Нууб алърт! Темата за личните PC проблеми на Рольо!

Пишете за оплаквания, въпроси и/или предложения по форума. Или недейте...

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Нууб алърт! Темата за личните PC проблеми на Рольо!

Post by Roland » Mon Aug 24, 2009 8:33 pm

Дълбоко съм фрустриран, щото разни клавиши на клавиатурата ми са различни като превключа на кирилица. Мога ли да си направя нещата както съм свикнал, или да връщам лаптопа?
Last edited by Roland on Mon Mar 15, 2010 12:23 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 24, 2009 8:36 pm

С какво кирилизираш? Ако си решил да си убиеш машината с флекстайп, докато е все пак оперативна, можеш да си нагласиш клавишите както те кефне.

Аз ползвам някаква малка кирилизираща програмка за ХР, която тръгна безпроблемно и на Вистата и вече година не ми е създавала никакъв проблем. Ако изтърпиш, довечера като се прибера ще ти я пратя. Ако не си сложил Флекстайп още - не слагай изобщо.

Иначе е най-добре да свикнеш със стандартната фонетична. Не е толкова трудно - на мен ми отне един ден.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 24, 2009 8:41 pm

Е за кво да свиквам, като само на тоя комп ше пиша на нея? Няма да ми се налага да пиша на кирилица на още сто американски компа и искам клавишите да са както съм си свикнал. Баси, тук не мога да си намеря ж-то дори! (ся пиша с форумния кирилизатор). Така че ше те изчакам, да.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 24, 2009 8:55 pm

Може да ти се налага да пишеш от външен комп, ползвайки кирилизатора на форума. Или да пишеш нещо на кирилица на външен комп. На мен ми се случва ежедневно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 24, 2009 9:07 pm

Ъм, когато ползвам кирилизатора на форума, всичко е както си трябва. Проблемът е, когато кирилизирам с вистата. Тогава щ, ж, ю, я и ч са ми на тотално пичковизирани клаивши, дето северният елен дори не ги е чувал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 24, 2009 9:14 pm

Ахам. Помня смътно, че и аз имах проблеми с фонетичната на Виста.

Ще ти пратя довечера програмката, която аз ползвам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 24, 2009 9:19 pm

Роле, ето тази програмка ти трябва: http://www1.libvar.bg/art/proba/MSKLC.exe

С нея можеш да си сложиш каквото където поискаш.

Туй май не бачка. Пробвай това: http://www.microsoft.com/DOWNLOADS/than ... layLang=en

Работи си!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 24, 2009 10:13 pm

Така, да обясня как работи.
File->Load Existing Keyboard-> Bulgarian (Phonetic)

Отваря ти клавиатурата как си е в момента, без Caps. Кликаш на съответния клавиш, който те дразни и ти се отваря прозорче, в което да напечаташ която там буква искаш. Сетне, като си готов, натискаш Show the CapsLock и повтаряш процедурата.

Като прключиш, отиваш на Project-> Build DLL and Setup Package. Билдва ти длл-то и ти отваря папката с едно малко setup.exe. Стартираш. Вади ти съобщение, че всичко е цветя и рози. Накрая отиваш в Language Bar-a и там виждаш, че ти се е появила нова опция, Bulgarian (Phonetic) - Custom. Избираш я нея, разкарваш другата и клавиатурата ти е такава, каквато искаш. :)

Аз вече имам ѝ и мога да пиша Мамка ѝ ако ми се наложи. Набутах го на мястото на главното ь (х на латиница) :)

Edit:
Тъй като пропуснах нещо важно, ще се поправя веднага. Значи, тя клавиатурата ти е вече готова. Стартирай пак MSKLC-то и дай File->Load existing keyboard. Избираш Bulgarian (Phonetic) - Custom.

След като ти го отвори, отиди на Project->Properties->Language и тук вече избираш Bulgarian. Даваш ОК и пак повтаряш процедурата с Project-> Build DLL and Setup Package. Инсталираш ехе-то. Отиваш после в Language bar-a и разкapваш Phonetic - Custom от английския. Вместо това при бг-то избираш новопоявилата се Phonetic - Custom Custom.

Сега, в qip-a дали ще проработи, не знам. Може би трябва нещо допълнително да се пипне. Но като цяло трябва проблемът да се фиксне от това нещо.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Aug 25, 2009 2:18 am

Или просто теглиш и пускаш http://www.ringlet.net/~roam/win/cyr-vista.exe и после setup-а. Сега остава да си спомня и кой ми го даде навремето, като се борих за пръв път с Vista-та - ако е бил някой оттук, още веднъж благодаря!
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 25, 2009 2:48 am

Мисля, че се справих с на Марфата офертата. В момента така пиша. За съжаление обаче с него в кипа ми излизат маймунки :(
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 25, 2009 3:10 am

По-интересният проблем е, че при все че съм казал на Мозилата да ми пуска при стартиране табовете от предната сесия, тя упорито ми пуска само хоумпейджа...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Tue Aug 25, 2009 3:19 am

Това недоразумение в момента, дето е на вистата, е новият стандарт. Кога и кой го е допуснал - не знам, ама за момента това е положението.

http://psabev.blogspot.com/2007/08/windows-vista.html - тук може да прочетете повече по въпроса и да се изтегли нормалната подредба.

http://psabev.blogspot.com/2007/08/blog-post_6656.html - а тук може да се прочете кратка дискусия със създателя на новия стандарт и малоумните аргументи в защита.
1st rule - I RULE.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Aug 25, 2009 3:30 pm

за всеобщо успокоение в уиндоус 7 има фонетик-класик, което си е нормалната фонетична. иначе наистина беше ГОЛЯМО недоразумение, ма така става като хората със Странните Идеи са по-инициативни от останалите ;р

симеоне това с КИПа няма общо, за съжаление

роум, аз правих такова нещичко на времето, но май това точно не е от мен :) но си пазя една длл-ка за секи случай :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 25, 2009 9:25 pm

А неква идея как да се оправя? Ако изобщо има как де... Щото Кипът ми ни чете, ни пише кирилица...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Aug 25, 2009 9:43 pm

Това, ако не се бъркам, при XP се решаваше от регионалните настройки за езика на non-unicode programs.
Във Vista идея си нямам става ли.

Edit:
Control Panel -> Regional and Language Options -> Administrative -> Language for non-Unicode Programs -> Change system locale -> Bulgarian - я пробвай с това.
Last edited by beliefcontrol on Tue Aug 25, 2009 9:46 pm, edited 1 time in total.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests