Malazan Book of the Fallen

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Oct 03, 2007 4:49 pm

Е то това е начин на изразяване, наистина. Все едно да кажеш "сто човека ти казаха еди какво си...". Айде сега, буквоядство.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 03, 2007 4:55 pm

Morgana wrote:Сега по-важното, Малазана. Покрай нещата които казахте, че имало за Икариум в предишните томове, в последните 2 нощи отново прочетох Дверите на скръбния дом и Дом на вериги. Еми не намерих нищо ново, което да съм пропуснала, но затова пък си припомних колко хубава е Дверите на скръбния дом. Дом на вериги - също.
Е не разбирам. След обясненията ни в спойлер таговете има ли ОЩЕ нещо, което да не е ясно?
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Oct 03, 2007 8:55 pm

Maybe you are right...
I don't want to fight
I'm tired of being sorry
pulled out

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 03, 2007 9:58 pm

Well I was just being helpful :) Както и да е
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Oct 05, 2007 2:48 am

Тая тема нещо много се успокои :spite: :mrgreen:
Я да си кажа и аз мнението за великия епос. :P

Прочетох първите пет книги и спрях дотам.
В един момент установих, че помня откъслечни моменти (главно от похода на Кучешката верига :thumbsup: ), които събрани заедно са колкото една книга. Тоест едно 70-80 на сто от историята вече съм забравил.
Освен това като цяло ми е трудно да съпреживявам съдбите на героите - кой ще живее, кой ще умре, кой как ще се развие. Е, има и изключения, де - Крупе или Уискиджак например.
Spoiler: show
Какъв ще се окаже Крупе или каква роля ще играят Уискиджак и другите възнесли се мостоваци. Също дали Колтейн или Дюйкър няма да се върнат под някаква форма.

А и ми писна при появата на всеки нов том да ми се налага да си препрочитам предишните, че да се сетя кой какъв е, кой на кого какъв се пада, какво е станало с тази или онази сюжетна линия... Имам прекалено много книги и комикси за четене, а и за препрочитане :) . Пък денонощието има само 24 часа :mrgreen: . Това всъщност ми е основното "оплакване" (слагам го в кавички, защото това, че не успявам да запомня събитията година след година на чакане на следващия том, си е лично мой проблем :mrgreen: ).
Не казвам, че поредицата е слаба или безинтересна. Не смятам, че е. Много сцени ме грабнаха. Но засега нямам желание да следя всеки нов том с честота веднъж годишно.


Кой знае? Като излязат и десетте тома, живот и здраве, току-виж съм наминал към щанда на БАРД на някой от панаирите на книгата (намалението си е намаление 8-) ). След което ще си взема отпуск и ще изгълтам историята наведнъж :shock: :lol: . Може пък тогава да я възприема по-добре. Ша видим.

@Interpreter На мен пък преводът ми харесва. Не правя сравнения с оригинала, но на български ми звучи като цяло добре. Не се сещам за нещо (в това число собствените имена :mrgreen: ), което да ме дразни особено. Поздравления за работата ти (позволявам си обръщението на "ти", доколкото сме съфорумници) и още по-големи поздравления за начина ти на общуване тук (основно в Малазанската тема, но не само) :thumbsup: :yay:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 31, 2007 5:55 pm

Малко инфо за следващата книга :))
"In Darujhistan, the city of blue fire, it is said that love and death shall arrive dancing. It is summer and the heat is oppressive, but for the small round man in the faded red waistcoat, discomfiture is not just because of the sun. All is not well. Dire portents plague his nights and haunt the city streets like fiends of shadow. Assassins skulk in alleyways, but the quarry has turned, the hunters become the hunted. Hidden hands pluck the strings of tyranny like a fell chorus, and strangers have arrived. While the bards sing their tragic tales somewhere in the distance can be heard the baying of Hounds...And in the distant city of Black Coral, where rules Anomander Rake, Son of Darkness, ancient crimes awaken, intent on revenge.It seems Love and Death are indeed about to arrive...hand in hand, dancing. A thrilling, harrowing novel of war, intrigue and dark, uncontrollable magic, "Toll the Hounds" is the new chapter in Erikson's monumental series - epic fantasy at its most imaginative and storytelling at its most exciting."
This is it. Ground zero.

User avatar
scion_of_storm
Merchant
Posts: 78
Joined: Tue Jun 14, 2005 7:02 pm
Location: Cairhien

Post by scion_of_storm » Thu Nov 01, 2007 11:06 am

Цц, какъв противник бях преди на поредицата...
Вчера вечерта завърших "Ловци на кости", и съм напълно очарован. Ериксън май задмина дори Джордън в личната ми класация на фентъзита, което красноречиво говори какво впечатление ми е направила Малазанската. Вярно, първа книга е малко тегава, но пък по-нататък всичко е просто невероятно :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Dec 04, 2007 1:54 pm

Стивън е заимствал идеи от дядо Страбон, та се е забравил :)
Нищо лошо - показва, че си знае материята момчето :wink:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Dec 04, 2007 10:57 pm

Тайст Едур в/с ледериите:
Защото ние смятаме скитите за най-простосърдечните хора и за най-малко склонни към злонамереност, и също така за много по-скромно живеещи и по-независими, отколкото сме ние. Но нашият начин на живот е повлиял за промяна към по-лошо у почти всички народи, въвеждайки сред тях лукса и чувствените удоволствия, както и измамите, нужни за задоволяването на тези пороци, водещи до безброй прояви на алчност. Тъй щото много от тази порочност е завладяла и варварите, и номадите, както и останалите. Защото, след като се заели с морското дело, те не само са влошили нравите си, като се въвлекли в морско разбойничество и в убиването на чужденци, но също така, поради сношенията си с много народи са възприели тяхната любов към лукса и тяхната меркантилност. Защото макар да изглежда, че тези неща допринасят за цивилизоването, те всъщност развалят нравите и въвеждат коварството на мястото на простодушието, за което по-горе споменах.
Страбон, География, 7,3,7.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Dec 05, 2007 2:01 am

Е, то скитите не е като да са единствените племена известни на историята, които са се развратили от цивилизацията :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Dec 05, 2007 11:59 am

Matrim wrote:Е, то скитите не е като да са единствените племена известни на историята, които са се развратили от цивилизацията :P
Съгласен съм, че мотивът "благородно-простодушният варварин - развратната парично-стокова цивилизация" е доста универсален и вероятно е възникнал още с появата на първите култури от градски тип. То си е част от носталгията по изгубения златен век, нали :wink: Което не му пречи да си е мит.
Просто в момента се занимавам успоредно с двата текста и ми направи впечатление идейното съвпадение :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Dec 05, 2007 6:31 pm

Абе да преписва от Страбон ако му се ще, това е далеч по-добрият вариант вариант отколкото да преписва от някакъв друг фентъзи драскач. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Jan 18, 2008 6:00 pm

"It is my belief, that the Emperor himself is not entirely away of the extent of the barriers the Chancellor and his agents have raised around him."
And it is my belief, that the word in bold should be aware.
Толкова с изрядността на западните елитни издания и в частност Bantam Press :twisted:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 18, 2008 7:13 pm

На 10 книги една грешка не е като на една книга 100 грешки, както е тук, ще се съгласиш :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Jan 18, 2008 7:22 pm

Съгласявам се, не че правя статистика на грешките :) Просто се натъквам от време на време на подобни неща, а затрудняват процеса все пак :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests