Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Apr 29, 2013 3:55 pm

Ице, аз помня Луканов. А също и Видинов, а също и кръга "Орион" след тях. И съм напълно убедена, че всички те, включително и Борисов, идват от едно и също място и не работят сами за себе си :)
VMITW!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 3:56 pm

Първо, много се дразня, така че спри да ме работиш по линия възраст и политическо-историческо познание. Моля те. Да, така звучиш.

Наясно съм, че средствата за осведомение са били много, много различни. Наясно съм, че БСП тогава не е била БСП сега. Наясно съм, че развитието на интереси не е било на етапа, на който се намира сега.

Красивите обяснения не вървят, когато ответната страна има възможността да провери фактите и когато може за 2 дни да спретне по ФБ многохиляден протест. Да й дадеш тази възможност е част от цивилизованото политическо поведение. Ако Кунева, примерно, иска да продължи да играе тая карта, трябва да овласти интересуващите се от делата й и да им предостави прозрачност, като в Белия свят, нали уж е за нормалността. Подозирам, че тя прекрасно го знае.

И накрая, ако рефренът наистина е "Всичко е бахти помията", като цяло няма смисъл да го водим тоя разговор. Единственото, което прочетох от теб като сочене на изход беше "Да минат няколко десетки години". Още няколко десетки години от това? Или то някак ще се отрегулира само? Не разбирам.
Last edited by Trip on Mon Apr 29, 2013 3:58 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 3:57 pm

Естествено, че така звуча, нали точно това имам предвид - и си по-малък, и помниш по-малко, и си преживял лично по-малко. Не го казвам като упрек, просто е факт. :)


И не съм казал "Да минат". Казах, че според мен "Ще минат" няколко десетилетия преди масата да си повиши нивото - и то при подобрена икономика и образование, демек, не чакай със затаен дъх.

Съжалявам, но да - помия си е. Пардон, ако ти развалям стремежа към хепиенд.
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 4:35 pm, edited 3 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 3:58 pm

Кажи го тогава като факт, но недей да кривиш всичко в преценката си в тая посока. Специално разликите в технологиите и БСП от 97-ма и сега трябва ли да не съм по-малък, за да ги отбележа? Щото са очевадни.

А това да се стремиш към хепиенд И да виждаш какво става са някак взаимоизключващи се неща, тъй ли? Трябва или да сме заслепени идеалисти, или циници-реалисти? Стар наратив и слаб, и не важи.
Last edited by Trip on Mon Apr 29, 2013 4:02 pm, edited 1 time in total.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Apr 29, 2013 4:01 pm

Чудесно :D

Но какво следва от това? Имаме два варианта - или се опитваме да намерим нещо младо и незабъркано в тези кръгове, или се отказваме с мръсна псувня и поредното "всички са маскари".

Казваш, и да дойдат нови, ще ги корумпират, ще ги смачкат, ще им замажат очите. Доста е възможно да стане именно така, съгласна съм. Но ако приемем безусловно, че няма друг вариант, то не виждам никаква причина да стоим в тази държава и да гледаме децата си тук.

Ще ми се да се надявам, че вече идват поколения, които нямат снимки с пионерски връзки и приказките за ДС им звучат като теория на конспирацията и че вече е минало достатъчно време. Та дано поне чат-пат някой от тези хора да е свестен, да успее да пробие системата и да свърши нещо нормално, експертно, без излишен шум, лай, емоции и простотии. Иначе наистина някой от двата терминала

Едит: Това беше към Пасъра, не видях, че междувременно сте се развихрили :)
Last edited by ifadriana on Mon Apr 29, 2013 4:05 pm, edited 1 time in total.
VMITW!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 4:01 pm

Не, има си ги разликите в технологиите. И какво? Мислиш, че тук с ФБ и Туитър ще си спретнем Арабска пролет ли? Супер, сваляме сегашните. И кой идва вместо тях? Превърти си мислено последните два месеца и виждаш какво е положението.


Ади - да. И каквото казах на Емо за икономика и образование (финансово самостоятелни хора и самостоятелно мислещи - колко ги виждаш сега и след 10,20,30 години?)


Иначе и аз нямам нищо против да цъфнем и вържем политически, социално, икономически и интелектуално. Дано стане, просто не чакам със затаен дъх, защото не го виждам в обозримо бъдеще. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 4:06 pm

Не, не мисля така, понеже не съм сламено човече :)

Също така не мисля, че можеш да съдиш за положението по два месеца след години граждански ступор. Щото допреди два месеца (почти 10 всъщност) И това го нямаше. Хората искаха информация и просто не можеха да си я получат. Сега има шанс тези, които я искат, да я получат. Политиците вече започнаха да се съобразяват с това, доколкото на това се гради кампанията в момента - на неспособността на разни хора да се справят с технологиите и на желанието на други да им го изкарат през носа.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 29, 2013 4:06 pm

Ицо, всеки си има мнение, аз не съм съгласен с твоето. Разбирам, че сме минали по подобен път и че само камънак има по него, но стига вече. Не виждам причина да гледам безучастно как страната ми и живота ми се съсипват от евтини тарикати, които в последните четири години дори не се старят да имат някакво приличие.

Не става. Дори да е напразно блъскане на глава в стена, за мен това е много по-смислено от всяка друга работа, която да върша. Аз нямам претенциите за някакви страхотни умения с хората, дипломация, увереност, познания във всички сфери и т.н. Не си правя илюзиите, че няма да има компромиси. Въпросът е ПОНЕ всичко да е for the greater good, а не за доброто на няколко души. А въпросните умения - изграждат се. Засега живея със самочувствието, че се справям добре с каквото се захвана. Единственото изключение е админстването тук ;)

Докато искам да живея в тази държава, което ще е още известно време, аз няма да стоя и да се дразня как всичко е решено. Не е решено всичко. Това е доказано от историята и от математиката заедно.

Тези избори се случиха прекалено бързо за мен, аз имах съвсем друга визия за развитието на своята лична борба. Но нищо. Важна стъпка са, а ако помогна с опита си и енергията си на хора, в чиято мотивация вярвам, и които зная, че ще направят каквото могат да защитят малкото останало (природно, човешко, културно) богатство в държавата от няколкото хора дето си го разпределят - толкова по-добре.
This is it. Ground zero.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Apr 29, 2013 4:07 pm

Добре де, Ицо, да не мислиш, че всички тук цъфтим от оптимизъм? Да, ясно, ББ беше прав ако не за друго, то поне за качеството на материала. Обаче какво? Какво следва от това? Ти защо стоиш тук, след като смяташ, че няма никакво значение, че всички са еднакви и че близките десетилетия никога нищо няма да се промени към по-нормално?

Сериозно, наистина те питам.
VMITW!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 4:08 pm

Разбирам те, Жоре, и вчера наживо ти го казах. Стискам ти палци да си останеш какъвто си. :wink:

Само не казвай на избирателите какъв слаб админ си. :lol: :heart:



Ади, стоя тук защото работя нещо, което ми доставя удоволствие, по някои семейни причини и защото не живея с илюзията, че навън всичко е баси кефа. Съпоставям плюсове и минуси от моя гледна точка и тук си ми харесва въпреки всичко. :) Пък и Западът не е рай на земята, както все повече хора осъзнават, а и там не са очаровани от политиците си. :mrgreen:



Хубаво би било да запазим тая тема някъде и да си я отваряме на всеки 4 години, ей така да виждаме как минава времето и какво е станало междувременно. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Apr 29, 2013 4:46 pm

Моят глас отива за Зелените на тези избори, клонеше почти сигурно към тях още преди да разбера за кандидатурата на Жоро, а тя само ми затвърди личната интуиция. Мантрата, че за малките партии нямало смисъл да се гласува, е изключително вредна и ми става все по-противна напоследък. Хората, които са склонни да се водят по нея, са хората склонни да правят компромис след компромис със собственото си добросъществуване, а на това трябва да се сложи край, защото в него се коренят огромна част от проблемите у нас и май-май повечето хора изповядват именно такава готовност.

Както се писа вече - ясно е, че нито Зелените, нито Костов, нито друг малък политически играч ще управлява след изборите, дори да влязат. Ако влязат обаче, ще са коректив, не само защото ще ги дават по телевизията (макар че и това е адски важно, при положение че в момента медийната среда в България е мамата си трака), а защото много по-лесно ще увличат хора с подобно мислене към собствените си каузи и политики. А именно защото каузите на Зелените са ми безкрайно по-близки от тези на Атака или някой от клонингите й, да речем, ще гласувам за тях. И да не влязат в парламента - всеки глас отгоре ще им донесе повече популярност и по-голям финансов ресурс, с който да продължат да се борят. Партии като тази на Зелените между другото, в глобален мащаб, би следвало само да растат по популярност, защото просто времената са такива и нормалният мислещ и образован човек ще вижда все повече съвместиността на едно приемливо бъдеще с подобни формации. Не казвам, че всичко в програмата им харесва, нито пък си правя илюзии, че разполагат с могъщ ресурс от бъдещи политици. В честността им обаче съм се убедил лично много повече, отколкото в честността на която и да е друга партия. Опитът се трупа. Ще ми се и ДСБ да прехвърлят бариерата, видях читави неща в тяхната програма и кандидати.

Доброто Поведение и цивилизоваността са доста важни, да. Не са единственото важно нещо и не могат да служат за оправдание, но са абсолютно задължителни.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 29, 2013 5:16 pm

Мира Радева току-що вкара в парламента ХДЛСХНСБФГА или както там се казваше нещото на СКАТ?!? Сериозно, хайде най-сетне да я набутат в психодиспансера тая, плз.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Apr 29, 2013 6:14 pm

Ицо, аз още в един преден пост обясних защо точно ми е обидно и унизително да бъда управлявана от ГЕРБ, а това означава, че за първи път в живота си съм решила да гласувам.
Офтопик, но на на мен ми е много странно, че Беров и Виденов не са те накарали да гласуваш за тяхна алтернатива. В смисъл, разбирам как Борисов може да накара, но не и да ти е първият такъв. Не критикувам просто наистина се чудя защо тогава не си гласувала, още повече че беше някакво идеалистично време...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Paranoid
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sat Apr 06, 2013 11:48 am

Post by Paranoid » Mon Apr 29, 2013 7:35 pm

passer-by wrote:Марфе, не се вълнувай, човекът специално е дошъл да ни обясни кое е единственото добро управление на България до момента, нека ни просветли, че тук сме слабо информирани. :D
:)
Spoiler: show
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 29, 2013 7:52 pm

Каза че Бойко се опитвал да направи нещо - това не е вярно, Бойко само приказваше как ще прави нещо и после не го правеше или правеше точно обратното. Как да гласувам за човек който си сменя мнението по три пъти на ден и не може да му се има никакво доверие.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests