Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 05, 2013 7:39 pm

Ми на Болен ще му излезе пяна и в другия ъгъл на устата, за друго не знам. :roll:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sun Jul 07, 2013 5:26 am

Amelia wrote:Е те делегитимизираните си заминаха от тея партии уж. Оставиха някво сравнително младо поколение, което в момента наистина ми изглежда като единствената що годе смислена алтернатива. Зелените сами няма да се справят. Седерастките отломки е крайно време да се съберат вече, щото иначе оставаме в дясно с абоминации като ГЕРБ и Атака. А това не е добре нито за дясното, нито за лявото. Ей го на - в Бг тея две понятия нямат НИКАКЪВ смисъл в последните над 10 години.
За абоминациите ГЕРБ и Атака си естествено напълно права. Просто аз каквото имах в предвид е, че не съм сигурен доколко тези "нови" ДБГ и ДСБ са наистина нови. Май че Кънев бе предложен за шеф точно от Костов и му е доверен, а Кунева все още е малко или много в политическата сцена... Една идея би била от протестиращите да се роди един нов съюз на демократичните сили, но съставен от граждани, и с редици отворени за нови членове от всички съсловия и разбирания.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jul 07, 2013 11:46 am

Щото сега партиите са съставени от селяни и са отворени само за баритони, които до десетгодишна възраст са тренирали петобой.

Виж, хайде наистина да спреш да коментираш неща, от които нямаш наистина никакво понятие, искаш ли? Извинявам се предварително за тона си, който сигурно изглежда остър, но наистина нямам намерение нито да обиждам, нито да засягам. Москов беше много по-доверен човек на Костов от Кънев. Радан Кънев нееднократно беше влизал в доста остри конфликти с Костов. Само че ако се търси обединяваща фигура, от Кънев по-добра не може да се намери. Човекът е в приятелски отношения с хората, които напуснаха ДСБ заради Костов - говоря за Прошко, Ангеличин, Зеленогорски, знае и защо го напуснаха и по тая причина не се е включил и в общия клеймителски хор.

Представлява личност, с която Зелените нямат проблем да се договарят, както и други демократични формации, които просто не можеха да намерят общ език с бившия предводител на лаченото ДСБ. Това е и причината ядрото тъмносини талибани в момента да скубе коси, да къса ризи и да реве "Костоооов, на кого ни оставяш, Костоооов!", докато немалко хора, които дадоха на предните избори гласа си за ГЕРБ, "за да не дойдат комунистите", вече виждат една смислена алтернатива.

За щастие и Москов прояви мъдрост и си направи отвод при избора на председател, защото изборът на Радан въобще не беше толкова сигурен. Москов е олицетворение и горещ привърженик на костовизма в най-талибанския му вид и вероятността да спечели, ако не се беше оттеглил, бе огромна.

Сега, аз лично не се надъхвам с оптмизъм, само за да се приземя грозно върху поле с кактуси, но все пак не мога да отрека, че виждам наченките на нещо добро. Не ми е ясно как точно ще се осъществи обединение с Кунева и другия седенкаджия - Даниел Вълчев, но се надявам и в ДБГ да проявят мъдрост и да се оттеглят за сметка на някой от младите хора там. Каквото има да става, ще се види. Народът оплюва масово Корман Исмаилов и неговото ДПС, но пък не вижда, че това е оптималният начин, по който оригиналното ДПС да бъде разцепено.

Гледам, че и СДС-то от вчера се опитва да дава признаци на живот, но там нещо не съм голям оптимист, да се оправят, ако въобще са в състояние след напастта от скакалци, организирана от Борисов и пионката Кабагайдов.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Jul 09, 2013 6:15 am

Marfa wrote:Щото сега партиите са съставени от селяни и са отворени само за баритони, които до десетгодишна възраст са тренирали петобой.

Виж, хайде наистина да спреш да коментираш неща, от които нямаш наистина никакво понятие, искаш ли? Извинявам се предварително за тона си, който сигурно изглежда остър, но наистина нямам намерение нито да обиждам, нито да засягам. Москов беше много по-доверен човек на Костов от Кънев. Радан Кънев нееднократно беше влизал в доста остри конфликти с Костов. Само че ако се търси обединяваща фигура, от Кънев по-добра не може да се намери. Човекът е в приятелски отношения с хората, които напуснаха ДСБ заради Костов - говоря за Прошко, Ангеличин, Зеленогорски, знае и защо го напуснаха и по тая причина не се е включил и в общия клеймителски хор.

Представлява личност, с която Зелените нямат проблем да се договарят, както и други демократични формации, които просто не можеха да намерят общ език с бившия предводител на лаченото ДСБ. Това е и причината ядрото тъмносини талибани в момента да скубе коси, да къса ризи и да реве "Костоооов, на кого ни оставяш, Костоооов!", докато немалко хора, които дадоха на предните избори гласа си за ГЕРБ, "за да не дойдат комунистите", вече виждат една смислена алтернатива.

За щастие и Москов прояви мъдрост и си направи отвод при избора на председател, защото изборът на Радан въобще не беше толкова сигурен. Москов е олицетворение и горещ привърженик на костовизма в най-талибанския му вид и вероятността да спечели, ако не се беше оттеглил, бе огромна.

Сега, аз лично не се надъхвам с оптмизъм, само за да се приземя грозно върху поле с кактуси, но все пак не мога да отрека, че виждам наченките на нещо добро. Не ми е ясно как точно ще се осъществи обединение с Кунева и другия седенкаджия - Даниел Вълчев, но се надявам и в ДБГ да проявят мъдрост и да се оттеглят за сметка на някой от младите хора там. Каквото има да става, ще се види. Народът оплюва масово Корман Исмаилов и неговото ДПС, но пък не вижда, че това е оптималният начин, по който оригиналното ДПС да бъде разцепено.

Гледам, че и СДС-то от вчера се опитва да дава признаци на живот, но там нещо не съм голям оптимист, да се оправят, ако въобще са в състояние след напастта от скакалци, организирана от Борисов и пионката Кабагайдов.
Ми остър ти е тона.. Не е някак си много любезно, все пак само форум е, ама не се засягам.

Да не говорим, че аз не съм претеднирал да разбирам от всички проблеми толкова директно както ако живеех в България. Изказвам си мнението, поне политиката следя и по принцип знам че има такова правило като приемственост, т.е. тея неща са подмолни и понякога не е нужно дори да има открито приятелство или подкрепа - политиката си се продължава просто. Както държавните пари пак си стоят в Търговска банка.... (примерно)

Някак си обаче трудно ми е да си представя в една парламентарна демокрация да има 2 силни десни партии - хората или трябва напълно да "загърбят гърб не герб", или това дясно обединение няма да се получи. Т.е. те трябва да викат не само за оставката на правителството (като доста от тея викове имат привкус на про-ГЕРБ) а да викат И за това Борисов да си поеме отговорност и да бъде една истинска опозиция, или да си ходи. Да почнат да скандират да се повдигнат обвинения на Цветанов, и т.н.

Докато това не стане, математически няма къде в процентите да се вмъкне една силна (автентична) десница.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 09, 2013 11:17 am

Ами те ходиха, ама стана малко забавно. Щото докато бяха на площада, от ГЕРБ веднага ги подкрепиха, обявиха исканията им за справедливи и въобще евала, така трябвало. Ама като се преместиха под прозорците на Слънце Му в Банкя, за да го накарат да иде да на работа, от ГЕРБ ги обявиха за терористи. :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jul 09, 2013 8:11 pm

Много от хората на площада изобщо не искат и да чуят за ГЕРБ. Други може би ги харесват. Тези дето ходят в Банкя са бригадите на Бареков, който се крие по ъглите встрани и онзи с ризката на черти :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Jul 10, 2013 2:33 am

Аз се питам (чисто теоретично; „Зелените“ още не са изкарвали официално становище за коалиране, заблуждават ни само измислиците по медиите) как една партия, която тръгва със силна социална платформа, може да бъде „дясна“.

Питам се напълно искрено и слушам отговори отворено. Възможно е да има такива случаи по света – не познавам чуждата политика.
Spoiler: show
Разбира се, винаги може да се успокоим, че в България „дясно“ и „ляво“ не значи нищо. Пример: „лява“ партия въведе плоския 10-процентов данък – типична „дясна“ политика.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jul 12, 2013 11:32 am

Пренесох си горния въпрос + един по-съществен под писмото-отговор от Андрей Ковачев.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jul 14, 2013 11:27 am

- БСП са на власт
- Десните създават нов съюз
- Едвин Сугарев обяви гладна стачка
- Синдикатите искат Велико народно събрание
- „Доктор Куин – лечителката“ върви по една телевизия
- „Далас“ върви по друга телевизия
- Кеворк Кеворкян води „Всяка неделя“
- Къци е в ефир

Коя година сме?
:D

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 16, 2013 8:36 pm

Покрай новата френска вълна се сетих за туй.

Българо-френска закуска :)
Image

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jul 16, 2013 9:09 pm

Някой днес лансира идеята в четвъртък да е последния протест щото видиш ли излизали депутатите в отпуска ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Thu Jul 18, 2013 4:47 pm

Григор Гачев: Заплащането на протестите

Четете, да не ходите невежи и за без пари...

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Fri Jul 19, 2013 1:09 pm

https://kodinova.wordpress.com/2013/07/ ... nal-exile/

Не знам дали тук е мястото на тоя материал, ама си струва четенето.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jul 19, 2013 8:54 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 22, 2013 8:34 pm

Тук се подписва няква петиция до Вивиян Рединг:
http://www.avaaz.org/en/petition/Petiti ... ns_1/?pv=0

Не знам дали ще помогне с квото и да е, но мисля, че в момента трябва да се мрънка на всички нива по всички европейски организации, за да обърнат и те внимание на случващото се в България. Щото българите няма да се справят сами с балканско-руската мафия, очевидно е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 58 guests