Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Jul 04, 2012 11:43 am

Марфе, аз хич и не смятам че Бойко Борисов е идеалният кандидат. Както казах, има си и той изцепките, и гафовете, и простотията, и т.н. и т.н. Но макар че, както казваш, изборният туризъм е можел лесно да бъде спрян, факт е, че НИТО ЕДНА управляваща политическа сила досега не го спря. ФАКТ Е също така, че нито един управляващ досега не се е разминал без гафове. Ама нито един.
Тока и парното несъмнено са важни, но ако искаме да променим начина, по който всевъзможни маскари се добират до властта, и оттам да променим и качеството на политическия ни "елит", единственият ни шанс (в дългосрочен план) е промяната в избирателния закон.

Та така. Аз никого не убеждавам, само споделих защо ще гласувам за ББ. Иначе, отсега почвам внимателно да чета платформите в издирване на следващото политическо обещание, което съм си поставила за цел: някой, дето да обещае, че "като дойде на власт" ще промени избирателния закон така, че когато кандидат на една партия, избран в избори, се откаже от правото си да стане народен представител, въпросната партия да гори, а не да набутват следващия, който си е "платил" за да влезе и да гушне тлъстата позиция. Твърде много лекета се докопаха до властта по този начин, както и безгласни пионки, които са само ходещи карти за гласуване, с чийто гласове цените на тока и парното растат.

Добавено: Без някаква конкретна връзка с горното - знаете ли го този сайт? :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 04, 2012 1:25 pm

Факт е и, че никой не е правил толкова гафове. Всекидневно.
Мен не ми пука кой ще се добира до политическия ни елит, той сега не е много по-добре отпреди, Доган и Веждито са ми еднакво неприятни(не поради някакви етнически съображения, а поради абсурдния им егоцентризъм), пука ми да си плащам сметките и да ми остават пари.
Иначе мажоритарната изборна система си показа бъговете в щатите, така че и тя не е пенкилер. А и хората ще гласуват за Фидосова не защото е много симпатична, а защото е от ГЕРБ, така че не виждам логика да й гори мястото, ако се откаже.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jul 04, 2012 3:21 pm

Marfa wrote:...
И нещо дребно, но според мен важно - етикет. Колко министри и дипломати от други страни посрещна по анцуг или дънки не знам и не се наемам да преброя.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Jul 04, 2012 5:08 pm

Devoted of Slaanesh wrote:Ще обещават като побеснели, а след това ние няма да сме разбрали. Пак.
Именно. Защото никога не е имало значение.
Значение има главно кой е, какъв е, кефи ли ме и дали е от наште.
Това си е ефект от присъщото ни родово-племенно мислене. У нас политическите убеждения твърде често са семейно-наследствени. Затова от 20 години чакаме електоратът на БСП да умре от старост, но той се възпроизвежда по естествен биологичен път.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jul 04, 2012 6:06 pm

Сайтът politikat.net е точно това, което ми се върти в главата от много време, но направено доста по-некадърно и невизуално, отколкото можеше да се направи :) отдавна го знам и доста се разочаровах като го видях. Защо не ми харесва:

1. Слаба достоверност - никъде няма източници на цитатите.
2. Слаба ангажираност с конкретни предизборни програми и документи - вместо това набор от въведени от потребителите рандъм цитати от медиите.
3. Слаба разпознаваемост в публичното пространство.
4. Слаба визуалност - единствено в Бойкометъра се вижда това, което трябваше да се вижда за всички партии, изборни кандидати и политици поименно.

За съжаление този проект вече е обрал финансиране от фондациите, което прави шансовете за финансиране на втори такъв, доста мътни.
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 04, 2012 7:40 pm

JohanVladimir wrote:
Devoted of Slaanesh wrote:Ще обещават като побеснели, а след това ние няма да сме разбрали. Пак.
Именно. Защото никога не е имало значение.
Значение има главно кой е, какъв е, кефи ли ме и дали е от наште.
Това си е ефект от присъщото ни родово-племенно мислене. У нас политическите убеждения твърде често са семейно-наследствени. Затова от 20 години чакаме електоратът на БСП да умре от старост, но той се възпроизвежда по естествен биологичен път.
Ако това което си написала беше вярно нямаше ВСЕКИ път нова партия с нейните си хора да печели изборите.

И точно защото никога не е имало значение обещаванията затова царя щеше да ни оправя за 800 дни и спечели 42%, а Бойко щеше да наказва виновниците и спечели 40%.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 04, 2012 9:23 pm

Светльо Витков за Президент
Парното се вдига, токът също! А ние кога?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Jul 04, 2012 11:22 pm

Хората са го казали: Гарван, гарвану око не вади. Да видя БГ политик в затвора, за да отговаря за делата си ... Не вярвам, че ще го доживея, както не им вярвам на обещанията предизборни ... :idea:

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Jul 05, 2012 8:55 am

Spoiler: show
Image
Edit: Големите картинки в spoiler моля. Бел. Ян

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Jul 05, 2012 11:22 am

http://toross.blog.bg/politika/2011/06/ ... ata.760607

Отдавна не бях чел нещо толкова забавно и вярно! :wink:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Jul 05, 2012 11:42 am


User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 05, 2012 12:00 pm

как успя да го прочетеш? Всеки който използва такъв розов цвят за писанията си е заслужава да бъде стерилизиран за общото благо на човечеството.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Arrexis
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Mon Jun 08, 2009 11:46 am

Post by Arrexis » Thu Jul 05, 2012 12:38 pm

Не вярвам на никой който е учатвал в политиката последните 22г, както и на хора чийто родители са били членове на БКП, ДС и др. Трабваше отдавна да има закон, забраняващ заемането на държавна склужба на бивши членове на БКП и ДС. И тъй като никой от управляващите до сега не го е направил, говори само за себе си.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Jul 05, 2012 12:53 pm

The Dragon wrote:как успя да го прочетеш? Всеки който използва такъв розов цвят за писанията си е заслужава да бъде стерилизиран за общото благо на човечеството.
Копирах текстовете в Уърд и ги обезцветих, четивата си струват ...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Jul 05, 2012 1:14 pm

Arrexis wrote:Не вярвам на никой който е учатвал в политиката последните 22г, както и на хора чийто родители са били членове на БКП, ДС и др. Трабваше отдавна да има закон, забраняващ заемането на държавна склужба на бивши членове на БКП и ДС. И тъй като никой от управляващите до сега не го е направил, говори само за себе си.
Съгласен съм, но смятам, че се отнасяш прекалено меко с тях. Малко им е забрана за държавна служба, като например машинописка или охрана на Парламента. По скоро трябва да се арестуват до един. Тогава ще се оправим. Доживот най-добре. И да не им се позволи да имат деца, или поне да нямат достъп до децата си, за да не ги възпитават в пропаднали ценности.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 71 guests