Новата версия на форума

Пишете за оплаквания, въпроси и/или предложения по форума. Или недейте...

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Новата версия на форума

Post by Yan » Wed Jul 08, 2015 1:20 pm

Dante wrote:Ако върнете стария цветови баланс - нещата ще са значително по-добре. И това, което най-много ме убива е... защо не виждам кога има нови постове в темите? По никакъв начин не ги отбелязва.
Отбелязва ги - в жълтото балонче в ляво, пред името на темата има бяла чертичка когато има нови мнения. Просто, ако монитора не е добре настроен цветово е трудно забележима. И по това се работи.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Новата версия на форума

Post by coldie » Wed Jul 08, 2015 1:27 pm

Вярно е че с почти всичко се свиква. Лично според мен, старата визия беше много добре уцелена. Също така обаче е добре да се правят промени, дори само заради самите промени.
Отделно, няма да е зле ако се използва някакъв друг код за премащабиране, на мен ми се струва, че в момента не е процент а статично. Но не съм го дествал на други резолюции.
В смисъл прекалено много "терен" остава извън активният плот. Ако е така, за по-големи екрани не е много добре.
Сега нали разбирате, че основната ни задача няма да хвалим новата визия а да посочваме това което не ни харесва, което е нормално :)
Но все пак вкусовете са различни, аз предпочитам по изчистен,класически дизайн, отколкото по-картуун, какъвто ми се струва новият.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Новата версия на форума

Post by Moridin » Wed Jul 08, 2015 4:11 pm

Привет и мерси за коментарите. Вече отбелязахме с Ян, че по визията бавно се действа, важното е, че успяхме да сменим софтуера :) Едва ли ще върнем старите цветове, все пак търсим някаква промяна, но в момента работим активно по подобрена версия. Основната причина да избързаме беше, за да отчетем годишнината на списанието, а последната версия на софтуера е доста нова и поддържа доста малко теми, затова подбрахме най-близката до предишната визия.

Взимаме предвид бележките, разбира се аз съм далеч от идеята, че каквото изберем, ще се хареса на всички, но имайте малко търпение :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Новата версия на форума

Post by Xellos » Wed Jul 08, 2015 7:03 pm

Не че нещо ама ползвай това за нови постове и тн да се виждат...
:plez:
Image
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Новата версия на форума

Post by Xellos » Wed Jul 08, 2015 8:06 pm

Некакво такова вариантче като за начало съм нахвърлял, след бачкане из бара цял ден вечер дизайна трудно върви :oops: не знам новия софтуер кви теми размери и тн поддържа, дори нямам скрииншот на стария форум дизайна нооо ще се опраим лека полека :D

Image.

хъх много бързо забягва едит пост бутона...
:ninja:

User avatar
SatanicSlayer
Merchant
Posts: 90
Joined: Thu Sep 26, 2013 4:32 pm
Location: Grind Line - Arabasta.
Contact:

Re: Новата версия на форума

Post by SatanicSlayer » Wed Jul 08, 2015 11:36 pm

Цветовата гама на кутийката с подписа се слива с тази на кутийката, която съдържа мнението на даден потребител.
Ще може ли да се сложи някаква разделителна линия или поне да са в различни цветове.

Благодаря предварително.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Новата версия на форума

Post by Claymore » Thu Jul 09, 2015 3:09 am

Кселосе, на мен това ми се вижда екстра засега. Класическата картинка с Меча е, ма изглежда по-добре от на предния форум и самия форум не изглежда толкоз bare bones с нея.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Новата версия на форума

Post by Moridin » Thu Jul 09, 2015 9:40 am

Хора, няма смисъл в момента да коментираме този дизайн, тъй като вече няколко пъти обяснихме, че е временен :) Моля не давайте конкретни предложения по него засега :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Re: Новата версия на форума

Post by Dante » Thu Jul 09, 2015 7:07 pm

Не искам да звуча като гадния хейтър мрънкач, но във вашия случай "временно" понякога може да означава година, две... три. И ако премахнем настрана целия дизайн, моля ви, ужасно много ви моля - направете ясно отчитане кога има нов отговор в някоя тема, защото така четенето на форума ми става едно много по-трудно занимание. А "New posts" не работи достатъчно ефикасно.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Новата версия на форума

Post by termit » Thu Jul 09, 2015 9:32 pm

Ха, честита нова версия (и look & feel) :)
За сега чакам да посвикна, преди да давам коментари. Но ако има нужда от помощ по кодовата част обаждайте се.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Новата версия на форума

Post by Morwen » Mon Jul 13, 2015 2:01 pm

Специални благодарности на Жоро за новата версия :oops: :thumbsup:
Ясно е, че е само тестова и има какво да се оправя, важното е че голямата крачка напред е направена.
Аз да кажа какво според мен трябва да се донаправи...
1. Някакъв малко по-графичен дизайн, така е униформено неразпознаваема.
2. Други икони за нова и стара тема, за тези трябва кратък тренировъчен курс, докато се научиш да ги различаваш.
3. Полетата, както и други хора казаха.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Новата версия на форума

Post by Ghibli » Mon Jul 13, 2015 4:42 pm

За новия форум - :heart:

Пожелание - ако може да се върне това при редактиране на пост да се виждат отдолу последните постове от темата. Много удобно беше.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Новата версия на форума

Post by Amelia » Mon Jul 13, 2015 5:30 pm

След още няколко дни браузене ето още малко предложения и от мен:

1. Темите с нови мнения да се направят ясно отличими от тея със старите. В момента си играя на открий двете разлики в балончетата, за да видя в кой подфорум и в коя тема има нещо ново.
2. Линковете ако може да се отварят в нов таб.
3. Едит бутона да не изчезва толкова бързо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Новата версия на форума

Post by Xellos » Mon Jul 13, 2015 6:02 pm

Жоро купи нова тема, Ще се цъкат картинки и тн, като има време тия дни, аз съм на линия за иконките, като кацнат пнг-тата и някой ми ги даде. Ще се гласи скоро и по препоръките нема са плуашите, Данте и Нобъди мое да пият по едно валериян/глог/мента за са. Или Мента :)

Това с Едит да седи по-дълго време опцията сигурно админа може да го настрои лесно, и мене ме затруднява, като човек който си праска поста без превю.

Репоствам си пак за другия начин, докато сменим иконите, да се виждат нови теми и постове. Онзи бутон с чертичките горе върши работа, не е Голяма философия да се види списък с нови постове от там за сега, се едно има 100 теми.

Image[/quote]
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Новата версия на форума

Post by RRSunknown » Mon Jul 13, 2015 9:15 pm

мен ме интересува какви са новите функции които могат да се ползват с този ъпгрейд тъй като за момента не успях да намеря нищо ново като функция - изгледа не го броя. Все ми е тая за него като изключим, че не се разпъва по екрана ми и стои грозно свит в центъра като две трети от екрана са изплънени от две вертикални ленти отстрани.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests