Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 19, 2013 5:33 pm

Корупция и Парламентарна етика - Волен

Енергетика, Отбрана, Съобщения - ДПС

http://dnes.dir.bg/news/volen-siderov-p ... 11453?nt=4
Last edited by Xellos on Wed Jun 19, 2013 5:34 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Jun 19, 2013 5:34 pm

Е аз си ходя редовно :) даже вчера с малката бяхме, днес пак
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 19, 2013 7:05 pm

Абе аз друго искам да знам. Ако вземем БЕЗКРАЙНО хипотетичната ситуация, в която Станишев и Сие верно са избрали Пеевски за ползу роду с ей тоя мотив:
Мотивът, който надделя в избора на кандидатурата на Пеевски беше убедеността и на премиера и на лидерите на двете групи, че е важно да се постигат бързи резултати в пресичане на контрабанда, в действия на незаконно използване на властовите позиции, срещу корупцията и организираната престъпност. Видяхме такава готовност и решителност да се поеме личен риск в лицето на г-н Пеевски.
то къде и как точно са видели готовности и решителности на Пеевски да поема лични рискове и изобщо откъде му идва квалификацията да постига бързи резултати в квото там трябвало да се постига в ДАНС? Ми той ако беше толкоз квалифициран, тряяше ли да му променят закона за стажа, за да могат изобщо да го пласират на тва място? Въз основа на кво изобщо са решили, че тоя човек може да функционира като шеф на ДАНС? Все ми се ще да вярвам, че за да оглавиш националната ни сигурност ти трябва нещо повече от това да си дипломирано юристче от ЮЗУ.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 19, 2013 7:24 pm

Е ти пък намери...
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 19, 2013 7:56 pm

Еми, Жоро, опитвам се да си обясня този абсолютно алогичен лемингски ход на това т.нар. правителство. Нищо не връзва смисъл в контекста на настоящата ситуация в страната, ебаси! Просто не мога да повярвам, че мутрократите ни са толкова тъпи, че да снесат нещо такова след февруарските протести, оставката на миналото правителство, предсрочните избори и назначението на новото правителство. ВТФ се случва в главите на БСП и ДПС, за да ги раждат такива???? В главата на Болен е ясно кво се случва - донякъде се чувствам облекчена, че поне едно нещо в тая държава си върви както обикновено и не предлага изненади.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Jun 19, 2013 9:05 pm

Moridin wrote:Никой друг в парламента няма дори капка кредибилност, най-малко от всички пък Атака. В краткосрочен план пък единствените, които реално могат да управляват без интелигенцията да протестира всеки ден, са широка коалиция, водена от Радан Кънев. Аз други опции не виждам.
И с какво този човек на Костов ще бъде някаква опция? Самият факт, че е избран лично от мургавия като заместник-председател на ДСБ е достатъчно красноречив за мен. :?
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 19, 2013 9:39 pm

Пък за мен не е. За мен Боленчо е доста по-красноречив.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Flavii
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm

Post by Flavii » Thu Jun 20, 2013 12:32 am

Затвориха 22 сайта за залагания
http://bnt.bg/bg/news/view/103135/zatva ... horni_zori

Не съм фен на сайтове за залагния или залози от всякакъв вид, ама чета и не мога да повярвам. Затварят 22 уж "нелицензирани" сайтове, услужливо написано като затварят, а всъщност са ограничили достъпа само от Българя, което си е жива цензура без никакво основание. Бърза справка показва, че сайтовете са си напълно легални и лицензирани (сещам се за два - бет365 и бетфейр) и се ползват в цял свят. Спонсорират големи спортни събития и отбори, даже футболни. Сещам се даже, че последното световно първенство по снукър беше с генерален спонсор бетфейр. :D
Идеята е явно да се направят залязващите бъгларски сайтове за залагания монополисти. Май само БНТ отразява това, никоя друга медия. Яко. :shock:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 20, 2013 1:08 am

Аз доколкото разбрах тея сайтове трябва да си изкарат някъв специален лиценз, за да бъдат позволени за ползване от България. А пък България още не е установила процедура по изкарването на въпросния лиценз. Иначе е ясно, че се обслужват поредните мафиотски интереси тоя път на т.нар. "българската тото-мафия". Хората ще трябва да пълнят гушите на разни родни алтернативи - Еврофутбол, тинтири-минтири.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Flavii
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm

Post by Flavii » Thu Jun 20, 2013 1:34 am

Да, явно от миналата година са въвели такъв закон, но както казваш не са изготвили никакви наредби към този закон. Сега сигурно само "родните" са легални.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 20, 2013 3:35 am

На мр Ноубади препоръчвам да прочете произволен текст на Радан Кънев и произволен текст на Волен Сидеров и да прецени сам. Но това както и да е. Не че е голямата работа, но е приемлива и разумна фигура пред огромното оголено дясно българско крило, което си търси представителство. Разбира се, по-глупавата и антикомунистическа част от него бяга към ГЕРБ.

Та така. @Амелия - за мен най-вероятният сценарий е, че на кръга около КТБ не му пука особено, защото в момента който и да е на власт, ще ги обслужва. Нови избори най-много да доведат пак ГЕРБ. Следователно те могат да си позволят да предизвикат такъв скандал за да отвлекат вниманието от замитането на следите от 4 години престъпления на ГЕРБ, с което да натрупат още кредит услуги, или да скрият и собствените си участия в тия престъпления. Това и става - и Цветанов, и "Криси" останаха без доказателства. Съответно ДПС отдавна е под контрола на тези хора, а Станишев или и за него имат ен на броя компромати, или е толкова глупав, че да предпочита подкрепата на ДПС дори при тия условия пред това да оттегли БСП от властта. По-скоро първото.
This is it. Ground zero.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Thu Jun 20, 2013 8:35 am

Но все пак има нещо доста вярно в коментара на Мр Ноубади за избора на Радан Кънев. Българската десница докато не започне да излъчва кандидати които да са широко избрани от подкрепящите членове, то ще има феномени като партия ГЕРБ и другите партии нейни сателити. (не по техно желание) Трябва истинска конкуренция на кандидатури в дясното пространство. Те тея десните партии ако не се вземат сами насериозни, как изобщо избирателите ще ги вземат насериозно: кви са тея назначавания, кви са тея лидери които водят войни в партиите (СДС??)...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 20, 2013 9:23 am

Не мисля че изобщо съществува по-консесусна фигура, щом дори далеч не сини симпатизанти го уважават
This is it. Ground zero.

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Thu Jun 20, 2013 9:56 am

Борисов: Имаха сценарий срещу мен - да ме задържат и в ареста да ме убият

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/ ... adurjat_i/

Бойко отлетя по допирателната.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Jun 20, 2013 10:01 am

Това правителство (и НС) вече тотално преминаха всякакви хоризонти. То Пеевски ли, Сидеров ли, зам-министрите ли, министрите ли, областните ли, отмяната на мораториума за Черноморието ли, че облажиха Васил Божков съвсем открито ли... Дано уикендът наистина се разрастне протестът още повече.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests