Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 11:34 am

Аз или Костов, или тотален пас. И то от спомен за управлението на СДС от 1997-2001 г., което също беше скапан римейк, но все пак го помня и с малко повече добро. Лично аз. Не агитирам никого, Жоре. :wink:

А че си имам и лошите спомени от това правителство, имам си ги - и контрабандата на гориво за Сърбия по време на войната в Югославия, и фондация "Бъдеще за България", и сплашването на медиите, и приватизациите за който трябва, и размахването на досиета (Петър Стоянов какъв автогол си вкара при чакащ го на тепсия втори мандат :facepalm: ) и едри партийни фигури като Бъки Бомбата, Христо Бисеров и Йордан Цонев (последните двама сега са в ДПС), и "Иване, кажи си", и София под управлението на Стефан Софиянски и Антоан Николов...


Но просто слагам един до друг Бойко Борисов, Сергей Станишев, Ахмед Доган, Волен Сидеров, Меглена Кунева и Иван Костов и някак... нали...

Но си остава гласуване от немай-къде, ако въобще се разкарам до урните. Съжалявам, Жоре, но изборът на най-малкото зло още дълго ще ни съпътства.
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 11:44 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 11:44 am

Костов като цяло има не повече от лееко по-големи шансове от Зелените да влезе в Парламента, от това, което знам за последствията от скъсването с Нейнски в последния момент. И въпросът не е кой ше ни управлява. Ще е батак голям по върха на класирането, абсолютно неизбежно е. Въпросът е кой да има правото да му се чуе гласа като парламентарно представена партия. Щото Сидеров все е с малки проценти, но не е като да не се възползва от другите предимства на това, че може да размахва пръст от парламентарната трибуна.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 11:49 am

Заеби го Хубавото Наде. :mrgreen:

А социологическите прогнози у нас е редно да се приемат с едно наум. Едно много голямо наум ($$$). Дето викаше Тони Филипов (социолог по образование) - "хвърляне на боб".

Иначе и за Костов не тая огромни надежди да влезе, но ако не гласувам за него, хептен няма за кого друг. Каквото сабя покаже.

Тъжното е, че много хора, които биха гласували за малки формации (които и да е), не го правят точно защото им се втълпява, че няма да влязат - и става самоизпълняващо се пророчество.

Помня как през 2001 г. ВМРО-Гергьовден останаха съвсем малко под бариерата (3 процента и 60 и нещо май), защото много хора не очакваха, че имат шансове. А после лично на мен немалко хора ми казаха, че са щели да пуснат глас за тях, ако знаели.
(Аз тогава за тях гласувах, смятай какво ми е било мнението за СДС.)

А още по-тъжното е, че има хора, които следят кого лансират социолозите като фаворит и си пускат гласа за него, за да се чувстват на страната на победителя.
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 1:40 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 11:52 am

Мисълта ми е, че помниш управлението на Костов с хубаво и ще гласуваш затова за него, при положение, че и да влезе, той ще има минимално влияние върху реалната политика на НС. А и му липсват харизмата и характерът да се възползва от трибуната другояче. Би бил полезен в експертно качество, в правене на политики и т.н. А няма да може.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Apr 29, 2013 11:53 am

Аз като цяло не съм твърде политически активна, НО се позапознах с разни хора от Зелените. Всички са млади, ентусиазирани, надъхани и вярват, че могат да оправят нещата. Пък и имат смислени каузи, за които се борят.
И вярвам на човека, който се е кандидатирал за депутат. Имам му доверие, че като запознат отвътре с членовете на Зелените, може да прецени струва ли си каузата. Случайно се видях сега на един пикник, организиран от тях в Южния парк, с една съученичка на сестра ми, която е много свястно момиче и също е в листите.
Иначе казано ще гласувам за тях. Защото смятам, че ако всички хора, които смятат, че гласът им ще отиде в празното, реално гласуват по убеждение, а не за по-малкото зло, по-малките партии ще имат шанс да съберат четирите процента, да влязат в парламента, да получат по-голямо финансиране, да имат по-голяма чуваемост и нещата малко по малко да почнат да се променят.
И това няма да стане за ден или два, но със сигурност трябва да се почне отнякъде и да се тръгне нанякъде. Щото сега сме под кривата круша.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 11:57 am

Мели, права си. Просто (и аз) познавам лично тоя, който се кандидатира, и затова няма да гласувам за него. Не защото смятам, че не е подходящ, напротив. А защото не пожелавам на никой човек, на когото държа, да става депутат. Не и тук, не и сега.

За другото си принципно права. :thumbsup:


Емо, така е, разбира се. Само че хората, които имат водещо влияние в политиката сега са ми до един от гнусни по-гнусни. По-скоро ще си отрежа ръката, отколкото да пусна глас за тях.

Костов харизмата си я има, а и му сече пипето, трябва и коректно медийно отразяване обаче. :wink:

Пък и знае ли човек - част от разочарованите от ГЕРБ може и към него да се насочат, с или без Надето. Малка част най-вероятно, но по-добре от никаква.
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 12:01 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 12:01 pm

Ми не знам, то медийното отразяване е еднакво (никакво или нехайно) за всички извън Бойко и Болен (който си има телевизия, все пак...). При все това, никога не ми е бил харизматичен Костов, а приказките му вечно задълбават в поредните епични 30-годишни дрязги с другите стари муцуни, които втръсват не просто на обикновените хора, ами и на странични наблюдатели със способността да оценят умното политическо говорене. Може и да може да излезе от тоя модел, ма не виждам как – навикът му е отдавна.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Apr 29, 2013 12:03 pm

Ице, не става въпрос да си го избираме за министър-председател, а да влезе в парламента като опозиция най-малкото. Щото поне отбира от икономика и не гледа тъпо, unlike бащицата в момента. Иначе греховете му се знаят, аз лично най-много го упреквам за насилствените фалити на средните предприятия, които работеха на печалба по негово време. Така или иначе приватизацията щеше да да се случи под една или друга форма и не работещите заводи и търговски дружества трябваше да бъдат ликвидирани, но удара по печелившите, с цел да се набутат новите играчи беше безпрецедентен. Имаше един такъв момент в който, ако да речем един български чифт чорапи се произвеждаше за 30-40 ст. от нелегалното карго идваше на 7-8. Сещаш се за какво става на въпрос.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 12:06 pm

Ами аз затова ги наредих водещите муцуни една до друга и си казах коя ми е най-поносима. :mrgreen:

Така и така политиката други партии ще я водят, това отсега е ясно. Не гласувам за управник, а за по-поносим кандидат за парламента. Тия дето ще ме управляват в следващия мандат глас от мен посмъртно няма да видят.

П.П. Майндкрайм, ако говориш на Трип, той е Емо. Ицо съм аз и съм на твоето мнение като цяло. :lol:
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 12:08 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 12:06 pm

Мисълта ми беше, че няма много смисъл човек да гласува за Костов по силата на експертността му, защото няма да може да я прояви, ОСВЕН *може би* като част от общ опозионен фронт, за която цел трябва да влязат и други малки партии.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 12:08 pm

Е, и ГОРД. Не забравяй ГОРД. Мисля, че са glorious.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 12:12 pm

Слави Бинев ли?! Аха, ей сега!!! :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Apr 29, 2013 12:16 pm

Trip wrote:Абе, Жоре, от Зелените кой би станал премиер?
Боби Сандов ;р Но да бъдем реалисти :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 29, 2013 12:31 pm

И аз за Костов ще гласувам. Или по-скоро за Радан Кънев, в моя случай. Рядко читав човек. Е, ако Жоро не беше се забил у Габрово, вероятно щях за него да гласувам, ама сега малко няма смисъл. :) Мисля си освен това, че и без мен има предостатъчно хора, които да гласуват за БСП и Герб. А тия приказки "не гласувайте за по-малките партии" - е ми сори, ама I don't buy that.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Apr 29, 2013 12:33 pm

Всъщност гласуването за малките партии им носи ползи, защото държавните субсидии се определят от резултатите на изборите. Мисля, че трябваше да съберат над 1%...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests