Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Гледано напоследък...

Post by Demandred » Sat Mar 12, 2005 12:04 am

Този форум нещо позамря, а пък мисля, че тема, в която да си всеки да може да си споделя какво от това, което е гледал напоследък, го е впечатлило(във всякакъв смисъл), без да се пуска нова тема и да е длъжен да се разпростира надълго и нашироко, си е нужна.

И така, аз започвам с последните 2 филма, които гледах и които ми допаднаха много.

Love and Death на Уди Алън - изключителна комедия, смял съм се с глас през 2/3 от времето, постоянно разни пародии, гаври, лафове, бъркотии. Страхотна пародия на класическата руска литература от 19 век, най-вече Толстой, Достоевски и Чехов, но и да сте като мен от тези, които все не намират време или желание да изчетат тези класици, пак ще се забавлявате чудесно. Има и немалко пародии и гаври с творчеството на идола на Алън Ингмар Бергман, които поне мен ме забавляваха искрено((но предполагам са забавни и без да познавате творчеството на шведа). Филмът е изпълнен с просто безумно култови диалози като:
Sonja: Violence is justified in the service of mankind.
Boris: Who said that?
Sonja: Attila the Hun.
Въобще a must see.

Другият филм, гледан от мен наскоро и допаднал ми много, е Delicatessen на режисьорското дуо Жьоне/Каро. Отлична черна комедия с превъзходна визия и атмосфера, и няколко истерично смешни и идейно заснети и изпълнени сцени. А и героите са още по-откачени от типичното за филмите на Жьоне. И е освежаващо различен от почти всичко, което човек е гледал. Едновременно totalno weird, мрачен, но и много разчустващ и романтичен на моменти. Силно препоръчван.

Ваш ред е.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 12, 2005 9:51 am

Е ся покрай феста зяпаме кво ли не, по на филм-два дневно ходя... Обаче статийка в новия брой, пък тука само ще кажа, че който още не е гледал "Навътре в морето", да действа ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Mar 12, 2005 1:59 pm

Да, за пореден път този фест се случва точно като не съм в София и въобще не ми се идва там само заради него. :(
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 12, 2005 4:18 pm

Твой пропуск.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
O-Ren Ishii
Commoner
Posts: 33
Joined: Mon Feb 28, 2005 5:12 pm
Location: In the zone where normal things don't happen very often...

Post by O-Ren Ishii » Sat Mar 12, 2005 6:15 pm

Хм,аз пък напоследък обърнах повече внимание на европейското и азиатско кино и честно казано останах приятно изненадана.Препоръчвам на всички да си намерят някой японски ужас(филмите са просто страхотни,а ако някой не вярва и предпочита някой американси хорър като The Ring,само ще му кажа че 1вата част на същия е римейк на филм на японец,а втората ще се режисира от самия него)Ако можете си намерeте Tale Of Two Sisters.Скоро гледах "Сибирският Бръснар" на Никита Михалков.А последното отроче на Скорсезе "Авиаторът"не ми хареса толкова(може би защото имам вродена непоносимост към Леонардо Дикаприо).Лек едит:Не че има нещо общо с темата,ма наскоро почнах да гледам JAG-това е ситкома с най-некадърно представените адвокатски пледоарии,но с най-убийствено сладкия пич(Дейвид Джеймс Елиът).В армията отивам,ако ще имам такива колеги. :)
Last edited by O-Ren Ishii on Sat Mar 12, 2005 9:00 pm, edited 2 times in total.
Richard Marx-Hazard-всеки път,когато я пуснете се чувствайте поздравени:)

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Mar 12, 2005 6:49 pm

To End All Wars- филм за WW2 посветен на японските военопеннически лагери и за 1 пленен шотландски взвод... на мене като почитател на филмите за WW2 ми хареса.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Mar 12, 2005 7:09 pm

който още не е гледал "Навътре в морето", да действа
Действам и още как, след като ме убедихте вкупом, ще се вдигна утре в 8.30ч и ще ходя на кино :shock: :shock: :shock:! Имайте късмет да не ме разтърси дълбоко-душевно :evil: или пък да не ми покаже Истината за мравоядите-човекоядци :evil: :evil: :evil:.

Иначе, в последно време гледам почти само аниме - в последните 10 дни изгледах 4 сериала (Saikano, Kurau: Phantom Memory, Trigun, Whitch Hunter Robin). Всичките са доста впечатляващи, съвсем различни един от друг. А специално Saikanoto, което ми е най-прясно, е анимето, което за мен Е най-противоречивото от всички, които съм гледала. Още не мога да се отърся от тоя шок... не мога да реша дали е гениално или е голяма боза (по някои параграфи)...

Иначе вчера гледах "The Others" с Никол Кидман :) и съм много доволна. Филмът има къртеща creepy атмосфера и страхотен обрат/изненада във финала.

Tale Of Two Sisters :/ така и не успях да го гледам, а ми се искаше...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 12, 2005 7:16 pm

Прочее, "Навътре в морето" е от режисьора на "The Others" ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Mar 12, 2005 8:58 pm

Roland of Gilead wrote:Прочее, "Навътре в морето" е от режисьора на "The Others" ;)
Това предполагам е в графата минуси, като се има предвид колко надценен филм е гореспоменатият. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Mar 12, 2005 10:15 pm

Прочее, "Навътре в морето" е от режисьора на "The Others"
Днес разкрих с голяма изненада този факт.

:) Логиката ти се губи, Мат.

Всъщност "The Others" ме изненада приятно, може би защото подходих без никакви очаквания, именно.
А по думите на другите за "Mar adentro", режисьорът е само +
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Mar 13, 2005 2:16 pm

Аз в последните дни гледах само 2 филма.
1. The Cell (Клетката) - с Винс Вон, Винсънт Д'Онофрио и Дженифър Лопес. Хареса ми. Музиката е на Хауърд Шор.

2. Before Sunset (Преди залез) - с Итън Хоук и Джули Делпи, буквално те изчерпват каста. Не ми хареса. На Итън Хоук не му ли омръзна все да играе някакъв недоволен от живота си загубеняк. Джули Делпи беше още по-зле.
pulled out

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Mar 13, 2005 2:50 pm

Станах... в 8.00ч, и отидох на кино... и... гледах "Mar adentro" и нямам думи. Respect!
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
O-Ren Ishii
Commoner
Posts: 33
Joined: Mon Feb 28, 2005 5:12 pm
Location: In the zone where normal things don't happen very often...

Post by O-Ren Ishii » Sun Mar 13, 2005 3:31 pm

Аз по принцип много не съм навита да живея в София,ама така ми става тъжно,че в колкото и голям град да живееш много рядко можеш да видиш някакво голямо културно събитие...Софиянци си имат фестивали,гастроли (примерно умрях от яд,че на видях Балшой театър)и изложби и т.н
Richard Marx-Hazard-всеки път,когато я пуснете се чувствайте поздравени:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 13, 2005 3:36 pm

Тва не беше Балшой театър, а нечия трупа, на която *май* *някой* от солистите *някога* е бил в Балшой Театър. И и двата спектакъла бяха пълни боклуци. Демек, поне за това не съжалявай
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
O-Ren Ishii
Commoner
Posts: 33
Joined: Mon Feb 28, 2005 5:12 pm
Location: In the zone where normal things don't happen very often...

Post by O-Ren Ishii » Sun Mar 13, 2005 3:48 pm

Аз попринцип говоря,че Балшой театър са идва ли в София,а не за конкретното събитие.Да не ви говоря на какво ниско ниво са театъра,операта,симфоничния оркестър в моя град,а аз толкова обичам музика...така е,защото от малка съм учила засилено изобразително изкуство,музика и танци.Гледа(слуша) ми се нещо качествено,така че щом казваш,че не си е струвало ти вярвам;)
Richard Marx-Hazard-всеки път,когато я пуснете се чувствайте поздравени:)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests