Malazan Book of the Fallen

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
stoper
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Tue Feb 19, 2008 12:31 am

Post by stoper » Sat Aug 23, 2008 9:24 pm

Взех си всичките книги за момента, но смеятам да ги чета, когато се завърши поредицата. (само първата завърших преди време)
Писна ми да чета недовършени работи, а от време на време и автора взема та се гътне и хептем се оливат нещата.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Aug 23, 2008 10:04 pm

stoper wrote:Взех си всичките книги за момента, но смеятам да ги чета, когато се завърши поредицата. (само първата завърших преди време)
Писна ми да чета недовършени работи, а от време на време и автора взема та се гътне и хептем се оливат нещата.
С Ериксон няма такава опасност, той дори не познава Хариет.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Aug 29, 2008 12:02 pm

Хаха, дано, пък нали има и съмишленик в изграждането на света на Малазана.
В тоя ред на мисли, извинете, може и да е споменато някъде в темата, но тя е с колосални размери, та - книгите на Esslemont като време на действие се развиват преди, след или паралелно с тези на Ериксън? Тоест има ли някакво значение кога ще си купя Night of Knives, защото преди няколко дена прочетох Gardens of the Moon, а ако гореспомената е предистория, може малко да ми се улесни навлизането в и без това доста сложния сетинг. Пък и за обща култура няма да е лошо да знам :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 29, 2008 12:09 pm

Хронологически книгите са:

Night of Knives (ES)
Midnight Tides
Gardens of the Moon
Deadhouse Gates
Memories of Ice
House of Chains
The Bonehunters
Reaper's Gale
Return of the Crimson Guard (ES)
Toll the Hounds

Обаче реално не са написани да се четат в такъв ред, така че си карай с Малазана както си идват книгите, после примерно около четвърта-пета прочети NoK, когато ше си се зарибил достатъчно, за да й се изкефиш на фенско ниво. А тъй като не съм чел още RotCG, не знам дали трябва да се чете преди, или след TtH. Знам, че приключенията на един от главните герои в осма книга се развиват там, но понеже още не е излязла...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Aug 29, 2008 1:03 pm

Повечето народ казва, че РотКГ е по-добре да е преди осмата книга, но няма чак такова значение и наистина вероятно е свързано единствено с героя, който Рол има предвид.

Иначе официално тя се води по-скоро след Боунхънтърите, т.е. по времето на седма книга, а не след нея. Тъй като в известен смисъл и осма е по времето на седма...
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests