Thief

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Thief

Post by Aerith » Thu Nov 17, 2005 12:30 pm

Търсих такава тема, но не открих :?

Възможно ли е никой от вас да не е играл тая игра, или да не я e чувал ?!

За мен това е една от най-успешните игри излезли в последните няколко години. Интересна история, страхотна атмосфера ( чудя се как още никой не се е заел да я филмира :roll: ). Музиката ми допадна, където я имаше, особено в началото ...звуците също са на ниво ... единственото нещо дето не ми хареса кой-знае колко беше геймплея, но може би защото аз съм свикнала да играя с 3rd person, доколкото знам третата игра май вече са я направили така :D

Героите са готини, особено Гарет (страшно кефи, и гласът му е един такъв запомнящ се) ... само дето ми стана жал за Виктория, тя беше интересен персонаж, дам :roll:


Хайде, ако някой я икрал да изкаже мнение, много ще ми е интересно да го чуя :)

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Nov 17, 2005 2:47 pm

Така да се каже, улучи ме точно в кръвната група :wink: Върл фен съм на Thief още от времето, когато Thief 1 можеше да се намери само на CD-rip и на мощна за тогава машина зареждаше спасена игра за около 2 минути (което пък предполагаше особено внимателна игра, особено на Expert). Преди година -две си я свалих на ISO и я изиграх цялата само за да мога да видя филмчетата. Минах и Thief 2 още когато излезе, а в момента играя тройката.

И атмосферата, и историята на 1 и 2 са страхотни, на 3 още не съм стигнал достатъчно далеч, за да кажа дали ми харесва. Гарет е кефещ герой, мисля че няма спор за това. Макар че това, с което играта ме грабна, си е точно геймплея. Навремето за Thief 1 измислиха отделен поджанр - fisrt person sneaker. Прави ми уникална тръпка да чакам в засада да мине някой страж, да улуча дупката в патрулите наоколо и да го прасна по главата с батата :twisted: Освен това забраната да убиваш на почти всички мисии на ниво Експерт е страхотно предизвикателство, което на практика прави мисиите коренно различни от предишните нива на трудност. В тази връзка 3-ката ме разочарова, на Експерт нямаш право да убиваш само цивилни, което много олекотява нещата. От друга вече нямаш меч, а само кинжал, и ИИ-то на вразите е доста добро. А новата функция на Гарет за прилепяне към стена позволява да се криеш още по-добре.

Камерата на 3-ката можеш да си избираш дали да е 1 или 3 лице, аз лично предпочитам 1-во, при трето можеш да видиш какво има зад ъгъл, без да се подаваш зад него - някак си разваля ефекта от играта :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 17, 2005 3:08 pm

Аз се искам си намеря отнейде някоя от тия Тийфове да ги тествам, ма единственият, който ми попадна (не мога да се сетя 1 или 2), не ми се хареса с Уиндоуса май...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Thu Nov 17, 2005 3:23 pm

Иеееееее, страшно много се радвам, че се намери някой, който знае за какво говоря !!!! :wink:

Мда, като си спомня и аз за времето, когато можеше да се намери само cd-rip :roll: . А филмчетата наистина са нещо невероятно, то без тях направо не се разбираше нищо.Аз си ги имам отделно само тях, а брат ми, който също е върл фен (доста повече от мен :D ) даже си има оригиналните игри, миналата зима ми ги беше донесъл, заедно с Instruction Manual книжките.

Той вече няколко пъти е изиграл третата част, ама като я беше донесъл не искаше да тръгне на pc-то, така, че аз не можах да се докосна до нея, обаче знам, че един персонаж от предишната част, ще се окаже главния злодей, макар и да не е толкова лош, колкото бяха Карас и Константин/Трикстър :wink: Хайде, като я превъртиш ще кажеш как ти се е сторила. А иначе след тази игра Гарет излиза в пенсия. В Thief 2x вече имаме друг герой - по-скоро героиня. Тя май трябва да е излезнала вече и таз игра :roll:

@ Рол: Намери я отнякъде, няма да съжаляваш, играта е страхотна, всъщност не страхотна, ами нещо много повече. Горещо я препоръчвам на всеки геймър !

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Nov 17, 2005 4:59 pm

Ммм любими игрички. Единствено "Thief - Gold" не можах да изиграя /то всъщност си е Thief 1 със две допълнителни нива. Талисманите просто са на 4 места./ Уви искат първите win98 да тръгнат пък са неам и аз ;(

Ама 3-ката малко ми беше постна. Макар че Атмосферата пак е яка. Особено в Asaylum-a. Brrr. Озвучението просто е било винаги основата и силната страна на играта. Малко ме дразнеха картите как са направени по-неориентирано.
:ninja:

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Nov 17, 2005 10:41 pm

Thief 1 го подкарах на Уиндоус 2000 със доста зор, изкопах отнякъде някакви пачове + един крак, за който адски много се рових из мрежата, но все пак тръгна - което предполага, че ще може да се подкара и на ХР. На който му трябва, да свирка - може да му го уредим :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 18, 2005 9:01 am

ДАЙ ДАЙ ДАЙ ДАЙ. 3 месеца ги точих от овернет 2-та диска на GOLD-a и кат ми изтипоса че не тръгва на xp направо съм блъскал с глава по бюрото. Ъх са да вида де съм забутал cd-тата



Thief 2 го има торент на http://www.mininova.org/
за са не го мяркам по наще

Thief 1
http://store2.data.bg/slabakbgtwo/Thief ... 20Project/



3-kata из фритата си го има тука
http://store3.data.bg/nb/GAMES/Thief_De ... Razor1911/
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 26, 2005 11:21 am

EEEE как забраих те питам вчера как си я подкарал 1-цата. Иначе свалям са 2-ката адвам адвам на два диска да си я имам версията.



Ye shall not rob from the house I have built,
or commit any theft or unrighteousness,
lest ye be struck down and driven into the earth forthwith,
and the land of the heathen consume you.
--The Book of the Stone
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 09, 2005 9:25 pm

пфф свалих си пак голда с мулето тука цел месец. термитов дай пача са да не хода да купувам неква щайга само заради 98-цата :twisted:

грррррррррррр
http://sivost.hit.bg/fakfakfak.jpg

са борим тука да го подкарам с

d:\setup.exe -lgntforce опция, стискайте палци да захапе...


ЗАХАПААААААААААААААААА
:twisted: :twisted: :D :D :D

e-mule linka za koito mu se to4i ;)
ed2k://|file|Thief%20-%20The%20Dark%20Project%20-%20Gold%20Edition%20Full.zip|898293056|85D03AA71F46417C4EF2D6AC287EB2AC|/


Thief Gold Level Creator
To create your own levels, install Thief Gold to your system (full install), then goto the goodies folder on the CD and unzip DromEd to your Thief folder. Goto it, and you can create your own levels, edit levels, and play fan missions!
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests