Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 09, 2013 11:19 pm

Доста адекватен репортаж като за българска телевизия, браво на Канала и специално на Панорама.


Марфе, твърде политически коректно се изказваш за ТИМ. :mrgreen:

А за Пламен Горанов си е тъжно, но го разбирам момчето. Мир на праха му и дано го помнят дълго.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Mar 09, 2013 11:35 pm

Е ние доста си говорехме, не са показали всичко, но предполагам, нямало е как. Всъщност обяснявах, че наглед всичко им изглежда законно, но това не обяснява страстта на всички политически сили, които в момента не седят за Киро Дупката, да странят с всички сили от Варна. Това, което липсва, в интерес на истината е, че след като обясних, че ТИМ не са ми идвали в къщата, добавих, че пък на много хора бизнесът им зависи пряко от благосклонността на ТИМ, споменах и Морската градина, в която се набъркаха.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 09, 2013 11:38 pm

А-ха! Творческа редакция значи! Взимам си думите назад за адекватността на репортажа - като краен продукт, тоест, нищо против репортерката, която е подала суровия материал.

Имало е как, Марфе - достатъчно излишни плямпания имаше от другите участници, барабар с Иван Станчов, ама той нали известен, нищо че говори много, а каза малко.
Та при добро желание можеха да резнат поне отчасти нищонеказването, а да оставят това, което уточни ти току-що, далеч по-смислено щеше да е.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Mar 09, 2013 11:44 pm

Е що? Много адекватен си беше репортажът. Аз го харесвам въпреки присъствието си там, което всъщност ме изнервя, сериозно. Мразя да ме снимат и не мога да опиша колко мразя да се гледам по телевизора. А и бях много притеснена, та не е никак изключено да съм дърдорила глупости в някакъв момент, което да е наложило поизрязването. Въобще не мога да обвиня хората, че са манипулирали думите ми. Айретен, че все пак нямаше как да кажа "ТИМ са варненският Костов и са виновни за всичко", защото все пак трябваше да подкрепя с нещо думите си.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 09, 2013 11:54 pm

Марфе, ти беше от по-адекватните участници, сериозно. Неслучайно имаше откъси от изказването ти на три места в началото, средата и края за илюстриране на идеята на репортажа.

Не знам какво друго са ти рязали, но това, което уточни по-горе, щеше да е по-добре да остане, защото без него думите ти придобиват друг оттенък.

А в репортажа като цяло имаше тук-там излишни моменти и неособено съдържателни изказвания. Ясно е, че суровият материал се редактира за вместване в определено време, но смятам, че спокойно можеха да резнат нещо от дърдоренията на Станчов примерно и да оставят пълното ти изказване за ТИМ.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sun Mar 10, 2013 12:06 am

Добре, аз наистина не разбирам нещо. Защо по други точки на света, когато някоя нелегална групировка забогатее, тя налива пари в града, от който произхожда, докато ТИМ почти целенасочено го съсипват?

Например Меделин в Колумбия процъфтява именно покрай картела на Ескобар и той и до днес е смятан за патрон на града. Същото се наблюдава и в Тихуана, въпреки спорадичните престрелки и обезглавявания. Какъв е проблемът на наште :roll: ?
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun Mar 10, 2013 12:16 am

Просто пак са цензурирали нещата. Но малко по умело от обикновенно.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 10, 2013 12:26 am

Ми аз пък казвам, че може да не съм звучала особено разумно, заради което да са поорязали бе! :) Пак става ясно ко искам да кажа, струва ми се.

Всъщност, бях се разпростряла по-обстойно на лицето Йорданов и цялата му кариера, това вече можеха да го дадат. Обяснявах, че откак сините допуснаха неизбираемата кандидатура на Добрин Митев, този човек спечели служебна победа, след което по някаква причина всички други играчи се оттеглиха от града и му осигуриха още няколко такива служебни победи. Това вече наистина е махнато, пък там нямам спомен да съм се изказвала несвързано. Но все пак оставам с добри чувства - репортерката и операторът бяха много готини и предразполагащи, а крайният резултат при все това ми харесва.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 10, 2013 12:24 pm

Веждито в по-целокупен вид.
Тука няма да коментирам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 10, 2013 8:12 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun Mar 10, 2013 8:36 pm

:facepalm:

ПП. Което иде само да покаже, че Кунева и екипът й са се концентрирали върху задачата "как да спечелим максимално много избиратели", а не "как да спечелим определена целева група". Тъй като макимално многото избиратели в България са една категория, с която аз нямам нищичко общо, Кунева е поредният политик, който не желае да спечели мен. Окей. Чудесно е, че отсега сме се разбрали.
Дълбоко убедена съм обаче, че Кунева не е и избраникът на групата, в която се е прицелила. Да беше им поне казала за колко дни ще го постигне всичкото това. Жалка загубенячка.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon Mar 11, 2013 4:19 am

И на мен много ми хареса репортажа, браво!
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon Mar 11, 2013 1:10 pm

От толкова обещания замалко да забравя, че живеем в България и бюджета не е подобен на този на Англия например. Интересно ми е от къде ли ще ги вземе тези пари?!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 12, 2013 8:34 am

Не е българско, ама все си е абсурдно.


http://www.independent.co.uk/news/world ... 29670.html

Начало:
A day ahead of the papal conclave, faces at the scandal-struck Vatican were even redder than usual after it emerged that the Holy See had purchased a €23 million (£21 million) share of a Rome apartment block that houses Europe’s biggest gay sauna.

:rofl: :rofl: :rofl:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Mar 12, 2013 8:21 pm

passer-by wrote:Не е българско, ама все си е абсурдно.


http://www.independent.co.uk/news/world ... 29670.html

Начало:
A day ahead of the papal conclave, faces at the scandal-struck Vatican were even redder than usual after it emerged that the Holy See had purchased a €23 million (£21 million) share of a Rome apartment block that houses Europe’s biggest gay sauna.

:rofl: :rofl: :rofl:
Муахаххаха, няма случайни неща, ей! :twisted:
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests