Malazan Book of the Fallen

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Simba
Scholar
Posts: 119
Joined: Thu May 24, 2007 2:56 pm

Post by Simba » Thu Aug 14, 2008 12:22 pm

Да именно за рецензията в Сивостен идеше реч, което ме подсети, че още не съм пратил хипервръзка на Матрим, но вярвам че той е способен да я намери и сам :roll: .
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в задника.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Aug 14, 2008 12:35 pm

В 10.38 часа посетих сайта и не видях статията тогава, засрами се. ;)

Иначе какво да ти кажа. - ти все пак смяташ първата (дано да е и последната) Ралмия за една прилична книга, така че не виждам как ще намерим общ език по отношение на литература. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Aug 14, 2008 12:37 pm

:cry: или :lol:
Не мога да реша.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Aug 14, 2008 1:24 pm

Въпрос: Симба, ти чел ли си предишните книги от поредицата, или реши да започнеш от средата? Питам, за да поставя написаното от теб в някакъв контекст, пък и доколкото си спомням, това е единствената рецензия за книга от нея, пускана досега в Сивостен.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

matsi
Merchant
Posts: 87
Joined: Mon Jan 17, 2005 2:02 am

Post by matsi » Thu Aug 14, 2008 1:37 pm

Spoiler: show
Някой може ли да ме осветли какво всъщност се опитваше да направи Икариум накрая чрез тези статуи или там каквото бяха и доколко всъщност започна да си спомня миналото.
Все така се получава при мене с Малазана - чакам,чакам да излезе и като излезе го чета за един ден и половината неща не ми стават ясни,а няма време за второ четене.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Aug 14, 2008 1:45 pm

Според мен този въпрос няма точен отговор засега, ще видим в следващите книги такъв май. Но може и да греша, аз не съм от най-големите теоретици за поредицата, а и отдавна не съм чел предишните части.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Aug 14, 2008 2:35 pm

:lol: Ще да е. Особено след като прочетох как реагира Симба на критиката.
Симба wrote: Не, авторът на статията няма абсолютно никакви проблеми с паметта. Авторът просто не приема опита на Ериксън да създава впечатление за динамика, чрез редуване на кратки, несвързани помежду си сцени. Също така авторът отрича и подходът с огромно количество действащи лица, които поради ограничения откъм обем за жалост отричат добрите практики на съвременното производство създавайки идеална плоскост.

Очевидно авторът е чел прекалено много фантастика и фентъзи писани от гранд мастъри и носители на сериозни награди, за да възприеме творческия подход, кован в Айова.
За което авторът си посипва главата с пепел и отива да се напие от радост, че най-сетне е оставил един шедьовър на модерната литература. Шедьовър с това, че ако се ползва за изолация няма да изгуби нищо от достойнствата си.
Не мисля, че е нужен друг коментар. Пожелавам му приятно четене на втората Ралмия, когато и ако излезе.

П.П. Link kum Iowa e ot men
Last edited by Yan on Thu Aug 14, 2008 2:41 pm, edited 1 time in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Aug 14, 2008 2:39 pm

Мм, явно и да си критик не е лесно. Животът си тече, нищо че е твърд.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Simba
Scholar
Posts: 119
Joined: Thu May 24, 2007 2:56 pm

Post by Simba » Thu Aug 14, 2008 2:40 pm

О творческия гений на Спарки не може да се сравнява с титана Ериксън. Чуш, чуш!

@matsi: Те на великите книги това им е проблема. Чакаш, чакаш, па накрая трябва три пъти да я прочетеш и да си водиш обширни записки, че да схванеш за к'во иде реч.
Demandred wrote:Иначе какво да ти кажа. - ти все пак смяташ първата (дано да е и последната) Ралмия за една прилична книга, така че не виждам как ще намерим общ език по отношение на литература. ;)
Абе вземете се разберете ся, нали беше поръчкова там статията, сега по поръчков материал литературните ми възгледи нищите.
Daggerstab wrote:Въпрос: Симба, ти чел ли си предишните книги от поредицата, или реши да започнеш от средата? Питам, за да поставя написаното от теб в някакъв контекст, пък и доколкото си спомням, това е единствената рецензия за книга от нея, пускана досега в Сивостен.
Да, запознах се с творчеството Му. И спокойно - няма да е последната рецензия.

--

Авторът са маща от тука и излиза в нелегалност :oops: .
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в задника.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Aug 14, 2008 5:49 pm

Simba wrote:Да, запознах се с творчеството Му. И спокойно - няма да е последната рецензия.
Можеше да си спестиш едно натискане на Shift-а - не съм от хората, които го боготворят, но книгите мУ на мен ми харесват. И ревюто ти, меко казано, ми прозвуча странно. Липсата на рецензии я споменах заради учудването си, че специално това е първото и досега тази поредица беше минала под радара на Сивостен.

Освен това, нещо против да ми обясниш в едно ЛС кога успях да те настъпя по лъвската опашка? Че този момент някак го съм го изпуснал...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Thu Aug 14, 2008 8:21 pm

Айде да не се обиждаме.
Това е пума, не е лъв:)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Aug 14, 2008 10:57 pm

Личното мнение си е лично мнение, така че няма да го коментирам особено, но в това "ревю" има горе-долу дотолкова конкретика доколкото и телефонния указател представя подробни биографии на хората споменати в него. :lol:
Аз поне ако застъпвах подобно мнение и пишех ревю бих си направил труда поне да дам някакви примери за "липсата на взаимовръзки" и другите уж вопиющи недостатъци. But that's just me...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 16, 2008 10:53 am

Симба, какво точно значи "запознах се с творчеството му"? Означава, че си прочел предните шест книги, или си се "запознал" със станалото в тях? В смисъл, наистина е важно това разграничение, а при вас досега верно не е имало ревюта на Малазана, така че е оправдан въпросът.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Tue Aug 19, 2008 5:46 pm

matsi wrote:
Spoiler: show
Някой може ли да ме осветли какво всъщност се опитваше да направи Икариум накрая чрез тези статуи или там каквото бяха и доколко всъщност започна да си спомня миналото.
Все така се получава при мене с Малазана - чакам,чакам да излезе и като излезе го чета за един ден и половината неща не ми стават ясни,а няма време за второ четене.
Тук има и по-авторитетни рийдъри от мен, но аз за себе си знам:
Spoiler: show
При вторият ми прочит на RG открих един момент още в началото, докато се мотаят Kettle казва на Silchas и другите нещо от сорта на: (в свободен превод) "Голямото колело ще се завърти още веднъж, защото той идва. Ще се завърти и той ще започне всичко отначало. Така го е направил, да се завърне един ден, за да си спомни всичко". После я питат кой е тоа дето идва и тя естествено: "Ами, той". Така, че явно това е направил Икариум, влезе си там у машината, проблема ще е, че тя май беше счупАна, а?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Aug 21, 2008 1:12 pm

@ивонски
Spoiler: show
Нещо такова е. Така и не обясняват какъв точно е планът на Икариум, освен че се очаква да му върне спомените и че има смътна връзка с извършеното от Крул (създаването на лабиринтите). Но, както се казва в последното изречение от абзаца, машината е просто счупена. Кво ше стаа оттук нататък...
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests