Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 27, 2013 11:42 pm

Понеже май не бях достатъчно ясен в емоционалното си излияние по-горе, да уточня. :mrgreen:
(Споко, с никого не се карам - нито преди, нито сега. :wink: )

Когато казах, че за мен управлението на ГЕРБ не се отличава от предишните, имах предвид и последните изцепки, лъжи и дебелоочия като чисто лични поведения. Нищо ново под слънцето. Нали не мислите сериозно, че ползването на СРС-та и досиета за лични цели е патент на последното правителство? И предишните го правеха, с все изтичанията на информация за злепоставяне на противника.

Същото важи и за уличните протести впрочем - демонстрантите не са събрали от нищото, организирани събития са си, а ако не са организирани от "наши хора", се работи по канализирането им. И преди, и сега си има добронамерени честни хора и яхващи вълната на възмущението им. Оползотворяване на надеждите. Нищо ново.

При поругаването на народното достойнство и демократичните принципи при баланса на трите власти и чат-пат четвъртата също няма нищо безпрецедентно. И преди гербаджиите всякакви граници биваха прекрачвани и с всякакъв гьонсуратлък биваше отхвърляно с лека ръка това прекрачване. И си ни крадяха, и си ни шибаха.

За конкретни абсурдни фигури на последното управление - и предишните си ги имаха.


Разговорът по-горе е все едно да сме гледали 10-12 римейка на един филм - със същите основни сюжетни линии и типажи (с леки промени при актьорите чат-пат за разнообразие) и сега повечето хора тук да ми казват "Ама последният римейк е най-скапан". Абе не е, колкото и неприятно да звучи. При това сегашният римейк е функция на предишните. А и не мисля, че повечето хора тук помнят достатъчно добре първите от тия 10-12 римейка, за да имат ясна база на сравнение.

Все са си скапани римейковете, този също. Просто се разминаваме в личното си възприемане за тях.


Струва ми се, че разочарованието в момента, поне при някои хора (говоря общо, не специално за тук), идва и от това, че в ГЕРБ им е била последната надежда за нова партия, която ще изхвърли компрометиралите се предишни и ще промени към добро политическата сцена (с НДСВ урокът явно не беше научен, трябваха си само наши, местни момчета, никакъв внос тоя път). Та затова на все повече хора им пада пердето - защото им става пределно ясно, че само римейкове гледат, не нов филм.

Режисьорско-сценарния екип барабар с техниците и продуцентите няма да коментирам, а актьорите са си изпълнители. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Apr 28, 2013 12:13 am

Това отделно, че да не се загуби в горния ми чаршаф.

Trip wrote:Изумително е как тая партия, в период, в който технологиите и социалните развития предполагат една многократно по-отворена и адекватна политическа класа, отколкото тази отпреди 10-15 години, успя да сътвори най-примитивното и провинциално управление от бай Тошо насам (а може би дори и включително с неговото).
Бай Тошо не го намесвай, тогава бяхме в алтернативна вселена направо (а.к.а. "под похлупака") - и хвърли един поглед на "Задочни репортажи за България", ако още не си. :wink:

По болда - принципно си прав, Емо, на теория би трябвало да е така (макар че към социалните промени е редно да прибавиш нивото на икономика - средна класа?! - и образование). :wink:

На практика обаче в България и политиците, и избирателите са с остарял манталитет и светоглед, за чиято промяна според мен ще са нужни още няколко десетилетия (ако икономиката и образованието дръпнат нагоре, но в чий интерес би било това?). За масата говоря, не за будното малцинство (неемигриращото).

