Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 26, 2013 12:04 pm

Аз пък искам да заявя, че искрено ми се драйфа от блог поста на Полина Паунова "Аз съм маргинал или защо рева на избори" или както там му беше името. Неква пичка около трийсетте, която се има за джорналиска и по тая причина си вярва, че е хванала Дядо Боже за да не казвам кое, с подчертано презрително отношение към всеки инакомислещ (редовно й следя изявите), че и нагла. Имаше наглостта да изтърси, че всеки, дето работи за около 400-500 лв. заплата бил учил за обслужващ персонал. С което директно вкара в категорията "улична метачка" сума ти учени и хора, работещи в хуманитарната, а и не само сфера, с образование далеч над нейното, често завършено по времето когато университетите в България все още можеха да се преброят.

Ми да реве. Именно това поведение "аз съм много по-висш от всички останали" е една от основните причини в момента да разполагаме с точно тоя парламент и да очакваме неизбежното в лицето на правителство, достойно за някоя колабирала африканска държава. Има и други причини, естествено, но никой не би могъл да очаква да привлече избиратели, крещейки от рупора, че за нас гласуват само тия, дето са от гений нагоре.

А и въпросната статия на капитал. Загуби ме още в момента, в който авторката - явно някаква пишлигарка от шоплука навря в едно изречение хората, които говорят меко с тези, дето гледат Комиците и гласуват за ГЕРБСП. Сори, твое величество, че не намирам място в портрета на елита, понеже съм от Варна и нямам намерение тепърва да почна да говоря като кореняк от Вълчедръм, че дано ти се харесам.

Мяумяумяу, колко е лош матряла, мяумяумяу, терминално ми е, мяу.

По-повърхностна тъпня е само душевният стриптийз на Паунова.

За протокола, аз също смятам българина за потенциален победител в хипотетично международно състезание по групов олигофренизъм, но поне търся причините за това. Има си причини народът да е изпростял до такива висини (или по-скоро низини), има си причини десните да не са в парламента, има си причина и Волен да е парламента и тя не е непременно недостигът на халоперидол по аптеките или каквото там си приемаше при остра параноидна шизофрения. И причините общо взето са същите, довели до обожествяването на Баце.

Всичко това далеч няма да се оправи със статии "ах, колко сме велики и колко малоумни овци са всички останали, шса махам, не мога повече да живея с вас". Разочарованието, махането и търсенето на greener pastures мога да го разбера и го одобрявам. Всеки нормален човек, който има възможността да се измъкне от тая клоака, където гледат на него през ноздри и го смятат за обслужващ персонал, трябва да го направи. Елитарниченето обаче никога не е довело до нищо добро. Това е идеалният начин да се озовеш някой ден кукнат сам на пиедестал, ревейки, че благодарните тълпи не полагат цветя в нозете ти. Аман.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sun May 26, 2013 7:14 pm

Хората които вярват донекъде в това, че държавният апарат е като основен двигател за помагане на хората и вършене на работа, обаче знаят че да се измъкне човек от тази блокада не е толкова лесно. Ей го Терминал 1, и е ясно, ама иначе... Стига сме търсили причини, без да видим това което математически бе показано на тези избори - политическата класа и "народното" събрание наречено още "парламент" вече не представляват народа. Тези механизми в които партиите така и така си правят компромати и машинации, правят вота недействителен и в крайна сметка подребдата на местата в парламента зависи само от това кой с кой ще се разбере в този затвошен политически кръг (елит?) а не от желанието на хората.

Кой избра ГЕРБ - хората които не искаха БСП. (+ някой друг който е донекъде получил нещо чрез връзки..)
Кой избра БСП - хората които не искаха ГЕРБ (+ някои пенсионери, но разбира се не всички от тях)
Кой избра АТАКА - хората на които им е писнало от всичко, но следят нещата горе-долу.

Няма алтернатива, на хората им се дават грешни избори и следователно няма и изход.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun May 26, 2013 7:24 pm

Абе айде моля ти се, нямало алтернативи. Тоя път имахме няколко десетки партии, все някоя от тях би трябвало да може да те представлява. Аз си имах партия, която да ме представлява и гласувах за нея. За пръв път откакто гласувам всъщност ИМАХ кой да ме представлява. И кво?

Изродския квартет в парламента представлява народа, който ги е избрал. За съжаление, българският народ е ТОЧНО толкова зле.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 26, 2013 8:06 pm

Алтернативи има. Разбира се, много по-лесно е да мине човек на верев статусите на кръжеца си във фейсбук и да попие най-важното, което представлява тюрлю-гювеч от мъдри фрази като "ако изборите можеха да променят нещо, щяха да ги забранят", "всички са маскари" и "алтернатива няма", а после да ги ръси наляво-надясно в произволен ред.

Партии имаше бол, както вика Амелито, някои бяха с достатъчно смислени програми и в тях имаше достатъчно смислени хора, на които да се довери човек. Вместо това една част от избирателите се направиха на мноо яки, други бяха объркани от химическите реакции вдясно, за което не мога да ги виня, а трети гласуваха за Бацето, понеже Само Той Може Да Спре Комунистите, докато четвърти гласуваха за БСП, щото Само Те Са Алтернатива На ГЕРБ. ДПС са константа, а АТАКА (и СКАТ) са нагледен пример до какво води занемарената психиатрична помощ.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 26, 2013 9:21 pm

Извинявам се на всички, които подразних с оня линк и цитата от него. На мен ми хареса статията, но тук изглежда се е приела като нещо отрицателно. Та пардон за безпокойството и прочие, май е за предпочитане да избягвам тая тема вече. :)
Last edited by passer-by on Sun May 26, 2013 9:23 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 26, 2013 9:22 pm

А съдейки по- разговорите си с различни хора те наистина вярват на бойко и станишев и смятат че герб и бсп са направили нещо когато са били на власт....

Дори прословутите протести всъщност не бяха във всички градове и далеч не бяха толкова масови колкото изглеждаха в София.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 26, 2013 9:51 pm

Ти пък за ко се извиняваш бе, Ице? Да не си ги писал ти статиите? Детсевика, свободна държава сме, що да не ги харесваш, пък аз да ги нехаресвам?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 26, 2013 9:57 pm

Жалко - исках да прочета тази статия а сега виждам че линка е изтрит...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 26, 2013 10:13 pm

Е тя се цитира многократно, Гугъл е насреща :)
Нямате партия в парламента и никога няма да имате, защото там не е място за хора, като вас.
Я опиши за какви хора трябва да има според теб място в Парламента
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 26, 2013 10:17 pm

Ицо пък за ко я е изтрил, верно... Ето я статията де: http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... erminalno/
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 26, 2013 10:39 pm

мерси, с нищо не ме впечатли както и очаквах.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 27, 2013 12:11 am

Moridin wrote:Я опиши за какви хора трябва да има според теб място в Парламента
Моето мнение е без особено значение, от значение е само реалността, а тя е, че българския парламент е свърталище на най-маститите богаташчета в страната, които се редуват в правенето на много парички. Противно на това, което хората мислят, в държавата се изливат много пари, които директно преминават в най-различни частни бизнес планове, като за самите министерства/общини остава санитарния минимум, където отново парите минават през втори слой на абсорбиране в най-различни сиви клетки, докато на края остане една малка струйка, от която хората реално виждат полза, но тя е толкова малка, че не постига почти нищо.

Така че зелените щяха да имат точно никаква роля в парламента, абсолютна загуба на време, което тези хора могат иначе да отделят за личния си живот.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 27, 2013 12:32 am

Щяха да имат опцията да държат речи по различни въпроси - което и сега правят и постигат някакви резултати.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon May 27, 2013 1:47 am

Amelia wrote:Абе айде моля ти се, нямало алтернативи. Тоя път имахме няколко десетки партии, все някоя от тях би трябвало да може да те представлява. Аз си имах партия, която да ме представлява и гласувах за нея. За пръв път откакто гласувам всъщност ИМАХ кой да ме представлява. И кво?

Изродския квартет в парламента представлява народа, който ги е избрал. За съжаление, българският народ е ТОЧНО толкова зле.
Aмелия/Марфа, точно идеята че има 10-20 малки партии е проблема и аз дори и за момент не се поколебах да гласувам за тях. Това е чисто раздробяване на гласа, и партията с тримата от протеста показва как те я направиха за да отклонят протестните движения и в същото да добавят още едно име в руската рулетка.

Не е въпроса дали една партия те представлява (т.е. много хубаво ако е така) а дали тази партия има политически шанс да направи нещо. (както сега политическия шанс Орешарски да сформира правителство е към 95%) А политически шанс при 5-10 такива уж "читави" малки партии, е минимален, имайки в предвид че всички се борят за такива протестни гласове. Трябват и силни лидери които да се откроят в обществото, както и национална организаци и пари. Иначе аз нямам нищо в против към хора като Светльо Витков, и дори щях да гласувам за него ако имаше секция за президентските избори '12.

Но това което наистина трябва е да се опитаме да пресметнем колко задълбочен е проблема с купуването на гласове. Щото при тея кризи, и при факта че досега българина си гласува редовно с едно на ум към управляващите които не са се справили, то резултата на ГЕРБ е странно голям. Цяла година говориха против тях как били най-лошите, и сега им дадоха най-голям глас - айде бе! :)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 27, 2013 2:01 am

Говорили са по интернет форумите и медиите - хората от малките населени места се кефят на бойко.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests