Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Apr 26, 2013 9:38 pm

Moridin wrote:Отговорно заявявам, че ако някой мой личен познат гласува за ГЕРБ на тези избори, сме дотук.
Иначе за БСП, ДПС и "Атака" няма проблем, викаш...


Marfa wrote: Виж как вкарал лошите в затвора и как ги построил магистралите!
Кои лоши е вкарал в затвора, бе?! :rollrofl: :facepalm:

Аз помня някакви предизборни закани срещу Доган и ДПС, ама като гледам нищо им няма, не ги закачат властите. И хич няма да се учудя ако ГЕРБ се комбинира с тях в следващото управление, тя пишман-смяната на Догана с Местана за какво е, ако не за да се правят на чисто нови и вече непорочни?


Иначе във форплея проверили данни кой колко бил строил магистрали и се оказало, че при управлението на Костов са построени 99 км, а при Борисов
Spoiler: show
117.
Аз от системното медийно тръбене бях останал с впечатление, че са поне 1000. :neutral:

А между другото строежът на тия пътища с европейски пари е една от най-сладките баници при личното забогатяване след "комисионите" от наркотрафика и контрабандата на цигари. Сега остава да видим колко ще изтраят новите отсечки преди да се наложат ремонти - ето на Дунав-мост вече е дало фира.

http://bnt.bg/bg/news/view/98668/ednome ... dunav_most

Image
Last edited by passer-by on Fri Apr 26, 2013 10:29 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Apr 26, 2013 10:22 pm

Marfa wrote:Впрочем, из днешната порция флашки.
Н.К.: Той ми е градски, от Ямбол е, по-малък е от мене. Малко гей си пада, ама....

Б.Б: Не малко, той си е откровен педерас.

Н.К.: Е да де, ама иначе си е добро момче. Умно момче.

Б.Б: Всички педераси са умни по принцип. И аз почвам вече да викам, че съм пидал.

Н.К.: Хи-хи-хи.

Б.Б.:... за да мислат, че съм интелигентен.
:shock: :shock: :shock:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Apr 26, 2013 10:37 pm

Пасъре, лошите са в затвора, точка!

И освен това!!!

Павлова: Строим 3 хиляди км пътища

Бойко Борисов: В най-тежката криза ние строим
Кво строим? Ами ето какво?
В най-тежката криза в света ние всеки ден откриваме кръстовища на няколко нива, аули, библиотеки, пътища, проходи, театри. Това заяви във Варна премиерът Бойко Борисов, който откри нов спортен комплекс със зала за колективни спортове в Икономическия университет в града.
Това го казва в града, дето го обяви за село, в който едва сега поръсиха с някъв асфалт основната пътна артерия, в който библиотеката е навряна из разни мазета, входове на блокове и непотребни кътчета в сградата на общината, дето няма една смислена музикална сцена и пр.

И да не забравяме едно от любимите ми:

Борисов: Всеки ден зад мен остават по 20-30 км. нови пътища

Това е изречено по повод откриването на предизборната кампания в Бургас, септември месец 2011 г. Нали се сещате? Дето докато течеше масакъра в Катуница, ония си ръкопляскаха в летния театър в Бургас. Но да се върнем на магистралите, километрите и всичко останало. Към датата на произнасянето на това епохално разкритие правителството на Борисов е съществувало 790 дена. Ако допуснем, че са се строили по 25 км пътища на ден (усредняваме откровението 20-30), то излиза, че към 24 септември 2011 г. вече имаме 19750 км километра нови пътища, словом деветнайсет хиляди седемстотин и петдесет. Ако щете. И освен това нали намериха трупа на Мирослава, пък оня, дето я убил, се самоуби под вещо полицейско ръководство, та не виждам какво въобще се оплаквате.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Apr 26, 2013 11:44 pm

Интересно, казах си тук наскоро кого подкрепям на 12 май и днес на влизане в CBR Forums ме посрещна рекламен банер:
http://izbori2013.dsb.bg/?gclid=CLb3zf- ... 3god0GAANw

:mrgreen:
(който сигурно и в други сайтове би ми излязъл, просто тук го видях първо)

Някой чете наред май, че и IP-та проверява. :spite:
















Или просто те са по-интернет ориентирани, ама това е по-скучното обяснение. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Apr 27, 2013 2:01 am

passer-by wrote:
Moridin wrote:Отговорно заявявам, че ако някой мой личен познат гласува за ГЕРБ на тези избори, сме дотук.
Иначе за БСП, ДПС и "Атака" няма проблем, викаш...