На практика тази партия, с този състав, с тези лични и управленски изпълнения, остава ако не най-, то една от двете най-популярни у нас. :idea:

Бате ти Бойко и чичо ти Цецо са еманация на средния българин. Каквото и да направят те и подобните на тях, ще си имат маса верни привърженици още доста време на принципа "моят отбор е добър, но го прецака съдията / нямаше късмет / виновно е международното положение / от другите агитки ни завиждат и са слепи за успехите ни / абе и аз да съм на тяхно място така ще играя, амаха, ако не съм аз, ще го правят други, след мен и потоп, ебал съм ги чуждите хора, важното е мойто да не се губи".
Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Apr 28, 2013 1:23 pm

Трудно е за смилане идвайки от устата на една от най-големите мутри...
http://dnes.dir.bg/news/kontrabanda-gri ... 4505?nt=13

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sun Apr 28, 2013 9:12 pm

Marfa wrote:Са, Ице, аз лично много сериозно се пазя от спорове на партийни теми. Опитът ми сочи, че после изневярата това е най-лесният начин да се срине едно приятелство. Освен това вярвам искрено, че правилният път за развитие е закодиран в хубавата детска песничка "леви-десни, леви-десни, да вървим напред". Другото е бошлаф, както както казват французите.

Инак, каквито и кусури да имат БСП и ДПС, те наистина не са достигали дъното на дъното с деянията си. Посредством ГЕРБ ние всъщност си завъдихме някакви местни балкански чависти, следващата стъпка е Северна Корея. И всъщност не преувеличавам. Никога до преди ГЕРБ не си бях мислила, че е възможно да си завъдим чависти, но ето, че стана. Да не казвам, че имам приятели, дето са симпатизанти на БСП и някои от тях са и в този форум, на които бих им гласувала по-голямо доверие да управляват, отколкото на Иван Иванов от ДСБ примерно.

...
Не мога да разбера защо това елементарно разграничаване на левите. Те не бяха чависти, пък бесепари... а да не говорим че първо едните (чавистите) са просто борци за една по-справедлива, и не задължително лява, система, а другите (бесепарите) отдавна не са напълно леви, и имат милионери в управленските кадри. Нека си имаме понятията точно, за да може да се дискутира изобщо върху проблемите на страната. :wink:


ГЕРБ се различава от всички други описани, по това че не е истинска партия, а е идолизиращ проект който се върти около Борисов. Вярно, има кръга около Кристалина и Плевнелиев, които сега си дават сметка че това положение не е дълготрайно стабилно и гледат може би да се отърват от ББ и ЦЦ, но засега няма такава възможност след като ГЕРБ ще спечели май изборите. Но като цяло съм сългасен с Моридин, 90% от потдръжниците на ГЕРБ са цинични, просташки и до-голяма степен водени от беднотия, но факт е че те продават гласовете си масово, и като цяло са лениви, а не тръгнат да се борят по своемо за по-добро бъдеще. Тъй че, в този смисъл те са заслепени...

То тея теми ако не се обсъждат, изобщо накъде?! Политическата коректност я оставете на американците...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Apr 28, 2013 9:24 pm

Аз не бих бързал да осъждам поддръжниците на която и да е партия, в това число "Атака". Нито лесно могат да бъдат сложени под общ знаменател, нито имат само една причина да гласуват за дадената партия.

Та нека внимаваме с бързите етикети като скинари, лумпени и цинични простаци. Далеч не всички атакисти или гербери са такива и далеч не всички от тях си дават гласа в тази посока с огромен кеф.


Иначе за мен най-големият абсурд в момента е, че комедията "добро ченге/лошо ченге", която ни разиграваха СДС и БСП навремето, сега се изпълнява от БСП и ГЕРБ. Като БСП е в ролята на доброто. Това лично за мен е най-голямата гавра от 10 ноември насам.
Който твърди, че най-много ни изнасилили ГЕРБ, или не помни управленията на Луканов и Виденов, или се преструва, че не ги помни, за да забравят максимум хора що за партия беше БСП и как ни управляваше. Дано тук да има само хора от първата категория.


Впрочем не кой да е, а Йордан Соколов (председател на парламента и вътрешен министър при управленията на СДС за по-младите зрители на римейковете) наскоро заяви, че дясномислещите трябвало да гласуват за ГЕРБ, който сега бил единствената реална дясна алтернатива на БСП.

http://www.blitz.bg/news/article/192272
И коментарите отдолу, майко мила... отказах се на третия.

Адски показателно изказване - каквото беше СДС навремето, сега е ГЕРБ. А и с Меглена Кунева-Пръмова (бивш министър от НДСВ и главен "преговарящ" с ЕС) пробваха за всеки случай.


Явно се ориентираме към ново "ляво-дясно" ( :roll: ) БСП-ГЕРБ с подгласници ДПС и "Атака", плюс евентуално Кунева, ако вкара депутати.

Весела комбинация ще са следващите управници - ГЕРБ-ДПС, БСП-Кунева, БСП-ДПС, ГЕРБ-Кунева или самостоятелно управление на "левите" или "десните" в краен случай, но надали някой ще се навие на това, дори да има гласовете.

Готви се новият римейк с актьори от някои предишни.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun Apr 28, 2013 10:16 pm

Добър коментар по-горе.
Следващото правителство (ако въобще успеят да сглобят след изборите на 12 май) трудно ще изкара до края на годината. Вече има прецедент как две футболни агидки свалят кабинет. Много трудно ще се върнат репресиите и боищата на протестиращи, които БСП прилагаше.
Според мен Пръмова е предвидена като втора патерица на Станишев. Ако подкрепи ГЕРБ (което ми се вижда почти нереално), то ще е само за да тласне към последващо падение. Политическото инженерство ще стане доста трудно, защото партиите, които ще влязат в парламента демонстрират пълно отрицание, а щом компроматната война е толкова стихийна, очевидно интересите и залозите са много високи.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun Apr 28, 2013 11:25 pm

Упорито се говореше, че е имало намеса на Путин :)
Бойко реагира мълниеносно и реши да изпревари събитията като се самодетронира, обаче му зачукаха канчето с помощта на крадливите боклуци, с които щедро се е обградил. Бързо забрави какво се очакваше от него. Както ортаците му, така и тези, които нападна с колебливи и половинчати мерки посредством бездействените, корумпирани прокуратура и съдебна система, сега насочиха цялата си енергия, за да го ликвидират политически като заличат и oсмеят, дори скромните му успехи.
Но междувременно, независимо дали става дума за реален сблъсък на интереси или голяма постановка, дирижирана от "тъмни сили", за да отвлича вниманието на масите (както в Звездни войни, където Палпатин си организираше граждански войни и си ги печелеше сам) този път отидоха една идея по-далеч, защото тотално обезцениха идеята за държавност и се изчерпаха откъм месии и спасители. Приближаваме се към катаклизъм :)
Last edited by Super M on Mon Apr 29, 2013 1:53 am, edited 1 time in total.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Paranoid
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sat Apr 06, 2013 11:48 am

Post by Paranoid » Mon Apr 29, 2013 12:49 am

passer-by wrote: Бай Тошо не го намесвай, тогава бяхме в алтернативна вселена направо (а.к.а. "под похлупака") - и хвърли един поглед на "Задочни репортажи за България", ако още не си. :wink:
Spoiler: show
В действителност от "Задочни репортажи за България" правдиви са основно главите, в които Г. Марков говори за интелигенцията - но не изцяло, а само онова, което не хвърля сянка въру него самия:
Аз самият трудно мога да обясня участието ми в написването на телевизионната серия „На всеки километър“.
Толкоз.
Трудно му било да обясни.
Всичко останало често е или преувеличено, или направо изсмукано от пръстите. А възмущението му от вещоманията и парвенющината на тогавашните управляващи е направо умилително, ако вземем да ги сравним с вещоманията и парвенющината на днешните управляващи.
Изобщо - това е за отделна и много дълга тема.
Все пак Георги Марков получи световна слава не с тези задочни репортажи, а с убийството му и с "българския чадър".
Ще си позволя да изкажа еретичната мисъл, че при Тато по-голямата част от българския народ живееше много по-добре от сега - особено през 80-те години. Което е и причината толкова хора да въздишат по онова време и да гласуват за БСП, като че ли тя е способна да го върне.
Защото всички искаме "да живеем по-добре в България" - но само онези, които помнят 70-те и 80-те години имат база за сравнение именно от България. С тази подробност, че малко от тях осъзнават, че това време си е отишло завинаги. И въпросът "Какво да се прави?" виси със страшна сила, защото всички политически играчи, които са били на власт, се орезилиха до нема и къде. Затова мисля, че носталгията ще подтикне по-възрастните да гласуват за Станишев, желанието за каквато и да е основна промяна пък - за "Атака". Но нищо чудно и ГЕРБ все пак да спечели. Бойко беше единственият премиер, чието управление не само беше затънало в машинации, злоупотреби и корупция - като останалите преди него - но и се опитваше помежду другото и да свърши нещо.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 12:57 am

Paranoid wrote:А възмущението му от вещоманията и парвенющината на тогавашните управляващи е направо умилително, ако вземем да ги сравним с вещоманията и парвенющината на днешните управляващи.
Язък, че книгата е писана далеч преди сегашните управляващи да дойдат на власт, та човекът е пишел за каквото е виждал.

А при все кусурите на сегашното време, посмъртно не го разменям за байтошовото. Няма да обяснявам защо. А 80-те ги помня (70-те бях хлапе още) и ми стигат за сравнение.




Paranoid wrote:В действителност от "Задочни репортажи за България" правдиви са основно главите, в които Г. Марков говори за интелигенцията - но не изцяло, а само онова, което не хвърля сянка въру него самия.
Всичко останало често е или преувеличено, или направо изсмукано от пръстите.
+
Paranoid wrote:Ще си позволя да изкажа еретичната мисъл, че при Тато по-голямата част от българския народ живееше много по-добре от сега - особено през 80-те години.
+
Paranoid wrote:Бойко беше единственият премиер, чието управление не само беше затънало в машинации, злоупотреби и корупция - като останалите преди него - но и се опитваше помежду другото и да свърши нещо.
Тъй значи. :idea:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 29, 2013 1:12 am

Въх кво станало тука...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 29, 2013 8:29 am

Докато това абсурдно "най-малко зло" не бъде изкоренено от съзнанието на българите, няма да има някаква промяна. Е, другият шанс е с платена социология, но какъв е шансът някой да има толкова пари в държава, доминирана на сто процента от мафия.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 9:19 am

Безумно е това с "ГЕРБ се опитваше да свърши нещо". Просто е безумно. Това тоя ГЕРБ, чийто лидер и премиер обясняваше как работата на учените е да излязат на улиците и да допринесат към производството и отеба образователния и научен бюджет?!?!?!?!?!!?!?!?! И дето бие президента зад врата и отваря детски градини по цял ден?!?!?! И застроява планини?!?!!?!?! Заеби, просто заеби. Ама много заеби.

Ицо, ясни са ми причините, просто се дивя на това с колко много се разминават датата в календара и това, което виждам в политиката и медиите. Такова разминаване наистина не е имало никога.

И ако бяхме 97-ма, това би бил еквивалентът на нещо доста близо до ситуацията във филма Идиотокрация - не просто да дадем на мутра да ни управлява (както сега), а и да позволим тая мутра да бие с бухалки несъгласните в Народното събрание и да се появява отпред на скамейката, съпроводен от Тигре, тигре и две пички с черни чорапогащници, топирани коси и черешово червило. Вместо това имахме страшно некадърен (или по неговите думи - предаден от собствената си партия) Жан Виденов, който - както и останалите преди и след него, - обаче поне не чупеше толкова ужасяващо имиджа на политическата класа като цяло. Да не говорим за ситуацията с медиите, които, скрито или не, винаги са били в някаква степен марионетни, предполагам. Обаче последните три години просто нещата се подкараха абсолютно през просото. И това в ерата на Фейсбук и Туитър. Ей срещу такова примитивистко безочие приритвам. (И за отношението към културата и образованието, което е свързано с горните абсурди.)
Last edited by Trip on Mon Apr 29, 2013 10:12 am, edited 1 time in total.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 29, 2013 9:51 am

Както каза Ади на предната страница, мисля, това управление го приемам за лична обида към мен.

По книгата на Георги Марков няма да говоря, щото не съм я чела. Абсурдността в твърдението "при бай Тошо се живееше по-добре" обаче няма как да я подмина. Познавам хора, които при бай Тошо много добре си поживяха, всъщност. И децата им добре си поживяха, че и още си живеят добре. Във времето, в което беше нужно разрешение да живееш в друг град, за тях нямаше проблем да се изучат из Англии и Америки и днес да ми се развяват по политическата сцена в ролята на юпита.

Останалите хора при бай Тошо не живеехме добре. Животът тогава като цяло беше подчинен на паролата "Пуснали са". Пуснали са обувки, кренвирши, картофи, дезодоранти, анцузи, перални, цветни телевизори, етикети за тетрадки, тоалетна хартия, дамски превръзки, лигнин, памук, шпеков салам, фаянсови плочки, тока... Човек в един момент просто спира да обръща внимание на унижението и то си става неотменна част от него. И по-лошо имаше, но просто не ми се говори, че ме стяга гърлото.

Истината е, че след Царя (пиша го с главна буква така, както бих написала Трактора, Самоковеца и пр.) политическият живот на страната скочи с главата напред в заешката дупка. Дори при Виденов имахме ситуация, в която вътрешен министър си подава оставката, след като си позволи да се дискредитира. Дори Костов смени кабинета си, разделяйки се с ключови министри, за които имаше подозрения за корупция. Царя промени това. Оказа се, че дискредитацията не е условие за подаване на оставка или смяна на министър. Нещата се влошиха, но се плаша, че управлението на ГЕРБ може би не е пикът на опростачването на политиката. В нито едно от следдесетоноемврийските правителства не биха били възможни изявления като бегайте да сАдите картофи; пасете овце, щот в Европа много се търси овчо; цела нощ го копахме трупа и сега родителите да ми се извинят, а на кучето дето го откри трупа съм се рАзпоредил да му се дадат пържоли... И купища други изявления, които просто ми се плаче, като се присещам за тях. Сега вече всичко това е норма, а нормалността е за пидалите, оказва се. В момента сме държава със съсипани образование, здравеопазване и култура, което в дългосрочен план означава, че още много дълго време ще сме със съсипана икономика. Защото едно е да събориш дъсчена барака, за да построиш красива и функционална сграда, съвсем различно е да събориш основните на започналата да се строи сграда, след което да издълбаеш земята и да я насипеш със сол.

ГЕРБ поне се опитвали да правят нещо. Ама какво?! Те че нещо се опитваха да правят и че дори го правеха, е ясно. Но какво свястно нещо се опитваха да правят? Поне едно? Ама наистина? Еврофондовете ли почнаха да се усвояват, шуробаджанащината ли се опитаха да прекратят, какво точно?

Че то дори сега да ми се предложи избор между Борисов и Виденов, всякак ще избера Виденов. Поне знам, че никога не би си позволил да блъска с пръст президента в челото. То вече човек и на малкото трябва да се радва.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 10:19 am

Марфе, не се вълнувай, човекът специално е дошъл да ни обясни кое е единственото добро управление на България до момента, нека ни просветли, че тук сме слабо информирани. :D

За Георги Марков, дето според новодошлия форумец бил лъжел и преувеличавал за България преди 80-те (понеже го убиха, нали, няма как да знае за после), ще спомена само едно - комунистите издаваха смъртни присъди в доста редки случаи все пак, имаше си уволнения, изселвания, арести, пребивания, затвори и концлагери. След Народния съд и прочистването на николапетковистите (БЗНС "Никола Петков") до политически убийства все по-рядко се стигаше.

А въпросната смъртна присъда е изпълнена насред Лондон. В края на 70-те. Такова решение не се взима с лека ръка.

Та и да не бях чел книгата, пак щях да си помисля, че другарят Тодор Живков явно сериозно се е жегнал от изказванията на Георги Марков. А както знаем, от истината най боли.


Иначе добре започна отдалече - БСП лош избор, "Атака" лош избор, обаче (контрапункт!) ГЕРБ, все пак, добър избор. Ама пак си личи кукичката. :D

Та какво значи за Бойко Борисов и управлението на ГЕРБ? :popcorn:


Marfa wrote:Че то дори сега да ми се предложи избор между Борисов и Виденов, всякак ще избера Виденов. Поне знам, че никога не би си позволил да блъска с пръст президента в челото. То вече човек и на малкото трябва да се радва.
:shock:
Ако някой ден допрем до само такъв избор, аз отивам за гъби. :neutral:

Аз не бих (и не съм) гласувал за нито един от двамата, но управлението на Виденов беше по-зле. Несравнимо по-зле. Не че това значи похвала за ГЕРБ, разбира се - и аз съм живял и работил тук последните 4 години (че и последните 24). Просто едните бяха по-опасни от другите. А Луканов си ги туря до един в малкото джобче още от времето на Кръглата маса, нищо, че беше един от най-културно изглеждащите.





Емо, абсолютно те разбирам, просто аз съм леко по-претръпнал вече, защото си спомням някои предишни управления малко по-добре от теб (освен правителствата включвам и парламентите, където също имаше паметни театрали понякога). :)
Знам, че звучи ужасно, но в сравнение с някои преждеуправлявали, гербаджиите са обикновени селски тарикати и нагаждачи, които ползват отдавна разработени схеми и процедури. За личното поведение и гьонсуратлък в отношението към други хора и институции - същото. Да, отвратително е, да, възмутително е, да, абсурдно е. И също така не е безпрецедентно. Ако щеш ми вярвай.
Просто на тия малко повече им личи войнстващото невежество и арогантната простотия, ама пак е само нещо, което виждаме на повърхността като най-пикантното от медийна гледна точка.


Ама си е ташак да спорим кой от 10-12 скапани римейка е най-скапан. :mrgreen:
Дето се вика, все в гъз. И все в нашия.
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 11:28 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Apr 29, 2013 11:24 am

Аз така като гледам май ще гласувам за Костов. Просто не виждам за кой друг. На миналите избори Б и Цв бяха, да го наречем по-малкото зло, ама след всички глупости които се случиха последните години се чудя, кой нормален човек ще отиде да си пусне гласа за тях? Бабите Бойковистки са ясни, Шефа ако ще пред камерата да си го размандахерца пак ще са им нужни само две нежни слова от златни му уста и ще забравят все.
След него какво имаме? Орешарски? Тенкс. Малкото Дуче? Ужаст! Местан даже няма и да го коментирам. Пърмовица ми е толкова антипатична, пък и след като и четох незнам колкото точки ми стана ясно колко си има на представа за какво иде реч.

Мен като цяло друго ме притеснява, не това кой точно от лумпените ще спечели изборите. Ако нещо стана ясно от флашките тези дни, то е че чиновничсеката мафия до такава степен се е загнездила по полу-етажите на власта, че няма на къде. Съдии, прокурори, администрация - те ще си останат по постовете и ще си бъркат манджичките който и да дойде. Пък както се видя в случая с Кокинов и ще си хортуват със силните на деня. Ей това за мен е най-притеснителното в цялата ситуация. Рибата нали се вмирисва откъм главата? Да ама в нашия случай тялото и опашката са гангренясали вече.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests