Предложение

Пишете за оплаквания, въпроси и/или предложения по форума. Или недейте...

Moderator: Moridin

Post Reply
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Dec 05, 2007 2:12 pm

Едно общо предложение - когато отваряш списанието, не е съвсем очевидно, че трябва да кликнеш по "еди-кой си брой е онлайн", за да се отвори съдържанието отляво. Не е ли по-добре най-новият брой да се зарежда автоматично? Не че е някакъв огромен проблем, но според мен така страницата със списанието ще е по-интуитивна за използване.

Освен това, възможно ли е лентата за избор на броя също да излиза автоматично, след като така и така не изчезва, след като първия път преместиш мишката върху "Броеве"?
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 05, 2007 2:21 pm

И двете са малко спорни, специално за второто аз предпочитам изобщо да изчезва, това, че не изчезва, е бъг.
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Dec 05, 2007 3:04 pm

Това с броевете не ме интересува особено, но определено не е очевидно, че трябва да кликнеш върху "еди-кой си брой е онлайн", за да ти се появи съдържанието. С пробите и грешките човек се усеща, ама е малко тъпо. Ама ти си решаваш, просто останах с впечатление, че искаш да събереш мнения относно съдържанието, затова се изказах.
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 05, 2007 3:13 pm

Хм, нещо не се разбираме. Под "съдържание" имам предвид това което е в списъка с броевете отбелязано с думата "съдържание" - т.е. системата, която листва всички материали в списанието.

Това за което ти говориш, е съдържанието на БРОЯ, което си е така от време оно, и определено не за него съм пускал темата ;)

Да, да кликнеш на "50ти брой е онлайн" не е очевидният флоу, защото е по-скоро шорткът. Истинският начин да си заредиш брой 50 е доста по-очевидното - кликаш на "Броеве", после на "50" и съдържанието му се зарежда вляво?

В крайна сметка началната страница си е начална. Не е особено логично и интуитивно тя да съдържа съдържанието на опследния брой, така поне мисля аз.
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 05, 2007 5:04 pm

Бъркаш се Живик. а той жоро постнал

Мне, няма да праим цигания от надписи да зарежда накуп. Нарочно съм направил от едно време менютата така да се зарежда само картината. Едно две елементарни цъквания делят от виждане на броя и трябва да си наистина невиждал мишка и сайт да се замислиш кое къде е. Не е Портал все пак а с homemade look списание. Пък и подчертавката по принцип означава възможен линк . :wink:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests