Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 12:35 pm

Yan wrote:Всъщност гласуването за малките партии им носи ползи, защото държавните субсидии се определят от резултатите на изборите. Мисля, че трябваше да съберат над 1%...
Почти ме изкуши за Жоро. :P

Marfa wrote:Е, ако Жоро не беше се забил у Габрово
Какво?! Изкушението отпада, оставам си на Костов. :mrgreen:
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 12:38 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Apr 29, 2013 12:38 pm

passer-by wrote:Ама Жоро в Габрово ли бил?! Аз мислех, че е тук.

Е, сега хептен няма да се изкушавам, дори след казаното от Ян за субсидиите. :mrgreen:
Тук (баш твоя район, на трето място) и в Габрово (там е на четвърто).

Така че изкуши се поне мъничко ;р
Last edited by Killua on Mon Apr 29, 2013 12:42 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 12:38 pm

Трети в листа на Зелените за избори в София?! Зааааебииии. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 29, 2013 12:41 pm

Кандидатирах се в София, 23 МИР (Южната половина на София горе-долу), а в Габрово ми е вторият район, защото оттам е родът ми и познавам доста хора в района. Вече малко съжалявам, защото отиването ми дотам ще е трудно, понеже имам много ангажименти в София. Все пак имаме организираност за срещи там и още мислим да ги направим.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Apr 29, 2013 1:44 pm

Моят глас след дълго умуване също отива при Костов. Сигурно е един от тримата политици в България, които въобще разбират що е това политика и с коя ръка се яде. А и дето вика баща ми - "да покажем, че все още ни има (тъмносините, това)".

От резултатите на социологическите проучвания всички, които уж ще влязат, са ми невъзможно гнусни - ГЕРБ, БСП, ДПС, Атака и на Пръмова сборището. Ама чак ми се повръща като ги чуя, в каквато и конфигурация, коалиция или whatever да съставят правителство, ще е невъзможно обидно за българите като нация. Гледах тия дни цялата потресаваща история покрай записите, гледам и днес - рейтингите не са мръднали. Тия мърши или твърде здраво плащат, или наистина масата българи са с отрицателна мозъчна активност, най-вероятно комбинация от двете. Беше ми тъжно до едно време, после ми стана смешно, сега вече не съм сигурен как мога с думи да обхвана цялата отвратителна гротеска дето й викат "политически живот".
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 1:47 pm

А, рейтингът на ГЕРБ (както го обявяват социолозите, де) няма да мръдне ако ще атомна бомба да гръмне тук.
(Макар че чисто технически може би не е имало време за нови социологически проучвания след избухването на скандала, знам ли. Дори и тогава обаче позата "преследван мъченик и поруган герой народен" на Бойко ще хваща дикиш.)

А самите гербери сега са в поза "ЛАЛАЛАЛАЛА" с ръце на ушите и затворени очи и на 12 май - ТАК! - бюлетинката за Бойко.

Та да, и аз на комбинация от двете залагам. :P


П.П. Хвърлянето на боб на "Ем Пи Ем Пя":

http://www.blitz.bg/news/article/196739

:rollrofl: :suck:
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 3:14 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Apr 29, 2013 3:13 pm

Аз доскоро клонях към Кунева, напълно съзнавайки всички недостатъци на този избор, но все пак категорично решена да гласувам за всяка налична нетвърде лява алтернатива на Борисов. Сега обаче съм доста склонна да кандисам на Зелените, при това обмислям подобен вариант от известно време преди Жоро да се прежали.

Логиката ми е проста: Намирам за полезно в Парламента да имаме екологично представителство, за да не се налага през 2-3 месеца синът ми да е на улицата срещу поредната строителна недомислица в някоя планина или каквато там тъпа щуротия още може да се измисли. Надявам се, че ако тези хора прескочат 4-те процента, ще са достатъчен вътрешноинституционален коректив по точно тези зелени въпроси.

Ентусиазмът, за който Кулия говори, за мен е колкото плюс, толкова и минус - запознах се подробно с програмата на Зелените и да, в някои от главите там (очевидно не тези, в които е логично да се очаква от тях висока експертиза) се виждат някои недотам домислени неща, както и леко противоречиви тези. Те, обаче, няма да управляват България след 12-ти, така че аз и не искам от тях друга експертиза и задълбочено познаване на материята, освен по екологичните въпроси, та в този случай като че ли ентусиазмът им за мен върши работа. Друго би било, ако се бореха за мандат за съставяне на правителство, но ако някой ден стигнат дотам, ще е минало достатъчно време, в което да наваксат и в някои други сфери.

Та така.

А, Ице, ти сериозно ли го мислиш това, че понеже Жоро ти е приятел и не му пожелаваш да се забърква с политика, то няма да гласуваш за него?? Ако "Политиката е безнадеждно мръсно занимание, с което не пожелавам на никой свестен човек да се занимава" е сериозна теза, то направо да се изнасяме всички навън. Аз пожелавам на Жоро да се занимава с това, но не щото ми е приятел или не е, а щото мяза на свестен, пък е време и такива да се захванат. Ма ще му е гадно - ми да му е. Все на някого трябва, по-добре да е някой, който си струва доверието.
VMITW!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 3:17 pm

Абсолютно сериозно го мисля, при това знам, че не мяза, ами си е баш свестен - всъщност един от най-добрите хора, които познавам.
Само дето ако се задържи в политиката, вече няма да е тоя Жоро, на когото се радвам сега, ама това е тема на по-дълъг разговор.
Той надали ще влезе, на твърде неизбираема позиция е, та само хипотетично го говорим това.

Кой щял да прескача бариерата сега няма да коментирам. :wink:

А даже и да влязат шепа Зелени, сериозно ли мислиш, че ще стреснат с нещо големите батковци? Стегни се, моля те, баш играчите само ще си го преместят в другия крачол, както и сега правят. :)

inb4 - Ама те тогава вече от парламентарната трибуна... Все тая. Не подценявай гьонсуратлъка роден наш. Каквото постигат Зелените отвън като изказване на експертни мнения, това ще постигат и отвътре. Малко, много - толкова.


При всяко положение, по-добре Зелените, отколкото Кунева. "Нетвърде лява алтернатива" на ГЕРБ? Моля те. Само етикети са това, гледай кой чий човек е по-добре.



И не е Кулия, а Килуа. :lol:
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 3:25 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Apr 29, 2013 3:25 pm

Е ще им метнат някоя комисийка, да им замажат очите ако влязат.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 3:26 pm

И като ще ги слушат в тая комисия, пушек ще се вдига. :mrgreen:

Заеби. Гледа се кой на кого е човек и колко и какво иска за подкрепа на проекта Х или У.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Apr 29, 2013 3:39 pm

Ицо, аз още в един преден пост обясних защо точно ми е обидно и унизително да бъда управлявана от ГЕРБ, а това означава, че за първи път в живота си съм решила да гласувам.

Кунева, казваш, била такава или онакава. Възможно е. Обаче в момента тя съвсем не е най-сериозният ми дразнител на елементарното чувство за взискателност към думите и начина на говорене, на простичките ми, ама наистина простички очаквания за сносно политическо поведение и особено много на някаква базова естетика. Та бих я преглътнала, поне би си правила труда да се държи малко по-цивилизовано. Но така или иначе няма да се наложи, тъй като клоня в друга посока :)

Относно причината ти да не желаеш приятил да влиза политиката, разбирам те. Има рискове, но все пак ми звучи твърде елементарно и в немалка степен егоистично. Ако всеки разсъждава на принципа "не ща този или онзи, щото е свестен и може да се промени", то какви хора да се занимават с политика?

За шансовете на Зелените да прескочат бариерата вероятно си прав. Не са големи, а дори и да успеят, Жоро надали ще е сред тях. Соу уот? Да си избера други ли? Отново, причините да се замислям за точно такъв избор са две и ги намирам за напълно оправдани: искам зелена политическа формация в Парламента от една страна, от друга - вярвам в преценката на човек, който им се е доверил, та защо да не са именно тези Зелени :)
VMITW!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 3:43 pm

Че гласувай си за тях щом те кефят. :)


А понеже не избирам миски и мистъри на моден подиум, личното поведение не ми е решаващ фактор. Баш Кунева я видях какви ги надроби като "преговарящ" с ЕС, та мерси на туй цивилизовано поведение на старателна комсомолска отличничка.

Андрей Луканов имаше адски културно поведение, един от най-цивилизованите беше. Ама не ми е това критерият, защото видях и какви ги надроби, ей така културно. Юпитата от НДСВ и те бяха адски културни и цивилизовани.


Значи досега не си гласувала? Интересно, на близка възраст сме, та на повечето предишни избори си можела.
Last edited by passer-by on Mon Apr 29, 2013 3:50 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Apr 29, 2013 3:49 pm

passer-by wrote: Значи досега не си гласувала? Интересно, на близка възраст сме, та на повечето предишни избори си можела.
Разбира се, че съм можела, избрала съм да не го правя. Не е повод за гордост или срам, а въпрос на лично решение. Ето, сега ще гласувам :) Отново не е въпрос на гордост, този път е срам :lol:
VMITW!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 29, 2013 3:49 pm

Личното поведение е основен фактор в политиката. Това е игра с и за хора, а не spreadsheet с плюсове и минуси само :)

Ако политиците ни ще "дробят" разни работи, нека са такива политици, от които бихме могли да очакваме отчетност и диалог, ако стане тъй, че ги сгащим, а не бабанки, дето се правят, че ни няма. Прозрачността и отчетността вървят рамо до рамо с цивилизованото поведение конкретно тук и сега. В ерата на Луканов е имало много спънки от чисто техническо и историческо естество. (Друга БСП е била тогава, друго поколение.)

Предпочитам Кунева да има да ми се обяснява, а не ония човекоподобия от последните 3 години. (Понеже от нея тръгна приказката за поведението, не че ще гласувам за нея.)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 29, 2013 3:51 pm

Е, щом си наясно какво било в "ерата на Луканов", ОК. :)


А красиви обяснения винаги могат да се спретнат, това да ти е проблемът.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests