Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2014 1:59 am

Еми кретения, но както ти казах Марфе, то това работи повече срещу дудука, отколкото за него, защото е откровено извратено. Да беше той целунал ръката на дядо Добри, повече се връзваше - пак щеше да е бесен кич, но поне, нали...

Иначе така си мисля аз. Предполагаемите му избиратели, които теоретично от чисто сърце го харесват, може и да мислят иначе.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Sep 03, 2014 2:09 am

А, и Дудука му целува ръка, грижливо е заснето. Ето и един коментар с въпросната снимка.

http://ureport.bg/31410/2014/09/01/300- ... bez-svyan/



П.П. И от същия сайт:

Бареков се обяви за новия Доган на представянето на листите

http://ureport.bg/31224/2014/08/30/poli ... a-listite/
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 15, 2014 6:47 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Mon Sep 15, 2014 8:21 pm

Ей, умникът, който е написал тази статия да вземе да каже в очите на някой от пострадалите жители на Мизия "Искай си помощите от държавата, на учителите им трябват букети!". Сигурен съм, че някоя блага дума от страна на ученика ще свърши много повече чудеса, отколкото отскубнато цвете, закупено от майка му и тикнато в ръцете му насила. А и после сигурно въпросните учители се налага да живеят в оранжерии...

Абе въобще цялата тази простотия ми намирисва на призивите да не се чистят градинките, когато беше инициативата "Да изчистим България за един ден". Отново аргументите бяха - ами нали си има държава, със задължения, какво ще чистя боклуците на някой друг? Абе, ей, ако ние не хванем и сами не дадем пример на бездействащите институции, на некултурните и апатичните селяндури (говоря за манталитета), тогава кой? Ще затъваме все повече, сочейки с пръст на другаде и надявайки се, че някой ще оправи бъркотията вместо нас. И чистих, и смс-и за Варна пращах и за Мизия помогнах с каквото можах, без да се чувствам ощетен, че съм помогнал на други българи. Плюещите и философстващите могат да го поемат отзад, без извинение.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Sep 15, 2014 10:10 pm

Специално за бежанците - имаше такива, които се отзоваха да помогнат на пострадалите от наводненията при положение, че те са на много по-тежък хал от пострадалите българи. А някои хора продължават да пищят на умряло на думата "бежанец", вместо да им протегнат ръка, като едни хора на други.

Като са от Афганистан, значи са талибани... Егати скудоумието.

Явно легендата за българското гостоприемство и ученолюбивост остава все повече в миналото, щом се гнусят от бежански деца. Ясно, че държавата е редно да се организира така, че да има как да им се преподава ако не знаят български, но такава реакция към тия деца като че ли са чумави ме кара да се радвам, че не съм патриот, защото сега щях да се срамувам, че деля един географски етикет с някои човекоподобни душевни уроди.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 15, 2014 10:23 pm

Ммм те на учителите едни цветя им останаха, още малко с тва темпо и само венци ще се турят пред училищната система в абсурдистан.
Прехвърлянето на отговорност и вменяване на вина от хората на които им се плаща и им влиза в служебната характеристика да вършат тая работа е проблема, не в китки вс смс-и. Пропаганден кич си е, който иска е дал за мизия и другите.
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 16, 2014 11:50 am

Пик.бг, няма какво да ги обиждаш повече.

Иначе аз съм донякъде съгласна, че и това с цветята и още повече това с чистенето е примесено с доста голяма доза популизъм и измиване на ръцете на институциите.

Обаче това с децата е такава простотия, че няма накъде. Не са бежанци, знаят български, не са болни... най-вероятно дори не са типични афганистанци, тези които бяха снимали бяха с доста азиатски, почти китайски черти. А част от българите там освен епично основателната причина, че не ги познавали изтъкват и това че имало изнасилвания (говорим за деца от прогимназията). Очаквам да ги обявят и за вещици скоро както е тръгнало.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Sep 16, 2014 10:02 pm

Аз пък съм склонен да се обзаложа, че бежанските деца са с доста по-строго възпитание от българските си другарчета, които се напиват/дрогират/шибат на публични места на все по-ранна възраст, не на последно място заради неебателността на родителите си, някои от които иначе умрат да пищят срещу чуждото и непознатото.


Българско гостоприемство и толерантност, теория и практика. :vomit:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Mon Sep 22, 2014 3:04 pm

Ей, тия социологически проучвания ако се окажат прави и ГЕРБ се върне на власт, направо ще си тегля куршума. Средностатистическият българин за всичките мизерии ли на онова правителство забрави?! Каква е тая къса памет?! То не бяха рекети от страна на данъчните към средния бизнес, източване на пари под предлог, че се строят магистрали (които се оказа, че са само 20тина километра повече отколкото при Тройната Коалиция), спиране на парите за изкуство, щото Бойко филми не гледа и на театри не ходи, незаконни подслушвания, разобличителният разговор за чадъра над Мишо Бирата, пък да не говорим за тъмното като килер минало на Тиквата. Не, че червените, турците, Бареков и останалите са по-добре, де.


П.С. Макар че от статия на 'Биволъ' стана ясно, че само "Зелените" нямат човек на ДС в техните редици. Тяхната единствена грешка за мен е, че се хванаха по едно време с Кунева и нейната сбирщина от 'десняци'.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Miss Prix
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:56 pm
Location: Sofia

Post by Miss Prix » Fri Sep 26, 2014 5:35 am

A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 26, 2014 10:21 am

Поредният майтап на Чергаря, да.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Miss Prix
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:56 pm
Location: Sofia

Post by Miss Prix » Fri Sep 26, 2014 8:26 pm

Много започвам да се чудя дали с Волен не са братя близнаци, или поне кой е повече attention whore.
A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Mon Sep 29, 2014 5:32 pm

Не знам дали не е късно за това, ама като ме веят сто вятъра на сто коня...

5 октомври: станете застъпници

Такова забавление се предлага рядко* – не го изтървайте!

---
* макар и с тенденция към зачестяване :D

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Sep 29, 2014 9:39 pm

http://offnews.bg/news/%D0%9D%D0%B0%D1% ... 94855.html


Не съм съгласен с някои неща (по-скоро ще гласувам за Татяна Дончева от Движение 21, тамън им води листата в моя МИР в София, наместо за сбиртока от "Реформиращи" Б-отбори), но като цяло нелоши размисли.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Oct 04, 2014 5:22 pm

Соросоиди не харесаха плаката на БНС - НД

Кат разправях да ги изтребваме докат са малки, ма вий - не! :x

Ей го плакатът, чи ко му е?
Spoiler: show
Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests