WarCraft III

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Mar 05, 2005 8:30 am

мисля, когато СК почне вече да си губи популярността по-скоро Близард ще изкарат някой огрооомен пач. Освен това преди доста време бях мяркал някакъв Мод- Стар Крафт с графиката на WC-то.. в смисъл, не на кенеф, де, на War Craft :R
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Mar 06, 2005 10:39 am

Drizzt Do`Urden wrote:мисля, когато СК почне вече да си губи популярността по-скоро Близард ще изкарат някой огрооомен пач. Освен това преди доста време бях мяркал някакъв Мод- Стар Крафт с графиката на WC-то.. в смисъл, не на кенеф, де, на War Craft :R
Тоя мод и аз го бях мяркал... Не ме радва идеята.
А колкото до пача- надявам се Стар Крафт 2 да бъде нещо като expansion на старата игра. Без същността да се измени...
Ама... Ще поживеем, ще видим. :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Mar 06, 2005 10:50 am

тъпото е, че колкото повече чакаме за продължение на стар крафт, толкова по-тъпо ще е това продължение. Не ми се мисли как ще осерат историята и атмосферата.. ;/
баси, никога не съм предполагал, че няма да искам да излизат продълженията на любимите ми игри ;(

бтв само на мене ли ми се струва, че като история СК и ВЦ си приличат учудващо много?
Ъндет-Зергите; Протосите-Елфите; Артас-Кериган; Илиден-(не-си-спомням-кой-точно-от-тъмните-тамплиери)

???
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Sun Mar 06, 2005 12:46 pm

Мдам...ей за това тябва да вземат някои от нас да работят за Близърд. Ще разнообразяваме сюжета.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 06, 2005 3:25 pm

Drizzt Do`Urden wrote:тъпото е, че колкото повече чакаме за продължение на стар крафт, толкова по-тъпо ще е това продължение. Не ми се мисли как ще осерат историята и атмосферата.. ;/
баси, никога не съм предполагал, че няма да искам да излизат продълженията на любимите ми игри ;(

бтв само на мене ли ми се струва, че като история СК и ВЦ си приличат учудващо много?
Ъндет-Зергите; Протосите-Елфите; Артас-Кериган; Илиден-(не-си-спомням-кой-точно-от-тъмните-тамплиери)

???
Съгласен, и аз не искам продължение на Старкрафта, само ше преебе оригинала. Близард са абс импотентни и за геймплей, и за история вече да създават. А че Третата Тоалетна е крадена мотамо от Старкрафта като кво ли не... еми нормално е.
And you can't dance with a devil on your back...

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Mar 11, 2005 4:52 pm

Не знам вече на колко места се натъквам на адски отрицателното ти мнение за WarCraft3. Впрочем, точно онова, което прочетох преди малко във форума Книги, ме накара да пиша тук и хоп, какво да видя, пак за тоалетна и ала-бала говориш. Ам писна ми вече. И какво и толкова лошо на играта? Има си история, напълно издържана във фентъзи стил и явно продължение от предишните Уоркрафт-и. Има си добре направени, балансирани герои, интересни мисии, няма бъгове, красива е. И въпреки това си позволяваш високомерно да я наричаш "тоалетна". Еми просто вече е прекалено.
А какво мислиш за Дуум3, примерно?
pulled out

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Mar 11, 2005 6:24 pm

това към мене или към Рол беше?
щото мене не ме кефи като почнем от шарената грозна графика. минем през отвратителния микс РПГ/РТС и пак стигнем до отвратителната графика :Р
така.. за историята не мога да кажа много положителни неща, ама да приемем че бива.
Говорейки за това че е издържана във фентъзи стил- на мене не ми допадат смесицата техника/магия, каквито ги има в изобилие в ВЦ-то.
Танкове, самолети, пушки и такива неща, които просто убиват всичко магическо в играта :Р
Геройте ако бяха балансирани нямаше да вадят пачове през месец. Всъщност, даже да са били балансирани имам чувството че всеки пач ги дисбалансира :Р
Мисиите... има и интересни, има и такива които ги играя със зор. Ок, да речем, във всяка игра има такива мисии.
Красива? WarCraft? ем тва е яко вече. Баси и 3Д изгъзицата. Кое и е красивото? Всичките ярки и толи цветове наблъскани на едно място?

