Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 13, 2013 11:36 pm

RRSunknown wrote:Еми ако кажеш, че тройната е била по-зле от Бойко .... все едно си затриваш всички постове в темата и в абсурдистана....

От 4 партии в момента ДПС са най-малкото зло hands down.
Аз мога да кажа, че за моя регион тройната/царя преди това, бяха най-ужасното нещо, което някога се е случвало на страната. До толкова зле, че след тях ГЕРБа изглеждаше, че върши тонове работа, а реално просто изчистваха изсраното и вкарваха някой лев в инфраструктура/бюджет и всъщност парите отиваха, където трябва често. Тука в Ахелой взеха да пооправят улици, детската градина е бомба сега, до училището има мини стадионче, Ахелой - Сл. Бряг направиха пътя двулентов, Бургас - Поморие двулентовия се строи в момента и го завършват, макар че се забавиха сега заради несигурността около кинтите явно, целия проект от Бургас до Сл. Бряг заобикалящ Ахелой с мостове е в действие, в Бургас се преправи целия център, преасфалтираха се доста улици и главни участъци и т.н. That's off the top of my head.

На сила да ме карат не мога да посоча нещо читаво, което предишните две правителства са направили. Освен, че си папкаха сладко и безгрижно, без почти никакви уволнения на високи постове за всичките 8 годинки.

Всъщност аз знам къде отиваха парите по онова време. Слънчев Бряг. Особено при тройната коалиция се построиха много комплекси и това им бяха златните години. Почивни дни, празници, бонуси за персонала, допълнителни заплати, всичко държавни пари, снесени от гнусната червена партия и изпрани в голямата пералня, нищо че комплексите бачкат на загуба. В момента, в който сдадоха мандата, кранчето секна и бонусите свършиха, почивните дни също, смените се увеличиха, заплатите им ги бавят с месеци. Комплексите пак бачкат на загуба. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 13, 2013 11:48 pm

Ето как разсъждават гербаджиите и отговора на въпроса защо Бойко спечели :lol:

Логиката обикновено се завърта около това че Бойко е келеме но е понаправил нещо докато червените боклуци само са крали яко.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon May 13, 2013 11:51 pm

Добре сега. Пропагандираш ДПС, за да обясниш защо ти не си гласувал на изборите, защо баща ти е гласувал за тях или имаш друга основателна причина? И хайде да не допускаме елементарни логически грешки, ако е възможно. Искрената ми ненавист към тройната коалиция и постиженията й по никакъв начин не означават, че изпитвам привързаност към ГЕРБ. Обратното също е напълно невярно. Не мога на прима виста да кажа кое ГМО е било по-зле, но и двете бяха оптимално зле като за нашите условия. Винаги може и повече де, не подценявам бъдещето.

Правителство на Беров. Тройната коалиция. Тройната коалиция беше точно толкова безобразно явление, колкото и правителството на ГЕРБ, само дето Станишев поне не се държеше като чак такъв Ганьо. Е, имаше спорадични публични изцепки като историческия клип с трамвая, "дрън-дрън", "здравейте, циркаджии" и други. Но инак, само малка част от особените заслуги на коалицията включват спирането на еврофондовете, замразяването на доходите вследствие на гениалния план да привличаме чужди инвеститори чрез евтина работна ръка, мащабни корупционни схеми - припомням скандала във фонд Земеделие, досъсипване на каквото беше останало от образованието - това пък благодарение на Вълчев, забатачването на здравеопазването с всички тия лимити за направления и субсидии за приятелски фармацевтични компании, министерството на бедствията с Емел Етем, наводнението в Цар Калоян заради рибарника на наше момче и прочее, да не коментираме пък "аз разпределям порциите" на летящия с чинии Доган.

Ако за теб това е ОК, ами ОК. Живи-здрави.

Относно думите на Местан, че щял представлява непредставените в парламента, ми се налага да посоча нещо, което си мислех, че е очевидно - това не означава, че непредставените в парламента ще са представлявани от Местан. Но да, поне може да говори гладко и е повече от очевидно, че не е спрял развитието си до Винету. Както е тръгнало, сигурно ще се радваме, ако следващите лидери на представените в Сбирщината партии могат да си напишат правилно името и са в състояние да кажат почти цялата азбука, без някой да им подсказва.

Edit, че и Amikae писал. Всъщност той е напълно прав. Точно техният край имат наистина много малко основания да се оплакват от управлението на ГЕРБ. Бетонирането и засипването със сол на южното крайбрежие започна при Царя и продължи при тройната, но после по някаква причина ГЕРБ решиха да превърнат тоя край в своя витрина, поради което заебаха северното черноморие и изсипаха ресурси в южното. Са, брегът нямаше как да го разбетонират, а нямаше и защо да го правят, ама средата там стана с някаква идея по-добра за местните.

Което, пак да изтъкна, в никакъв случай не означава, че ГЕРБ са страхотни, а това не означава, че тройната коалиция е била линдът на шоколадите.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue May 14, 2013 12:04 am

Жалко, че няма бутон "лайк" за поста на Марфа :)

Това за Бургас също е вярно - все още доста се краде, но градът доби напълно приличен европейски вид и е може би сред най-красивите, чистите и уредени български градове в момента - да добавя и с изцяло подменен през последните месеци градски транспорт, с реиновирани детски градини, училища и нито един неподрязан храст от край до край в морската градина. Няма работа, обаче :( Между другото Фандъкова също е съвсем приличен кмет, но тук има значение и мажоритарният вот - някои просто могат по-добре от други.

Нека все пак днес отдадем дължимото и на Румен Петков, чието индианско име е "пикаещият в шадравани" за единственото му стойностно изказване в живота: "Няма избори, които Станишев да не може да загуби" :)))
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 14, 2013 12:06 am

Не пропагандирам нищо - ако пропагандирах щях да съм гласувал аз за тях.

Просто посочвам елементарен факт за положението в момента.


ГЕРБ иначе и тук строят разни неща - на кредит, сега само ми чудно като дойде време за разплащане и привършване на обектите какво ще стане. Защото предизборно разкопаха целия град но от познат в общината знам че и 1 реален лев не е влязъл от фондове или от държавата все още.

Голяма част от избирателите си разсъждават точно така - Бойко строи нещо, другите нямат шанс трябва да се гласува за него за да довърши почнатото и да не дойдат комунягите на власт - ей ги 30-те процента.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 14, 2013 12:59 am

Super M wrote:Това за Бургас също е вярно - все още доста се краде, но градът доби напълно приличен европейски вид и е може би сред най-красивите, чистите и уредени български градове в момента - да добавя и с изцяло подменен през последните месеци градски транспорт, с реиновирани детски градини, училища и нито един неподрязан храст от край до край в морската градина. Няма работа, обаче :( Между другото Фандъкова също е съвсем приличен кмет, но тук има значение и мажоритарният вот - някои просто могат по-добре от други.
Верно и мен ми го хвалят много тоя градски транспорт в Бургас. Всичките рейсове са сменили с некви модерни мерцедеси. Даже тука в Сл. Бряг-Несебър щъкат градско нови мерцедеси. Естествено извънградско положението все още е пълна скръб и все още се използват 30 годишни щайги. Ако и по тия линии пуснат нови машини, започват да изглеждат много солидни нещата.

Между другото да си призная честно, рядко ми се е случвало да се изкефя на нещо, което е свършено в България, но например кръстовището Бургас-Меден Рудник-Созопол е перфектно и му се радвам всеки път, като мина от там. И го направиха за отрицателно време. Както нямаше нищо, бам, колело. Минавам след известно време пак и направо се шокирам пътя за Созопол минава над колелото. Не е нормално нещата да се вършат толкова добре в България. :mrgreen:

Иначе аз не съм от ГЕРБ, аз не гласувах. Просто отбелязвам какво е направено тук. За другаде не мога да говоря, но си мисля, че много зависи и от желанието на местните управници. Бургаското кметче много кадърно и много нахъсано. :)

Edit: Между другото един път бях на някаква среща на Николов със студенти в БСУ, в аулата на университета. Те горките много проста паплач, човечеца направо имах чувството, че се разколеба, като видя за какви хора си пили нервичките. Сигурен съм, че искаше да ни зарита. :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 1:52 am

@Rado - изпуснал си дискусията тук, коментирах, че няма да успея за Габрово поради ангажименти в кампанията тук, макар до последно да имах надежди, затова и не съм ти писал лично. А програмата не само, че ти я коментира, и даже ти писах лични по нея, но и все пак щом си стигнал до нея, си видял и сайта, на който имаше всякакви актуални документи. Както и да е, де, аз като цяло изобщо нямах желание да агитирам политически тук :)

освен може би срещу ГЕРБ, но това е ясно, тъй като ги смятам за отровни за държавността изобщо

за Бургас - все пак нека да не се бърка местна власт с държавна. При това Николов колкото и да е направил за Бургас, е корумпиран нещастник, тотално забъркан в схемите с Несебър и Корал

и да цитирам Дайнов:
Свеждането на държавата до мащабно строителство постига, в българските условия, две важни за ГЕРБ задачи. Първата: населението да бъде превъзпитано така, че да не очаква от властта справедливост и закон, а магистрали. Такова население се управлява лесно. Копае се - значи всичко е наред. Втората задача: покрай подобни строежи се завъртат всички възжмжни схеми, от които печелят властимащите
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 14, 2013 2:06 am

Това, което аз искам да знам е как можем да дадем частно дарение на Зелените, след като няма да има държавна субсидия. 'Щото ми е крайно ядно в момента заради хората, които туриха игнора на една от много малкото малки партии в България, които все пак правят нещо за страната, независимо дали са в парламента или не.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue May 14, 2013 2:12 am

Ето вече Мартин Димитров се разговори за днясно обединение, значи не е някаква миязма, и единстеваната въпросителна е как ГЕРБ ще реагират ако това стане, ако разбира се ГЕРБ не е достатъчно отслабнала дотогава.

http://www.dnevnik.bg/izbori2013/2013/0 ... no_diasno/ (В Дневник също има и интервю с Любен Дилов-син, който иска нова реституирана партия от СДС останките..)

Такава партия ще дойде, но само трябва да видим дали ГЕРБ няма пак да направят подрив отвътре... Аз лично смятам че при нова тройна коалиция ГЕРБ ще има вътрешно-екзистанциални проблеми, и е възможно и Цецо и Бойко да излетят щот май доста хора ще им винят тъпите мутри за резултатите от изборите. При това положение ще има ответна реакция от кръга около Кристалина, и ще се опитят да почнат наново. Доколко това ще е възможно без двамата архитекти на глупостта не знам. Ясно е че при наличието на две големи десни партии (ако да кажем едно ново СДС привлече голям брой хора) те взаимно се неутрализират и само една остава силната или пък едната отива към центъра. Дали един бъдещ ГЕРБ с лидер примерно Плевнелиев ще има мироглед повече обърнат към центъра, който да привлече Кунева тепърва ще видим. (тя пък е пълна неизвестна)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue May 14, 2013 8:21 am

ГЕРБ без Бойко е като Атака без Волен.
Кунева е пълна известна - проект и патерица на БСП.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 14, 2013 9:32 am

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 14, 2013 9:47 am

http://dnes.dir.bg/news/kornelia-ninova ... 89247?nt=4


ДАААААААААААА .... ИСКААААААМ!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 14, 2013 11:10 am

Moridin wrote:за Бургас - все пак нека да не се бърка местна власт с държавна. При това Николов колкото и да е направил за Бургас, е корумпиран нещастник, тотално забъркан в схемите с Несебър и Корал

и да цитирам Дайнов:
Свеждането на държавата до мащабно строителство постига, в българските условия, две важни за ГЕРБ задачи. Първата: населението да бъде превъзпитано така, че да не очаква от властта справедливост и закон, а магистрали. Такова население се управлява лесно. Копае се - значи всичко е наред. Втората задача: покрай подобни строежи се завъртат всички възжмжни схеми, от които печелят властимащите
Кои са тия схеми, че ми е интересно? Да видим дали ни съвпада инфото. Повечето местни Несебърски схеми имат не особено много общо с кмета на Бургас, а и тук оперират фирми с толкова много пари, че Николов и да иска не може да направи нищо, освен да се включи в схемите, разбира се. :) Пример - ЛС Груп.

Иначе викам по-добре да строят и да няма закони, отколкото да не строят и да няма закони, както беше преди това. Така че айде не ми казвайте, че тройната коалиция е била по-добре от ГЕРБ, щото май не живеем в една и съща държава.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 14, 2013 11:18 am

Зависи какво строят, да ти кажа. Ако строят пътища, си прав. Но ако строят бетонни лабиринти като това, в което се превърнаха Несебър и Слънчев Бряг- по-добре не.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 11:28 am

Глупости. Никога при тройната коалиция не е имало такива ПОКАЗНИ демонстрации на безнаказаност. То точно това бие по законите и по спазването им. Ще кажа само едно: в разговор, който всички знаят, че се е случил (Кокинов подаде оставка!), градският прокурор на столичния ни град разкрива съдебни тайни пред премиер в оставка, твърди че премиерът е назначил главния прокурор и съветва министър как да избегне съдебно производство.

Грандиозността на това е така, че думи не стигат да се опише. Всякакви твърдения като "то е ясно, че си е така, далеч не е само герб" тотално пропускат поантата - показността. Наглостта. Този човек онзи ден спечели подкрепата на мнозинството българи.

Така че моля без абсурдни сравнение с тройната коалиция - съставена от престъпници с поне БЕГЛА идея за устройството на държавата и за отговорностите на политиците, тотално за разлика от лицето Бойко Борисов и неговата безгранична антиинтелектуална наглост.

Не вярвам в ада, но искрено се надявам като минимум триста дяволяка да се интересуват сексуално от него там.

п.п. нямам намерение да те образовам за Несебър и Корал, цялата информация е съвсем достъпна в интернет. Биволъ например.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests