Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 30, 2013 1:43 pm

Смятам да изиграя картата "Риъл лайф оунидж" и да си отложим разговора за довечера, нещо нямам нерви за писане на стените от текста сега.

Принципно си прав, водещ е личният елемент при преценка за кого да се гласува.

И по отношение на казаното от ЛайУан - не смятам, че тук някой е агитирал активно за когото и да е, доста под нивото на средния форумец е. Това, че ти си безотговорен и няма да гласуваш си е за мое огромно съжаление право на твой личен (грешен) избор.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 30, 2013 2:18 pm

пиша ви повредата на нищото от телефона си, но не успях да се стърпя. Отношението ви е.ужасно и надменно и затова в.този форум никога няма да се влеят нови хора. човекът просто си изказа.напълно нормално и човешки ммнението, без да обижда никого и веднага бе определен като някакъв рандъмяк защото видиш ли няма поне 42 хиляди поста, после го нарекохте трол, а накрая дори бан.било.хубаво да изяде. нямам думи, да не.сме цитаделата тука? що направо не.си направите един затворен форум.и да си дискутирате самички? сега или ще ми изтриете поста, или 10 години по големи хора ще ми обясняват колко съм тъп, но в случая не сте прави
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 30, 2013 2:24 pm

То за това и не се толерират подобни теми тук. Никой няма да ти пипа поста, имаш пълно право и ти да извиеш :).
Аре аре ако ше се връзва някой на постовете на Муадиб, няма да му остава време за нищо друго :) чиил.
Коле, довечера има къде къде по приятни работи да праим, заеби ме мене, сигурен съм, че с Ицо ще се смажете просто :mrgreen:
Last edited by Xellos on Tue Apr 30, 2013 2:27 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 30, 2013 2:26 pm

Нито едното, нито другото, ама само за да ти е гадно, Данте.

Инак да си кажа, и аз съм за гласуването. Дали ще пуснеш бюлетина за някого, или ще нарисуваш отгоре й уйче/цветенце/борче, трябва да се поразходиш до секцията.

Алтернативно, гласоподаване само за хора, преминали тест за интелигентност. Дори съм си го подготвила, ей го на: http://marfieta.wordpress.com/2012/09/1 ... ense-test/

Съгласна съм, че така сигурно едни 10% ще избират Кормчиите на Държавата, ама пак е по-добре, отколкото разни хора, обясняващи ми, че Окупай движението много добре си било формулирало исканията, да ми пускат бели бюлетини. Щото всички били маскари, само дето аз какво съм, не знам. Вероятно неактивиран агент от далечна галактика.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 30, 2013 2:38 pm

passer-by wrote:Тук сме на едно мнение. :wink:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 30, 2013 2:38 pm

Xellos wrote::mrgreen: ох не го бях видял теста... :bow:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 30, 2013 2:46 pm

Така си е тим не знаят кво просто ги чака като те активират :P
Аз се чудя по какъв начин ме избира и ми пуска къде ли не банери с Костов бтв... :shock:

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Apr 30, 2013 3:05 pm

Благодаря, Данте, за подкрепата.
Аре аре ако ше се връзва някой на постовете на Муадиб, няма да му остава време за нищо друго чиил.
Бидейки рандъмняк сталкващ форума от дълго време, съм донякъде наясно с провокативното поведение на потребителя, поради което реагирах първончално с шеговит коментар на опита му да ме омаловажи, а впоследствие и доброволно се отказах да участвам в темата. Чийл индийд. :)

За жалост аз този тест на Марфа го минавам. Изглежда ще трябва да ходя до урната да пускам нещо надраскано, не можах да се размина с ходенето... :(
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Apr 30, 2013 4:57 pm

Не мога да разбера какъв е проблема да се потърси една друга гледна точка на мислене, и без това обществото и държавата са в задънена улица, и идва проблем след проблем, без истинска надежда за оправия!

Белият (празен) вот си мисля че е напълно демократично право, което хората които не намират сегашните партии (или система) за честни и с добра програма, могат да изберат опция “никой от тези“. Другият вариант е да се гласува за някоя от малките партии като Зелените, или да се излезе на улицата с другите хора които търсят решение извън системата която ЯВНО не работи.

Та тъй че, в крайна сметка с всичките машинации, коалиции, заговори и влачене на чували с бюлетини, изборите като институция са корозирани отвсякъде и сметките за това дали ако дадете определен глас за някой ще помогне да се победи еди кой си, са изключително несигурни. И все пак, гласувайте ако можете, но решение измежду глас за големите партии няма да дойде – а проблемът е и да се реши кои са сега “големите“, щото май всеки който има шанс да влезне в парламента и не е БСП/ДПС ще прави някакви договорки с ГЕРБ. И това което хора които пледират за задължително гласуване не споменават е, че само с гласуване на А, Б или В не става, трябва гражданска позиция за какви точни промени са нужни, защото обществото не свършва само с един такъв симплистичен избор на бюлетина в крайна сметка.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 30, 2013 5:30 pm

Dante wrote:Отношението ви е.ужасно и надменно
Данте, и аз съм съгласна, че отношението не беше правилно. Не беше нужно да се подхожда с обиди към хората с различна позиция.

Единствено по стечение на обстоятелствата не съм пропускала да гласувам на избори досега, спокойно можеше и да си остана вкъщи последните няколко пъти. Смятам, че са обидни квалификациите
безотговорен
и
свободен неебателен електрон с ампутирано гражданско самосъзнание, който успешно изгражда отегчаващия архетип на вечно недоволния мрънкащ българин, който не си мърда задника да промени каквото и да е, просто за да може да продължи да мрънка
Негласуващите не са виновни за всички проблеми на държавата.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 30, 2013 5:42 pm

Не са виновни, но и нищо не правят за решаването им.

Иначе за който не е разбрал:

http://news.bgnes.com/view/1083339
This is it. Ground zero.

User avatar
Paranoid
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sat Apr 06, 2013 11:48 am

Post by Paranoid » Tue Apr 30, 2013 7:02 pm

Muad_Dib wrote:Самозаблуждението на негласуващите и това на гласуващите с "бяла" бюлетина винаги ми е толкова умилително :lol:
Сигурно, но я да видим опциите - те би трябвало да са 2:
1. Гласуваш и... к*рец.
2. Не гласуваш - пак к*рец.
Излиза, че както и да постъпиш - резултатът е един и същ. Разликата в нюансите - щото в първия случай 4 години живееш с мисълта, че си си го вкарал сам. Не гласуваш ли - поне нямаш тези угризения.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Apr 30, 2013 7:31 pm

Значи има страни в които "белият вот" е признат, но в много от тях хората решават да дадат повече тежест на някоя от протестните партии, и затова белият вот е по-нисък. (ние в България протестните партии в последните 10 години ги избираме на власт...:()

И все пак има яркият пример на Франция, където на президентските избори по традиция има широко популярен бял вот. Нужно е човек само да види какво е възможно като провери резултатите от 2012, за да разбере тежеста на този вот: при 80% електорална активност (!!) на втория тур (!!) Оланд го избират с около 1.5 милиона разлика, а празните гласове са над 2 милиона , т.е. повече от тъй наречената "победна разлика"! Това е 5% от гласувалите.

В България през 2009-а, при 60% активност, има около 2.5% бели гласове, но разбира се тук няма някаква тежест, защото макар да е пак не малък процент не дава определено гражданско съобщение. Виж ако беше повече от 4%, който е прага на влизането в парламент, би оказало влияние като би могло да спре влизането на някой партии като РЗС в парламент. При към 10% е можело да намали значително и политическото влияние на Атака, които да вземат минимално депутати и да не са подлог на Герб.

Ако се напише нещо на бюлетината, се зачеркнат всички имена, не би имало проблем да се брои като невалидна/бяла. Освен ако не видите пак да ги влачат с чували, това са си гласове. И при един вътрешен министър който сега е признат за извършил престъпление, и тем подобни миазми, аз не виждам защо пускане на една такава невалидна бюлетина и един вид бойкотиране на тези избори да се смята точно за гражданска безотговорност.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Apr 30, 2013 7:37 pm

Аз пък като млад човек в небрано лозе ще пусна глас за Зелените. Чувам
отвсякъде как всички са боклуци, но когато са управлявали БСП и прочие съм бил малък, та нямам наблюдения, това което до момента с моето недорасло съзнание съм видял от ГЕРБ хич не ми харесва, пък за по - предните управления няма къде да се намери безпристрастна информация. За АТАКА, при положение че роднините от страната на майка ми са българо-мохамедани НИКОГА няма да гласувам. Поне да си дам гласа за някаква кауза, дори и да не влязат в парламента.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 30, 2013 11:43 pm

Истината е, че Българинът получава огромна пулсираща ерекция от това да се чувства "над" нещата и яко циничен, и непукист. Затова и има толкова нисък вот, щото е много по-лесно "всички" да са "задници", отколкото човек да направи информиран избор.

Ако всичките "ебал съм ги" непукисти се хванеха да гласуват за някоя идеалистична партия като Зелените примерно, България щеше да има реални алтернативи вместо аморфна маса от мрънкащи граждани, които нямат достатъчно интерес дори да поемат отговорност за ставащото в собствената им кочинка.

Който иска, да се чувства обиден от поста ми. Аз не съм някакъв парагон на гражданската отговорност - тая държава не мога да я дишам и избягах на другия край на света. Но ако човек иска да живее някъде, само от него зависи колко добре ще живее там.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests