Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 27, 2014 9:31 pm

БКП пикае газ. :lol: :lol: :lol:
Вижте там дали не можете да почнете да я бутилирате и ползвате по предназначение. :lol: :lol: :lol:
Eбати политическите шутове! Тея са по-малоумни дори от Краля Слънце и Бюрека. :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 27, 2014 9:38 pm

А как ме вбеси една колежка, не е истина. Започна се лежерно.

"Не мога да повярвам, че Бареков взе толкова много. Ама как може?! Ма толко ли са тъпи тия? АМА ТОВА Е БЕЗОБРАЗИЕ!"

Друга колежка я пита дали е гласувала.

"Ами не. То какво да гласувам? Всички са мошеници, отвратена съм, никакъв смисъл няма да се гласува всички интелигентни хора са на моето мнение..."

Болднатото е дословен цитат.

Е, изпуших. Викам, ти кого точно очакваше да избере купеният електорат, докато "интелигнентните" си чешете не знам което у вас, ма? Поне имай доблестта да си траеш и да не се обаждаш, щото ако си беше дотътрила трътката до урната, и останалите като тебе умници ако го бяха направили, сега тоя разговор нямаше да го водим!

Ама то какъв смисъл имало, разбираш ли? То от мен ли се решава всичко? Е, викам, нали си интелигентна, сети се! Тя тая приказка "докато умните се наумуват, лудите се налудуват" не съм я измислила аз. Бъди си интелектуално висша у вас и остави мангалите и лумпените да определят политиката на страната, щот за разлика от мене примерно си мноо интелигнента.

Другата колежка също пощуря. Вика, и как точно разбра, че всички са маскари, моля? Интересувала ли си се?

Ми те всички били опорочени!

Е като са опорочени, барем поне за Зелените да беше гласувала, за когото щеш, само да има трицифрено IQ, все ще го намериш. И като цяло, вика, след като си се направила на умна, сега ще си мълчиш и ще си гледаш Бареков, щото е твой продукт.

Тая беше на ръба да се разциври. А аз бях на ръба да я цапардосам с нещо.

Мога да разбера някой да не гласува - не одобрявам по никакъв начин, но да речем, че мога да го разбера, - ама не и после да търси махна на изборните резултати. Шейсет процента зеленчук (щото това не е електорат тука, това са зеленчуци) остана да никне в парника, щото е твърде елитен да иде и да прави нещо, дето е умерено лесно дори за средния мангал, че после и да има претенции. А бе яяяяя!!! :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 27, 2014 9:48 pm

Нннндаааааааа. Аз затва викам - правете ги задължителни, важишки избори, за да може клявки като тая да бъдат наритани да гласуват. Кат ги заставиш да идат до урната, току виж сътворили нещо смислено с времето си. Имаме МНОГО сериозен проблем с гласоподавателната активност и купените гласове и той няма да се реши сам или по ползваните до момента методи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 27, 2014 11:01 pm

В габрово имаме най-високия процент на Герб в страната и най-голямата разлика с БСП :)

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed May 28, 2014 12:14 am

RRSunknown wrote:В габрово имаме най-високия процент на Герб в страната и най-голямата разлика с БСП :)
Това повод за радост ли е или?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed May 28, 2014 11:01 pm

Не бе - искрен смях :)

Иначе аз съм сигурен че ако всички излязат да гласуват резултатът пак ще е същия като процент.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu May 29, 2014 1:18 am

:mrgreen:

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu May 29, 2014 9:46 am

RRSunknown wrote: Иначе аз съм сигурен че ако всички излязат да гласуват резултатът пак ще е същия като процент.
Разликата ще е само в увеличаването на и без това много високия процент хора, които не могат да дадат смислено обяснение защо са избрали този за когота са гласували.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 12:12 pm

Отказът от глас е както право, така и абдикация от отговорност. Лесният избор. Не просто лесния. Мързеливия.

И това, че нещо ти е право, не те прави имунизиран от реакции срещу него.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 29, 2014 12:24 pm

Ще ме прощавате, обаче вменяването на каквато и да било вина на негласуващите е безумие. Съгласен съм, че изказването на колежката на Марфа е глупаво, а и не аз не бих си го позволил, но не бих и тръгнал да соля някого заради подобен личен избор.
Все едно да обвиняваш някого, че не те е дръпнал от пътя на минаващата на червено кола, вместо да обвиниш шофьора на съответната кола.
Нямах физическа възможност да гласувам на евроизборите, но и да имах, нямаше да го направя - просто защото за тези, чиито кампании видях, бих дал единствено отрицателен вот, а за хора, които не са си направили труда да бъдат чути, не бих гласувал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 1:22 pm

tigermaster wrote:Ще ме прощавате, обаче вменяването на каквато и да било вина на негласуващите е безумие. Съгласен съм, че изказването на колежката на Марфа е глупаво, а и не аз не бих си го позволил, но не бих и тръгнал да соля някого заради подобен личен избор.
Все едно да обвиняваш някого, че не те е дръпнал от пътя на минаващата на червено кола, вместо да обвиниш шофьора на съответната кола.
Нямах физическа възможност да гласувам на евроизборите, но и да имах, нямаше да го направя - просто защото за тези, чиито кампании видях, бих дал единствено отрицателен вот, а за хора, които не са си направили труда да бъдат чути, не бих гласувал.
Не всеки има капитала за стабилна рекламна кампания. Затова информираният гласоподавател сам си намира информацията - понеже тия неща са важни и имат траен ефект върху живота ти и съответно не трябва да го третираш като келнерката, която не ти е донесла сметката навреме и съответно няма да получи бакшиш.

А в аналогията ти горе, ти не си човекът, който не ме е дръпнал от пътя на колата, ти си ченгето, което не я е спряло като е видяло, че се движи с привишена скорост.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 29, 2014 1:47 pm

Roland wrote: А в аналогията ти горе, ти не си човекът, който не ме е дръпнал от пътя на колата, ти си ченгето, което не я е спряло като е видяло, че се движи с привишена скорост.
По аналогията ми горе, на ченгето му се плаща да спира нарушители на закона. На мен не ми се плаща да гласувам.

И не говорех за избирателна кампания, между другото. За да участваш в дискусия по телевизията, не са нужни парите на Барековата кампания, нужно е да се свържеш с медиите. Миналата година мислех да подкрепя Зелените, бтв, но именно това ме спря - преди изборите не си направиха труда да се явят за едно интервю където работя, не им знаех и физиономиите. Борислав Сандов дойде след това, но...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 1:51 pm

Чакай, ти искаш да ти плащат, за да избираш кой да взима решения вместо теб за посоката, в която се движи държавата, в която живееш? Ебаси баровеца :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Thu May 29, 2014 2:01 pm

Тук съм абсолютно съгласна с Марфа и Роланд. Лошо ми става като гледам как иначе интелигентни хора отказват да гласуват, като слушам безумните им аргументи и самодоволния цинизъм, с който оправдават бягството си от отговорност. Да, наричам негласуването бягство от отговорност. Смятам за базова отговорност на всеки гражданин най-малкото да проучи кандидатите на изборите, да избере този, който е най-близко до собствените му убеждения, и да отиде да пусне една бюлетина. Няма перфектен кандидат - това е ясно. Ако чакате на избори да се яви архангел Михаил с подгласник сър Галахад, има да си чакате. А междувременно, понеже сте прекалено чисти и морални, за да изберете по-малкото зло, по-голямото зло се вихри на воля. И не ми разправяйте, че всички били еднакви - ако не виждате разлика между Зелените и ДПС, или между Реформаторския блок и България без цензура, значи имате нужда от лекарска помощ. Която няма да е зле да потърсите докато в България още има нещо, бегло напомнящо здравеопазване, защото след още някоя година под това управление може и това да няма.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu May 29, 2014 2:08 pm

Lyanna Stark wrote: Няма перфектен кандидат - това е ясно. Ако чакате на избори да се яви архангел Михаил с подгласник сър Галахад, има да си чакате. А междувременно, понеже сте прекалено чисти и морални, за да изберете по-малкото зло, по-голямото зло се вихри на воля. И не ми разправяйте, че всички били еднакви - ако не виждате разлика между Зелените и ДПС, или между Реформаторския блок и България без цензура, значи имате нужда от лекарска помощ. Която няма да е зле да потърсите докато в България още има нещо, бегло напомнящо здравеопазване, защото след още някоя година под това управление може и това да няма.
Много добре казано.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests