Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Random stuffec

Post by Yan » Sat Jul 17, 2021 9:47 am

И аз съм на мнение, че е недомислица поне по две причини:
1. Досегашните опити на Valve откъм хардуер са меко казано скапани. А тук трябва да сложим и факторът охлаждане, живот на батерията и т.н.
2. Понеже устройството ще рънва SteamOS - само на прима виста го има ей това -> https://www.pcgamer.com/unless-somethin ... -or-siege/, плюс една камара други игри, които не работят на SteamOS или не са мислени загеймпад или толкова малък екран/резолюция...

Няма лошо, ако се окаже, че греша де, но не съм оптимист.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Sat Jul 17, 2021 10:24 am

Недомислено е защото не знам какъв идиот трябва да си, че да купиш за тия пари това, вместо да набиеш 100 долара отгоре за PS5 на MSRP или ако толкова сакаш мобилен гейминг, да дадеш 50 долара ПО-МАЛКО и да си вземеш предстоящия OLED Switch, с по-хубав екран. При суича знаеш че имаш dedicated first party игри и курирани портове на индита и други неща на които се отделя реално внимание. Като знам Валв какви са и че в Стийм редовно re-released стари игри не работят много добре, щото не си вършат работата като ГОГ, и като ги знам какви са мързели, изобщо не разчитам че масивния им стийм каталог ще работи еднакво добре от игра до игра на това. А безумието това цялото да е на Linux го оставям настрана, това намалява бройката игри които ще рънват още повече. Поредната осирация като Steam Controller и Steam Box и нз още какво.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Sat Jul 17, 2021 4:43 pm

Не казвам, че Стийм са вързали с тази конзола, но спрете да сравнявате хендхелд устройство с настолно пеце или кърент джен конзоли. И да, в сравнение със суитч лайт, някак издиша, но откъм цени на игри, нинтендото е "по-назад", защото почти нямат намаления (а ако имат са нищожни в сравнение с другите конзоли и пеце) и постоянно си държат висока цена.

Та, Стийм хендхелда може и да не е читав (все пак трябва да го рилийснат, за да се види), но пак твърдя, че не е чааак толкова недомислен.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Thu Jul 22, 2021 3:02 pm

След юбисофт и рокстар време е и близърд да бъдат сложени в клуба на девствени боклуци.

The California Department of Fair Employment and Housing has filed a lawsuit against Activision Blizzard for discrimination

https://news.bloomberglaw.com/daily-lab ... oy-culture

14 страница е....
https://aboutblaw.com/YJw

Говорим за такъв безобразен ужас, че дори имаме самоубийство на една жена заради тормоза, който е бил нонстоп и включващ нейни голи снимки свободно споделяни между олигофрените. И тва на бизнес трип.

Джейсън Шраяр каза, че от години слуша истории за изродщините в компанията, а действията на калифорнийския отдел идват след 2 години разследване. Т.е. дет се вика само 10% от всичко казано вътре да е вярно, пак е прекалено.

Добре е да се помни, извън всичките глупости от последните 2 години - жалкарските им прояви около протестите в Хонгконг и масовото уволнения на хора, при рекордни приходи и тоталното заебаване на про-лига, демек още уволнения шефчето на компанията, шибаната свиня котик, губи дело преди 10 години за сексуален тормоз и освен това името му фигурира в книжката на епстийн. И все още има кретени, които ще си дадат парите на тая компания.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Thu Sep 09, 2021 8:20 pm

https://issuu.com/limbo_pcm/docs?fbclid ... JSSPZVEyHc

Малко носталгийка. Това Master Games дори не съм го чувал. Но готино че има Neo Gamer и Gamer's Workshop, от първото научих за историята на конзолите и гейминга, както и за анимета и манги които чак години по-късно съм щял да чета/гледам, но имах само 3 броя, а второто съм го виждал точно 2-3 пъти по плевенските будки и така и не съм го чел. Странно че има толкова малко сканирани PC Club, макар че те и броевете дето аз имах, заедно с купчината PC Mania, са в неизвестност. Не бяха на тавана в Плевен миналото лято където си намерих Аниманиите, ама не са и долу в библиотеката, майка ми настоява че не ги е изхвърлила и като никога ѝ вярвам :/

П.П. Ти да видиш :lol: Image
Last edited by Claymore on Thu Nov 04, 2021 7:39 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Thu Nov 04, 2021 3:51 pm

Elden Ring геймплей превю (започва след 9 мин. :mrgreen: ):

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Random stuffec

Post by Yan » Thu Nov 04, 2021 4:29 pm

Накратце Dark Souls part N+1
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Thu Nov 04, 2021 7:36 pm

Yan wrote:
Thu Nov 04, 2021 4:29 pm
Накратце Dark Souls part N+1
Като цяло да. Само дето ще е вероятно по-зле, щото From Software дължат сегашната си репутация, да, на уърлдбилдинг и комбат, но и на добрия затворен и наслоен looping левъл дизайн в Soulsborne игрите. От които съм играл само Bloodborne до момента (Секиро не го броя за soulsborne), но все пак. Не знам наистина какво ще направят за да го оползотворят тоя отворен свят. Най-вероятно нищо, както масата други игри с такъв. Встрани че не знам и на тях как не им е писнало от Western medieval fantasy темата, силно се надявам следващата им игра да е или sci-fi (souls) игра или нещо по-разчупено. Може би продължението на Tenchu, което в началото е трябвало Секиро да бъде. Ако ще нов Armored Core да направят. Ако разбира се на Миязаки не са му изсъхнали тотално креативните сокове след Секиро и Bloodborne
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Brimstone
Adept
Posts: 205
Joined: Sun Jan 20, 2019 11:08 am
Location: Ynys Afallach

Re: Random stuffec

Post by Brimstone » Thu Nov 04, 2021 8:05 pm

Claymore wrote:
Thu Nov 04, 2021 7:36 pm
Yan wrote:
Thu Nov 04, 2021 4:29 pm
Накратце Dark Souls part N+1
Като цяло да. Само дето ще е вероятно по-зле, щото From Software дължат сегашната си репутация, да, на уърлдбилдинг и комбат, но и на добрия затворен и наслоен looping левъл дизайн в Soulsborne игрите. От които съм играл само Bloodborne до момента (Секиро не го броя за soulsborne), но все пак. Не знам наистина какво ще направят за да го оползотворят тоя отворен свят. Най-вероятно нищо, както масата други игри с такъв. Встрани че не знам и на тях как не им е писнало от Western medieval fantasy темата, силно се надявам следващата им игра да е или sci-fi (souls) игра или нещо по-разчупено. Може би продължението на Tenchu, което в началото е трябвало Секиро да бъде. Ако ще нов Armored Core да направят. Ако разбира се на Миязаки не са му изсъхнали тотално креативните сокове след Секиро и Bloodborne
This.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Fri Nov 05, 2021 1:47 pm

Бтв, изхледахте ли всите 20 минути или беше просто бърз скрол през видеото?

И аз бях от скептиците, ама в крайна сметка фром ги бива в едно нещо повече, отколкото който и да било друг в цялата индустрия, та да полират в тая им ниша. Много елегантно и стегнато превю. Личи, че идва от компания, която е наясно, че ще продаде и пръдня та не се напъват. Нарароторът беше великолепен и геймплеят стабилен. Не обещават света и свещени цици (кат сайбърпънк например), ами показват каквото са натъкмили досега. Няма излишен хайп и фалшиви емоции.

С тва на ум - навързана карта единствено имат първата половината на дарк соулс и блъдборн, буквално вече повечето им игри са на централен хъб, дето или се разклонява на зони или директно се телепортира човек. От димън соулс тръгват още. Освен това тук е най-японизираната представа за фентъзи западноевропейско средновековие от всичките им соулсове. Толкова много странни и типични за японците порядки са си набухали, че на моменти очаквах Ниер Аутомата героите да направят камео. Та да си държат на темата, както казах, само тия пичове доставят нещо много специфично и не виждам смисъл да бягат от него.

Освен това ми се струва, че това е била посоката, в която искаха да тласнат още дарк соулс 2, ама сигурно пари, технология и кво ли още не са попречили на проекта. Тъй като от всички продължения, това най-много мяза на реална еволюция, но май амбициите са били твърде големи за преди толкова години. Бокс артът и самият дизайн на главния много се доближава до този от двойката и въобще виждам много от системите и визуалните идеи реализирани както трябва тука.

Мен голямото ми притеснение винаги е портът. Макар тая поредица да си направи истинските пари на пеце, им отне 2 игри, докато осъзнаят как се прави. Но пък Секирото реално е по-добре с мишка и клавира, та имам надежда. За това както и за евентуален блъдборн порт по-надоле по правата. Очаквам го (ако се случи), след на елден ринга длс-та се източат и тогава може би да го обявят. Дабъл дипинг му е макята.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Mon Nov 08, 2021 7:20 pm

Гледах, просто не ми е вдъхновено изобщо. да, има готин монстър дизайн, меша работи от Dark Souls, Секиро и Блъдборн като механики, ама просто вече е tired. Съдейки по коментарите на ненахайпените хора, не сме сами. Че ще се играе при всяко положение, най-вероятно ще се. Но разликите от Соулс до Bloodborne или дори до Секиро, ако човек реши да го сравнява като псевдо-Соулс заглавие, са доста по-същестевни отколкото с Elden Ring. А иначе защо да правят нещо различно, като това им се удава? Ми щото имам поне малко вяра, може би неоправдана, че могат да извадят нещо по-ново във геймплеен, worldbuilding и геймплей смисъл.

За това че вероятно са искали да направят това преди, може и да си прав, особено съдейки по това което бях слушал от Миязаки на тема PvP в предните соулс игри и блъдборн, и как ще е въведено в Elden Ring. Та щом за тоя елемент е така, може и като цяло да е. Както третия Вичър дефакто повтаря неща от първата игра, но вече с графиката, отворения свят и т.н., които вероятно винаги са искали от CDPR. Но пак остава факта, че това идва след 5 игри със сходни механики.

Иначе мен порт не ме брига, не ми е зор играта и ще я играя на PS5 когато пуснат и купя черен модел. :)
Last edited by Claymore on Tue Nov 09, 2021 9:39 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Mon Nov 08, 2021 9:22 pm

Бтв, ко требе да има честност в мене, извън всичко, аз вече не се хайпя на нищо, щото нале :mrgreen: ... ама как да е, най ме тормози във всичките им игри липсата на дисмембърмент, сакам хвърчат крайници, глави и чирва бе. А и реално никой друг в момента просто не вади дарк фентъзи атмосфера като тия пичове. Просто я схващат по начина, дето мен ме блазни възможно най-много, аз и преди съм казвал, за мен у соулс игрите битките са ми голямата болка, ама зарад безкомпромисния арт съм там къде сто часа на игра минимум. И след тва следват стотиците модване, че да си я натъкмя кат девил мей край :spite:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Tue Nov 09, 2021 9:41 am

Що нямат дисмембърмънт, cause that would take actual work :mrgreen: Само донякъде се ебавам, особено предвид количеството рециклирани анимации от Dark Souls 3 и Bloodborne в Elden Ring, доста повече отоклкото всяка предна тяхна игра в тоя жанр в сравнение с друга предна. Знам, че щом могат да ги използват да си улеснят живота, ще го направят ама все пак. Иначе нещо като Дед Спейс (или Дед Спейс римейка, ако пичовете дето го работят наистина ще направят това за което говориха да увеличат пунктовете за дисмембърмънт по тялото, че даже и да има козметични резултати като оголена кожа, мускули и т.н.) с геймплей на Секиро или Дарк Соулс би било мега. Че даже в BloodRayne навремето хвърчаха уши, пръсти, ръце и крака. Прекалено малко съвременни игри вкарват такива неща.

За мен като кинестетика комбата си е таман, поне в Секиро и Блъдборн, очаквам Dark Souls Remastered да е грубо пробуждане поради по-бавното темпо и по-дефанзивен стил който стимулира, в сравнение с тия две, но очаквам основите там да са добре. Примерно Mortal Shell има много добре направени анимации за атаки и оръжия, които явно са работили с реални HEMA специалисти за motion capture и се усеща супер, но пък в самото предаване на удари или момент за париране и контраатака има един лек jankiness, встрани цялостния леко празен свят и недоизпипания lore. Ако направят втора соулслайк игра с по-голям бюджет и поправят тия слабости, може да стане нещо яко.
Last edited by Claymore on Tue Nov 09, 2021 1:06 pm, edited 3 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Tue Nov 09, 2021 10:48 am

Реално не е лъжа, пари анимацията е 1 към 1 с тази от римастъра на димън соулсовете, барабар с все звуковото оформление. Клипинга на оръжията в телата, вместо да нанася реални видими щети също е бая нефелщина. :dunno:
Особено след новите дуум игри и халф лайф аликс, фром да искат шеесе евро марки си е наглост. То всяка една от т.нар. ААА кочини не заслужава повече от 20 евра, ако требе сме мега честни и горе-доле толкова ще дам максимум за елден ринга. Определено няма да съм дей уан.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Tue Nov 16, 2021 11:31 pm

Номинации за Гейм Ъф Дъ Иър Ъуордц - https://www.youtube.com/watch?v=mbK9ZQyoCwI

По принцип ги следя и са ми интересни (както и оскарите :mrgreen: ), но Returnal да не ти е в категорията за най-добра игра е най-голямата простотия, която съм виждал последните двадесетина години, след тоталното ограбване на The Thin Red Line на оскарите. :< Факинг бичез.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests