NWN

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Thu Mar 03, 2005 6:11 pm

Moже ли някой, който е стигнал по-далече да ми обясни защо след като култа на окото се явява организацията на лошите, Aribeth има знака им (предполагам) на меча, който държи в лявата си ръка?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Mar 04, 2005 1:27 pm

Ми доколкото си спомням по късно в сюжета Арибет - на края на chapter-а с кулата в Luskan - минава от лошите.

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Fri Mar 04, 2005 4:35 pm

Жалко. Тя е най-страхотната warrior chick, която съм виждал в игра. Изпипана е от всякъде - визия, интонация, акцент, реплики, чувствителна е, вдъхва респект и тнт. Вече няма да си говоря с нея...пък!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Mar 04, 2005 5:35 pm

Бе ти ша видиш как няма да си говориш със нея.
Ма си е вярно де, character модел-а и беше единствено нещо което мога да нарека "хубаво" във NWN ...

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Fri Mar 04, 2005 8:52 pm

А, има и много красиво портрети на още по-красиви мадамки освен Ари. Като цяло, май не съм попадал на по-пристрастяваща игра... или поне не откакто си инсталирах Дракан....и преди това Нокс
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Mar 07, 2005 9:57 am

Ти па ... NWN се отличаваше (за мен поне) че имаше точно 1 мъжки и 1 женски портрет които ми харесаха ...
Ма ни ми са спори пак със някои на тема колко всъщност е тъпа NWn, честно ...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 07, 2005 10:34 am

Как не ти писна да си онеправданото малцинство от един човек по отношение на РПГ-тата, не знам :roll: Адски странни разбирания имаш, честно.

Но за картинките в NWN подкрепям. ЕДВАМ си харесах и аз една картинка, колкот да не е без хич... и май беше оная със spellbook-а 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Mar 07, 2005 10:39 am

Е па специално за NWN OC да ти кажа не съм онеправдано малцинство, а друго не съм играл, пък нещо и не планирам особено.
МММ, май имаше един пичага с тояга, той ме накефи. Ако не лъже паметта имаше и един що годе приличен елф.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 07, 2005 10:40 am

Ерм... какво е NWN OC? Иначе аз тая игра така и не я доиграх, ама това беше щото съм си фен на двуизмерната изометрика. Ся, само щото е малце по-хак-енд-слаш от другите (за оригинала говоря, допълненията не съм стигнал до тях очевдно), не ми е ясно що трябва да я прави лоша.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Mar 07, 2005 10:50 am

OC = Official Campaign
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Mar 07, 2005 10:55 am

Original Campaign?
Ами това че е грозна (играта, при все че изискванията и са по високи от тези на screen saver-а Dungeon Siege, които при все цялата си тъпня е доста красива игра със разумни изисквания), досадна (не ми се обяснява, но quest-ove тип "намери 4те еди какво", "обиколи 3те ненамси кво" не очаквах, и тн, признавам си), клиширана история (щом си я играл, трябва да знаеш) - доста важен момент от едно RPG. Това комбинирано със факта че битката е по досадно дори от questovete и историята взети заедно, а и е по обилна от Baldur's Gate (където пак беше прекалено много, но пък имаше по разнообразни questove и партия, наличието на която що годе оправяше съотношението. Е тук пак имаме численост като в Baldur's Gate, но пък нямаме партия, само един наемник (да се разбира прошляк).
По разбираеми причини след като изтърпях цялата тая боза, просто не ми се поглежда пак, въпреки че според игралите ги, има хубави модове за нея, както и в мулти ставала.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Mar 07, 2005 12:12 pm

armageddon wrote:Ти па ... NWN се отличаваше (за мен поне) че имаше точно 1 мъжки и 1 женски портрет които ми харесаха ...
Ма ни ми са спори пак със някои на тема колко всъщност е тъпа NWn, честно ...
Разни хора, разни вкусове. :D
Ма верно не ти ли омръзна всеки втори пост да е "НВН е мноу тъпа" или "Малиии колко е тъпа НВН". Добре не те кефи разбрахме го още първия път... На някои пък им харесва...

Live and let live...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Mar 07, 2005 12:54 pm

[offtopiic]
I've always prefered "Live and let die" :)
[/offtopiic]
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Mon Mar 28, 2005 10:52 pm

Аз лично започвам да съжалявам, че се захванах с нея. Толкова е яка, че вече няма друго РПГ, което да ми хареса (като изключим евентуално Heretic Kingdoms, ако успея да я намеря). Нито Temple of Elemental Evil, нито Dungeon Siege... Дано поне с втория експанжън нямам проблем и успея да играя на някакво продължение...
Вярно е, че има доста битки, но поне не се налага постоянно да щракаш като луд. Историята е велика....И разбира се, с риск да се повторя, участва Aribeth, това чудо на магията. В тази игра за първи път видях елфка с доспехи с шипове, два меча в ръка...и дълга женствена пола. Уникално.
Между другото, греша ли като смятам, че класовете не са съвсем добре балансирани? С моята fighter-ка ми беше много по-трудно в началото, отколкото с някой sourcerer с familiar + dire beast + заклинания за масово поразяване.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Mar 29, 2005 10:09 am

Всъщност хич не си прав за баланса според мен. С боеца точно в началото е много по-леко, отколкото с магьосник. Когато си с 4 максимум живот (и 1д4 нагоре при качване на ниво), и един гоблин може да ти види сметката на 1 ниво. А огнената топка я взимаш чак на 5 ниво (ако не се лъжа). Освен това, боецът може още в самото начало да носи щит и броня, което му дава доста голямо предимство в АС-то.
Виж, за високите нива вече балансът се обръща според мен. С 18 ниво магьосник - както аз си го бях развил - може да се напомпаш като свинче със защитни и повишаващи статистиките магии, да си изстреляш бойните магии, и за капак да се превърнеш в червен дракон, като всичките напомпвания остават :twisted:

П.С. Не забравяй за наемниците - при добър избор може да си напаснеш наемника така, че да покрива слабите страни на героя ти. По принцип не ги ползвам, защото ми свалят от точките опит, но на някои места в 1 глава един наемник може доста да ти улесни живота.
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests