Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Jun 16, 2013 8:06 am

Marfa wrote:...
Определено смятам, че това днес е правено с някаква по-велика цел. Не вярвам Пеевски да оцелее до утре като шеф на ДАНС, народът ще се успокои и Орешарски спокойно може да обяви ресурекцията на Белене, без да се притеснява от разгневена тълпа с факли и вили на жълтите павета. А може и да не е Белене, нещо друго може да е. Това е типично бойковски похват и всеки път работеше.
Spoiler: show
А от кого го е научил Бойко, Марфе? Според това, което съм видял – от предното поколение ДС кадри. Тия, дето кукловодят БСП и ДПС и знае ли човек още какво...
Някой има ли сериозна хипотеза каква може да е по-великата цел, освен АЕЦ-а?

Временната моя е тук.
Spoiler: show
Подлежи на промяна без предупреждение... *тука се търси емотиконче за световъртеж*

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 16, 2013 9:37 am

Започвам да мисля, че цялата странност на случващото се - левашките назначения, провокациите, показната наглост -- всичко това се дължи не на някаква много масивна кукловодска организация. Дължи се на нещо много по-просто - неспособността на политиците ни да живеят в 2013 година. Замислих се, че цялото това говорене, скачане и протестиране НИКОГА нямаше да се случи през 2005, почти не се случи и 2009. През цялото това време глупости имаше, наглост имаше, но нямаше протести (освен от природозащитници).

Защо - нямаше фейсбук.

Светът се промени необратимо, всичко е under scrutiny, гражданите вече не се чувстват сами (кой би излязъл да протестира сам, или с организация на ниво gsm, щото е прочел нещо в някой си купен вестник), видимостта на всеки ход е огромна, дори при все че администрацията не предоставя почти никаква информация. Достатъчно е ЕДИН да се сдобие с нея след много ръчкане - всички я имат. Дори Делян Пеевски и медиите му закъсняха на съвремието. А Станишев и Местан изобщо не го и разбират това.
This is it. Ground zero.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Jun 16, 2013 9:44 am

Бих се съгласил с този анализ... ако не бях слушал от Любомир Николов от колко време МИД* работи и на онлайн фронта.

Нещо по-усукано търся... :/

- - -
* Мафията, имитираща държава.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jun 16, 2013 9:49 am

Мъчат се да работят на тоя фронт, но не виждам да им се получава особено добре, честно казано. Карат го на ниво "анонимни коментари под статии" по мои наблюдения, при това често доста некадърно.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 16, 2013 9:52 am

Тези анализи ги знам.. но са неубедителни. Истината е, че в света към този момент няма пропаганда, която да може да се пребори с фейсбук, изключвам страните където той е недостъпен. Това в ЕС никога няма да го бъде, разбира се.

Някой успя леко леко да разтърси каруцата - например изтриха един от предните протести. Но той си беше ялов така и така, тъй като беше твърде про-герберски.

Мен мисълта ми беше по-скоро за неспособността да се оцени информационното разпространение. Назначават Данов. 2005-та година - ще минат седмици преди някой - неособено четен - вестник, или напълно ненамираем освен за стотина почитатели блог, да критикува този избор и да извади трудно откриваема информация за неговите злоупотреби. Днес - Биволъ публикуват справка за него, и за един час са я видели хиляди, и нарастват експоненциално със споделянето. Невъзможно е да се противостои.

Това е отчасти и опасно (по ред известни причини - последен пример часовете по майчин език), но в момента по-скоро върши работа.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jun 16, 2013 10:21 am

Нда, неслучайно недемократичните режими в съвремието са лесно разпознаваеми - просто проверяваш в кои страни няма достъп до фейсбук и други социални мрежи, че дори и блогове. В Казахстан им е филтриран дори и уърдпреса.

Но това не е някаква главоломна новост, всъщност. Като цяло диктатурата започва с това - с контрола върху медиите. Понеже в 21 век в България от Евросъюза няма как да филтрираме фейсбук и туитър, се ограничаваме до платено драскачество под статии.

А днес в Нова телевизия Янето се опитваше да си присвои протеста. :panic: Мноооооооого искам да иде да си го присвои и на живо, не само по телевизора.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jun 16, 2013 10:37 am

Понеже Жоро в момента е зает да получава екземи, си позволявам да му гепя една снимка и да я туря тук. 50 ст. и тоалетна хартия получава всеки, отгадал що виждат очите му.
Spoiler: show
Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Jun 16, 2013 11:38 am

Moridin wrote:Тези анализи ги знам.. но са неубедителни.
Жоро – не познавам друг български писател (досрамя ме от думата „интелектуалец“ – друга тема...), който да е следил политическите процеси в Бг толкова внимателно, колкото Любо Николов. Затова винаги се вслушвам в неговите анализи.

Той се е парил от действията на платените „коментарчици“ още от времето, когато беше фигура (под пседонима „Сократ-май“) във форума на в. „Сега“. До степен да се изнесе от там.

Добре че Григор го убеди да си направи личен блог, та да има място, което може сам да модерира.

За останалото съм съгласен с тебе.

Емо – аз натрупах наблюдения върху методиката на платените коментарчици по време на дебата за „ядрения“ „референдум“ в „Дневник“. Мога да метна два-три линка, ако на някого му е интересно. „Дневник“ са измислили умна система, която позволява на всеки да игнорира неприятните му потребители, дава точков рейтинг, с който пък лесно се пресяват трайните от „ефимерните“ потребители, и т.н. На повечето други места обаче идиотите буквално удавят всеки смислен разговор. Пристига там обикновеният човек, вижда на какво ниво се води „разговорът“, тегли една майна на всичките и всичкото... и темата заминава в канала. А коментарчиците си пишат още един успех.

На това тепърва ще му измисляме противодействие.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 16, 2013 12:05 pm

Калине, коментарите под статии в онлайн медии са нищо. Никаква част от информационния спектър. Нормалните хора ходят там само им е скучно, или когато във фейсбук се надигне outrage за някоя конкретно покъртителна статия.

Какво казвам - да, там има явен настъп на платени коментарчици, и винаги е имало. Но аз говоря не за това, че монстърите във властта правят някакви жалки онлайн набези, а за това, че изобщо не могат да оценят скоростта на предаване на информация и обединителната силна на фейсбук.
This is it. Ground zero.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Jun 16, 2013 12:41 pm

За това казах, че съм съгласен. :)
Spoiler: show
За „яловия“, „твърде про-герберски“ протест, който беше затрит силово във ФБ + тези на 9 юни, по-скоро не съм съгласен. Но там така и не открих достатъчно информация, за да имам ясна позиция.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sun Jun 16, 2013 11:33 pm

Днес на протеста бая родители с невръстни деца имаше. Мисля, че на много от тях първите им думички ще са "Мафия" и "Волен, к*рво" :lol:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Jun 17, 2013 1:05 pm

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 17, 2013 1:58 pm

Хахах, ретуитнах го. :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jun 17, 2013 4:36 pm

Имам въпрос. Как може да се провери достоверността на тази новина:

WorldTodayBG: "НАГЛОСТ! КАЛИН ТИХОЛОВ НАЗНАЧЕН ОТНОВО – ЗА СЪВЕТНИК НА ПРЕМИЕРА ПО ВЪПРОСИТЕ НА ЕКОЛОГИЯТА И РЕГИОНАЛНОТО ПЛАНИРАНЕ!"

3E-News: "Скандалният Калин Тихолов назначен за съветник на премиера по екологията и регионалното планиране?"

Защото... таковата... ако е вярно... това вече не е дори абсурдно, това е невъзможно. Просто невъзможно.

С колегите се чудим дали, както един приятел подхвърли наскоро, всъщност това правителство не играе театър с цел да бъде свалено възможно най-скоро и да предизвика нови избори, но се появи мнение, че никой не може да играе *толкова* добре.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jun 18, 2013 9:05 am

Формация костенурка http://dnes.dir.bg/gallery.php?id=14194749&page=3
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests