни нови елементи в геймплея, макар че както и в предишните части, баланс просто няма.
Като цяло, не е нещо страхотно, няма да се съзтезава за GOTY, но далеч не е и за оплюване, особено след 4-рката и ( пак лично мнение ) първоначалния рилийз на 5-цата.
Ego te provoco

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 09, 2012 5:16 pm

Всъщност не е толкова зле Heroes 6 - по някаква причина не обича лаптопи никакви, но на адекватна настолна машина върви добре и доста по-бързо от 5-цата.
Бас по десет бона ловим ли?

User avatar
Nebulas
Farmer
Posts: 67
Joined: Thu Dec 22, 2011 2:10 pm
Location: Plovdiv

Post by Nebulas » Mon Jan 09, 2012 7:51 pm

Айде стига - отнесохме се - Viva Heroes III и толкова :)
4-ката да не се споменава (анатема за разработчиците и най-вече графичната част), 5-та (с последните добавки) беше приятна, но тромава, 6-цата една идея по-бърза, но с точно 2 версии отвъд съвършенството.

Като ще дойш нещо гледай поне да е женско :P

Предлагам с това да закрием H темата и да минем към нещо свежо :)
"Information is the most dangerous explosive known to mankind!"
J.Horovitz

User avatar
Damnation
Farmer
Posts: 50
Joined: Tue Jan 03, 2012 4:45 pm
Location: Sofia

Post by Damnation » Tue Jan 10, 2012 11:00 am

RRSunknown wrote:
Всъщност не е толкова зле Heroes 6 - по някаква причина не обича лаптопи никакви, но на адекватна настолна машина върви добре и доста по-бързо от 5-цата.
Бас по десет бона ловим ли?
Ако искаш лови и басове по 20 бона, все ми е тая.
What is seen, cannot be unseen ;)
Ego te provoco

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Jan 10, 2012 11:16 am

Тц тц. На мен пък четворката ми харесва повече от тройката (в класацията ми вървят 4 > 2 > 3). Картата беше много по-красива, а малоумни анимации на някои единици имаше и в тройката. Впрочем петицата с всички expansion-и и с advanced AI unofficial patch-а също става вече доста интересна, сега я разцъквам.
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests