Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sun May 12, 2013 4:40 pm

Super M wrote:
Ако трябва да сме честни, имат някой предавания дето са доста крайни, но като цяло идеите им са анти-ГЕРБ, тъй че не виждам защо някой който посочва простотиите на ГЕРБ да е "долнопробен"
Ами аз пък си позволявам да виждам проблем в телевизия, чиито идеи като цяло са "анти-ГЕРБ", "про-ГЕРБ", анти-ДПС", "про-ДПС", "анти-ДСБ", "про-ДСБ" и т.н. като си сменя конюнктурата с всеки повей на вятъра. Аз примерно си мечтая за по-независима и адекватна журналистика. Предаванията по СКАТ са долнопробни и като съдържание, и като техническо изпълнение, но щом сме я докарали дотам, че сме на прага БСП и ДПС да правят нова коалиция, нека да влиза и Фронта и да се почва:))) може би са необходими по-сътресителни промени :)))
Долнопробно е това управление, човек, и ти много добре го знаеш...95% от всичко което ГЕРБ направиха бе долнопробно. Те са анти-ГЕРБ дотолкова доколкото са анти-правителство, в смисъл ако утре БСП (недай боже) са в правителство, ясно е че ще са анти-БСП, щото знаят че политиката ще е една и съща.

Сътресителни промени ще има в обществото, щото се вижда че от политическата класа няма да дойде..
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun May 12, 2013 4:46 pm

Няма да влизам в политически дискусии. Повечето подобни проекти са изградени с конкретни цели от конкретни финансови и икономически кръгове - да поддържат определена линия на поведение, да служат за патерици на едни формации, да изземват електорат на други и т.н.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 12, 2013 5:09 pm

Samail wrote:
Super M wrote:
Ако трябва да сме честни, имат някой предавания дето са доста крайни, но като цяло идеите им са анти-ГЕРБ, тъй че не виждам защо някой който посочва простотиите на ГЕРБ да е "долнопробен"
Ами аз пък си позволявам да виждам проблем в телевизия, чиито идеи като цяло са "анти-ГЕРБ", "про-ГЕРБ", анти-ДПС", "про-ДПС", "анти-ДСБ", "про-ДСБ" и т.н. като си сменя конюнктурата с всеки повей на вятъра. Аз примерно си мечтая за по-независима и адекватна журналистика. Предаванията по СКАТ са долнопробни и като съдържание, и като техническо изпълнение, но щом сме я докарали дотам, че сме на прага БСП и ДПС да правят нова коалиция, нека да влиза и Фронта и да се почва:))) може би са необходими по-сътресителни промени :)))
Долнопробно е това управление, човек, и ти много добре го знаеш...95% от всичко което ГЕРБ направиха бе долнопробно. Те са анти-ГЕРБ дотолкова доколкото са анти-правителство, в смисъл ако утре БСП (недай боже) са в правителство, ясно е че ще са анти-БСП, щото знаят че политиката ще е една и съща.

Сътресителни промени ще има в обществото, щото се вижда че от политическата класа няма да дойде..
СКАТ е собственост на продажни отрепки. Ако си мислиш, че дори една нотка от това, което се случва в тази телевизия е в твой интерес, жестоко се бъркаш. Те знаят, че нямат шансове да вземат властта, но се борят да вкарат хора в парламента. От там имат достът до част от баницата. По същия начин, както ТВ7 и доста други са телевизии на отрочета на комунстически отрепки, и съответно деликатно пробутват червената партия всеячески. Само че там се борят вече за цялата баница щото и кинтите им са много повече и имат възможност.

Като цяло единствените, които по някакъв начин се задържат в парламента без да имат контрол над медийната пропаганда, са сините партии. Което ме изненадва и до ден днешен, все си мислех, че след като веднъж изтърваха Костов да вземе властта, комунистите няма да допуснат подобна грешка отново. Вероятно изобщо не ги ебе вече, щото и те взеха да се разцепват на разни гербове и други шано партии.

Аз като негласуващ страничен наблюдател, мога да кажа, че за мандата на ГЕРБ в Бургаска област се направиха повече неща, отколкото за 8-те години крадене преди това взети заедно. Може би просто се дължи на факта, че бургаския кмет е пичага. Не е ли иронично, че той всъщност е варненец? :lol:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun May 12, 2013 5:13 pm

Аз като негласуващ страничен наблюдател, мога да кажа, че за мандата на ГЕРБ в Бургаска област се направиха повече неща, отколкото за 8-те години крадене преди това взети заедно. Може би просто се дължи на факта, че бургаския кмет е пичага. Не е ли иронично, че той всъщност е варненец?
Но кметът на Варна в момента също се казва Димитър Николов :)))
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun May 12, 2013 6:05 pm

Агенция фокус с доста различен поглед върху резултатите:
София. Агенция "Фокус" предлага на своите читатели уникална класация на скопски антикварни книги към 16.30 часа, с помощта на един от най-известните македонски журналисти Александър Дамовски, създател на телевизия А1, главен редактор на "Време", "Нова Македония" и електронното издание МКД.
Антикварният пазар на книги - Пишаният пазар на букинистите е на емблематичния Бит пазар, запазил атмосферата на града отпреди 100 години.
Ето и предложенията, които следим за нашите читатели, с помощта на македонския си колега:

Рејтинг 10-те најбарани книги на скопскиот пишан Бит-пазар

1. Генерал се за бой се спрема - Автор Борче Борисовски – 33,8 %

2. Црвената зајак - Автор - Серто Станишевски - 26,4 %

3. Моята борба - вистината за создавувањето на Третиот Рајх - Автор - Слободан Сидеровски - 8,5 %

4. Под сенката на падишахот - Автор - Лепослав Местаноски – 6,7 %

5. Во света борба за род и татковина - Автор - Вале Симеоновски - 3,6 % и Вујко Вањо - Автор - Ванчо Костовски - 3,6 %

6. Што сака Меги - Автор - Менда Куневска - 3,3 %

7. Кутриот Јане војвода - Автор - Јане Јаневски – 2,5 %
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 12, 2013 7:57 pm

Да ни е честита новата Сбирщина. :lol: ГЕРБ, БСП, ДПС, АТАКА :metal:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun May 12, 2013 7:58 pm

Много постно. Къде е Фронта? :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun May 12, 2013 8:01 pm

Пo БТВ обявиха:

ГЕРБ: 96 депутата
БСП: 86 депутата
ДПС: 34 депутата
Атака: 24 депутата

Съвсем примерно:
96 + 24 = 86 + 34 - пълно капо ако Атака не отиде в лагера на Станишев и ДПС
Last edited by Super M on Sun May 12, 2013 8:03 pm, edited 1 time in total.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 12, 2013 8:03 pm

Ако ГЕРБ вземат пак властта, много ще се подигравам на червените гнусняри. :lol:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun May 12, 2013 8:06 pm

Га че ли ГЕРБ не са червени гнусняри и те. Заеби.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 12, 2013 8:16 pm

Amikae wrote:Ако ГЕРБ вземат пак властта, много ще се подигравам на червените гнусняри. :lol:
Ще им се подиграваш, че бодигардът на бай Тошо е взел властта пак ли?


Иначе днес народът упорито не гласува, както настояваше what's-his-face тук, и резултатите са много явни - от това извличат полза единствено най-големите гъзове - ченге-мафията, червен-мафията, доган-мафията и нацистите. Малките партии, които могат да дават глас и на малцинствата (примерно хората с някакъв акъл) няма как да влязат.

Резултатът от изборите си беше ясен ениуей - патова ситуация в парламента с най-големите лайна отгоре. Стискам ви палци за следващите протести (макар че допускам и вероятността българинът отново да използва щраусовия подход още няколко години - в края на краищата той работи толкова добре!).

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 12, 2013 8:25 pm

Ъхъ, пък и по тоя начин гъзът ти е удобно оголен.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 12, 2013 8:34 pm

Бтв при тези резултати, които бяха ясни, на мен ми беше далеч по-интересно от самото начало дали Зелените ще докарат повече от 1%. Някакво инфо по въпроса?

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun May 12, 2013 8:42 pm

AlDim wrote:Бтв при тези резултати, които бяха ясни, на мен ми беше далеч по-интересно от самото начало дали Зелените ще докарат повече от 1%. Някакво инфо по въпроса?
Към момента изглежда, че да.

Разбира се, яд ме е, че Зелените на влизат, но не съм изненадана. В този от калпав по-калпав бъдещ Парламент бих се радвала и на Костов, че и на Кунева дори, ама уви...
VMITW!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 12, 2013 8:47 pm

Готви се за следващите - дай да си основем пиратска партия. Ще се изненадаш колко неща са възможни с малко въображение и технологии.

Специално на мен резултата го смятам за един от по добрите - управление на БСП + ДПС и герб в опозиция би довело до баланс на силите в държавата дори и неволен. Което може да помогне на икономиката. А и ще имаме избори догодина.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests