Max Payne

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Max Payne

Post by sage01 » Sat Dec 16, 2006 3:41 pm

Знаачи, по съвет на Матрим изиграх 1-вия Макс, и, какво да кажа, останах очарован .. досега това е най-приятната изненада и в топ3 на игрите въобще,които съм изиграл.. т'ва се случва, преди да кажем година ( е,ся,зле сме с хардуера ;) ) .. та, въпроса е, тогава нямах възможност да изиграя 2ката, но преди няколко дни ми се удаде възможност и я излапах набързо. Та, още от момента, в който играех 1вата част, доста хора ми казваха, 2рата е мноого по-добра, но и 1вата е яка, ала бала. ... не знам дали поради свръх очаквания , или нещо друго, но 2рата част нещо не ми се стори чак толкова по-добра..да не кажа че при сравнение бих и сложил минусче ..верно, доста eye candy, ала бала, но нещо и куцаше

накратко: Абе само на мен ли първата част ми хареса в пъти повече?
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Sat Dec 16, 2006 3:56 pm

Аз за съжаление не мога да я пусня. Защото не вървяла под ХР и ме изхвърля след началното филмче. Но имам спомени най-вече за онзи небостъргач и клането в него. И цялата идея със сънищата и психарията около тях също бяха супер.
Втората част има Мона Сакс, което носи по-различна тръпка. По-екшън ми се струва. Определено бих изиграл пак и пак първата част. Но и втората я бива. Супер кратка е обаче.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Sat Dec 16, 2006 4:12 pm

Ами има нещо такова, втората е малко по- параноична тупалка от първата ( лично мен историята и начина,по който е развита в 1вата част ме грабна много) ..сега полу-комикс, полу-филмчета с енджина на играта (щото е видиш ли, модерно) , полу-не знам кво още..да не говорим за самата история, най-малкото е странно различна,някак.. иначе, сериалите по ТВ бяха един път ;)

едит: а, аз защо си мисля, че 1цата на ХР я играх :roll: може да има някакъв пач,или да е било в последните дни на 98цата ми :?
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Dec 16, 2006 5:42 pm

Втората част не е много по-добра в никакъв случай, за да кажеш такова нещо трябва да предлага много по-хубави неща като геймплей, а не само по-добра графика и физика плюс разни дребни подобрения. И двете много ме радват, но първата е много по-революционна.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Sat Dec 16, 2006 7:01 pm

Значи не съм сааам :D абе от няколко души (3-4) чух колко била по-добра преди да я изиграя, и се почувствах различен (не като Любо от Те,просто друг ;) ) ..а за играта,ами Мат го каза... точно тва усещане имам за нея
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sun Dec 17, 2006 12:24 pm

Втората за мен е "още от същото", плюс подобрения заради развитието в технологиите. Добра е, но не ме хвана колкото първия Мах - минах го на едно сядане от 12 вечерта до 12 сутринта :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun Dec 17, 2006 7:17 pm

И двете съм ги играл - аз много малко игри съм играл :oops: и много ми харесаха. Е - втората е по-газарска! :D
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 17, 2006 7:35 pm

Eй добре че ме подсетихте, двойката така и не я подкарах навремето ся ше я цъкна :) Хех, то и матрицата тогава на покрива и фоайето беше култов мод.
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Dec 17, 2006 7:40 pm

termit wrote:Втората за мен е "още от същото", плюс подобрения заради развитието в технологиите. Добра е, но не ме хвана колкото първия Мах - минах го на едно сядане от 12 вечерта до 12 сутринта :wink:
Лошо няма в още от същото, но наистина друго си е оригиналността. Не играя много екшъни, хубавото на MP е, че наистина те кара да ти пука какво става, да намразиш противниците, а не просто да стреляш все едно по панички.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Sun Dec 17, 2006 10:28 pm

Точно за това говорех... първия МР беше наистина първата игра, в която съм ги трепал със Злоба, не със забавление, или с вживяване във филма,а точно с чиста и неподправена злоба и сляпа ярост..
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Dec 18, 2006 3:19 pm

И на мен първата ми хареса повече...втората част дори не я доиграх, някъде към края зацепнах на едно място ме убиха няколко пъти подред и ми писна, някак нямах голям стимул да я довърша и не може да ме грабне в пълна степен. А първата я изиграх почти на един дъх, след това я преигравах няколко пъти.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 78 guests