Иначе във форплея проверили данни кой колко бил строил магистрали и се оказало, че при управлението на Костов са построени 99 км, а при Борисов
Spoiler: show
117.
Споменатите партии не са сринали из основи понятието за държавност в България. Смятам, че са недостойни да управляват и че няма да променят живота ни към по-добро, но далеч не са стигали до подобно дъно на безхаберието и наглостта, каквото ГЕРБ рие от години. Когато в лицето на едно общество се мятат гавра след гавра със самото понятие за законност и демокрация, то става безчувствено и спира да разбира защо тези неща са важни. Това е много по-голямо престъпление от кражбите от държавата на всички други партии (от които незнайно защо изключваш една определена, която не се е свенила на свой ред).

С което приключвам говоренето на политически теми до изборите, то беше грешка да се обаждам, но събитията от днес са свръх-скандални просто и то не толкова те, колкото пасивните реакции на някои наши сънародници.

Колкото до километрите, Станишев има повече от Бойко, и то дори само в магистрали, а да не говорим в републикански пътища. Take that :P
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 27, 2013 2:13 am

За Станишев нямам данни, затова не коментирам.

Оная определената партия и да влезе в парламента, няма да е фактор като другите три, които споменах - за мое съжаление (не че няма кусури, има си и тя и не съм сляп за тях).
Бойко правилно казва в оная стенограма: "Ебати ташака. Слави Бинев да има по-висок рейтинг от Костов."

Иначе разликите между ГЕРБ и другите три са чисто козметични, та ако ще вкарваш праведния гняв срещу инакогласуващи, карай наред. Или пропускаш БСП заради наш общ познат?
Last edited by passer-by on Sat Apr 27, 2013 2:29 am, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Apr 27, 2013 2:18 am

Пиша ти на лични, не искам да се забърквам в политическа дискусия тук.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 27, 2013 2:20 am

Не желая да ми пишеш на лични.

Или говорим тук, или не говорим, темата е за това. Ако не смееш дори със свои познати "да се забъркваш в политическа дискусия", с непознати хептен ще ти дойде нанагорно - те няма да те щадят.
Moridin wrote:Споменатите партии не са сринали из основи понятието за държавност в България. Смятам, че са недостойни да управляват и че няма да променят живота ни към по-добро, но далеч не са стигали до подобно дъно на безхаберието и наглостта, каквото ГЕРБ рие от години.
Значи ти е къса паметта, особено за двете от тях, които вече са ни управлявали. Няколко мандата. За последните 23 години.
Spoiler: show
Преди уж били други (нищо, че БСП е навъртяла 48 партийни конгреса вече). Сегашните са паднали от Марс явно.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 27, 2013 7:50 am

Са, Ице, аз лично много сериозно се пазя от спорове на партийни теми. Опитът ми сочи, че после изневярата това е най-лесният начин да се срине едно приятелство. Освен това вярвам искрено, че правилният път за развитие е закодиран в хубавата детска песничка "леви-десни, леви-десни, да вървим напред". Другото е бошлаф, както както казват французите.

Инак, каквито и кусури да имат БСП и ДПС, те наистина не са достигали дъното на дъното с деянията си. Посредством ГЕРБ ние всъщност си завъдихме някакви местни балкански чависти, следващата стъпка е Северна Корея. И всъщност не преувеличавам. Никога до преди ГЕРБ не си бях мислила, че е възможно да си завъдим чависти, но ето, че стана. Да не казвам, че имам приятели, дето са симпатизанти на БСП и някои от тях са и в този форум, на които бих им гласувала по-голямо доверие да управляват, отколкото на Иван Иванов от ДСБ примерно.

АТАКА е друга история, но дори и те не са толкова изпаднали като ГЕРБ.

Така че наистина ще помоля темата да е съсредоточена върху абсурдите в страната, които в момента са неотличими от герберастията, а не да се превръща в арена на политически битки, с огромно извинение за клишето.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 27, 2013 7:58 am

Марфе, човек помни най-ярко последното управление, нормално е. От последното таквоз усещането е най-болезнено. :mrgreen:

И на мен вече ми се губят някои от по-пикантните подробности и фигури от управленията на Луканов, Беров, Виденов, Сакса и Станишев (различни комбинации на БСП и/или ДПС, които ще са фактор и в новия парламент, преди някой да ме пита пак защо не споменавам СДС/ДСБ), но оставам на позицията си, че ГЕРБ с нищо не се различава от тях по същество. Нито впрочем като медийно отразяване (от "Осанна" до "Разпни го!") или като обществено недоволство с все уличните протести.


(Режим на тока/водата/хляба/млякото и т.н. при сегашните не сме имали впрочем. Не че е голямо постижение, де.)


"Атака" не ти се вижда толкова изпаднала, защото Сидеров не ти е бил премиер. Все още. :twisted:

Като говориш за "сриване на приятелство" - взех отношение след праведното възмущение на човек, когото мислех, че познавам по-добре (това заради някои неща, които си казахме на лични, няма да коментирам), който на практика заяви, че е готов да скъса отношенията си с гербер, но не и с бесепар, атакист или депесар.

Ами аз разлика не виждам, да ти кажа. Това, което казваш в горния си пост за симпатизантите на една партия, важи и за тези на другите според мен.
Moridin wrote:Отговорно заявявам, че ако някой мой личен познат гласува за ГЕРБ на тези избори, сме дотук.
Не го казвам на автора, а по принцип: Който понася едните е редно да понася и другите, вместо да съди за даден човек по това за кого бил и щял да гласува, еле пък като става дума за личен познат. Иначе пак лепим етикети, тоест дискриминираме.


Понеже аз още от 1990 г. помня случаи на конфликти между роднини и приятели (включително със смъртни случаи в стил "Баща закла сина си с брадва" или обратното) по линията БСП-СДС, последвани от другите "нови" партии в следващите години.
"А, подкрепяш другия отбор, а?! Махай ми се от очите!" Все се надявам, че тук не сме на това ниво на взаимоотношения, пък ако греша, здраве да е.






Съжалявам за фермана, но у нас се прожектират римейкове на един и същи филм. Някои хора помнят най-добре последните два-три и продължават да хранят надежда, че ей сега, съвсем скоро, ще дойде тоя, дето ще е на Оскарово ниво - айде не следващия, но може би по-следващия. Аз съм изгледал в пълнолетна възраст всичките десетина-дванайсет и престанах да чакам шедьовъра.

Иначе и аз бях въодушевен идеалист, който ходеше по митинги и окупираше СУ с искане за отмяната на чл.1 от тогавашната конституция, когато повечето от новите зрители са били в начално училище или в детската градина.
Сега просто ми се плаче като помня какви надежди имахме и как бяха оползотворени. Всеки път като чуя "Winds of Change" всъщност, на първите митинги много вървеше.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Apr 27, 2013 9:59 am

Тук има режим на водата, само да отбележа - вместо да правят алеи можеха да оправят язовира ама не би...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 27, 2013 10:29 am

От горните постове освен аргументи - защо да не дадем и на другите стари хиени шанс да стигнат дъното полза не виждам ;). Отворете си ако искате тема само за тва - Малка политическа и се разберете, доколкото това е възможно де. Аз адмирирам неполитизирането на форума, но в крайна сметка е драматична част от живота ни в момента. Като чуя политика и избори в момента ме жегва горе долу същат погнуса и желание за кървава саморазправа, като да речем да гледам изнасилване, ама тия ще са върха и отвъд.



Вашия град е бая издръжлив напук на всички природни неща напоследък дето му се изспват :/.


Списъкът на кандидат-депутатите с агентурно минало
http://dnes.dir.bg/news/ekaterina-bonch ... 47305?nt=4

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sat Apr 27, 2013 11:55 am

Без да целя връщане към разгорещените дебати от предните страници, не мога да се въздържа и ще се разпиша и аз. Ще ме изтърпите, и без това рядко го правя :)

Не смятам в детайли да обяснявам защо намирам ГЕРБ за по-вредни и опасни от всички, управлявали преди тях (тук не включвам Атака, намирам заплахата от тяхното разрастващо се влияние за долна, опасна, противоречаща на законите и немотивираща ме да питая уважение към тази част от сънародниците ми, определяща се като техни поддържници). За мен лично управлението на ББ, освен обиждащо интелекта ми, обижда и достойнствоно на така наречения ни народ, погазвайки демократичните принципи на държавата като валяк муха. Да, всички крадяха, сигурно някои повече. Тези обаче не просто крадяха, а ни и изнасилваха, ако мога да се върна към темата за достойнството. Та така.

Намирам политическото им фиаско от последните дни освен за забавно и поучително, също така и за доста полезно, защото политическата система, както и повечето други системи, празно не търпи и крахът на ГЕРБ отваря дупка вдясно, която ще трябва да бъде запълнена. Според мен страната ни има нужда от силна и нормална десница, така както има нужда от левица и център. Точно затова наистина се кефя на очертаващия се вакуум и вярвам, че все ще се намери нещо по-добро, което да го запълни.
VMITW!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 27, 2013 12:16 pm

Изумително е как тая партия, в период, в който технологиите и социалните развития предполагат една многократно по-отворена и адекватна политическа класа, отколкото тази отпреди 10-15 години, успя да сътвори най-примитивното и провинциално управление от бай Тошо насам (а може би дори и включително с неговото).
За мен това е истински стъписващият аспект на нещата. Ако подобни хора бяха на власт преди 15-ина години, заеби хиперинфлацията - щяхме наистина да сме наново тоталитарна държава вече, при това с лекота.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 27, 2013 7:59 pm

Шоу маст гоу оооон!

Избрано:
"Цветанов е бисерчанин" - това каза в Любимец Тянка Георгиева от село Бисер,която дойде, за да прегърне Цветан Цветанов. "Където сте вие, там сме и ние. Бяхте като наши деца, приехте нашата болка като ваша. Ние не сме прости хора. Сега гледат да ви очернят, защото вие изкарахте подземния свят наяве.
Г-н Цветанов, нямате право на предателство като Мирослав Найденов! Ако вие оставите Борисов, ще ви заплюем!", каза още жената при срещата си Цветанов, съобщиха от ГЕРБ.
От своя страна Лиляна Павлова подчерта, че следващото правителство на ГЕРБ ще подкрепя производителите на плодове и зеленчуци, защото Любимец е познат в цялата страна с дините и пъпешите си.

„Пенсиите ще бъдат увеличени, след като се повишат приходите от икономиката", обясни пред множеството Лиляна Павлова. Тя подчерта, че това ще стане само с работеща икономика, която ГЕРБ има визия как да направи.
„През 2009 година тютюнопроизводителите излязохме на протест. На масата на преговорите стана ясно, че Тройната коялиция всъщност ни е поставила в това положение. За нас нямаше нито една стотинка предвидена в бюджета. ГЕРБ обаче го актуализира и ни отпусна 109 милиона лева. Тройната коалиция казваше, че трябва да търсим алтернативи на тютюнопроизводството, а ГЕРБ разбра, че за нас алтернатива няма и тази година вече получаваме по 9 лева за килограм тютюн с националните доплащания". Това обясни председателят на Националната асоциация на тютюнопроизводителите Цветан Филев. Той бе категоричен, че ще следват Бойко Борисов и Цветан Цветанов в цялата страна, защото правителството на ГЕРБ е първото, което ги е подкрепило.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests