Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Nov 15, 2011 4:29 pm

Може и да си прав, в момента съм със 270 стамина защото намерих един амулет с +30 стамина и единствения начин да ми свърши за 1 битка е ако преди това съм спринтирал сериозно.

Където взех амулета ми беше най-трудната бикта в играта дотук btw - то нямаше толкова пробит бос - като го удариш той става на 3 боса всеки от който стои на отделна платформа в голяма стая пълна с вода, всеки от трите има shout-a за събаряне И shout-a за обезоръжаване и за да им се качиш на платформата трябва да се качиш по вита стълбичка. Споменах ли че и тримата са стрелци с Ebony Bow .... забавно беше там.


Моля някой с права да отреже постовете за Skyrim в отделна тема.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 15, 2011 5:32 pm

Това звучи доста злостно.

Пауър башовете на щита се правят всъщност много бързо , но точат стамина - аз главно така играя.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 15, 2011 5:34 pm

Това звучи доста злостно.

Пауър башовете на щита се правят всъщност много бързо , но точат стамина - аз главно така играя.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Nov 15, 2011 5:48 pm

Дааа срещал съм един бос дето ми играеше с башове основно, сещам се с каква скорост ги правeше, като картечница беше :)

Power атаката с 2x1H и тя точи, но реално е бавничка защото е поредица от 3 удара, която взема stamina само като я започваш + играя с mace дето е най-бавното 1H оръжие. Аз правя 1 power атака за времето в което ти ще вкараш сигурно 3 баша. А и си има умение 1H power attacks да вземат по-малко stamina.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 15, 2011 6:05 pm

Аз играя с меч и определено много по бързо прави пауър атаките.
Принципно почвам боя с баш - баша дизармва и зашеметява, после правя пауър на меча. И като го направи това с трима врага и стамината свършва. :wink:

Amikae:
Криткикъла със засилката при мен изглежда така - засилвам се и натискам със задържане удара. Играта показва със странична камера как пробождам в сърцето, или прободам отгоре противника и той умира. Току що го пробвах на един спригант (ония дръвчетата). Действа веднъж на 2 опита да речем.

Иначе само да се похваля - чак сега открих супер култовата и полезна магия - Ward, restoration - действа като щит срещу всякакви Файърбали и каквото се сетите - стига да я държиш натисната. Просто се родих срещу всякакви магове а това че развих ресторейшъна също помага :).

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Nov 16, 2011 9:28 am

Може ли някой модератор да сплитне темата и да направи нова за Скайрим? :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Nov 16, 2011 4:46 pm

Окей, помагайте. Имам странен проблем. Най-сетне дигнах смитинга на 80 и с радост се запътих към ковачницата за да си направя Ebony итемите. С още по-голяма радост видях, че имат много дефенс. След това още повече се изкефих, като ги ъпгрейднах и станаха с още повече. Армора стана с 205. Обаче сложа ли итемите на мен, дефенса им пада драстично. Със сравнително слабо ъпгрейднат Оркски сет имам 477 дефенс, с Epic Ebony имам 467 дефенс. Когато съм сложил Оркския сет и погледна дефенса на Ebony Armora, пише 205. Когато махна Оркския сет от мен, Ebony Armora става на 138. Вдигнал съм 4/5 перковете за повече дефенс от Heavy Armors.

В крайна сметка излиза, че с доста по-хубав и по-добре ъпгрейднат сет имам по-малко дефенс, отколкото със стария. Идеи?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 16, 2011 5:00 pm

Колко точки имаш на heavy Armour скила, и кои пъркове си сложил ?
Щото има два решаващи пърка там - единия е да си само в тежка броня целия, другия е да си в матчинг сет - цялата ти броня + щит да е от един вид.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Nov 16, 2011 5:17 pm

Вдигнал съм всички Heavy Armor перкове без последния от дясно. Тоест имам и за Matching set перка. Просто перковете спрямо Ebony seta ми нямат ефект. Значи личи си, като имам сложен Orcish set ми показва Ebony итемите с перк бонусите, като сваля orcish seta ми ги показва без.

Edit: Вече е потвърдено. Просто перковете не работят за Ebony. Само при Ebony е този проблем. Явно ще трябва да натисна да го сменя по-бързо. Ще го нося макар и по-малкото дефенс, защото ми омръзна от оркския.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 16, 2011 6:34 pm

10 точки отгоре и си с Драедра :)
А при мен няма такъв проблем - явно е бъг , знам ли.

Как се нагрухтях с Ресторейшън не е истина как се родих. За около една шеста от маната ми си зареждам половината стамина за 2 секунди. Пауър страйк ъгейн ...
Нещо не мога да вдигна обаче one hand - заради щита сигурно.


Нещо да споделя което ми направи много яко впечатление - избивам меча на един , той се обръща, тръгва да бяга и избяга точно към една поставка с оръжия откъдето си взе оръжие! После нямало AI викат...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 16, 2011 10:22 pm

Добрах се до официален справочник - питайте ако ви интересува нещо от механиката на играта - скилове, пъркове, левълинг - разучих всичко.
Доста неща се оказаха подлъгващи в описанието си и реалното си действие.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Thu Nov 17, 2011 12:33 pm

Аз намерих още по-лесен начин за правене на пари (по около 1000г чиста печалба на Iron Dagger). Мисля да си облицовам къщите със златни монети или евентуално да напълня една стая.

Още малко ми остава да избутам до 100 Enchanting и да взема последния скил. Мисля после да енчантна и двете оръжия с lifesteal+paralize за по-безинтересни битки 8-)

И мисля че намерих най-могъществния амулет в играта - +30magica +30stamina +30health. Пообиколих за него ама си струваше.
RRSunknown wrote:Добрах се до официален справочник - питайте ако ви интересува нещо от механиката на играта
Защо Daedra Armor-a дава повече armor от Dragonbone Plate. Факт е че се прави по-трудно, но пък иска само 90 Smithing. Може би Dragonbone поема повече енчант?
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Nov 17, 2011 12:41 pm

Вече има тема за Скайрим, насочете се към нея :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Nov 21, 2011 1:39 pm

Пфф, цял ден си отциклих в DC online из Готъм, ама не се очертава да дам пари за екстри в играта за сега, все пак е фън за фор фрии де. :twisted:
:ninja:

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Tue Nov 22, 2011 11:19 am

Определено е добре направена играта (DC online).
Доста добре визуално, пък и мисиите не са лоши. Даже в неделя, като я зацъках по-дълго, се чудих как точно са успяли да я прецакат, при толкова много предпоставки да е добра.
Пробвах даже малко ПвП - влязъх в Батълграунд дет си беше чисто Арати Базин :)
Уви, нямам много време и не мога да пробвам как е в парти, пък и не съм сигурен, че съм се развил правилно. До сега съм минавал само сингъл инстанцийки и битките са поносими. Просто има твърде много "цъкане" тип Плейстейшън и малко скилове тип ВоВ.
+100 за летенето от първо ниво, пък и е доста красиво и има какво да се види.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests