Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
Paranoid
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sat Apr 06, 2013 11:48 am

Post by Paranoid » Wed Apr 24, 2013 12:44 am

На страшно много хора из доста форуми на първо място от първия тест излиза "Атака". Но то е основно защото те са демагози и знаят какво искат болшинството за да им го обещаят.
Всъщност, намирам втория тест за по-важен - щото той не е по предизборни обещания, а по това какви са ги вършели в това НС.
Там ми излизат независимите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Apr 24, 2013 8:06 am

Paranoid wrote:На страшно много хора из доста форуми на първо място от първия тест излиза "Атака". Но то е основно защото те са демагози и знаят какво искат болшинството за да им го обещаят.
Всъщност, намирам втория тест за по-важен - щото той не е по предизборни обещания, а по това какви са ги вършели в това НС.
Там ми излизат независимите.
Аз ще гласувам за оня който ми обещае едни ташаци. Не че ми трябват още два, ама да си направя комплект с куреца от миналите избори.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 24, 2013 10:53 am

Е то Ел Президенте примерно всякаква антомия раздава от години, не виждам проблем :mrgreen: Не знам що вчера като се возих в трамвая и насякъде бяха налепили най-грозните предизборни плакати евър на Планът Сидеров в главата ми се въртеше само It's called the Stig... :shock:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Apr 24, 2013 10:55 am

Съжалявам, ама като чуя това "ел президенте" ми става някакво смешно. Малко като обичното "бат Бойко" ми е...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 24, 2013 11:16 am

Е аз влагам маса ирония в него също :). Но в крайна сметка прякорите имат огромен символизъм, особено с просто население като местното :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 24, 2013 2:10 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Apr 24, 2013 5:14 pm

Няма да давам никакви индикации коя партия ми се падна, просто срам, срам :oops:
Между другото, не бях обърнала внимание на втория бутон, за досегашните. Излезе ми друга партия, пак неочаквана. Струва ми се странно, при положение че дадох поне два отговора, които на теория са точно противоположни на тяхната линия.

Въпреки шока - Paranoid, благодаря за линка, ценен е :D
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Apr 26, 2013 12:24 am

passer-by wrote:Мен ми се паднаха Зелените, следвани от НФСБ дето даже не знам какво е и НДСВ малко след тях. :lol:

Жоре, пак няма да гласувам за ваш'те обаче. :)

На приказки всички са силни, но като се стигне до прилагане на практика се вижда, че работата не потръгва по ред обективни и субективни причини, в които тук няма да се разпростирам. Да кажем, че добрите намерения не издържат при челен сблъсък с реалността. :wink:
И при мен така, на трето място Нова алтернатива :mrgreen:
Доста забавен сайт.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 26, 2013 10:51 am

И на мен ми се паднаха зелените. Чак се изненадах :roll:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Apr 26, 2013 1:12 pm

Те че не се усещат, е факт. Ама що народ в т. ч. мои познати още точат лиги по батката и са готови да умрат, но да гласуват за ГЕРБ, не е истина просто.

Впрочем, из днешната порция флашки. Слагам в спойлер, че дългичко. Темата за гейовете особено много радва, но пък най-сетне всички разбираме, че Бареков е капут. Не че не го знаехме, но друго си е да получи човек официално потвърждение.
Spoiler: show
Николай Кокинов (НК), градси прокурор на София: Добро утро.

Мирослав Найденов (МН), ексминистър на земеделието и храните: Аз съм се дегизирал

Н.К.: Дегизирал!? (към друг). Вода, нищо друго не искам.

М.Н.: Отслабнал ли си?

Н.К.: Само умствено. Преследват ме. Аз съм репресиран.

М.Н.: На една шейна, дет вика Шефа, са ни качили.

Н.К.: Ааа, качили, ма забраихте ма сичките.

М.Н.: Мене ме най забравиха. Ама,...

Н.К.: Тебе не знам кой ти вади ножа. Сигурно ти приказват, че аз ти го вадя, ама.....

М.Н.: Не? Той затва Шефа искаше, той затова ти се обади снощи...

Н.К.: Няма идея кво се случва в крайна сметка. Някой нарежда отгоре. Кой ти скача? Това ни е интересното.

М.Н. Не знам. Казах му на Шефа, той каза - Цецо. Мисля, че е Цецо. За да има такава атака и то координирана атака....

Н.К.: Значи това го прави Главният (прокурор). Еманципира ли се вече.

М.К.: Защото Той (главният прокурор) първия път като се изказа, директно атакува и теб.

Н.К.: Кво да ти кажа...

М.Н.: Цацаров казал на Шефа, че отдолу го натискат да ми повдигне обвинения.

Н.К.: Крият от мен делото. Аз съм репресиран отвсякъде. Президентът ми скача вече.

М.Н.: А той що?

Н.К.: Ми не знам. Щот сме били хора на Бойко. Не мога да разбера кво се случва - кой от кои е ?

М.Н.: В събота и неделя бехме с Шефа и аз му викам, че ще ми пишат постановлението за привличане. И той вика: "Глупости, как ще приличат?". И в понеделник получих призовка.

Н.К.: Виж сега, Началникът си избра главен прокурор.

М.Н.: Знаеш ли кое е лошото, като са го разпитвали тоя Симеонов...

Влиза Бойко Борисов.

Б.Б.: Ебати ташака. Слави Бинев да има по-висок рейтинг от Костов.

Н.К.: Ха-ха-ха. А Кокинов да пише?

М.Н.: И после в дисциплинарката.

Н.К.: И после да.

Б.Б. (към друг): Дай една пура.

М.Н.: Марешки си е платил и днес е на първа страница на "Труд" и "24 часа". Пълнят гушите на медиите.

Б.Б.: Поболяхте ме.

Н.К.: А какво да кажа аз? Защо ми скача президентът бе? Бил съм твой човек.

Б.Б.: Той, ако е казал, че си мой човек, то тва е хубаво.

Н.К.: Хубаво, ама началникът ми по друг начин го представя.

Б.Б.: В смисъл?

Н.К.: Ми каза, че президентът му се скарал (на Цацаров, бел.р.) - докога ще ги търпиш тия... Както се казва, не са хубави тия работи. Нещо, репресират ме... Червените ме репресират.

Б.Б.: Кои са червените?

Н.К.: Хи-хи-хи. По принцип. Всички ме репресират. Янето ми скача.

Б.Б. За кое?

Н.К.: За енергийните дела. Гриза дървото. Ще кандидатствам за апелативен прокурор. Искам там вече да ходя.

Б.Б.: Къде е тва?

Н.К.: Апелативна прокуратура. Искам да ходя там вече.

Б.Б.: А София?

Н.К.: Не ми се седи тука повече.

Б.Б.: А този Джамбазов на кой е човек? Аз знам кой го е назначил. Сашо Арабаджиев се е обадил на Филчев и го молят Станишев и Първанов.

Н.К.: Той ми е градски, от Ямбол е, по-малък е от мене. Малко гей си пада, ама....

Б.Б: Не малко, той си е откровен педерас.

Н.К.: Е да де, ама иначе си е добро момче. Умно момче.

Б.Б: Всички педераси са умни по-принцип. И аз почвам вече да викам, че съм пидал.

Н.К.: Хи-хи-хи.

Б.Б.:... за да мислат, че съм интелигентен. Кольо Филчев (Никола Филчев, бивш главен прокурор - бел.р.) ми разказа целата му история. Нали знаеш, той е като СД - като му щракнеш копче и почва да разправя с години и с дати.

Н.К.: Е той Джамбазов, Бойко Найденов го взе. После и аз си го взех.

Б.Б.: Да не би и ти да обичаш така.....

Н.К.: Ми де да знам, не съм пробвал. Ама може и да е хубаво. Знае ли човек на тази възраст.

Б.Б.: Е той не беше ли тоя, дето ходи да разпитва Овчаров в кабинета му?

Н.К.: Да даже му се караха. А за Миро Найденов, мен тва дело ми го крият.

Б.Б.: Кой го крие?

Н.К.: Ръководството на прокуратурата.

Б.Б.: Кой?

Н.К.: Караш ме да говоря срещу началника си ли? Наблюдаващият прокурор докладва сяка вечер на Боби Сарафов.

Б.Б.: Боби Сарафов е?

Н.К.: Ми докладва си, предполагам, че е по разпореждане на Цацаров, щото тази дисциплинарка ми е голям чатал на врата. Всеки ме изнудва.

Б.Б.: А Апелативен по-хубаво ли е от Градски?

Н.К.: Ами по-високо е. Три граници са. Долу от Благоевград горе до Видин. Обеща ми едно (да стане главен прокурор), а то не стана. Моят мандат изтича след три години. Няма какво да правя тука. Освен това ще съм втора инстанция на СГП, а и не само на нея.

Б.Б.: А неговото дело (визира Миро) как го виждаш като прокурор?

Н.К.: Ми никак не го виждам. Неговият свидетел, как се казваше, Симеонов, пак е бил отбой. Казаха ми, че дръпнал си го бил нещо. Така ми казаха от летището. Сериозно ти говора. Без неговите показания аз не виждам кво има по делото. Имат само тия СРС-та на Калинка.

М.Н.: Те сега искат да привличат и Малена (Филипова, прокурорката от ВКП, уволнена от главния прокурор заради куп нарушения, за която се твърди, че е разпънала чадър над Найденов) към мене.

Н.К.: (към Б.Б.) Не ми се подсмихвай, ти си го избра (става въпрос за Сотир Цацаров - бел.р.).

М.Н.: А по второто дело - това за пиарките. Там тая другата, Накова.

Н.К.: Братко, дишат ти във врата. Познай кой е от три пъти. Не съм аз. Питай началника да каже.

Б.Б.: Кой?

Н.К.: Ти. Питай главния кво му се върти във главата. На мен не ми казва. Изненадва ме непрекъснато. Днес ме бие, утре ме гали. Ето за това искам да стана Апелативен, да отида... Главният (прокурор) ми каза да разпънем като Христос журналиста от Медиапул Борис Митов. И той е гей. И наркоман и гей. Нали съм все главен бушон (към Бойко) нещо взех да са уморявам. Сериозно ти говора. Много ми идва. Удар след удар. Всеки ма цака. Мъка ми е.....

Б.Б.: Роман мое ли си го ебе Джамбазов или не мое?

Н.К.: Според вестниците още един от заместниците ми е гей.

Б.Б.: Роман си е манаф малко.

Н.К.: Е, приятелчета са си с Джамбазов.

М.Н.: Е то прихваща.

Н.К.: Не знам кво прихваща, но нещо съм нервен напоследък.

М.Н.: И на мене ми е същото.

Н.К.: Не е хубаво. Твойто си е твое, мойто си е мое.

М.Н.: Теб като прокурор те питам - при условие, че този си е променил показанията, те не могат ли да го прекратат.

Н.К.: Могат.

М.Н.: Е що не го прекратяват. Нали такава беше уговорката? Отиваш разпитват те и край.

Н.К.: Аз съм репресиран в момента. Нямам поле за изява. Аз го питам Джамбазов, той не ми казва нищо. Лъже ме. Знам. Според мене, с ръка на сърцето, няма да издържи делото. А за другото дело, за медийните поръчки, чух една клюка, която ако искаш ще ти я кажа, ако искаш, няма да ти я кажа.

М.Н.: Кажи.

Н.К.: Предлагат сделка и май е приета от девойки, една от които е дамата, с която живееш (Мирослав Найденов е женен, вероятно става въпрос за любовница. Бел.р.). Да свидетелства срещу тебе, за да не й повдига обвинение.

Б.Б.: Тоя не ти е проблем, тая ти е проблем.Още преди една година ти казах.

Н.К.: Е значи мисла в правилната посока.

Б.Б.: Проблем ти е тая, която може да те накисне по най-безобразния начин. Така че отивай и се оправяй.

М.Н.: Аз там притеснения нямам.

Б.Б.: Ако тая, къде живее при мене, ходи да ме топи, чия е вината? Това, което ти го казва човекът...

М.Н.: Е то нали е клюка.

Н.К.: Клюка ама.

Б.Б.: Ама има логика.

Н.К.: Отивам при началника си на репетиция. Не знам дали ще се върна.

Николай Кокинов си тръгва. На тръгване предава на Борисов резултати от прокурорски проверки преди да са обявени от прокуратурата. Юристите ще преценят престъпление по кой текст от НК е извършил.

М.Н.: (към Бойко) Значи, Шефе, тя няма да ме издъни. Марга е много близка с Калина. И след като я осъдиха за дипломата, тя пак се вижда с нея.

Борисов говори по телефона.

Б.Б.: С Бареков как беше? С тоя капут!

Борисов говори по телефона.

Б.Б.: Ще приказват срещу себе си.

Б.Б.: (към Миро) Лудия не ти е проблем. Тва ти е проблем, щото са европейски пари.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 26, 2013 1:21 pm

Да, бтв, и на мен ми направи впечатление, че има доста гербовисти (...гербари?...гербери??....или аз съм гербер щото съм червен?....интересно...) скрити по улиците, даже понякога се притеснявам да храня батката публично в компания, но после той фейлва МОГЪЩЕСТВЕНО с поредната си тъпня и не мога да издържа...

Бтв много често гербовистите са таксиметрови шофьори, всеки втори, с който се возя ми твърди как батката е дошъл и най-после я е оправил страната!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Apr 26, 2013 1:27 pm

Те таксиджиите основно са гербери, факт. Но имам познати лекари с подобни наклонности, познати учители с подобни наклонности, всякакви. Ама буквално всякакви. И са като ония лудите антиваксери. Ама той виж как направил магистралите...?!?!?!?!?! Копеле, живеем във Варна, имаме магистрала само до Шумен и то е цялата не на дупки, ами и аз не знам на какво, после имаме 17 км. магистрала към Бургас... Трябваше да почне скапаната предизборна кампания, щото Лилето да отпусне пари за някъв ремонт на булевард Владислав, който приличаше на нещо, директно внесено от Кандахар след бомбардировка, КАКВИ МАГИСТРАЛИ БЕ??????? Ама не, не хваща. Виж как вкарал лошите в затвора и как ги построил магистралите!

Сериозно, тези хора нещо на масова хипноза ли ги подлагат, що ли? Нямам нито едно друго обяснение!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 26, 2013 1:35 pm

Еми това е едната теория, другата е, че просто батката си говори по един такъв очарователен за сивите маси начин, т.е. говори си глупости, ама поне е директен, на фона на Царя и Серго все едно най-после на всичките тези хора им е пуснат звука на телевизора....Но както и да е, покрай цялото подслушване мисля, че се съсипаха окончателно.

Шегата настрана, това, което си линкнала по-горе вече е горе-долу последната капка. Според мен една купчина хора ще се ориентират към другите партии вече.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 26, 2013 8:03 pm

Отговорно заявявам, че ако някой мой личен познат гласува за ГЕРБ на тези избори, сме дотук. Има си някакви санитарни граници на приличие, все пак в една държава живеем и това е буквално атака срещу моето право на нормален живот.
This is it. Ground zero.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Fri Apr 26, 2013 8:45 pm

Въпросът който трябва да си зададем е кой ебаси управлява(ше) държавата, щото както се вижда ББ сам си признава ЧЕ не е интелигентен?!?! (в прав текст) В смисъл - някой с поне малко образование трябва да се оправа с дневните задължения около държавната администрация....


Инак, май нещата почват да се обръщат малко:

http://pik.bg/%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D1%87% ... 69428.html
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests