Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu May 05, 2005 3:00 pm

Ъ-ъ, да, някои от идеите в Еквилибриума са готини, но за съжаление изпълнението куца - някои от детайлите са направо..., ъ-ъ, осрани.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu May 05, 2005 3:08 pm

Аз се израдвах, че не беше романтично разбозено. Финалът беше пресилен, но ... какво пък, не ми провали усещането за целия филм.

А какво ти се стори не както трябва?
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu May 05, 2005 3:26 pm

Ами въпросният финал, за начало - "пресилен" е доста добра дума. :wink: Въбоще филмът ми се стори доста неубедителен. Възможно е проблема да е в това, че го гледах на компютър. А може би аз имам твърде високи критерии за антиутопия ;-)
Както и да е, по-голямата част от споменатите детайли вероятно изглеждат нередно на съвсем малък брой хора (символът на "реда" например ;-)). А стилистиката на битките откъде е изкопирана, би трябвало на всеки да е ясно ;-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Cat
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Tue May 03, 2005 12:31 pm

Post by Cat » Fri May 06, 2005 11:21 am

Daggerstab wrote:Ами въпросният финал, за начало - "пресилен" е доста добра дума. :wink: Въбоще филмът ми се стори доста неубедителен. Възможно е проблема да е в това, че го гледах на компютър. А може би аз имам твърде високи критерии за антиутопия ;-)
Както и да е, по-голямата част от споменатите детайли вероятно изглеждат нередно на съвсем малък брой хора (символът на "реда" например ;-)). А стилистиката на битките откъде е изкопирана, би трябвало на всеки да е ясно ;-)
Хи хи пич не случайно на постера на филма пише Forget the matrix :)
По-страшен звяр от котката няма.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon May 16, 2005 9:23 am

Оня ден гледах "Влад". Поредната интерпретация свързана с Дракула (абе т'ва с у или с о се пише? (Dracula, тъй че с у ;р)). Всъщност филма е от 2003. Просто ровичках из локалния сървър (оцелял въпреки НСБОП) и ме учуди името. Погледнах, че става дума за някакви ужасийки и се загледах. Оказа се съвсем типичното за такива филми. В началото се чудиш кой знае какво ще стане, а накрая всичко свършва по някакъв доста тривиален, неоригинален ... Абе всичко се скапва....
Добър начин да се убият 2 часа...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Mon May 16, 2005 12:25 pm

Абе зарежете ги тия глупости най-накрая. "Еквилибриум", "Необратимо", "Дракула"... Кому са притрябвали такива филми? Знаете ли какъв филмов пир си направих снощи? Започнах с "Риба, наречена Уанда" - бях го гледал преди години и беше отново време да му се изкефя. Смях отвсякъде! След което вечерта продължи с "Капитан Блъд" (1935) с Ерол Флин и Оливия де Хавиланд. Тотално удоволствие! Моят съвет е - не търсете само новите и най-новите филми, обърнете поглед към пропуснатите стари. Откакто се уволних преди месец и нещо наваксвам откъм всичко, включително филми. Гледах сума ти прехвалени неща, обаче ми харесаха твърде малко от тях. И от тези, които ми харесаха, съвсем малка част бяха правени в последните години. Не знам, криза ли има, що ли, но фактът си е факт...
Те юнаците от НСБОП премахнаха окончателно фрий-сървърите (ХА-ХА-ХА :P ), пък аз в момента си тегля втория диск на "Морският ястреб", отново с невероятния Ерол Флин.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon May 16, 2005 7:25 pm

Аз с малко закъснение да се включа за "Еквилибриум". Не се оказа откровение, но никак не е лош, даже е много добър, направен е с вкус и повече прилича на "Гатака", отколкото на "Матрицата" (защо го сравняват с нея не ми стана много ясно). Крисчън Бейл според мен е един от най-добрите, както и Емили Уотсън, другите също са ги подбрали правилно - Шон ийн, Уилям Фихтнър (ако така се чете), и изобщо :). Има квота за негър, но се преживява някак. Та ако не беше екшънът на финала, ако се изреже тази част - и финалът си става перфектен, и филмът.

П.П. Какво не му е наред на символа и всъщност какъв беше, че не помня?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon May 16, 2005 9:59 pm

Equilibrium го сравняват с Матрицата най-вече заради битките и каскадите. Друго общо, вярно, нямат. Но филмът е повече от добър, на imdb е с оценка 7.6 от повече от 17000 гласували (аз му дадох 8). А пък финалния бой за мен си беше ОК, хареса ми.

Аз гледах последно Godsend(2004) с Грег Киниър, Ребека Ромейн-Стамос и Робърт де Ниро. Съдържанието накратко - семейство Дънкан - Пол и Джеси, изгубва при нещастен случай единствения си 8-годишен син Адам. С тях се свързва известен учен-генетик, бивш преподавател на съпругата Джеси, и им предлага да им върне сина чрез клониране. След известни колебания Пол и Джеси се съгласяват. Но когато новият Адам навършва 8 години, започват неподозирани, неочаквани и дори страховити промени. Има ли генетична памет? Докъде се простират границите на морала в науката? Оправдана ли е тезата "Щом съм могъл, значи е трябвало".
Специално за Matrim: Ако смяташ да гледаш този филм, имай предвид, че ролята на Адам се изпълнява от Камерън Брайт, същият, който играеше Шон в Birth. Пък ти не се изказа много ласкаво за него. :)
pulled out

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue May 17, 2005 1:38 am

Аууууу, тъкмо изгледах "Морският ястреб". Верно they don't make them like they used to! Просто няма такъв стил, такава класа, такова приключение, такава красота и романтика! Извинете ме, ако се прехласвам твърде, но наистина съм зашеметен от удоволствие! Ах, Ерол...
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue May 17, 2005 2:29 pm

Аз пък гледах Ямакаши 1/2 последните дни
Чак се вдъхнових да се катеря :Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 17, 2005 3:08 pm

Моят съвет е - не търсете само новите и най-новите филми, обърнете поглед към пропуснатите стари.
Mnого добре казано. Ако не е човек спец-ефект маниак(aka малолетен дебил), каквито и да са вкусовете му, може да намери много повече филми, които да му допаднат, ако не се ограничава с тези, излезли, последните месеци или години. Пък и обикновено от филмите, правени преди примерно 1995г, тези, попаднали в българското интернет пространство или по някакво малко чудо издадени легално в България, са по-качествените и заслужаващи си.

Какво изгледах аз последно...май eXistenZ на Кроненбърг...хубав филм, макар и с немалко гнуснички моменти, но пък с доста интригуващ сюжет, особено за геймъри и интересуващи се от виртуална реалност като мен. А и беше първият филм, гледан от мен, в който Джъд Лоу показва някакъв актьорски талант, а не е пълно дръвце. :)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue May 17, 2005 4:18 pm

спец-ефект маниак(aka малолетен дебил)
Хахахахахаха, Дем, тва направо ме разби! :))))))))))))))))))))
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue May 17, 2005 6:36 pm

Demandred wrote: А и беше първият филм, гледан от мен, в който Джъд Лоу показва някакъв актьорски талант, а не е пълно дръвце. :)
Това как можа да го кажеш за един от любимите ми актьори :)

Иначе е хубаво да гледаме стари филми, но просто по-трудно се намират.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue May 17, 2005 8:17 pm

Иначе е хубаво да гледаме стари филми, но просто по-трудно се намират.
"Имай воля, път ще се намери."
Еовин Роханска
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 17, 2005 8:37 pm

Особено ако знаеш кой да питаш и от кой да заемаш филми(т.е. от мен да речем). :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests