Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 11, 2007 3:58 pm

Защо се вживя толкова? Режисурата ли, кво?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Sun Mar 11, 2007 4:03 pm

Мии, аз съм чувствителна душица!! :oops: Но по принцип добре го прикривам, де!! :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Mar 11, 2007 4:30 pm

Душицата хубаво. :) Ама недей да страдаш чак толкова заради тая конкретно история, че ми става тъжно. Доста по-трагични филми е имало, нали така?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Mar 12, 2007 12:52 am

Ооо, ми аз с доста филми страдам!! Доста се вживявам, по принцип. :oops: :) (Общо съм добър зрител/слушател; като децата.) Но този някак много ми изконтрастира с Уърлд Трейд-а на Оливър Стоун. Вторият не можах да го изгледам щото взе да ме избива на хилене, щом Николайчо Кейдж почна да се гърчи на екрана! :mrgreen: И не ми мяза коректно да се смея на чуждо нещастие и то толкоз "грамадно", все пак!! :?
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Mar 12, 2007 1:09 am

Да, повечето хора предпочитат Полет93 пред WTC. Има една много съществена разлика между двата, обаче.

Центърът, както и ти каза, е по действителна трагедия - и то най-ужасната в съвременната история. Докато Полетът си е чиста фикция - и ако повече от зрителите си даваха сметка за това, не съм сигурен, че щеше да има същия ефект. Но че е добър филм, добър е.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Mar 12, 2007 1:47 am

Моля който не гледал Юнайтед 93, да не чете спойлерите!!

Определено, е много по-добър филмът на Гринграс! А и не прибягва към нещастната игра с чувствата на хората която ползва Стоун!
А за това до колко по-реална е тази история, ясно е че никой не знае точните факти, но ...
Spoiler: show
Знае се че самолетът сам е паднал. И също че е било предизвикано, отчасти, от пътниците! А дали е било голямото геройство за което се опитаха да го изкарат - че разбили самолета преди да позволят терористите да го ползват за друг атентат. Или просто отчаян последен опит за спасение. Аз съм по-склонна да вярвам 2то. По човешко е просто! Но най-вече бих желала да мисля, че ако ми се случеше нещо подобно, няма да се оставя като кротко агънце, ами ще ритам и дера до края!!! :twisted: Така или иначе обречени, пътниците проумяват че са нужни на терористите! И там е тяхната сила!! :twisted:
Просто филмът си изпълнява доста добре ролята - добре разказана, хубава история. Без ненужни емоционални игри със зрителят.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Mar 12, 2007 2:06 am

Приела си по добър начин посланието на филма, така че не ми дава сърце да задълбавам. :) Само имай предвид, че всичко това на борда на самолета може изобщо да не се е случило или да се е случило по точно обратния начин. Стига да разглеждаме сценария като фикция (била тя и "официална" :roll: ) - каквато е - нямам проблеми с филма.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Mar 12, 2007 4:02 pm

Шайхири, ако не помня зле в, доста обширната дефиниция на изкуство, някъде се говореше за извисяване на човешката душа и пр! :D От друга страна пък, киното също е изкуство - 7º, за да съм по-точна! А иначе даже и да се налага да се понапъна малко, винаги гледам да приемам нещата от възможно най-добрата страна; защото после ставам от леглото и ме посреща пак тоя тъп свят! :?
И от тук нататък, всеки да си прай изводите сам! Моят лично е че ужасно ме дрязнят ревютата на гледани филми в които не фигурират притежателни от 1ви род, единствено число (тип "моето мнение"). В края на каищата всеки изразява само лично мнени, колкото и да е то специализирано! Та даже и мненията на великите критици са само това - лични мнения. Аз никога не чета ранкинг или критики в специализирана преса (но си я купувам понякога) и всичките линкове които пускате тук например, ама никога!

И май разговорът, ако ще продължава, по-добре на ЛС че Ян ще ми откъсне ушите, а обичам да нося обеци!! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Mar 12, 2007 4:14 pm

С удоволствие - ама няма за какво в случая, тъй като мненията ни за филма очевидно не се разминават. :) А обеците, виж, са хубаво нещо. Много дрънчат, обаче, тия - висулките.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Mar 13, 2007 6:50 pm

"Once A Thief". Мисля, че на български е "Крадецът си е крадец". Поне така бяха превели заглавието на сериала, който излъчваха по телевизията преди време. Та този сериал всъщност би трябвало да е вдъхновен от филма. Не е. Значи, на първите няколко епизода на сериала сценарист и режисьор беше Джон Ву. На филма също. И до там е общото между тях.

Но да се върна на филма. Много ми хареса. Доста приятни каскади имаше, освен това историята не беше лоша. Като цяло добър екшън.
Spoiler: show
Особено да гледаш как Чоу Юн Фат в инвалидна количка танцува и се бие е твърде интересно.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Mar 15, 2007 10:30 am

Преди три дена изгледах Stranger than Fiction и филма супер много ми хареса. Не знам дали защото не очаквах нищо особено или просто историята ме грабна, но определено е най-хубавия филм който съм гледал напоследък ( без Лабиринта на Пан разбира се). Препоръчвам го на всеки който не го е изгледал още.
Spoiler: show
Ако нашия беше умрял на края филма щеше да е велик просто. Въпреки че хепиенда не дразни всъщност.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 15, 2007 7:16 pm

Гледах The Contract с Джон Кюсак като "баща неразбиращ се със сина си" и Морган Фрийман като доволно култов хитман...Става за убиване на час и половина, иначе е клиширано до болка.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 15, 2007 11:18 pm

Тва не е едно с Морган Фриймън екс-хитмен на ЦРУ нали?
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 15, 2007 11:39 pm

Е тва е ма е новичко много, прясно-прясно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 16, 2007 12:49 am

To ше има филмче и по игрицата Хитмена май.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 12 guests