Дуум3 съкс яко ;Р
1 и 2 са игрите. Доста ми лъха на комерс за да я играя 3-та :Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Mar 11, 2005 7:35 pm

Drizzt, май беше към Рол...
Очевидно е, че беше към Рол...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 12, 2005 12:00 am

Morgana wrote:Не знам вече на колко места се натъквам на адски отрицателното ти мнение за WarCraft3. Впрочем, точно онова, което прочетох преди малко във форума Книги, ме накара да пиша тук и хоп, какво да видя, пак за тоалетна и ала-бала говориш. Ам писна ми вече. И какво и толкова лошо на играта? Има си история, напълно издържана във фентъзи стил и явно продължение от предишните Уоркрафт-и. Има си добре направени, балансирани герои, интересни мисии, няма бъгове, красива е. И въпреки това си позволяваш високомерно да я наричаш "тоалетна". Еми просто вече е прекалено.
А какво мислиш за Дуум3, примерно?
Doom 3 не ми тръгва поради простата причина, че не работя в НАСА, ще ми простиш. Названието "Тоалетна" идва не толкова от отрицателните ми чувства към играта, колкото от съкращението WC, съжалявам, че те е засегнало на толкова лично ниво ;)

Що се отнася до самата игра:
Историята й е брутално открадната от Старкрафт. Върл противник съм на автоцитирането, особено когато е толкова некадърно. Ако под "фентъзи-стил" се има предвид "елементарно малоумна, клиширана и предвидима", да, определено е във фентъзи-стил. Атмосферата й е комиксова и кичозна, може за феновете на предишните части да е прекрасно мила и весела, но аз не съм такъв по простата причина, че когато се осъзнах "класово", вече имаше Starcraft.
Мисиите, героите, графиката и т.н. на мен са ми по-маловажни от историята и атмосферата, боя се. Мой дефект, разбира се, но както операторството и филтрите са ми по-малко важни от историята и посланията във филмите, така е и тук.

А относно "високомерието ми"... Ами нали си е за моя сметка в края на краищата?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Sat Mar 12, 2005 12:18 am

Roland, имам някои objection-и.
Първо, не можеш да откраднеш нещо от самия себе си. Няма начин. А и защо толкова държиш на оригиналнистта? Аз съм склонен да приема, че световете на WC и SC са по своему паралелни и в тях се случват едни и същи неща, но героите и атмосферата са различни.
Второ, то не че сигурно това си искал да кажеш, но все пак..."елементарно малоумна, клиширана и предвидима", да, определено е във фентъзи-стил" е, недей така чак да обиждаш жанра...все пак и ти си допринесъл за развитието му.
Трето...а, това третото май е за Morgana...Нанюхвам, че може би е от моята порода...май в ада ще сме заедно, дано само не бъркам персоната...
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Mar 12, 2005 7:13 am

не съм сигурен, обаче екипа разработил ВЦ не е ли различен от този правил СК?

edit: Jaime- Е, като беше за Рол трябваше ли така ненужно да се обаждаш?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 12, 2005 9:58 am

Ронин:
Първо, не можеш да откраднеш нещо от самия себе си. Няма начин.
Всъщност можеш. Чек аут Дейвид Едингс. Човекът има една книга и си я преповтаря вече колко години. Най-гнусната кражба е автоцитирането за мен.
А и защо толкова държиш на оригиналнистта? Аз съм склонен да приема, че световете на WC и SC са по своему паралелни и в тях се случват едни и същи неща, но героите и атмосферата са различни.
Изобщо не държа *толкова* на оригиналността, любимият ми аниме-сериал е буквално откраднат от друг по-стар. Държа да ми се поднесе по начин, който да е различен от този на оригинала или поне да носи нещо достатъчно ценно сам по себе си. Тва с паралелните реалности е малко от синьото, боя се. А и различни герои? Имаме си един палав добротворец (Рейнър/Трал), борещ се за мир, любов и равенство между видовете, имаме си да гуд гай търн бед (Кериган/Артас), съответните му предателства, после един експанжън, посветен на него (Brood War/Frozen Throne), завършващ с пълното му възтържествуване с привкус на куха победа и обещание за зли сили, които чакат зад ъгъла. И в двете игри голямото зло е раса с колективно съзнание и слаби, но много, твари (Zerg/Undead)... За какво изобщо спорим? Тва е Старкрафт с малко по-добра и пъстра, но пък безвкусна графика, доизпипани геймплейни концепции и... ъъ... и?
Второ, то не че сигурно това си искал да кажеш, но все пак..."елементарно малоумна, клиширана и предвидима", да, определено е във фентъзи-стил" е, недей така чак да обиждаш жанра...все пак и ти си допринесъл за развитието му.
Да, изобщо не съм искал това да кажа. Обърни внимание, казах, че *ако* под "фентъзи-стил" разбираме "елементарно малоумна, клиширана и предвидима", *тогава значи* тя е в такъв стил, да. Лично аз не разбирам това под фентъзи-стил...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Sat Mar 12, 2005 12:44 pm

Хех, с това описание в стил кое на кое съответста...Имам чувството, че само потвърди теорията ми за паралелността, но както и да е. Иначе, поне едва ли може да се отрече, че сюжета е доста заплетен. Имам предвид, че никоя раса не е United We Stand. Пълно е с вътрешни търкания, борби и откровени актове на агресия...
А колкото до самите игрални възможности, според мен с всичките единици и разнообразните им умения и качества, това е играта с най-богат набор от ефикасни стратегии, но това май си е мое мнение и не очаквам ти, Рол, да ме подкрепиш. :wink:
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sat Mar 12, 2005 1:58 pm

Той може и да не те подкрепи, но аз – да. :)

Виждам тук доста постове са се насъбрали, ще отговарям по ред, че да не стане объркване. Най-напред на Roland, защото по начало моя пост беше към него. Не си ме засегнал чак толкова лично, но и моето търпение си има граници. Смятам, че играта не заслужава нито определението "боза", още по-малко пък "тоалетна", аз не направих връзката с абревиатурата WC, така че може да се каже, че зле съм те разбрала. Да минем нататък. "Брутално открадната" от SC история. Ми може, ако се вземе предвид, че и в двете игри едни някакви се бият срещу други някакви. Определението ти "елементарно малоумна, клиширана и предвидима" се отнася за историята, нали. Е нали беше подобна, или направо крадната, от SC. Кое не и е във фентъзи-стил? Във фентъзи-стил имах предвид като свят, раси, използвани магии и оръжия, атмосфера. Хех, тя пък била "комиксова и кичозна". Roland, понякога искрено ме стъписваш като изцепиш някакво твърдение. Но де да знам, явно на мен ми липсва нужната подготовка за художествена оценка. Дали защото Brood War-а така си и остана недоизигран на харда ми, а пък WC-то, хе-хе, си го джиткам по-честичко. Толкоз за теб, все повече се убеждавам, че колкото повече говорим, толкова повече се връщаме в изходната позиция, от която много отдавна тръгнахме. :(

Drizzt, да, както и Jaime отбеляза, моя пост не беше към теб, но сега като си отговорил няма да се правя, че си прозрачен. Играта въобще не е микс РПГ/РТС, такава е SpellForce. За определието "отвратителна графика" дори няма да ти дам коментар. Щом така мислиш, добре. За смесицата техника-магия, и изброяването на пушки, танкове и т.н. какво друго да кажа освен, че явно нещо не домисляш нещата. Някои от мисиите са "строши базата на еди-кой си". Ми добре, но някак си аз не го виждам това да стане (без чиитове) само със стрели, мечове и магии. Щото доста от проклетите бази са яко укрепени, големи са, а пък гадовете са безчет. Айде опитай само с чисто фентъзи-оръжия, пък после ела пак да си говорим. Че аз с хусюрдеди и с един герой с меч мога да взема базата на, да речем, Малганиз, ама без дедито зор ще видя само с тези мечове. Айде мисли преди да пишеш, а. А пък за пачовете дето го пишеш направо ме удари в земята. Повечете са за баланс най-вече на единиците и те са ориентирани за играта в Батъл нет. Играя там от време на време колкото от Близард да не ми затрият акаунта и мога да видя разликата. Самите главни герои не са пипани ама много отдавна. Впрочем аз под балансирани имах предвид героите като характери, ти грешно си ме разбрал. Впрочем, сега като ти чета поста отново, май с теб няма какво да си говорим повече за тази игра. Като не те кефи толкова, чудя се защо още продължаваш да пишеш в темата. Казваш веднъж "Бе тва яко съкс" и край. Какъв е смисъла във всеки пост да ни убеждаваш ква е боза. :?:

Ro#|#, последен в поста, но не и по важност. Да, май ще се окаже, че сме от една кръвна група. Няма как да сбъркаш персоната, в този форум Моргана е само една. 8-)

P.S. (Тва нищо общо с филма :) ) Roland, за Doom3 не е нужно да работиш в НАСА. Като изключим, че няма да видиш "върховната" графика, играта ще ти тръгне и на по-слаба машина. И ако не си някакъв вманиачен на тема графика, то тази игра дори не си струва да си я инсталнеш камо ли да я играеш.

P.S.2. Ro#|#, сега ти видях идеята за магия "вода в дробовете". Ще трябва да те разочаровам, но въпросната магия вече е измислена и то доста отдавна. Казва се Акуаланг и се използва още в далечната FF7. Много е ефикасна, btw.
pulled out

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 12, 2005 4:34 pm

Morgana wrote:"Брутално открадната" от SC история. Ми може, ако се вземе предвид, че и в двете игри едни някакви се бият срещу други някакви. Определението ти "елементарно малоумна, клиширана и предвидима" се отнася за историята, нали. Е нали беше подобна, или направо крадната, от SC.


Приликите ги дадох горе, има и други, тая игра я превъртях на инат и се опитвам да забравя подробностите, че наистина адски ме издразни. Ама айде сега, психо-капани ще си поставяме :) Мн ясно, че може да е "елементарно малоумна, клиширана и предвидима" и пак да си е крадена от SC. Това, че са се автокопирали некадърно не е проблем на Старкрафта.
Morgana wrote:Кое не и е във фентъзи-стил? Във фентъзи-стил имах предвид като свят, раси, използвани магии и оръжия, атмосфера. Хех, тя пък била "комиксова и кичозна".
Ми такава е била, такава беше аз като я играх, подозирам, че и още си е такава. А че е във фентъзи-стил лошо няма, що, естествено, че е във фентъзи-стил, просто ти това го беше използвала като плюс на историята тогава...
Morgana wrote:Roland, понякога искрено ме стъписваш като изцепиш някакво твърдение. Но де да знам, явно на мен ми липсва нужната подготовка за художествена оценка. Дали защото Brood War-а така си и остана недоизигран на харда ми, а пък WC-то, хе-хе, си го джиткам по-честичко.
Ще ми простиш, ако не се чувствам гузен, че си отстоявам разбиранията. А също и ако не виждам защо това, че не си доиграла BW, а тая... чакай да не използвам епитети, че те дразнят... игра още си я джиткаш, трябва да значи нещо различно от това, че зорлем си се лишила от нещо по-качествено... И моля те, не ми разваляй мнението за теб като ми кажеш, че я играеш заради историята точно пък тая игрица :roll:
Morgana wrote:Толкоз за теб, все повече се убеждавам, че колкото повече говорим, толкова повече се връщаме в изходната позиция, от която много отдавна тръгнахме. :(
Now I'm hurt... Хем твърдиш, че не приемаш нещата лично, хем всеки път, когато се стигне до спор, заемаш позиция на адски разочарован, обиден и леееко раздразнен човек. Има ли нужда наистина? Пък ако толкова те дразня, достатъчно си пряма, за да го кажеш направо. Щото аз пък упорито не виждам с какво се провинявам редовно чак толкова, че да заслужавам коментари от рода на последния.
Morgana wrote:P.S. (Тва нищо общо с филма :) ) Roland, за Doom3 не е нужно да работиш в НАСА. Като изключим, че няма да видиш "върховната" графика, играта ще ти тръгне и на по-слаба машина. И ако не си някакъв вманиачен на тема графика, то тази игра дори не си струва да си я инсталнеш камо ли да я играеш.
Не съм фен на тема графика, затова и от двете игри играх Халфа... И той ме разочарова, ма това е друга тема.

А магийката с водата в дробовете я има и в D&D, поне в трета ревизия, ако правилно си спомням.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests