Magic: The Gathering

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Jul 25, 2010 11:03 pm

Muad_Dib wrote:Ходихме на сийлд, обуха ни, но боцнахме черен, зелен титан и балот, много ни е гадно :)
btw Ефо беше 9-ти, ако последния кръг не му беше conceed-нал сигурно щеше да си 8-ми пред Илко, понеже игра с Жикоминатора, а той беше 4-0 ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 26, 2010 8:44 am

Сигурно е така, но исках да си одя по-рано уви.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 27, 2010 9:24 am

Днес за втори път си тествах моночерното в стандард. Обух някакъв черно-зелено-бял дек, дето не знаеше точно какво е, макар че не беше и баш кежуъл, след което пак премазах Джънд. Трети рунд обаче ме преби Джънд-мутант с нест инвейдъри, Елдрази монументи и Грейв титани, а четвърти не бях подготвен за корус със спарк-мейдж/колар комбо в първа игра, а във втора карах на три земи цялата игра...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 27, 2010 9:32 am

Еми в общи линии си станал жертва на яко роуг декове.
Иначе и аз съм се запалил по моно-черното, Джундарата сега като позачезне от метагейма може и да се заиграе.
Иначе си направих това и засега мисля да съм с него:


Edwin Jones
Australian National Championships – Top 8


Main Deck

60 cards
4 Arid Mesa
1 Evolving Wilds
5 Forest
1 Misty Rainforest
3 Mountain
3 Plains
2 Raging Ravine
1 Sejiri Steppe
2 Stirring Wildwood
1 Sunpetal Grove
2 Verdant Catacombs
25 lands


2 Baneslayer Angel
1 Birds of Paradise
4 Bloodbraid Elf
4 Cunning Sparkmage
4 Fauna Shaman
1 Inferno Titan
4 Knight of the Reliquary
4 Noble Hierarch
1 Obstinate Baloth
2 Qasali Pridemage
1 Realm Razer
1 Stoneforge Mystic
4 Vengevine
33 creatures

1 Basilisk Collar
1 Sword of Vengeance
2 other spells

Като разбира се направих доста промени, ама ме мързи да пише. Декът е страшно забавен и едновременно с това много, много силен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 15, 2010 3:24 am

АААААААААААААА! ЗАЩО ЗАЩО ЗАЩО ЗАЩО СЪМ ТОЛКОВА МАЛОУМЕН, ДА СЕ ШИБАМ В КРЕТЕНА ТЪП ПРОСТ?!?!?!!!


Никога не съм имал толкова як кард-пуул на драфт, и вместо да спечеля като пич, свърших трети заради това, че съм монголоид-илитерат, който а) не може да чете карти и б) не може да запомни ситуацията на борда за повече от един ход.

МРАЗЯ СЕ!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Aug 15, 2010 3:52 am

Ще се научиш ако циклиш, спокс.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 15, 2010 4:27 am

Аз се усещам колко съм по-добре сега, в сравнение с преди. И точно затова толков се дразня. Просто виж за какво иде реч.

Аз съм в синьо и зелено, той е в бяло и червено. На масата имам Frost Titan, два Giant Spider-а, Greater Basilisk и Elixir of Immortality. Той има Earth Servant, Stormfront Pegasus, Elite Vanguard със Shiv's Embrace, който аз тапвам всеки ход с титана, и Mystifying Maze (също така Blindin Mage, но на тая абоминация й наковах Ice Cage в момента, в който се появи в игра, та не участва в историята).

При което първо и двамата не прочетохме титана като хората, защото 1) той не плащаше по 2 отгоре като ми го екзайлваше с Мейза, но предвид, че сто хода и двамат теглихме земи, това не беше особен проблем; 2) аз упорито не се сетих нито веднъж, че след екзайла трябва ПАК да му тапна нещо (а то дори не е "may").

Но докато тук и двамата сме в грешка, моментът, в който загубих играта заради чудовищното си малоумие, беше когато реших да го атакувам с всичко, после се паникьосах, че ще ми убие титана, и му тапнах сърванта вместо вангарда. При което той, логично, после просто ме помля с напомпания вангард...

А си говорим за дек с три базилиска, син титан, зелен титан, трискелион (който ми дадоха за сметка на condemn @_@) и балот, плюс тонове кард дроу.......
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 17, 2010 7:10 pm

За компенсация снощи спечелих Monday Night Standard турнира. Прегазих с Джънда някакъв червено-зелен турбо-ленд, един синьо-зелен полиморф пич и накрая RDW.

Интересен факт - всякакви ламерюги ме пребиват от бой по турнирите, обаче когато спечеля турнир, ВИНАГИ е с победа на финала срещу най-добрият от регюлар играчите тук...

Не особено изненадващо, Grave Titan е the shit в Джънд. Особено с Eldrazi Monument. Indestructible 3/3 flying zombies :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 03, 2010 5:02 am

След като в рамките на три дена (технически два) изиграх три драфта и един сийлд, бих казал, че Scars of Mirrodin е най-готиният лимитед формат, който съм играл активно досега. Което, бейсикли, го прави най-добрият от шест, но при все това кефът е огромен. Infect е напълно счупена механика за лимитед, Sword of Body and Mind печели автоматично, ако нямат как да го разкарат, Metalcraft също е доста як, макар че досега не съм го играл. По някаква неведома причина все съм черно-зелен или чисто зелен инфект, и досега два пъти свърших първи и два пъти бях в челната четворка. Днес на драфта след рилийза ми дадоха трети пик Putrifax, при положение, че от моя бустер бях отворил Скитирикс...

Жалко, че сетът е такава помия откъм кънстръктед, ама пък може и да греша, знам ли.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 04, 2010 9:51 am

мноого як за лимитед наистина :) Аз имах известни притеснения от липсата на достатъчно fliers да кажем, но сигурно е за добро, че много екипировки има и щеше да е малко прекалено.

Infect е як за драфт, но на sealed шанса за добър дек е много по-малък. От 39 човека пререлийс миналата събота броя инфект декове в първите 10, а мисля и доста по-надолу беше 0. Просто трябва да ти се наредят звездите да имаш 10+ хубави същества с инфект или просто да отвориш бомбите като инфектския лорд :)

Аз основно засега играя с metalcraft (2 sealed, 2 drafts) - 12-на артефакта поне от които повече евтини (3 мирчета да кажем) и си тотално в бизнеса. На един от драфтовете имах 10 и редовно си взимах след като му утрепат 1-2 в началото. Освен това рядко имаш проблеми с цвета на маната ;)

За constructed за съжаление имаме Koth of the Hammer, но малко други неща... Venser супер много ме кефи, но за 5 мана стават много planeswalkers в бяло и синьо. Ще чакаме следващия сет.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 04, 2010 3:52 pm

Е имаме и Елспет, тя поне не е като Кот и Венсер - прави точно каквото изглежда, че прави, и ще се използва определено.

Аз сега сглобих един инфект бийтдаун черно-зелен дек с много помпане и малко дисръпшън/римувал за съпорт. Тая вечер ако ме обуят ужасно непоправимо, ще пробвам и синьо-черен вариант със стингъри и Скитирикс само. Просто упорито ми се ще да греша и всъщност да има някакъв начин инфект да е играем в кънстръктед.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 04, 2010 4:57 pm

Ми малко в повече стават за 5 мана planeswalkers просто. Jace (два вида), Гидеон, Елспет, Venser. Само Jace e за по-малко от 5 мана. За колкото имаме и Baneslayer, после за 6 имаме Sun Titan. Всичките тези няма начин да се играят в един дек, просто стават супер много скъпи карти за една и съща мана.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 04, 2010 5:05 pm

Е според мен Елспет е доста по-добър избор от всички други за 5 мана.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 04, 2011 9:43 pm

Ето ви едно ултимативно материалче да се хилите:

http://gizmodo.com/5833787/my-brief-okc ... ing-player


:lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests