Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 29, 2014 8:17 pm

Точно. Нормална я правят хората. Канадците няма да позволят гаврата с труп, която се случва ежедневно в България. Като цяло, северноамериканците не обичат да плащат данъци и когато ги плащат, следят изкъсо какво се прави с тях. Истината е, че и те не гласуват особено по избори, но ако някоя държавна институция си позволи да не си свърши работата както трябва я вдигат на ура и я вкарват в правия път поне тук в Канада. Имахме два скандала с командировъчни на политици, един с опиянчен и самозабравил се сенатор-индианец и явлението Роб Форд. Медиите ги направиха да си приказват сами и сега разни хора ще връщат пари, а други вече не са сенатори. Явлението Роб Форд отиде да си лекува зависимостите в клиника. А у нас политик бие полицията, друг си вози футболния клуб в правителствения самолет, а някъв крупен бизнесмен, подкрепян от трети, феодализира някви крепостни селяни. И сичко е ток и жица. Щото нацията има доста по-голям проблем със съществуването на Кончита Вурст отколкото с постъпките на тея няколко лица.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 8:53 pm

Така е. Кучето скача според тоягата.
Все пак от освобождението досега я има век и половина, я не. После 2-3 национални катастрофи + една перистройка и ето ни днес.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu May 29, 2014 8:54 pm

Първо в България няма нито една журналистическа медия, която да не е собственост на партия или бизнесмен поддръжник на партия. Така че журналистика просто няма. Има някои онлайн сайтчета, които се стараят, но в общи линии е това, знаят ги само тези, които се интересуват.

Второ, и това е факт днес, не знам как е било преди, просто хората са такива. С годините особено през прехода, напред дръпнаха единствено изродите. Всеки нормален човек или избяга, или се бъхти, като роб на някого.

Аз съм в средите на българския частен бизнес от доста години вече и не мога да се сетя за една частна фирма в източна България, която да не се корени по някакъв начин във властта. Нито една. Нъц, нада. Дори сред най-близките ми роднини. Имам роднини, които държат верига магазини в Сл. Бряг, и пак го правят с мафията, иначе просто е невъзможно.

Единствено в разработката на софтуер и недвижимите имоти има фирми, които наистина са разработени от нормални хора и имат някакъв успех.

Самата среда е такава. Аз от 2 месеца се опитвам да започна свой собствен бизнес и е пълна мъка. Дори на етап избиране на място. 90% от наемодателите са тотални гадове, с които договаряш условията и започват да ти правят въртели още преди да сте подписали договора.

Хората са такива. Кофти матриал, просто не стават.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 29, 2014 9:14 pm

Кво беше? "Абсолютно сигурен съм, че има добри хора, но масата е боклук".

Ми в тия конкретни избори се гласуваше именно за хора. Преференциалният вот всъщност направи изборите мажоритарни. Именно заради това Кунева в момента си бърше сополите и си разопакова куфара, с който щеше да ходи в Брюксел, да не говоря за Станишев и Номер Петнайсет.

"Масата е боклук". Ми ОК. Тя тая маса не се внася от чужбина, тя си е наша тукашна, местна, родна българска маса. Тая елитарност наистина не мога да я разбера. Масата е боклук, а аз съм... какво? Стол, вероятно, че не съм част от масата?

---------
И все пак, както изрично казах, мога да разбера позицията на негласувалия човек. Това, което не мога да разбера, а и не мога да приема, е нахалството същия тоя човек да се оплаква от изборните резултати. Не можеш хем да ми дъднеш как всички били маскари, скъпи ми бай Ганьо, не можеш да ми елитарничиш как на теб ти било под достойнството да избираш кой да се развява по върховете, а в същото време да се сърдиш, че някакво малоумно стадо съвсем безмозъчно е пуснало бюлетинка срещу десетина лева и е избрало да те представлява и теб личност, на която при нормални обстоятелства не би поверил да ти изхвърля боклука.

Не участваш в избори, не те интересуват тези неща, все ти е едно кой ще седи в европарламента, кой ще седи в беге парламента, кой ще топли стола на премиера и така нататъка -> не мрънкаш от провежданата политика. As simple as that.
--------------------

И последно: някой на по-предните страници скочи на Амелито, че от чужбина лесно се давали акъли. С извинение, че адвокатствам, но ще взема отношение по две причини:

Първо, твърде много мои близки приятели вече са на майната си и е стараят да се отдалечат от България колкото им позволява географията.

Второ, от позицията "мен тук не ми харесва, ама аз не гласувам, щото всички са малоумни и ти няма ми казваш ко да праа", честно, втриса ме.

Амелия огромни причини да не е тук. Това е страната, в която доскоршният премиер, който в момента реве за кафеварката си, се обърна към научната общност и заяви, че заплатите им били малки, щото ако били наистина добри учени, нямало да стоят тук. И не самото изказване беше толкова лошо, а фактът, че Бойко просто произнесе на глас държавната политика в тази насока, започната десет години преди него. Ами ОК, някои си вдигнаха чуковете и заминаха там, където ги ценят.

Обаче тези хора едно на ръка, че имат достатъчно роднини, приятели и близки хора, които все още живеят в нашето блато, за да им е все през тая какво се случва тук и второ, немалка част от тях с удоволствие биха се върнали в България, стига някой да започне да ги брои за хора и тук. Така че имат пълното право и да се вълнуват, и да дават акъли. Не виждам що не.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu May 29, 2014 9:32 pm

Всеки може да дава акъли, но някак си акълите на хора, които не са имали дупето да изградят нещо тука в блатото, нямат същата давност, като на хората, които са успяли да го направят, въпреки Боко, Моко и Цоко.

Единственото ми отношение към изборите е, че не съм гласувал. Нямам представа кой е спечелил и не ме интересува. Аз работя за себе си, плащам на държавата за да стои далеч от мен и в общи линии с това с изчерпват нещата.

Гласуването по тия избори са едни големи надежди, а надеждите са безполезни и отклоняват вниманието ни от важните неща, а именно какво изобщо правим с живота си и струва ли си. То май това е и основната цел на тоя фарс, наречен български парламент, да ни отвлича вниманието. Затова и не получава вниманието ми. Политиците биха получили вниманието ми единствено в деня, в който са на колене пред мен и пистолета е в моите ръце.

До тогава какво има да ги мисля. Всеки ден протежетата им се плъзгат покрай мен в коли за по 250 бона, докато аз се движа в такава за 25. Fuck that.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 30, 2014 12:39 am

Amikae wrote:Смешно ми е как хора, които не живеят тук от амнайсе години, дават акъл толкова смело. Just don't.
Не, че нещо, но аз съм живял повече години в Бълария, отколкото ти си вероятно изобщо живял, така че по-полекинка със смеха. Освен това не ми трябва да съм живял и ден в България, за да знам, че негласуването е тъпа опция навсякъде.

Amikae wrote:Всеки може да дава акъли, но някак си акълите на хора, които не са имали дупето да изградят нещо тука в блатото, нямат същата давност, като на хората, които са успяли да го направят, въпреки Боко, Моко и Цоко.

Единственото ми отношение към изборите е, че не съм гласувал. Нямам представа кой е спечелил и не ме интересува. Аз работя за себе си, плащам на държавата за да стои далеч от мен и в общи линии с това с изчерпват нещата.

Гласуването по тия избори са едни големи надежди, а надеждите са безполезни и отклоняват вниманието ни от важните неща, а именно какво изобщо правим с живота си и струва ли си. То май това е и основната цел на тоя фарс, наречен български парламент, да ни отвлича вниманието. Затова и не получава вниманието ми. Политиците биха получили вниманието ми единствено в деня, в който са на колене пред мен и пистолета е в моите ръце.

До тогава какво има да ги мисля. Всеки ден протежетата им се плъзгат покрай мен в коли за по 250 бона, докато аз се движа в такава за 25. Fuck that.
Да, целият ти пост звучи като от блатото, факт. "Нищо никога няма да се промени, аз си живуркам надребно и си се бъхтя в гадостта, и си страдам кротко, щото нищо никога няма да се промени." После що България изостава зад всички други държави в преход...

Това да си останал тук и да си се опитал нещо да изградиш тук, не те прави с нищо по-добър от мен. Няма дори да отварям дума за причините, поради които аз не бих могъл да си устроя нормален живот в България, те са добре известни. Но някакво там ненасочено самочувствийце на база "аз съм останал тук и ми е гадно, а ти си избягал и не ти е, така че аз съм по-як от теб", дето прозира от поста ти, ми е неразбираемо (за да не кажа по-силна дума).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri May 30, 2014 1:12 am

Тъпа или не опция Аз не ходих да гласувам защото осъзнавам простия факт , че никога няма да се съберат достатъчно хора които да променят статуквото. И всички интелигентни хора да излязат на вот пак не стигат. Останалите никога няма да се вслушат в никакви призиви за гласуване така или иначе. И разходката до урната си остава безмислено упражнение с нулев ефект и като статистика и като личен пример. Особено пък за европарламент където пращаме толкова малко представители и то от различни партии, че нито ще имат тежест за каквото и да е нито ще направят каквото и да е освен да търкат скамейките. Такова нещо като информиран гласоподавател в България няма и няма да има никога защото пенсионерите комуняги все още са сила и образованието проължава да произвежда прости хора .

За парламентарните ще гласувам за ГЕРБ по чисто меркантилни причини - наливат пари в града ми, докато БСП се опитват да ги спрат и да ни преебат. Поради което и резултата ни е толкова фрапиращ - никой габровец със всичкия си не иска да гази в калта на недовършените улици.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Fri May 30, 2014 8:10 am

как беше... Ако гласуването променяше нещо, щеше да е забранено. :)

докато политическите ни партии са лицето на едни бизнес кръгове, които стоят зад тях и вместо реално политика, си прокарват корпоративните интереси, ми е изключително трудно да взема решение, изключая лесното „по-малкото зло през този месец“.

писна ми от наказателен вот и от хвърляне ту в „ляво“, ту в „дясно“, където нито едно от двете реално не е такова, каквото го представят.
RRSunknown wrote:За парламентарните ще гласувам... по чисто меркантилни причини...
това!
и не говорим за пари платени на ръка преди вота, а някой да дойде и да свърши една държавна работа, от която има смисъл и полза. ще го подкрепя с желание! дори не да я свърши, а да покаже, че има желание и воля, да започне работа по въпроса - ще проявя оптимизъм и ще му гласувам доверие!

но политиците ни си стоят на жълтите павета, ритат се по кокалчетата за глупости, а след „работа“ си въртят общия бизнес с колегите си.

п.п. аз гласувах, но мисълта ми е, че напълно разбирам тези, които са излезли за гъби или на риба в изборният ден...

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri May 30, 2014 8:39 am

Не вярвам, че гласуването променя нещо, но не вярвам, че и негласуването променя нещо. Предпочитам да си дам гласа, дори и на вятъра, отколкото да гледам как гласа на един мангал се брои като за трима. Не че има значение. Просто от някъде трябва да се започне.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri May 30, 2014 8:54 am

[quote="Roland"][/quote]

Някъде да си ме видял да ти обяснявам, че съм по-добър от теб? Просто не ми казвай как да си живея живота тук, след като нямаш проблемите ми. На 26 години съм, живял съм достатъчно в лайната и стандарта ми е малко по-добър, от чисто финансов аспект. Горчивината идва от факта, че не живея в цивилизацията, а сред хора, които са свикнали да ги третират, като добитък.

И не се оправдавай защо си заминал. Всеки може да измъкне основателни причини. Аз уважавам решението ви, смятам че сте постъпили по-смело, от тези, които все още сме тук. Но там сте свикнали на друг живот и отдавна ви липсва тукашната гледна точка, а тук нещата се израждат от много време и не са такива, каквито ги помните.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 30, 2014 10:21 am

RRSunknown wrote:Тъпа или не опция Аз не ходих да гласувам защото осъзнавам простия факт , че никога няма да се съберат достатъчно хора които да променят статуквото. И всички интелигентни хора да излязат на вот пак не стигат. Останалите никога няма да се вслушат в никакви призиви за гласуване така или иначе. И разходката до урната си остава безмислено упражнение с нулев ефект и като статистика и като личен пример. Особено пък за европарламент където пращаме толкова малко представители и то от различни партии, че нито ще имат тежест за каквото и да е нито ще направят каквото и да е освен да търкат скамейките. Такова нещо като информиран гласоподавател в България няма и няма да има никога защото пенсионерите комуняги все още са сила и образованието проължава да произвежда прости хора .

За парламентарните ще гласувам за ГЕРБ по чисто меркантилни причини - наливат пари в града ми, докато БСП се опитват да ги спрат и да ни преебат. Поради което и резултата ни е толкова фрапиращ - никой габровец със всичкия си не иска да гази в калта на недовършените улици.
Добре, осъзнаваш ли колко безумно нелогичен е тоя пост? Нещата в България никога няма да се променят заради пенсионерите и простите хора, излизащи от университетите? Извинявай, но без пенсионерите БСП просто ще изчезне. Ако това не променя кардинално картинката, не знам кое я променя. И въобще, никога нищо няма да се промени. Много интересно как навсякъде другаде нещата се променят, но само България е за пореден път уникална и тук никога нищо няма да се промени...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 30, 2014 4:21 pm

Това поведение на иронично снизхождение ще е добре да го автоцензурираш, щото е изключително дразнещо и непродуктивно за спор. Можеш да спориш с нормален тон и пак да си кажеш всичко, което имаш нужда да кажеш. Третирайки хората като идиоти с :lol:-смайлита и други подобни, единствено демонстрираш ниска класа.

Горното важи в някаква степен за всички в тая тема, щото всички много снизходителни и иронични станахме.





...това беше заплаха.
And you can't dance with a devil on your back...

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Fri May 30, 2014 4:43 pm

Roland wrote:
RRSunknown wrote:...
Добре, осъзнаваш ли колко безумно нелогичен е тоя пост?... Извинявай, но без пенсионерите БСП просто ще изчезне. Ако това не променя кардинално картинката, не знам кое я променя.
въпросът не е към мен, но ще си позволя и аз да отговоря.

БСП ще изчезне рано или късно, разбира се, това по никакъв начин няма да промени картината.
да припомня, че СДС изчезна като това не промени нищо.
НДСВ също изчезна и по подобен начин не промени нищо.

политическите партии в България не правят политика, политиката се прави от бизнес кръговете зад тях. когато даден политически проект се изчерпи, на негово място се прави нов. тук, в България, обичаме да избираме „нови“ хора, които, за съжаление, не са нито нови, нито водят самостоятелна политика - просто прокарват волята на хората с парите зад тях.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sat May 31, 2014 2:11 pm

С опит да върна темата обратно в руслото: Сравнение между прогнозите на социолозите и резултатите от изборите

Някои опорни точки направо си се набиват на очи...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 31, 2014 7:05 pm

Като написах образование нямах предвид никакви университети а още основното образование което много хора така и не довършват.

И още едно нещо заради което ще гласувам за ГЕРБ - преди 3 месеца кметицaта хвърли пари и багери да разчистят коритото на Янтра. БСП гласуваха против в общинския съвет. Последните два дена имаше наводнение но благодарение на разчистването Янтра не излезе от коритото и нямаше големи поражения. Чистят коритото за пръв път от 30 години.
Last edited by RRSunknown on Sun Jun 01, 2014 11:59 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests