Malazan Book of the Fallen

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 02, 2007 1:41 pm

Voland wrote:
Много е рисковано да лепиш определения на хората по един техен пост. Ето например сега се излагаш гръмотевично, обвинявайки Папата в недостатъчно вяра. В тоя форум няма човек, който да е по-склонен да проявява толерантност към "инакомислещите" и който да е по-спокоен по принцип. И преди да го обвиниш в същото (лепенето на определения на хората по един техен пост), бързам да отбележа, че ако не беше изпаднал в, нека те цитирам, "нервна криза", щеше дазабележиш, че човекът коментира само постовете ти в този топик
Tрудно ще ме трогнеш с адвокатската си пледоария. Постът ми беше насочен към трип, не към теб. "Човека" не коментира просто постовете ми в този топик, а се опитва да ми държи менторски тон, който няма да търпя. Тази тирада от моя страна нямаше да се състои, ако той не се беше опитал да се държи снизходително и обидно - можеше да да изрази доводите интелигентно си без яд, както го направи Матрим. Това, че съм се изказал саркастично към книгата, не му дава право да се обръща към мен с този тон!
Това, че под сарказма ти обаче не се крие НИКАКВА обосновка, те поставя точно в положението на човек, към когото да се държат менторски. Съжалявам, че това те обижда, но кой както си е постлал в крайна сметка...
Voland wrote:
Аз пък от горното разбирам, че си от тези хора, които четат постове избирателно и търсейки за какво да се заядат в тях. Trip не е фенбой на нищо (факт, който често ме вбесява) и както БЕЗКРАЙНО ЯСНО се вижда от поста му, реакцията му е на това КАК си си написал мнението, а не на това КАКВО е то.
Реакцията му на тов как съм си написал мнението, можеше да е по културна и щяше да избегне моята реакция на това как той си е написал мнението, ъндърстенд? А дали е фенбой не зная, но се държи като такъв.
Държи се като нетолерантен към претенциозната необоснованост. И аз като такъв се държа. Наистина ли искаш да изпаднем до "ако той не ме беше ударил с лопатката, нямаше да му хвърля пясък в сока" или можем да се държим като големи хора? Все още не си отговорил на нищо от поста му, освен на тона, което показва, че МНОГО те е развълнувал. :roll:
Voland wrote:
Сарказмът от типа "ще пресиля и елементаризирам до абсурдни пропорции фенщината, която предполагам, че те движи" винаги и без изключение е обречен на позорен провал, имай го предвид за в бъдеще И не, не сме обсъждали подобно нещо 10 пъти, но и ей тоненко интерес към автора да беше проявил, щеше да знаеш, че цялата история с всичките й герои наистина е централна за развитието на сюжета. И не знам Трип какво светло бъдеще го чака, но съдейки по твоето абсолютно несхващане на съдържанието на поста му за сметка на възмутената обида от тона, смея да твърдя, че форумите не са твоята сцена
Хахаха(много, ама много ритардет) ами не зная дали сте го обсъждали 10 пъти - той така каза. Що не се разберете предварително, за да имате еднакви версии като ме нападате? Щом смяташ, че форумът не е моята сцена - има си бан, нали си админ?
Спести ми бунтарската предизвикателност и престани да си търсиш за какво да се заядеш. Обърни внимание на множественото число също така - форумиТЕ, не конкретно ТОЗИ форум. За десетте пъти - чудя се как може голям човек да не му е неудобно от точно тоя тип дребнави заяждания...
Voland wrote:
Нека тогава ти разясня, щото не е само това, което не си разбрал. Значи, твоята "критика" се свежда до следното "описвам сюжетна линия по саркастичен начин и я определям като скучна, тъпа, излишна или развлачена". Това е именно аргументация тип "не ми харесва, щото не ми харесва", т.е. никакви реални аргументи ЗАЩО всъщност е развлачена, КОЕ й е излишното и т.н. Разбира се при вече излезли още две книги от поредицата и при интереса, който показа към целите и идеите на автора за цялата серия, всяко твое мнение за "излишността" няма как да не се подложи на съмнение, нали
Ами сега нека аз да ти разясня - всичко дето съм го написал в моята "критика" според мен е излишно - аз затова съм го написал, това е моят аргумент за смукане от пръстите. Това е само мое мнение и иронизирайки фабулата на някаква си книга се съм си позволил да обиждам нокого от членовете на форума. Всеки може коментира каквото си иска, без да засегне съфорумците, нали за това са форумите?
Така, още малко обща култура - ВСИЧКО в шеста книга е обвързано с Ледер. ЦЯЛАТА седма книга отново е там. Това е едната страна на ТРИЪГЪЛНИК и фактът, че първите му две страни (Даруджистан и Седемте града) са представени в по две книги вече, не отменя важността му. За справка - повече Седемте града няма да се появяват, което означава, че на тях и Ледер в поредицата ще е обърнато еднакво внимание. Сега, твое право е да не ти изнася това, но "излишно" продължава да е едно от качествата, които просто не можеш да му припишеш, просто защото не е. Централно е АДСКИ е важно. Доста по-важно от кучешката верига, впрочем, но не мисля, че щеше да ти хареса тя да е в 100 страници разказ на Дюйкер на края на трета книга, м?

Така че това може да е твоят прекрасен и много личен аргумент, но той, уви, не работи за всеки, който си е направил труда, както казах, да прочете дори ЕДНО интервю на Ериксън. Липсва ти информация, ок. Оттук нататък обаче вече я имаш и ще е редно да се нагодиш към нея, вместо войнствено да си защитаваш незапознатостта. Някак по-интелигентно е, разбираш.

Оттам нататък това, че ти коментираш по такъв начин "някаква си" книга, на чиято поредица са посветени 81 страници тема, в която всичко това наистина се е коментирало вече няколко пъти, само по себе си е обида към останалите юзъри, интересуващи се от топика. С какво си по-чист от човека, който пък е изкоментирал "някакви си" твои постове и ти си му се обидил за това?
Voland wrote:
Още нещо - ако гордостта ти не е претърпяла фатални наранявания и не възнамеряваш възмутен, обиден и с високо вдигнато чело да изчезнеш пак от форума за 2-3-5 години, а решиш да продължиш спора, горещо ти препоръчвам да се опиташ да структурираш някакво подобие на аргумент. Според повечето читатели на поредицата, които не ги е треснало първосигналното "аааа, не е яко с нови герои на ново място пък!", пета книга е най-добрата до момента. Епика само във втора книга има повече, повече и по-качествени герои накуп НЯМА никъде в другите части. Ако смяташ, че нещо от това не е така, подкрепи го с някакви аргументи, които да работят поне за теб, щото с критика тип "саркастичен преразказ" само дразниш околните. Някои, защото са фенове, а други като Трип - защото мразят празните приказки на базово ниво.
Гордостта ми не може да бъде наранена толкова лесно от някакви си 2-3 поста за някаква си книга, в живота ми има доста по-важни неща. Вие май не схващата, че освен форумите има и други изживявания. Относно аргументацията, преди да започнете със словоизлиянията по мой адрес можехте да вникнете в думите ми. Както вече казах: "Общо взето всичко това можеше да бъде преразказано като една ретроспекция или просто спомен на Трул Сенгар в някоя от следващите книги, много по-стегнато и интензивно, с много повече драматизъм и истинско действие. За това иде реч, като казвам че е тотално изсмукана от пръстите, защото 100стр. са напълно достатъчни тези идеи да се интегрират в цялостното повествование и да бъде интересно, т.е. останалите 700стр. са плява... " Това си е мое мнение и не съм ангажирал никой с него. Все още не ми е ясно как може мнението ми за някаква си книга, пък било то и саркастично, да накара някой да се държи неуважително към мен, да ме нарича невежа на няколко пъти и да излива злобни постове. За какво се палите толкова бе хора? Да не сте я писали вие тая книга, че го приемате толкова навътре. Еми кажете си мнението елегантно. Аз иронизирам книгата, а трип се нахвърля да ме иронизира мен - с какво право? Страстта с която се разпени много ми прилича на тази на някой фенбой , каквото и да ме убеждавате, затова и заради тонът му написах своят пост. Вие тук проявявате сериозна нетърпимост, но заслепени от факта, че сте от едната страна не можете да го осъзнаете и се мислите за много обективни, еми живи и здрави бъдете. А относно любопитството ти дали и как ще напусна форума - доста интересно, не се бях замислял над такава възможност, явно ти ми предлагаш да се замисля над нея. Не че не съм ставал свидетел на шумно напускане на бивши съфорумци с триене на собствените си постове и т.н.
Тук на части:
Гордостта ми не може да бъде наранена толкова лесно от някакви си 2-3 поста за някаква си книга, в живота ми има доста по-важни неща.
Защо тогава вече изписа ДВА километрични поста, посветени на обидата си, вместо един с конкретна аргументация по темата, която се опитваш да защитиш? :)
Вие май не схващата, че освен форумите има и други изживявания.
Едно от любимите ми клишета тип "влизам на няколко века веднъж, но ще ви поучавам". Кой сега лепи етикети, друже? И колко точно си наясно как всеки от нас си прекарва ежедневието, че да го правиш? :)
Относно аргументацията, преди да започнете със словоизлиянията по мой адрес можехте да вникнете в думите ми. Както вече казах: "Общо взето всичко това можеше да бъде преразказано като една ретроспекция или просто спомен на Трул Сенгар в някоя от следващите книги, много по-стегнато и интензивно, с много повече драматизъм и истинско действие. За това иде реч, като казвам че е тотално изсмукана от пръстите, защото 100стр. са напълно достатъчни тези идеи да се интегрират в цялостното повествование и да бъде интересно, т.е. останалите 700стр. са плява... "
На това всъщност вече отговорих по-нагоре. Когато имаш триножник, не можеш да сложиш два дълги метални крака и гумена тапичка вместо третия. Драматизъм в книгата има много:
Spoiler: show
- бавното осъзнаване на Трул като различен от себеподобните си.
- съдбата на Рулад
- края на Майен (така ли се казваше мацката на Феар?)
- Хул Бедикт и самоунищожението му
- смъртта на Езгара Дисканар и мечтата му за империя
- смъртта на Брис Бедикт и начина, по който се случи
- цялостното усещане за обреченост, което се излъчва от Едурите в резултат на връзката им с Осакатения бог

и т.н.
Как дефинираш "по-стегнато"? Безкрайните размисли на Дюйкер, самосъжалението на Фелисин и празните философщини на Хеборик от втора книга ли са "по-стегнати"? Или може би мрънкането на Мхабито и жалването на Итковиан от трета са по, така, стегнати? Жалването на де що има Малазански пълководец в Седемте Града и съмненията в Таворе от четвърта книга ли са ти по-стегнати?

А що се отнася до истинското действие - в пета книга за ПРЪВ път имаш реална война. Имаш сблъсък на магия с пропорции, които не са били срещани преди в поредицата. Имаш един куп двубои (не на последно място зашеметяващата финална сцена с Брис и Рулад) и имаш смъртта на Азата и излизането на Тоблакаите. Кое точно от всичко това ти е "недостатъчно истинско действие" и ще ми го сравниш ли конкретно с предните книги?
Това си е мое мнение и не съм ангажирал никой с него. Все още не ми е ясно как може мнението ми за някаква си книга, пък било то и саркастично, да накара някой да се държи неуважително към мен, да ме нарича невежа на няколко пъти и да излива злобни постове. За какво се палите толкова бе хора? Да не сте я писали вие тая книга, че го приемате толкова навътре. Еми кажете си мнението елегантно. Аз иронизирам книгата, а трип се нахвърля да ме иронизира мен - с какво право?
Не си ангажирал никой с него, но го пускаш в публичен форум, което значи, че трябва да можеш да го защитиш, ако бъде атакувано. Вместо това ти тръгна да защитаваш СЕБЕ СИ. Вече писах за какво се палим толкова, бе хора - заради това, че когато един разговор е стигнал до Т, е крайно обидно да дойде някой и да каже "Между другото, А и Б". Проява на доста по-сериозно неуважение е от така наранилия те въпреки собствените ти протести по въпроса тон на Трип.
Вие тук проявявате сериозна нетърпимост, но заслепени от факта, че сте от едната страна не можете да го осъзнаете и се мислите за много обективни, еми живи и здрави бъдете.
"вие тук" сме една доста солидна група хора с крайно противоречащи си мнения. Не знам колко още пъти трябва да ти се повтори, че никой няма проблем с това, че не си харесал книгата (не е да си единствен във форума), а с това, че не можеш да се аргументираш с нещо повече от "скучна ми беше, значи е излишна". Никой не се бута за обективен, аз поне определено не се имам за такъв. Имам се обаче за способен да защитя позицията си с поне донякъде обективни аргументи. Защо книгата не е излишна? Защото е основна част от общия план на Ериксън. Защо смятам, че той не си измисля в крачка какво да пише? Защото неколкократно е казвал, че има точен план за всяка книга, още от пета нататък беше обявил къде ще се развива действието на всяка от следващите и прочее, и прочее. Защо му вярвам? Защото до момента не е започнал да ни занимава с роклите на Серен Педак или с това сто героя по ред на номерата да повторят един и същи диалог, за да запълнят цяла книга. В петия Малазан се случват МНОГО и ОСНОВОПОЛАГАЩИ за поредицата събития, без които тя не може да продължи. Джордан, лека му пръст, имаше книга (десета), в която пет поредни сцени от по 70 страници групи от герои с говореха за ЕДНО И СЪЩО нещо, случило се в предната книга, а след това романът СВЪРШИ. Ти де факто твърдиш, че петият Малазан е ПО-зле от десетия Джордан. Което чисто фактологически е безумен абсурд и си проси не сарказъм и снизхождение, ми не знам и аз какво. Това (с изключение на последното ми изречение) са обективни факти, които изобщо не ги касае моето или твоето мнение. Къде са ТВОИТЕ такива аргументи, че да ми приказваш за "вие си мислите, че сте прави, ама не сте, ня ня ня ня ня ня"?
А относно любопитството ти дали и как ще напусна форума - доста интересно, не се бях замислял над такава възможност, явно ти ми предлагаш да се замисля над нея. Не че не съм ставал свидетел на шумно напускане на бивши съфорумци с триене на собствените си постове и т.н.
Никак всъщност не любопитствам, просто ти дадох съвет как да продължиш спора, ако имаш желание да го правиш, вместо да си тръгнеш :) Съжалявам, ако присъствието или отсъствието ти във форума ме оставя напълно безразличен, но се боя, че наистина никакви възможности не ти предлагам "явно", не съм тръгнал нито да гоня, нито да задържам когото и да било насила.

За бившите съфорумци и аз си спомням да. Трудно ми е да си представя по-жалко и унизително изпълнение от това човек сам да си затрие постовете и да се изнесе "шумно", но ми е трудно да не отбележа, че и тримата подобни индивида бяха дружки и си заминаха в доста близка последователност. Интересен факт обаче - оттогава насам за последните 2+ години не се е случвало подобно нещо, въпреки че къмюнитито на форума се увеличи почти тройно за изминалото време. Това какво ни говори?
Last edited by Roland on Tue Oct 02, 2007 1:56 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Oct 02, 2007 1:47 pm

Говори ни за излишен brawl между хора, които не са на 16 все пак.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 02, 2007 1:58 pm

Избяга ти логиката много мощно 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Oct 02, 2007 3:07 pm

Сигурно, щом казваш... Впрочем, с телевизор и site admin не се спори - току виж локнал иначе интересната тема :lol:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Oct 02, 2007 7:47 pm

Постът на Емо (Trip) и на ми се струва твърде фенбойски и леко обиден. Колкото и необосновано да ти се струва нечие мнение с фрази като "мойто момче" и "жалко хленчене" е трудно да убедиш, че самият си обективен, дори страничните наблюдатели, камо ли пък онзи на когото си тръгнал да демонстрираш колко много греши.
Това, че под сарказма ти обаче не се крие НИКАКВА обосновка...
Не мисля, че е точно така, за мен това е един нелош начин да се покаже, че дадени сюжетни линии са излишно дълги. Друг е въпросът за фактите представени там от рода на 150-те страници отделени на немъртвата крадла, които по мои спомени са поне два пъти по-малко. Но не е лъжа, че от чисто сюжетна гледна точка забавните диалози и битови неволи на Техол и Бъг можеше и да ги няма.
А що се отнася до истинското действие - в пета книга за ПРЪВ път имаш реална война. А що се отнася до истинското действие - в пета книга за ПРЪВ път имаш реална война.
Ъ, ония ти ми битки, кампании, обсади, сгромолясали се империи и т.н. в предишните томове какво са ако не епизоди от войни, ако мога да попитам? С по-малобройни армии, и по-малко магия, но пък поне за мен са и в пъти по-интересни.
Spoiler: show
Ти предпочиташ повече магията, но при мен остана едно такова чувство тип "ама тия пичове какво се хабиха въобще да събират такива огромни армии, като имаха такава мощна магия на разположение?". Доста опростенческо чувство и леко погрешно, но какво да се прави.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Oct 02, 2007 9:30 pm

Стига ве :evil: Специалисти :mrgreen:
Цяла 11-та книга написахте с този Малазан :roll:
Ще дойде седма книга в офиса, ще ми я дадат, ще я оплескам, Трип, Трън и Роланд ще се кефят по гафовете ми, а хората ще се обичат и животът ще си тече все така красив :neutral:

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue Oct 02, 2007 10:20 pm

Ооо, ама още ли не е дошла в офиса? А аз мислех, че вече работиш по нея. :( Сигурно ще мине поне година докато излезе на пазара.

За стажове и др подобни хич и няма да се обяснявам. Малко обръщение към Роланд и Трип. Понякога, всъщност много често, тонът в 1 пост, както и в 1 разговор на живо, е много важен. Когато майка ми започне да ми говори на висок глас автоматично спирам да я слушам колкото и да е права и да ми казва важни неща. Та оттам си правя извода и защо темата се измести от това кой какво казва към кой как го казва.

Сега по-важното, Малазана. Покрай нещата които казахте, че имало за Икариум в предишните томове, в последните 2 нощи отново прочетох Дверите на скръбния дом и Дом на вериги. Еми не намерих нищо ново, което да съм пропуснала, но затова пък си припомних колко хубава е Дверите на скръбния дом. Дом на вериги - също.
pulled out

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Tue Oct 02, 2007 11:37 pm

Г-н Русинов, в тази тема имам точно един коментар относно превода на една дума в Малазан и то без лични нападки, както можете да се уверите с един сърч. Нямам си и идея от превода ви с изключение на постнатите примери тук, щото не четох книгите (първите две, по-точно) на български и затова не moга да дам мнение. Така че, уви, на гафовете ви най-вероятно няма да се кефя.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 03, 2007 9:58 am

Мат, Мат, Мат, битовите проблеми на Техол и Бъг я обхващат общо пет страници, я не :) Осъзнай се моля те и не ме карай да се повтарям с горния си пост :) Вярвам и сам ще си дадеш примери за "излишни" неща от предните книги, особено свързани с конкретни герои. Иначе война между равнопоставени групи в Малазана преди пета книга нямаш. Имаш военни действия, но никога реална война.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Wed Oct 03, 2007 11:50 am

Аз все си мисля, че един бунт си спада към категория "Война". А във втория малазан изобилства от него. Вярно че Колтейн бяга, но все пак се водят и няколко сражения, така че си е война поне според мен.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 03, 2007 12:01 pm

Roland wrote:Мат, Мат, Мат, битовите проблеми на Техол и Бъг я обхващат общо пет страници, я не :) Осъзнай се моля те и не ме карай да се повтарям с горния си пост :) Вярвам и сам ще си дадеш примери за "излишни" неща от предните книги, особено свързани с конкретни герои. Иначе война между равнопоставени групи в Малазана преди пета книга нямаш. Имаш военни действия, но никога реална война.
В първа книга война изобщо няма, освен края на една обсада.
Във втора книга има въстание и преследване на група бежънци през континента.
В трета книга имаш инвазия и армия, която се готви да я спре, но до реална военна кампания така и не се стига.
В четвърта книга имаш наказателна армия, на която накрая друг и върши работата и така и нищо не прави.

Чак в пета има две реално обособени враждуващи армии, които се сблъскват неколкократно = военна кампания за пръв път = "в пета книга за ПРЪВ път имаш реална война", което казах поначало, макар че наистина не съм се доизяснил.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Oct 03, 2007 12:26 pm

Thorn, използвах ника само за алитерация, прощавай и не се впрягай толкова - аз ако се впрягах така от тази тема, щях или да съм изкарал 3 инфаркта, или да съм си купил базука.
Роланд, позволи ми плахо да не се съглася с тебе - просто разсъждаваш като човек, който не е служил.
Малазан си е военно фентъзи отвсякъде, нищо, че се описват фрагменти от пълномащабна война, всичко е война - лична понякога, "хуманитарни акции", други военни ситуации, но общото внушение си е такова. Не е нужно да се описва Битката за Берлин, за да е война.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 03, 2007 12:29 pm

Roland wrote:Чак в пета има две реално обособени враждуващи армии, които се сблъскват неколкократно = военна кампания за пръв път = "в пета книга за ПРЪВ път имаш реална война", което казах поначало, макар че наистина не съм се доизяснил.
Толкова е яко да се автоцитираш, мисля, че ще се пристрастя :oops:

Пак казвам, не го написах адекватно, но всъщност не спорим :) Имах предвид сблъсък на равностойни сили, а не война принципно, ясно е, че целият Малазан е постоянна война.


И барем поне едно високо кръвно не ти ли докарахме? За кво се пънем толкоз?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Oct 03, 2007 12:43 pm

Всъщност е ниско, но със "Загорка" го уравновесявам :lol: Спам, трий спокойно :wink:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Oct 03, 2007 3:44 pm

Мат, Мат, Мат, битовите проблеми на Техол и Бъг я обхващат общо пет страници, я не Smile Осъзнай се моля те и не ме карай да се повтарям с горния си пост Smile Вярвам и сам ще си дадеш примери за "излишни" неща от предните книги, особено свързани с конкретни герои
Наясно съм, че тези битови проблеми не са описани на 150 страници, макар, че като добавим и всичките им (култови, btw) хумористични диалози със сигурност страниците ще са повече от пет. Затова и посочих по-надолу, че приведеният брой страници не е особено точен.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests